هزینه عمل تنگی واژن با لیزر در تهران

هزینه عمل تنگی واژن با لیزر در تهران ، عمل جوانسازی واژن : با بالا رفتن سن ، لاغر شدن زیاد و یا زایمان طبیعی اغلب خانم ها دچار مشکل کشیدگی بیش از حد عضلات واژن می شوند. که از عواقب آن نارضایتی از شکل و ظاهر واژن و کاهش حساسیت جنسی می توان نام برد. معمولا بعضی خانم ها از بیان کردن این مشکل و مشاوره گرفتن از دکتر خود احساس خجالت می کنند ولی خبر خوب اینجاست که این مشکل با این عمل به راحتی قابل درمان است و به هیچ عنوان جای نگرانی نیست. عملی است که برای از بین بردن شل شدگی عضلات واژن استفاده می شود. عمل تنگ کردن واژن باعث سفت و مستحکم شدن عضلات واژن شده و لذت رابطه جنسی را افزایش می دهد. در کل این عمل که یک عمل زیبایی به حساب می آید بافت واژن را ترمیم کرده و ظاهری طبیعی و زیبا به واژن می دهد.

آیا تنگ کردن واژن درد دارد؟

به دلیل دریافت بیهوشی یا بی حسی های موضعی حین عمل، هیچ گونه دردی توسط بیمار احساس نمی شود. اما بعد از عمل جراحی هرگونه درد و تورمی را می توان با مصرف داروهای مسکن و البته زیر نظر پزشک التیام بخشید. ممکن است که بیمار تا 1 الی 2 هفته احساس درد و تورم داشته باشد که این احساس خود به خود بعد از مدتی از بین می رود.

تعدادی از زنان در کنار عمل لابیاپلاستی نیاز به عمل های تکمیلی زیبایی واژن نیز دارد، مثل ( هزینه جراحی لابیاپلاستی ، واژینوپلاستی ،عمل تنگی واژن ، پرینورافی ، تزریق ژل به واژن  ،خشکی واژن ،  رفع تیرگی یا سفید کردن واژن ) که در حالت ترکیبی، هزینه ها یک تا یک و نیم میلیون کاهش می‌یابد.

 

درمان عمل تنگی واژن چیست ؟

یکی از دغدغه های رایج حین برقراری رابطه جنسی، داشتن رضایت کافی از رابطه جنسی می باشد. در واقع لذت و رضایت کافی از رابطه جنسی بر کیفیت زندگی اثر بسزایی دارد. یکی از عوامل که موجب نارضایتی از رابطه جنسی می شود، گشادی واژن در خانم هاست. بنابراین برای داشتن کیفیت زندگی بیشتر، باید به دنبال راهی جهت درمان گشادی واژن بود. در این راه می توان به درمان هایی از قبیل اجرای تمرینات کیگل، استفاده از محرک الکتریکی، استفاده از وزنه مخروط واژن، لیزر درمانی، نئوکنترل و در آخر استفاده از جراحی می باشد.

خطرات عمل تنگ کردن واژن

این عمل از بقیه ی عمل های زیبایی واژن سخت تر است چرا که در قسمت های داخلی واژن انجام می شود ولی از نظر خطرات بعد از عمل، جز عمل های بدون خطر و بدون ریسک می باشد. بدترین عارضه ای که میتوند برای بیمار داشته باشد ایجاد عفونت و یا خونریزی خفیف است که بسیار نادر است و احتمال رخ دادن آن بسیار کم است. در صورت رخ دادن نیز توسط پزشک قابل کنترل است.

با توجه به انواع  مختلف روش های ، بسته به نوع روش مورد نظر شرایط متفاوت خواهد بود. به عبارت دیگر در اثر استفاده از روش های جراحی می توان به عوارض از جمله هماتوم، خونریزی، عفونت و باقی ماندن اسکار (جای زخم) اشاره کرد.

عمل تنگ کردن واژن برای خانم های باردار و خانم هایی که قصد بارداری دارند اصلا پیشنهاد نمی شود. در صورتی که این عمل قبل از زایمان انجام شود، زایمان طبیعی را بسیار سخت کرده و بعد از زایمان واژن دوباره شل می شود و اثر این عمل کاملا خنثی می شود. پس در این صورت زایمان باید سزارین باشد. اما در صورتی که عمل تنگ کردن واژن با لیزر انجام شود مشکلی برای زایمان طبیعی ایجاد نخواهد کرد.

