لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک چیست؟


لیپوماتیک چیست؟ نتیجه و مقایسه با گزینه های دیگر پیکرتراشی

لیپوماتیک چیست؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که لیپوماتیک چیست؟ خوب، علیرغم این واقعیت که لیپوماتیک شبیه لیپوساکشن است، تکنولوژی مورد استفاده در لیپوماتیک بسیار متفاوت است. لیپوماتیک روشی پیشرفته برای از بین بردن چربی اضافی از نواحی خاصی از بدن برای تغییر شکل یا اصلاح آن است. اما تفاوت عمده این دو در این است که لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن باعث آسیب کمتر بافتی، یکنواختی چربی زیر پوست، ظاهری ظریف تر و ماندگاری بیشتر پوست می شود. با توجه به دلایلی که در بالا ذکر شد، به جرات می توان گفت که امروزه اکثر افراد لیپوماتیک را به لیپوساکشن ترجیح می دهند.

لیپوماتیک به چه کسانی توصیه می شود؟

ناگفته نماند که لیپوماتیک برای افراد چاق با درصد چربی بدن بالا جواب نمی دهد. به عبارت دیگر، این روش فقط برای کسانی مناسب است که BMI (شاخص توده بدنی) کمتر از 30 دارند. برای توضیح بیشتر، اگر BMI شما بیش از 30 باشد، احتمالاً پزشک شما را از انجام لیپوماتیک منع خواهد کرد، زیرا این روش به طور چشمگیری شکل بدن شما را تغییر نمی دهد. با این حال، برای کسانی که شرایط واجد شرایط بودن (کمتر از 30 BMI) را دارند، این روش می تواند به طور معجزه آسایی در کاهش چربی اضافی بدن موثر باشد و تفاوت قابل توجهی در ظاهر آنها ایجاد کند. بنابراین، توجه داشته باشید که لیپوماتیک راهی برای کاهش وزن نیست! ما به شدت آن را فقط به کسانی توصیه می کنیم که می خواهند لاغرتر باشند و چربی بدن کمتری برای از دست دادن داشته باشند. برای درک بهتر موضوع مثالی می زنم. فرض کنید مشکلاتی با شکم، باسن یا چربی های دسته عشق دارید، اما به چند دلیل، نمی توانید ورزش کنید و به دنبال راه حلی غیر سنتی به عنوان راهی برای سوزاندن چربی هایی هستید که روی اعصاب شما وارد شده است. در این صورت می توانید جراحی لیپوماتیک را انتخاب کنید تا زودتر به نتیجه برسید. اما، همانطور که اشاره کردیم، اگر BMI شما بیش از 30 باشد، این کار آسانی برای کنترل این وضعیت با جراحی لیپوماتیک نخواهد بود. از آنجایی که درصد چربی بدن بیشتر از مقداری است که جراحی لیپوماتیک می توانست کمک کند. بنابراین، شما باید منطقی تر باشید و انتظار زیادی از لیپوماتیک نداشته باشید.

تفاوت لیپوساکشن و لیپوماتیک

اگرچه در بالا به طور خلاصه به این موضوع اشاره کردیم، اجازه دهید در مورد لیپوماتیک در مقابل لیپوساکشن با جزئیات بیشتر بحث کنیم. لیپوساکشن روشی است که در آن چربی از نواحی خاصی از بدن با استفاده از ساکشن برداشته می شود. لیپوساکشن با نام های لیپوپلاستی و کانتورینگ بدن نیز شناخته می شود، اما همانطور که در بالا اشاره کردیم، این دو یکسان نیستند. معمولاً روی شکم، بازوها، ران ها، باسن و گردن اعمال می شود. این نواحی را می توان با لیپوساکشن نیز شکل داد. روش انجام این جراحی به این صورت است که پزشک این جراحی را با قرار دادن یک لوله نازک در زیر پوست بیمار با برش های بسیار کوچک روی پوست انجام می دهد و سپس لوله را حرکت می دهد تا به مناطقی که چربی بیشتری دارند برسد. از سوی دیگر، لیپوماتیک یک دستگاه ایمن مورد تایید FDA است که برای انجام لیپوساکشن با حجم بالا به طور ایمن و موثر در هر قسمت از بدن و در عین حال دقت طراحی شده است. لیپواسکیپ نوعی لیپواسکالپتینگ است که در آن پزشک چربی اضافی را از بدن خارج کرده یا به سایر قسمت‌ها منتقل می‌کند تا بدن را لاغرتر و تغییر شکل دهد. همانطور که در بالا اشاره کردیم، تکنولوژی مورد استفاده در لیپوماتیک جدید و متفاوت از لیپوساکشن است و به دلیل استفاده جدید از تکنولوژی، آسیب بافتی کمتری در این روش ایجاد می شود که در مقایسه با آن میزان درد در جراحی کاهش می یابد. با لیپوساکشن

