عمل ترمیمی بینی به صورت تضمینی ،سایت جراحان برتر ، بیمارستان پولیپ بینی ،  یک بینی زیبا با نوک بلند شده و یک پل کوچک می تواند ظاهر همه را بهبود بخشد. امروزه روش های مختلف جراحی و غیرجراحی می توانند هارمونی صورت شما را افزایش داده و با رفع نواقص عملکرد بینی شما را بهبود بخشند. رینوپلاستی یک عمل جراحی است که نه تنها شکل بینی شما را تغییر می دهد بلکه عیوب ساختاری آن را نیز اصلاح می کند. این مقاله در مورد آماده سازی، روش، مراقبت های بعد از عمل بینی و غیره صحبت می کند و نکات ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهد.

جراحی زیبایی بینی چیست؟

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین و محبوب ترین عمل های جراحی زیبایی در جهان است. این شامل یک عمل جراحی روی بینی است که با تغییر شکل آن یا بهبود عملکرد آن سروکار دارد.

در طی عمل بینی، قسمت های خاصی از بینی (استخوان و غضروف) تغییر می کند تا با سایر قسمت های صورت سازگارتر شود. رینوپلاستی با حفظ عملکرد صحیح تنفس همراه است، به این معنی که پس از جراحی نه تنها بیمار برای تنفس دچار مشکل نمی شود، بلکه در صورت وجود مشکل تنفسی، بهبود می یابد.

 

بهترین کاندید برای جراحی زیبایی بینی

هر فردی که برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کند ممکن است کاندید مناسبی برای جراحی نباشد. یک کاندیدای خوب برای جراحی بینی باید:

از نظر جسمی سالم باشید و بیماری یا بیماری جدی نداشته باشید.
از نظر روانی سالم باشید. افرادی که مشکلات روانی شدیدی مانند افسردگی دارند، کاندیدای ایده آل نیستند.
داشتن حداقل 18 سال سن؛
پوستی الاستیک با ضخامت متوسط داشته باشید.
بینی کامل داشته باشید؛
سیگاری نباشید؛
انتظار روشن و واقع بینانه از جراحی داشته باشید.
بتوانید حداقل یک هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید.

جراحی زیبایی بینی: نحوه آمادگی

قبل از انجام جراحی بینی باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

تست های آزمایشگاهی و عکس برداری با اشعه ایکس را انجام دهید و نتایج را یک هفته قبل از عمل در اختیار جراح خود قرار دهید.
در مورد انتظارات و نتایج مورد نظر خود با پزشک خود مشورت کنید.
از جراح خود بخواهید که در مورد خطرات و عوارض احتمالی عمل بینی به شما اطلاع دهد.
از نظر ذهنی خود را برای جراحی آماده کنید. برای کاهش استرس خود می توانید از مدیتیشن و تکنیک های تنفس عمیق استفاده کنید.
چیزهایی که بعد از جراحی به آن نیاز دارید، مانند بالش U شکل، کمپرس یخ، اسپری نمکی، دستمال کاغذی و دستمال مرطوب و غیره را از قبل بخرید.
از دو هفته قبل از عمل بینی از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل خودداری کنید.
قبل از عمل از ایبوپروفن و داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده نکنید.
از مصرف مکمل های گیاهی، کپسول های ویتامین E، روغن ماهی و داروهای ضد التهابی قبل از جراحی بینی خودداری کنید زیرا احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
یک تاریخچه پزشکی کامل ارائه دهید و اگر حساسیت دارویی دارید، قبل از جراحی به جراح خود اطلاع دهید.
از مایعات و مواد مغذی بیشتر استفاده کنید.
قبل از عمل حمام کنید و از 8 ساعت قبل از عمل چیزی نخورید و ننوشید.
لباس های جلو بسته بپوشید و از پوشیدن لباس های تنگ و ناراحت خودداری کنید.
از آرایش و زیورآلات در روز عمل خودداری کنید.
برای جلوگیری از عفونت ریش و سبیل خود را با تیغ بتراشید. و
از یکی از اعضای خانواده یا یکی از دوستان خود بخواهید که مراقب شما در هنگام بستری شدن در بیمارستان باشد.

