قیمت و هزینه عمل لیپوماتیک

قیمت و هزینه عمل لیپوماتیک


جراحی لیپوماتیک

( ساکشن پیشرفته و بدون درد برای از بین بردن چربی بدن ) برای درمان چاقی موضعی در بیمارستان بین المللی تهران  آغاز به کار کرد.

سندروم متابولیک نوعی بیماری شناخته شده می باشد که شامل چاقی و اختلال قند ( دیابت ) کلسترول و تری گلیسیرید می باشد و ممکن است همزمان به تنگی نفس، اختلال خواب، افسردگی، اختلال جنسی، آرتروز مفاصل و اضافه وزن نیز داشته باشد. با انجام عمل جراحی باریتریک اختلالات فوق گاهی تا ۹۸ درصد بهبود می یابد که البته به طول مدت بیماری بستگی دارد و هر چه زودتر بیمار تحت عمل جراحی قرار بگیرد، مشکلات فوق سریعتر بهبود خواهد یافت.

  • لیپوماتیک چیست و چرا بر سایر روش های برداشت چربی ارجح است؟

لیپوماتیک که به لیپولیز اینفراسونیک و لیپولیز بدون درد نیز معروف است، یک نوع دستگاه ساکشن پیشرفته و هوشمند است که امروزه با توجه به عوارض کمتر و اثر بخشی بهتر، جایگزین روش های لیپوساکشن سنتی، لیپولیز اولتراسونیک و لیپولیزر شده است.

در واقع این سیستم، عیب یابی شده سیستم های لیپوساکشن، لیپولیز اولتراسونیک و لیزر لیپولیز است.

– در سیستم های لیزر لیپولیز که تا مدتی قبل استفاده از آنها سیار متداول شده بود، لیزر بکار رفته، ایجاد سوختگی هایی در پوست می کرد لذا پزشک به راحتی نمی توانست چربی های نزدیک پوست را برداشت کند. از طرفی این روش فقط برای برداشت چربی های بسیار کوچکی نظیر غبغب بوده و لذا برای مناطقی نظیر شکم، پهلو، ران و بازو و… مجوز استفاده نداشت.

 

– لیپوساکشن های سنتی با عوارضی نظیر آمبولی، خونریزی و آسیب به عضلات و احشا همراه بودند. در این روش، که در بیمارستان انجام می شد، بایستی بیمار بیهوش می شد، لذا عوارض داروهای بیهوشی عمومی نیز به عوارض جراحی اضافه می شد.

– در تمامی این روش های اگر چربی در مناطق سطحی یا عمقی برداشت می شد، پوست یا عضلات می سوخت یا پاره می شد، پس چربی به طور کامل برداشت نشده و ظاهر آن ناحیه دچار برجستگی و فرورفتگی می گردید.

– اما در روش لیپوماتیک، این عوارض وجود ندارد، بدین ترتیب که دستگاه با امواج مادون صوت کار می کند، این امواج هیچگونه حرارتی تولید نمی کند، پس سوختگی ایجاد نمی شود، از طرفی چون ضربه و حرارتی وجود ندارد، پزشک می تواند به راحتی تمام چربی های سطحی و عمقی را رداشته، پوست یکنواخت و فاقد برجستگی و فرورفتگی خواهد شد. از طرفی امواج مادون صوت دارای خاصیتی هستند که می توانند پوست را تحریک به سفت شدن نمایند، لذا شل و افتادگی پوست اتفاق نمی افتد. برداشت چربی از تمام لایه ها، ریسک عود مجدد چربی را کاهش می دهد.

– در سیستم های لیپولیز اولتراسونیک، حرارت ناشی از اولتراسوند، موجب بروز سوختگی در پوست و عضلات می شد، که موجب منسوخ شدن این روش شد.

 

– از طرف دیگر کانول برداشته چربی در این سیستم به صورت سه بعدی حرکت می کند که این حرکن باعث می شود که عروق و اعصاب آسیب نبینند لذا خونریزی و آمبولی در این روش اتفاق نمی افتد. همچنین دیواره های همبندی بین چربی ها نیز پاره نمی شود که این امر خود باعث سفت شدن سریع پوست می شود.

– برشی که در این روش در پوست بیمار ایجاد می شود بسیار کوچک بوده و در حد ۳ میلی می باشد. لذا نیازی به بخیه زدن پس از عمل وجود نداشته و جای زخم بر روی پوست باقی نخواهد ماند.

– چون چربی ها در این روش سالم و بدون آسی خارج می شوند، می توان از این چربی ها برای پر کردن صورت و نواحی مختلف بدن استفاده کرد.