روش لیپوماتیک

قبل از اینکه به روش لیپوماتیک بپردازیم، باید بگوییم که لیپوماتیک و لیپوساکشن از جهاتی شبیه هم هستند. اما تفاوت این است که در جراحی لیپوساکشن از یک برش کوچک در نزدیکی ناحیه مورد نظر استفاده می شود. سپس چربی اضافی با یک خلاء قوی روی یک لوله باریک بیرون کشیده می شود. در طول عمل جراحی به ماهیچه ها و رگ های خونی آسیبی نمی رسد. در صورت لزوم می توان از بی حسی موضعی به عنوان بخشی از روش لیپوساکشن مخصوص قسمت خاصی از بدن استفاده کرد. در حین جراحی حالت موقت بیهوشی ایجاد می شود. بسته به میزان چربی برداشته شده، این روش می تواند چندین ساعت طول بکشد که معمولاً بین یک تا چهار ساعت است. شب ماندن در بیمارستان ممکن است برای اطمینان از کم آبی بدن یا شوک به دلیل از دست دادن مایعات ضروری باشد. این در حالی است که در روش لیپوماتیک از صدای مادون صوت استفاده می شود که آن را از لیپوساکشن متمایز می کند. با استفاده از فناوری اولتراسونیک، سلول ها شکسته می شوند. با استفاده از چرخش و ارتعاش، یک لوله کانولا بافت های چربی داخل را از بین می برد. نه عروق و نه سلول های چربی در اثر این حرکات آسیب نمی بینند. با استفاده از این فناوری می توان سلول های چربی را به طور کامل بدون هیچ آسیبی مکیده کرد. اما نکته جالب در روش لیپوماتیک این است که امکان استفاده مجدد از سلول های چربی موجود در لیپوماتیک برای پر کردن برخی از نواحی بدن مانند سینه، صورت، لب ها و غیره وجود دارد. پزشک می تواند سلول های چربی را به قسمت دیگر تزریق کند. قسمت هایی از بدن در صورت لزوم.

خطرات لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن

با این اوصاف، مزیت لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن چیست؟ شکی نیست که جراحی لیپوماتیک مزایای کم خطری نسبت به جراحی لیپوساکشن دارد. با استفاده از این روش، خطرات کمتری از دست دادن خون و اسکار در مقایسه با لیپوساکشن وجود دارد، زیرا از روش متفاوتی استفاده می کند. علاوه بر این، زمان بهبودی بسیار کمتر است. بسته به میزان چربی که باید برداشته شود، این روش معمولاً دو تا سه ساعت طول می کشد. بنابراین، نباید نگران خطرات لیپوماتیک باشید. از آنجایی که از فناوری جدیدی استفاده می کند که در طول مکش چربی به بافت های بدن آسیب نمی رساند. در این روش معمولا افراد در مقایسه با روش لیپوساکشن سریعتر بهبود می یابند و درد کمتری را احساس می کنند.

عوارض لیپوماتیک

اگرچه در مورد خطر کم جراحی لیپوماتیک صحبت کردیم، اما به این معنی نیست که این روش ها بدون عوارض هستند. هر ادعایی بر خلاف آن دروغ است زیرا همیشه عوارض جانبی به دنبال چنین روش هایی وجود دارد. عوارض جانبی لیپوماتیک می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. قبل از انجام این جراحی، بهتر است از برخی از آنها آگاه باشید یا تا حد امکان از پزشک خود اطلاعات کسب کنید. به عنوان مثال، اگر به هر دارویی حساسیت دارید، حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. شما می توانید مطمئن باشید که پزشک شما نتایج آزمایش شما را بررسی خواهد کرد، اما باید او را از هر چیزی که نیاز دارید با پزشک خود در میان بگذارید، مطلع کنید. در اینجا برخی از عوارض جانبی عمومی برای جراحی لیپوماتیک به شرح زیر است. 1. تورم و التهاب: ممکن است چندین ماه طول بکشد تا بهبود یابد.