عمل تنگ کردن واژن برای دختران باکره مناسب نمی باشد چون عملی است که روی دیواره ی داخلی واژن انجام می شود. دختران باکره بیشتر علاقه به انجام عمل زیبایی روی ظاهر واژن مانند لابیا پلاستی و یا سفید کردن واژن دارند.

عمل تنگی واژن در شمال تهران

این جراحی معمولا با برداشتن پوست شل و اضافی واژن و نزدیک کردن عضلات واژن به یکدیگر انجام می شود که ممکن است یک یا دو ساعت طول بکشد. این عمل هم می تواند توسط چاقو ی جراحی و هم توسط لیزر انجام شود اما نتیجه ی حاصل شده یکسان است. پس از عمل تنگ کردن واژن بیماران بعد از چند ساعت از بیمارستان مرخص می شوند. ایجاد کبودی در ناحیه جراحی تا دو هفته بعد از عمل طبیعی بوده و بیماران تا شش هفته نباید رابطه جنسی داشته باشند.
چه کسانی این عمل را باید انجام دهند : به طور کلی افرادی که دچار افتادگی واژن، شل شدگی، باز بودن دهانه ی واژن و آسیب های پرینه هستند می توانند عمل را انجام دهند. همانطور که گفته شد زیبایی ناحیه تناسلی تاثیر بسیار زیادی در بهبود رابطه جنسی خواهد داشت.

پس از طی این دوره زمانی به حالت طبیعی برمیگردند. وجود ترشحات زرد رنگ و مایل به قهوه ای تا شش هفته کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی نیست در صورتی که می توان با استفاده از دوش واژینال این ترشحات را کمتر کرد. لازم است فرد در طی دوران نقاهت حتما به بهداشت فردی و ناحیه ی عمل توجه ویژه داشته باشد.

عمل تنگ کردن واژن چگونه انجام میشود

نوعی جراحی زیبایی زنان است که عضلات واژن و بافت اطراف آن را تنگ کرده تا کنترل و قدرت عضلات واژن بیشتر شده که همچنین لذت جنسی را می تواند افزایش دهد. به طور معمول در زایمان های طبیعی عضلات واژن طی روندی شل میشود و تا حدودی کشیده نیز می شوند. که مشکل زمانی ایجاد میشود که این عضلات شل و ضعیف میشوند که ممکن است موجب نارضایتی جنسی نیز شود. در کل می توان با انجام این جراحی به عنوان بخشی از جوان سازی واژن آن را انجام داد.

واژینوپلاستی نیازمند بیهوشی کامل است. این عمل که معمولا 1 الی 2 ساعت به طول می انجامد، برای تنگ کردن واژن به کار می رود. در طی عمل واژینوپلاستی، عضلات شل شده واژن، کوتاه شده و توسط نخ های قابل جذب بخیه می شوند. این عمل با تنگ کردن واژن به افزایش تماس حین رابطه جنسی انجامیده و در نتیجه موجب افزایش رضایت جنسی می شود.

عمل جراحی تنگ کردن واژن چیست ؟

در اثر شل شدگی و کشیدگی شدید بافت واژن، واژن گشاد می شود. در این حالت در قسمت کف لگن و حد فاصل بین ورودی واژن و ورودی مقعد باید عمل بازسازی صورت بگیرد، که به این عمل واژینوپلاستی گفته می شود. از جمله علل گشادی واژن می توان به بالا رفتن سن و زایمان طبیعی اشاره کرد که در هر دو حالت عضلات بالابرنده واژن، شل شده و دیگر به حالت اولیه باز نمی گردند. عمل واژینوپلاستی را می توان به تنهایی و یا در ترکیب با سایر عمل های زیبایی زنان انجام داد.

عمل عمل زیبایی واژن با ژل در تهران

تزریق ژل به واژن یک عمل زیبایی به حساب می آید که باعت جوانسازی و سفت شدن واژن می شود. در صورتی که در قسمتی از لابیا ها فرورفتگی وجود داشته باشد با تزریق ژل کاملا پر شده و واژن ظاهر زیباتری به خود می گیرد.دلیل استقبال از این روش، بدون درد بون و عدم نیاز به بیهوشی است. جراح با استفاده از بی حسی موضعی، ژل را به ناحیه مورد نیاز تزریق می کند و بعد از آن بیمار به راحتی و بدون نیاز به استراحت به فعالیت های خود ادامه می دهد. این روش هم مانند لیفت با نخ دائمی نبوده و نیاز به تمدید براساس نوع ژل و مدت ماندگاری دارد که از 9 تا 18 ماه متفاوت است.