روش جراحی بینی

روش جراحی بینی به عوامل مختلفی از جمله شکل بینی، ساختار بینی، انتظارات بیمار و صلاحدید جراح بستگی دارد. به طور کلی جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام می شود.
رینوپلاستی باز

در جراحی بینی باز که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، جراح بین سوراخ های بینی برشی ایجاد می کند و پوست بینی را بالا می برد. با این کار دسترسی بیشتری به قسمت داخلی بینی دارند و می توانند ساختار آن را با دقت بیشتری شکل دهند. پس از تغییر ساختار و شکل بینی، پوست بینی به جای خود برمی گردد و محل برش بخیه می شود. در بیشتر موارد، بینی با یک آتل و گاز پانسمان برای کاهش خونریزی و جلوگیری از آسیب بینی پوشانده می شود. این باندها و آتل ها چند روز پس از عمل توسط پزشک شما برداشته می شود.
جراحی بینی بسته

در جراحی بینی بسته که تحت بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می شود، جراح برش هایی را در داخل سوراخ های بینی ایجاد می کند تا پوست را از غضروف جدا کند. پس از تغییر شکل بینی با تراشیدن استخوان بینی، برش ها با بخیه های قابل جذب بخیه می شوند و بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می شود. قابل ذکر است که جراحی بینی بسته زمان کمتری می برد و دوره نقاهت آن نیز کوتاهتر است.

جراحی بینی چقدر طول می کشد؟

به طور کلی، جراحی بینی باز تقریباً سه ساعت و جراحی بینی بسته بین یک تا دو ساعت طول می کشد. همچنین دو تا سه ساعت طول می کشد تا شما در اتاق ریکاوری به هوش بیایید. از آنجایی که جراحی بینی عمدتاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، علائم حیاتی شما به مدت چند ساعت در بخش مراقبت های پس از بیهوشی (PACU) بررسی می شود. سپس به بخش عمومی منتقل می شوید و باید یک شب در آنجا بمانید. روز بعد پزشک بینی شما را معاینه می کند و اگر همه چیز طبیعی باشد مرخص می شوید.

بعد از جراحی بینی چه انتظاری باید داشته باشم؟

تا چند روز بعد از جراحی بینی، بینی شما پر است و نمی توانید از طریق آن نفس بکشید. با این حال، باید از قرار دادن سواب پنبه یا انگشت در داخل بینی خودداری کنید زیرا باعث آسیب و تورم بیشتر می شود. همچنین در حالی که نوک بینی شما برای چند روز بی حس است، پوست سایر قسمت های بینی خارش و درد دارد. به یاد داشته باشید که پوست بینی تا چند روز پس از جراحی به لمس حساس است، بنابراین خاراندن یا ضربه زدن به آن باعث درد بیشتر می شود. احتمالاً چند ماه طول می کشد تا پوست بینی شما به طور کامل پس از جراحی بینی به حالت طبیعی برگردد.

هنگامی که آتل ها برداشته می شوند، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی به شما نحوه چسباندن بینی را آموزش می دهد. برای دستیابی به بهترین نتایج از عمل بینی خود باید به طور مداوم برای چند ماه آینده بینی خود را بچسبانید.
ریکاوری جراحی بینی

مدت زمان بهبودی جراحی بینی به نوع و شدت جراحی بستگی دارد. به طور متوسط ​​زمان نقاهت جراحی بینی باز بین چهار تا شش هفته است در حالی که دوره نقاهت جراحی بینی بسته بسیار کوتاهتر است. اگرچه کبودی اطراف چشم و بینی شما 10 تا 15 روز پس از عمل محو می شود، تورم ممکن است یک سال یا بیشتر ادامه داشته باشد. چه جراحی بینی باز یا بسته انجام دهید، ده روز پس از جراحی می توانید به سر کار خود بازگردید.

عمل ترمیمی بینی به صورت تضمینی

عمل ترمیمی بینی به صورت تضمینی

عمل ترمیمی بینی به صورت تضمینی

عمل ترمیمی بینی به صورت تضمینی

عمل ترمیمی بینی به صورت تضمینی
عمل ترمیمی بینی به صورت تضمینی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.