– این روش نیازی به بیهوشی عمومی ندارد و تنها با بی حسی موضعی انجام می شود. این دستگاه دارای سیستم تزریق خودکار ماده بی حسی است، که هم موجب بدون درد بودن روش می شود و هم با توج به حجم کم ماده بی حسی که تزریق می شود، تورم بیمار بسیار کم بوده و تنها به دو هفته بستن گن نیاز است.

 

– این روش دارای تائیدیه های معتبر دنیا نظر سازمان غذا و داروی آمریکا و وزارت بهداشت و درمان ایران می باشد.

  • ویژگی های لیپوماتیک:

– تزریق یکنواخت، سریع و بدون درد محلول بی حس کننده موضعی توسط Infiltration Mode دستگاه لیپوماتیک

– نیاز به کمترین ماده بی حس کننده، بعلت تزریق اتوماتیک و همگن

– کاهش میزان ادم و کبودی پس از عمل بعلت تزریق اتوماتیک

– همزمان کردن لیز و آسپیراسیون

– به حداقل رساندن ریسک آمبولی بعلت بای پس شدن عروق توسط حرکت Nutational کانولا

– تحریک فیبروبلاستهابه کلاژن سازی،که موجب افزایش قوام پوست وممانعت از بروزشلی وافتادگی پوست ناشی ازبرداشت حجم وسیع چربی درمدت کوتاه خواهدشد

– هدف قراردادن انتخابی بافت چربی و توقف اتوماتیک دستگاه درصورت برخورداتفاقی کانولابه سایربافتها

– عدم تولیدحرارت وعدم ایجادسوختگی پوست و عضلات

– فقدان ریسک نکروز و پرفوراسیون بافتی

– ضرورت پوشیدن گن فقط بمدت ۲ هفته

  • پرسش های متداول

– تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن، لیزر لیپولیز و لیپولیز اولتراسونیک چیست؟

در لیپوساکشن سنتی، پزشک با زدن ضربه به چربیها، آنها را از محل خود جدا کرده، این چربیها توسط ساکشن دستگاه از بدن خارج می شد؛ این ضربه باعث آسیب به عروق شده، با خونریزی و افزایش ریسک آمبولی همراه بود.

در لیزر لیپولیز، لیزر موجب تولید حرارت می شود، این حرارت با خطرات بسیاری نظیر سوختگی و نکروز پوستی همراه است. از طرف دیگر، اشعه لیزر قادر به لیز چربی در زمان کوتاه نیست و پزشک مجبور است جهت از بین بردن حجم زیاد چربی، باز هم طبق روش لیپوساکشن سنتی، ضربه بزند، که این امر موجب اضافه شدن خطرات لیپوساکشن سنتی، به خطرات لیزر لیپولیز خواهد شد.

روش دیگر، که لیپولیز اولتراسونیک است، روشی است که بعلت خطرات و عوارض زیاد، در یکی از کتب اصلی و رفرنس جراحی ( Met’s ) منسوخ شده اعلام شده است اما متاسفانه هنوز در ایران در برخی از مراکز استفاده می شود.

در تمامی روشهای فوق، با توجه به وجود حرارت و اعمال ضربه، امکان برداشت چربی بصورت یکنواخت وجود نداشته، ناهمواری و پستی و بلندی در موضع درمان ایجاد می شود.

اما در تکنیک لیپوماتیک، نیازی به استفاده از ضربه و حرارت وجود ندارد و لذا امکان برداشت چربی از تمامی لایه ها بصورت یکنواخت وجود دارد.

– آیا این روش قادر به درمان سلولیت نیز هست؟

بله. خوشبختانه این روش می تواند چربیها را از سطحی ترین لایه ها بردارد، لذا تنها روشی است که قادر به درمان ظاهر پوست پرتقالی سلولیت است.

– نیاز به پوشیدن گن در این روش چقدر است؟

در این روش تنها به ۲ هفته بستن گن نیاز است، در حالیکه در سایر روشها ۱ ماه بستن گن ضروری است.

– آیا نیازی به بیهوشی و بستری در این روش وجود دارد؟

خیر. این روش تنها با بی حسی موضعی انجام میشود و نیازی به بستری در بیمارستان و بیهوشی عمومی ندارد.

– آیا پس از انجام لیپوماتیک، احتمال بازگشت مجدد چربیها در نواحی عمل شده وجود دارد؟

خیر. از آنجائیکه سلولهای چربی بطور کامل با تکنیک لیپوماتیک برداشت میشود، بازگشت در این روش وجود ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.