تنگ کردن واژن با لیزر

امروزه استفاده از لیزر در علم پزشکی جایگاه ویژه ای دارد. جالب است بدانید که حتی با کمک دستگاه های لیزر می توان به درمان گشادی واژن کمک کد. با مراجعه به پزشک متخصص می توان در طی چند جلسه گشادی واژن را تا حدودی بهبود بخشید. استفاده از لیزر همچنین می تواند به خانم هایی که مشکل کنترل ادرار دارند کمک کند.

در این عمل اعصاب حسی واژن آسیبی نمی بینند و دوران نقاهت بسیار کوتاه تر خواهد بود. در طی عمل تنگ کردن واژن با لیزر بیمار هیچ دردی نخواهد داشت و تنها فقط سوزش اندکی ناشی از حرارت را ممکن است حس کند. طریقه ی لیزر درمانی به این صورت است که با حرارت دادن و گرم کردن بافت واژن باعث افزایش خون رسانی در واژن می شود که به طبع آن واژن مرطوب می شود بنابراین در لیفت و تنگ تر کردن واژن موثر است.در این عمل ممکن است برای زایمان طبیعی ایجاد مشکل کند در حالی که در عمل با لیزر هیچگونه محدودیت و مشکلی برای زایمان بیمار نخواهد بود.

عمل تنگ کردن واژن با نخ

عمل زیبایی واژن با نخ : این روش جز عمل های سرپایی می باشد که نیازی به بیهوشی ندارد و بیمار دچار خونریزی نمی شود. در گذشته از نخ فقط برای لیفت صورت و غبغب استفاده می شد ولی امروزه به وسیله ی نخ های واژینال میتوان لیفت و کشش واژن را به راحتی انجام داد.  یکی از بهترین متد ها در دنیا برای درمان گشادی واژن، تنگ کردن واژن با نخ است. در این عمل به وسیله نخ، دیواره های واژن بالا کشیده شده و به وسیله زدن چند بخیه، به همان شکل نگه داشته می شود.

این روش دارای مزیت های زیادی است که مهم ترین آن ها سریع بودن عمل و کم بودن دوره ی نقاهت می باشد. در این عمل بخیه ها جذبی بوده و در نهایت ظاهری زیبا به واژن می دهد. یکی دیگر از مزایای آن این است که اصلا خونریزی ندارد. در این روش نخ ها معمولا از چند ماه تا چند سال درون بافت واژن باقی می مانند ولی معمولا نیاز به تمدید سالانه یا چند سال یک بار دارند.

استفاده از نخ برای کشیدگی بافت در صورت و بدن استفاده می شود. جالب است بدانید که با استفاده از نخ می توان به تنگ کردن واژن کمک کرد. با کمک نخ می توان بافت های شل شده واژن را کشید و در نتیجه داخل و دهانه بیرونی واژن را تنگ کرد. این نخ ها به مرور زمان جذب می شوند.

 عمل پرینورافی

یکی از روش های جراحی متداول جهت تنگ کردن واژن، پرینورافی می باشد. در این روش، جراح متخصص با استفاده از اصلاحاتی که در ظاهر واژن و اندام تناسلی ایجاد می کند به زیباسازی و جوانسازی این عضو کمک می کند. این روش نه تنها به زیبایی اندام جنسی کمک می کند بلکه با تنگ کردن واژن به افزایش رضایت جنسی نیز کمک می کند.

عمل تنگ کردن واژن با روش واژینوپلاستی

یکی از عمل های پرطرفدار در بین خانم ها با سن بالا، خانم ها با زایمان طبیعی متعدد و خانم هایی با کاهش وزن شدید، واژینوپلاستی است. در این افراد عضلات داخل و بیرون واژن بسیار شل شده و دچار افتادگی می شوند؛ در نتیجه احساس لذت جنسی را پایین آورده و در پاره ای از موارد منجر به مشکلات کنترل ادرار می شوند. در نتیجه این موارد، کیفیت زندگی افراد پایین می آید. برای رفع این موارد می توان با استفاده از عمل واژینوپلاستی در جهت رفع این مشکل اقدام کرد و به افزایش کیفیت زندگی افراد کمک کرد.

