1

معرفی دستگاه لیزر بواسیر (هموروئید)

معرفی دستگاه لیزر بواسیر (هموروئید) ،از آن جایی که بیماری های نشیمنگاه یکی از بیماری های رایج و شایع در سنین بزرگسالی و کهنسالی است، آشنایی با مرکز درمان بیماریهای نشیمنگاه با لیرز برای بسیاری از افراد جامعه ضروری و الزامی است.// عکس لابیاپلاستی // زیرا چه بسا تعداد زیادی از بیماران مشکلات مقعدی با مراجعه به مرکز درمان بیماریهای نشیمنگاه با لیرز به سادگی و به صورت سرپایی درمان شوند. بدین شکل نیازی به عمل های جراحی سنگین و بستری چندین روزه در بیمارستان ها و صرف هزینه های آن چنانی نباشد. همچنین مشکلات گوارش و دفع را به دنبال نخواهد داشت.

معرفی دستگاه لیزر بواسیر (هموروئید)

در ابتدا با انواع بیماری‌های نشیمنگاه که در مرکز درمان بیماریهای نشیمنگاه با لیزر به راحتی قابل درمان است، آشنا شوید.

  • شقاق (فیشر)

شقاق یا فیشر به پارگی کوچکی از غشای داخلی روده (کانال مقعدی یا anal fissure) گفته می‌شود. این شکاف به هنگام حرکت روده سبب درد، سوزش و خارش در ناحیه مقعد خواهد شد. از این رو ممکن است از رفتن به دستشویی و دفع امتناع کنید و در نهایت گرفتار یبوست شوید. اگر این وضع به مدت طولانی ادامه یابد حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

  • بواسیر (هموروئید)

بواسیر یا همورئید به بیماری گفته می‌شود که در آن رگ‌های تحتانی روده بزرگ یا مقعد تحت فشار قرار گرفته و متورم شده‌اند. در صورت ورم کردن و پر خون شدن رگ‌های این ناحیه ممکن است شاهد خونریزی در بخشی از روده بزرگ به نام رکتوم یا خونریزی به هنگام دفع باشید.

  • کیست مویی

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال نوعی از کیست است که از بازگشت مو به پوست ایجاد می‌شود.  در مواردی این کیست باعث ایجاد عفونت و درد خواهد شد. امروزه درمان کیست مویی که اغلب در ناحیه پایین کمر به وجد می‌آید با لیزر انجام می‌شود و به طور کامل از بین می‌رود.

  • بواسیر

  • فیستول (آبسه)

در ابتدا باید بدانید که فیستول مقعد پس از آبسه غدد درون مقعدی اتفاق می‌افتد؛// تایتنینگ // در واقع پس از ورم غده‌ها که باعث انسداد مقعد می‌شوند، فیستول روی می‌دهد. از این رو با مسدود بودن مقعد درد و سوزش را موقع دفع تجربه خواهید کرد.

  • تبخال تناسلی

این نوع تبخال نوعی عفونت است که از طریق ویروس HSV و آمیزش جنسی به وجود می‌آید. این بیماری در ابتدا با تاول‌های کوچک ظاهر شده و بعد از مدتی پاره شده و باعث زخم و التهاب در ناحیه تناسلی خواهند شد. ویروس این بیماری و ظاهر آن با زگیل تناسلی متفاوت است.

1

درمان بیماریهای نشیمنگاه با لیزر

امروزه کلینیک ها و درمانگاه های تخصصی زیادی در رابطه با بیماری های خاص و به ویژه بیماری های گوارشی و روده ای در تهران و اکثر شهر های بزرگ تاسیس شده اند. این کلینیک های تخصصی به راحتی می توانند با پزشکان مجرب و کادر پرسنلی قوی که دارند، انواع بواسیر، شقاق یا فیشر مقعدی، فیستول، کیست مویی، زگیل تناسلی و انواع خونریزی های مقعدی و کواکولاسیون را به وسیله اشعه لیزر درمان کنند.

درمان با لیزر بدون نیاز به بیهوشی و بدون خونریزی و درد در کمتر از یک ساعت در مراکز درمانی بیماری های نشیمنگاه با لیزر انجام می شود و بیمار بلافاصله پس از انجام لیزر می تواند با پای خود به منزل یا محل کار خود برود.

متاسفانه بسیاری از بیماری های مقعدی به علت خجالت بیمار و مراجعه دیر هنگام او به پزشک، دیر تشخیص داده می شود و زمانی که بیمار به پزشک مراجعه می کند، ضایعه آن قدر حاد و اورژانسی شده است که نیاز به اقدام فوری و انجام جراحی با لیزر یا چاقو است.

معرفی ویژگی‌های بهترین مرکز درمان بیماریهای نشیمنگاه با لیرز

بهترین مرکز درمان بیماریهای نشیمنگاه با لیرز مرکزی است که بتواند بیماری مقعدی فرد بیمار را با موفقیت هر چه بیشتر و بدون عود و برگشت درمان کند. در واقع می توان دو فاکتور مهم را برای تعیین بهترین مرکز درمانی بیماریهای نشیمنگاه با لیرز را در نظر گرفت. فاکتور اول تخصص و مهارت و دانش و تجربیات پزشکان و کادر درمانی آن کلینیک است که مسلماً هر چقدر بیشتر باشد در کیفیت آن درمان موثر است.

 فاکتور دوم در اطلاق نام بهترین مرکز درمانی با لیزر تکنولوژی و کیفیت آن دستگاه لیزر و کیفیت کار پزشکی است که با آن دستگاه کار می کند. هر چه دستگاه لیزر موجود در آن کلینیک از تکنولوژی بالاتر و قوی تری برخوردار باشد و هر چقدر مهارت و دانش فرد لیزر کننده بالاتر باشد، می تواند درمان بهتری را بر روی بیماری مقعدی فرد انجام دهد.

کیفیت درمان با لیزر هم از روی میزان رضایت بیمار پس از انجام لیزر و کاهش اثرات سوء بیماری مقعدی و میزان عدم عود و برگشت بیماری وی مشخص می شود. چه بسا بیمارانی که در برخی مراکز درمانی با لیزر یک بار تحت درمان قرار گرفته اند ولی به دلیل عدم تخصص و تجربه پزشک یا کادر درمانی کاربر لیزر، مدتی بعد دچار عود بیماری شده اند و در واقع بیماری به صورت موقت درمان شده بوده است.

به همین دلیل نیز تخصص و تجربه پزشکی که درمان لیزر را بر روی بیمار انجام می دهد، بسیار مهم است. حتی مراقبت ها و درمان های پزشک معالج بیمار در روزهای پس از انجام لیزر نیز در عدم عود بیماری مقعدی تاثیر دارد. مضاف بر این که توصیه های درمانی کادر کلینیک اجرا کننده لیزر نیز در روزهای پس از انجام لیزر می تواند در بهبود بیمار تاثیر گذار باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.