 

کبودی: در چنین مواردی، برخی از مسواک زدن های شدید ممکن است تا چند هفته روی بدن شما تاثیر بگذارد.

بی حسی: موقتی است، اما ممکن است آن را در همان ناحیه بدن خود احساس کنید.

آسیب به عروق: این ممکن است به دلیل ارتعاشات شدید در طول جراحی اتفاق بیفتد.

واکنش آلرژیک: اگر برخی از بیماران به یک داروی خاص حساسیت داشته باشند، ممکن است این اتفاق بیفتد.

مشکلات کلیوی یا قلبی: تزریق یا مکش مایعات می تواند بر سطح مایعات بدن تأثیر بگذارد و باعث ایجاد مشکلات کلیوی یا قلبی پس از جراحی شود.

ترومبوفلبیت: در این حالت، وریدها با تشکیل لخته ملتهب می شوند و عوارض بیشتری ایجاد می کنند.

عفونت: این مورد بین بیماران بسیار نادر است اما ممکن است بیشتر روی پوست رخ دهد.

بی نظمی های کانتور: در چنین مواردی، اگر پوست فاقد خاصیت ارتجاعی باشد، ممکن است پژمرده، موج دار یا برآمده به نظر برسد.

سوراخ های اندام داخلی: این مورد در بین بیماران بسیار نادر است و به ندرت در بین آنها دیده می شود.

مزایای جراحی لیپوماتیک

مزیت عمده جراحی لیپوماتیک نسبت به لیپوساکشن را قبلاً بیان کردیم که جراحی کم خطر در مقایسه با لیپوساکشن بود، اما جراحی کم خطر تنها مزیت این روش نیست که می توانید روی آن حساب کنید، این روش مزایای دیگری نیز نسبت به لیپوساکشن دارد که آن را برتر می کند و به شما کمک می کند تا در مقایسه با روش های سنتی جراحی آسان تر و امیدوارکننده ای داشته باشید. در اینجا چند مورد دیگر نیز وجود دارد که می توان به آنها توجه کرد. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 

 

 

درد کمتر

کبودی های آسیب زا کمتر

دوره نقاهت سریعتر

مدت کوتاه جراحی

در جراحی لیپوماتیک وقتی سیستم با نواحی فاقد بافت چربی مواجه می شود، بلافاصله متوقف می شود.

واکنش پذیری عالی پوست منجر به ظاهری صاف و صاف می شود.

 

هزینه های جراحی لیپوماتیک

روش‌های لیپوماتیک زیادی در دنیا وجود دارد که هزینه آن‌ها بسته به جایی که می‌خواهید تحت درمان قرار بگیرید و کشوری که در آن زندگی می‌کنید یا می‌خواهید جراحی را انجام دهید، متفاوت است. می توان گفت که جراحی لیپوماتیک در هر قسمتی از بدن می تواند قیمت خاص خود را داشته باشد و با سایر نقاط بدن یا کشوری به کشور دیگر کاملا متفاوت است. متوسط ​​هزینه عمل لیپوساکشن در سراسر جهان حدود 5000 دلار است. اگرچه مطمئناً می توانید از قبل در مورد هزینه ها سؤال کنید و مطمئن شوید که از آنها مطلع هستید.

آخرین کلمه

در این مقاله می خوانیم که بسیاری از افراد جراحی لیپوماتیک را با لیپوساکشن اشتباه می گیرند و تصور می کنند که آنها یکی هستند. اما می توان گفت که جراحی لیپوماتیک با استفاده از تکنولوژی جدید بسیار ایمن تر، کم دردتر از روش سنتی جراحی لیپوساکشن بوده و زمان نقاهت بسیار کمتر است و بسیاری از افراد حاضر به استفاده از این جراحی برای برداشتن چربی از قسمت های خاص خود هستند. بدن. با این حال، همانطور که ما بحث کردیم، ممکن است خطرات خاص خود را داشته باشد، همانطور که در بالا توضیح داده شد. بنابراین، بهتر است برای آگاهی از خطرات احتمالی با پزشک خود مشورت کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.