هزینه عمل واژینوپلاستی در تهران

به دلیل ظرافت و حساس بودن این جراحی به افراد به طور ویژه‎ای تاکید می‎شود که برای انجام این جراحی به پزشکی متخصص و حاذق مراجعه کنند. ممکن است که هزینه عمل به میزان خیلی کمی تفاوت داشته باشد اما شما می‎توانید مطمئن باشید که عوارض بعد از جراحی نخواهید داشت. در صورتی که پزشک شما متخصص واژینوپلاستی نباشد ممکن است مشکلاتی را در آینده تجربه کنید. مشکلاتی از قبیل ماندگاری اسکار و جای بخیه جراحی، تنگ شدگی بیش از حد دهانه رحم که بعد منجر به احساس گشادی کانال واژن خواهد شد. به هر حال هزینه انجام جراحی واژینوپلاستی وابسته به متخصص ان، محل انجام جراحی، کیفیت نخ بخیه، مواد مصرفی و انجام دیگر جراحی‎های زیبایی دارد.

هزینه عمل زیبایی واژن به عوامل مختلفی چون نوع عمل و یا ترکیب این عمل بستگی دارد. به طور مثال در صورتی که بیمار عمل جوانسازی واژن را همراه با عمل زیبایی دیگر مانند لابیا پلاستی انجام دهد پزشک معمولا قیمت کمتری نسبت به قیمت جداگانه ی هریک اعلام می کند. اگر بخواهیم صادقانه بیان کنیم، بسته به هر فرد هزینه عمل واژینوپلاستی متفاوت خواهد بود. در واقع هزینه این نوع عمل به عوامل متعددی از جمله میزان گشادی واژن، تلاش حین عمل جراحی، نوع عمل جراحی و میزان نرخ پزشک معالج متفاوت می باشد.

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن با استفاده از لیزر

بعد از عمل  توسط دستگاه لیزر باید بیمار مجموعه ای از موارد را رعایت کند تا از نتیجه بهتری بهره مند گردد. از جمله اقداماتی که باید بیمار انجام دهد می توان به عدم برقراری رابطه جنسی به مدت 2 هفته، عدم اجرای کارهای با فشار سنگین به مدت 1 الی 2 هفته و همچنین استفاده از پک یخ جهت کاهش سوزش و درد اشاره کرد.

آمادگی قبل از عمل با استفاده از لیزر

قبل از هرگونه اقدامی در جهت عمل ، فرد نیاز دارد تا توسط پزشک متخصص خود معاینه شود. بعد از ارائه معاینه توسط پزشک در صورت طبیعی بودن شرایط در جهت عمل اقدام می شود. در صورت وجود هرگونه عفونت واژینال، ابتدا باید طی فرایندی عفونت را از بین ببرید. همچنین بهترین زمان برای عمل تنگ کردن واژن با لیزر 3 الی 5 روز بعد از پایان دوره قاعدگی می باشد. تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر نیز متناسب با هر بیمار و بر اساس صلاحدید پزشک متخصص متفاوت خواهد بود. دقت شود که قبل از اعمال روش لیزر باید فرایند پاپ اسمیر جدید صورت گیرد.

چگونه واژینوپلاستی به رفع گشادی واژن کمک می‌کند؟

  از آنجا که واژن قدرت کشیدگی و ارتجاعی بالایی دارد صرفا باریک کردن آن برای رفع گشادی واژن کافی نیست زیرا ممکن است پس از چند ماه نتیجه‌ی جراحی از بین رود و فرد مجددا به مشکل گشادی واژن مبتلا شود بنابراین پزشک معالج در این جراحی جهت کسب بهترین نتیجه با بالاترین ماندگاری عضلات اطراف واژن (عضلات کف لگن) را نیز تقویت می‌کند تا سفت و محکم شود و از این طریق از گسترش بیشتر واژن جلوگیری کند. در این جراحی که با بی‌هوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود پزشک با ایجاد برش‌هایی در واژن و بافت‌های اطراف آن، بافت‌های اضافی را برمیدارد و سپس عضلات کناری را به یکدیگر بخیه می‌زند. میانگین زمانی انجام جراحی واژینوپلاستی بسته به شرایط فرد ببن یک الی دو ساعت انجام می‌شود.

