فواید عمل لیپوماتیک

فواید عمل لیپوماتیک


فواید عمل لیپوماتیک

    لیپوماتیک دارای تاییده معتبر از ISO,CE,FDA,KFDA می باشد.

    شما می توانید بلافاصله بعد از لیپوماتیک نتیجه را مشاهده کنید و نیازی به بستری نخواهد بود.

    چون کانولا باعث آسیب بافت های دیگر نمی شود به همین دلیل احتمال آمبولی  به حداقل خواهد رسید.

    در روش لیپوماتیک جراح پلاستیک می تواند تمامی چربی های سطحی و همچنین عمیق را خارج کند.

فواید لیپوماتیک
فواید لیپوماتیک

نحوه انجام لیپوماتیک

در میان روش های لاغری، نظرات لیپوماتیک با مجهز بودن به دستگاه پیشرفته و به روز دارای امتیاز می باشد. این دستگاه دارای موتور بادی و ابزاری لوله مانند به نام کانولا می باشدو در ابتدا سوراخ هایی در نواحی مورد نظر نظیر شکم یا پهلو و باسن ( نواحی که چربی برداشته می شود) ایجاد می شود. کانولا با وارد کردن گازی درون لایه های زیرین پوست شروع به حرکت می کند. این ابزار به صورت خودکار وقتی به بافت های چربی برسد شروع به حرکت چرخشی و نوسانی در بافت های چربی می کند و اگر به بافت های غیر چربی برسد از حرکت باز ایستاده و متوقف می شود. این کار باعث می شود به هیچ بافتی از جمله عضلات، رگ های خونی حتی چربی ها آسیبی وارد نشود. چربی ها با این روش خورد شده و از بدن خارج می شود.

فواید عمل لیپوماتیک
فواید عمل لیپوماتیک

عمل لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یا چربی‌کِشی یه عمل جراحیه که از تکنیک مکش برای برداشتن چربی از بخشهای مخصوص بدن مثل شکم، باسن، ران، بازوها یا گردن استفاده می کنه. از عمل جراحی لیپوساکشن برای فرم دادن به این بخشها هم استفاده میشه. لیپوساکشن به عنوان روشی برای کاهش وزن کلی یا جایگزینی برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی شه. اگر اضافه وزن دارید بهتره برای کاهش وزنتون ورزش کنید و رژیم غذایی خودتون رو تغییر بدید.

ابدومینوپلاستی درمانی کلینیکی و از نوع جراحی است، بنابراین باید در انتخاب این روش برای داشتن شکمی صاف و متناسب به خوبی دقت کنید.

در این عمل جراحی با از بین بردن چربی ها و پوست اضافی و سفت کردن عضلات در دیواره شکم، ناحیه ی شکم صاف، بدون برآمدگی یا چین خوردگی خواهد شد.

 

لیپوماتیک یک روش کم خطر برای حذف چربی های تجمع یافته و بهبود سلولیت است. لیپوماتیک برای تخلیه چربی های موضعی بهترین کاربرد را دارد. چربی های موضعی را می توان با تکنیک های مختلفی مانند لیپوساکشن و لیپولیز هم تخلیه کرد. در این روش ها بافت چربی در معرض حرارت قرار می گیرد و ذوب می شود. حرارت به سلول های چربی آسیب وارد می کند و دیگر قابل استفاده نخواهند بود. لیپوماتیک به دلیل اینکه لرزش و ارتعاش ایجاد می کند باعث افتادگی و آویزان شدن پوست بعد از تخلیه چربی نمی شود. در بعضی موارد لیپوماتیک می تواند از جراحی مجدد ابدومینوپلاستی (حذف پوست آویزان شکم) جلوگیری کند.

مدت زمان عمل لیپوماتیک

کوتاه تر از لیپوساکشن است. چربی ها توسط نوسان زودتر تخریب شده و از بدن خارج می شوند. اما برای حرارت دیدن و ذوب شدن تقریبا دو تا سه ساعت زمان بیشتری لازم است. در نتیجه بعد از جراحی نیز دوره نقاهت لیپوماتیک کمتر از لیپوساکشن می باشد. در لیپوساکشن احتمال دارد بر اثر آسیب بافت ها کبودی بیشتری ایجاد شود. ممکن است کسانی که لیپوساکشن انجام داده اند برای نتیجه گیری بهتر به عمل لیپوماتیک نیاز پیدا کنند. بیهوشی یا بی حسی موضعی در عمل لیپوماتیک انتخابی می باشد اما در لیپوساکشن بهتر است بیهوشی انجام شود.

باید توجه داشت که لیپوماتیک هر ناحیه از بدن باید در یک جلسه جداگانه انجام شود. به صورتی که نمی توان لیپوماتیک پهلو و ران را همزمان انجام داد. اگر این کار انجام شود خطر مرگ فرد را به همراه دارد. زیرا در هر جلسه تنها مقدار مشخصی از چربی باید از بدن استخراج شود. این روش ها حتما باید توسط جراحان متخصص انجام شود در غیر این صورت آسیب ها و صدمات جبران ناپذیر خواهد بود.

 

 

بعضی از مواقع، چربی در قسمتهایی از بدن انباشته می شود و ظاهر ناخوشایندی به انسان می دهد.

جاهای شایع که چربی جمع می شود عبارتند از: شکم، پهلو، غبغب، ران، کمر، باسن، داخل زانو و . .

ممکن است علی رغم ورزش و رژیم لاغری شکم و پهلو، این چربی ها از بین نرفته و باعث ایجاد عدم تناسب در بدن شود.

به دلیل آن که رژیم غذایی لاغری تاثیر زیادی در آب کردن شکم ندارد.

چه افرادی برای ساکشن شکم و پهلو مناسبند؟

برای کوچک کردن شکم فرد باید از سلامت روانی و جسمی برخوردار باشد و شناخت صحیحی از نتیجه عمل و عوارض احتمالی عمل داشته باشد.

 

لاغر کردن شکم و پهلو برای افرادی که ضریب چاقی(BMI) آنها کمتر از ۳۰ یا حداکثر ۳۱ باشد و چربی اضافی در بدن داشته و شرایط ابدومینوپلاستی را نداشته باشند توصیه می شود( شرایط ابدومینوپلاستی در مبحث ابدومینوپلاستی بیان شده است)

 

چنانچه ضریب چاقی در فرد بیشتر از ۳۰ باشد احتمال ایجاد عوارض بیشتر خواهد شد.

 

باید توجه داشت لیپوساکشن برای درمان چاقی نیست بلکه برای کاهش چربی در مناطقی است که تجمع یافته است. در واقع لیپوساکشن عملی زیبایی محسوب می شود و نه درمانی.

 

لیپوساکشن نمیتواند شلی پوست را درمان کند لذا در مواردی که پوست اضافه وجود داشته باشد نیاز به جراحی جهت خروج پوست اضافه وجود دارد.

 

مشاوره قبل از عمل ساکشن

قبل از عمل باید بیمار ویزیت شود و خواسته های وی مشخص گردد، نتیجه عمل و عوارض احتمالی برایش توضیح داده شود.

معاینه کامل از جمله معاینه مناطقی که تجمع چربی وجود دارد انجام شده و سابقه هر گونه بیماری و  جراحی در فرد داوطلب و خانواده اش بررسی شود و در صورتی که امکان انجام عمل جراحی وجود دارد بقیه توضیحات داده شود. ضمنا عکسهای لازمه از بیمار گرفته شود.

آزمایشات، سونوگرافی در ناحیه ای که قرار است لیپوساکشن انجام شود درخواست شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.