مزایای واژینوپلاستی چیست 

عمل‎های زیبایی برای بهبود نواقص و مشکلات احتمالی که در فرد وجود دارد انجام می‎شود.

از مزایای واژینوپلاستی باید به این موارد اشاره کرد :

 • افزایش اعتماد به نفس
 • افزایش حس رضایت از رابطه‎ی جنسی
 • از بین رفتن عفونت
 • کنترل ادرار

عوارض جراحی چیست

همانطور که هر عمل جراحی زیبایی مزایایی دارد ممکن است عوارضی نیز در پی داشته باشد. هرچند که عملی بی‎خطر محسوب می‎شود اما در برخی موارد نادر ممکن است سبب بروز عارضه گردد.

برخی از عوارض عبارتند از :

 • عفونت
 • درد
 • تورم
 • احساس سوزش
 • خون‎ریزی

 

چه نکاتی پیش از جراحی باید انجام شود

پیش از جراحی لازم است نکاتی انجام شود تا روند جراحی به بهترین نحو ممکن انجام شود و فرد دوره‌ی نقاهت کوتاه‌تری سپری کند. برخی از این نکات شامل موارد زیر است:

 • لازم است ۱۴ روز پیش از جراحی بیمار و پزشک معالج جلسه مشاوره‌ای برگزار کنند تا نکات لازم توسط پزشک برای بیمار شرح داده شود و پزشک از شرایط فرد اطلاعات کافی به دست آورد.
 • برای جلوگیری از خون‌‌ریزی در حین عمل و پس از آن مصرف داروهای رقیق کننده‌ی خون مانند آسپرین ممنوع است‌.
 • انجام آزمایشاتی که توسط پزشک تجویز می‌شود اهمیت بسیاری دارد.
 • یک روز پیش از درمان مصرف مواد غذایی سنگین ممنوع است و فرد باید مایعات زیاد و غذای سبک مانند سوپ بخورد.
 • مصرف الکل و دخانیات به دلیل کند کردن روند بهبودی از دو هفته پیش از جراحی ممنوع است.
 • انجام تست پاپ اسمیر
 • لازم است پیش از جراحی در صورتی که فرد به عفونت‌های مختلف مبتلا است کاملا درمان شود.

نکاتی که پس از جراحی باید رعایت شود

لازم است پس از انجام این جراحی، همانند جراحی‌های دیگر مواردی رعایت شود تا بهترین نتیجه ممکن با ماندگاری بالا از آن حاصل گردد. این نکات بنابر شرایط فرد توسط پزشک به او اعلام می‌گردد. در ادامه به بیان برخی از این موارد می‌پردازیم:

 • تا سه روز پس از جراحی لازم است برای کاهش درد مسکن‌های تجویزی پزشک به طور مرتب مصرف شود.
 • برای ۲۴ ساعت بعد از انجام واژینوپلاستی به بیمار سن وصل می‌شود تا از این طریق ادرار کند.
 • پزشک برای جلوگیری از عفونت‌های احتمالی آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کند. دقت داشته باشید تا در زمان مقرر آن‌ها را مصرف نمایید تا تاثیر بهتری داشته باشد.
 • تا چند روز پس از جراحی آب کافی بنوشید و از رژیم غذایی مناسب پیروی کنید.
 • یک روز پس از جراحی می‌توانید حمام کنید اما توجه داشته باشید تا یک هفته پس از جراحی با آب ولرم و صابون باید استحمام نمایید.
 • بخیه‌های این جراحی نیازی به کشیدن ندارد و جذبی است بنابراین توسط بدن جذب می‌شود.
 • تورم و کبودی حاصل از جراحی موقتی است و تغذیه‌ی مناسب می‌تواند کمک بسیاری در این زمینه به فرد نماید.
 • تا ۶ ماه پس از جراحی از برقراری رابطه‌ی جنسی خودداری نمایید.
 • انجام فعالیت‌های سنگین و وارد کردن فشار به لگن می‌تواند نتیجه‌ی عمل را تغییر دهد.
 • تا ۶ ماه پس از ورزش‌هایی مانند اسب سواری، دوچرخه سواری و دیگر ورزش‌ها که باعث ایجاد اسطکاک در موضع مورد نظر می‌شود ممنوع است.
 • تا دو ماه پس از از رفتن به سولار و استخر خودداری کنید.

لا تعليق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.