هزینه ایمپلنت دندان و کاشت دندان - لمینت دندان - روکش دندان - عصب کشی دندان چگونه است ؟

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی کاشت دندان - ایمپلنت اقساطی - لمینت دندان - روکش دندان - عصب کشی دندان- معاینه دندانپزشکی- جراح خوب برای دندانپزشکی دکتر خوب برای ایمپلنت دندان . هزینه ایمپلنت دندان - هزینه لمینت دندان - هزینه عصب کشی دندان - هزینه کاشت دندان خدمات ارایه شده عصب کشی و پر کردن دندان ۱و۲و۳ (۲۲۰هزار تومان) عصب کشی و پر کردن دندان ۴و ۵ ۲۸۰تا ۳۴۰هزار تومان دندان ۶ و۷ عصب کشی و پرکردن ۳۸۰تا ۴۵۰عصب کشی و پر کامپوزیت ونیر لامینت ایمپلنت روکشpmf۲۸۰ روکش زیرکونیا ۵۰۰تا ۵۵۰ جراحی دندان عقل نیمه نهفته و نهفته جرم گیری دو فک ۱۰۰ پروتز متحرک

 

 مقدمه :

شاید برای خیلی ها سوال شده که یک مرکز خوب دندان پزشکی چگونه است . و چطور میتوان یک مرکز خوب برای دندان پزشکی پیدا کرد .

خیلی ها از طریق اطرافیان این موضوع را پیگیری میکنند.اصلاح طرح لبخند ۱۴ فک بالا و پايين
برای مشاوره و نوبت گیری با ای دی تلگرام و یا ای دی اینستاگرام هماهنگ نمایید.

سؤالات متداول در مورد اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

عصب کشی و پر کردن دندان ۱و۲و۳ (۲۲۰هزار تومان)
عصب کشی و پر کردن دندان ۴و ۵
۲۸۰تا ۳۴۰هزار تومان
دندان ۶ و۷ عصب کشی و پرکردن ۳۸۰تا ۴۵۰عصب کشی و پر
کامپوزیت ونیر
لامینت
ایمپلنت
روکشpmf۲۸۰
روکش زیرکونیا ۵۰۰تا ۵۵۰
جراحی دندان عقل نیمه نهفته و نهفته
جرم گیری دو فک ۱۰۰
پروتز متحرک

 

 

 
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
آیا انجام باندینگ دندان‌ها با درد همراه است؟

خیر، باندینگ کاملاً بدون درد است و از آنجایی که غالباً در این درمان بخش بسیار کوچکی از دندان برداشته می‌شود، از بی‌حسی نیز در این درمان استفاده نمی‌شود.

آیا باندینگ یک درمان بنیانی محسوب می‌شود؟

خیر. در حال حاضر باندینگ کامپوزیت شیوه‌ای بدون تغییر در دندانپزشکی است. بر خلاف ونیرهای سرامیکی، نصب این کامپوزیت‌ها در اکثر موارد با تغییرات بسیار اندکی در دندان همراه خواهد بود، حتی در برخی از موارد هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود.

آیا کامپوزیت‌های مورد استفاده در باندینگ، از ظاهری طبیعی برخوردارند؟

بلی. باندینگ کامپوزیت‌ها، در صورتیکه توسط یک متخصص دندانپزشکی زیبایی که از مهارت لازم برای روکش کردن و فرم‌دهی به دندان‌ها برخوردار باشد، انجام شوند، مسلماً طبیعی‌ترین درمان زیبایی دندان خواهند بود. ایده‌ی خوبی است که از دندانپزشک خود بخواهید تصاویر قبل و بعد از عمل برخی از موارد قبلی خود را به شما نشان دهد، تا شما از حسن عملکرد او اطمینان حاصل نمایید.

آیا کامپوزیت‌های مورد استفاده در باندینگ، لکه‌دار یا بی رنگ می‌شوند؟

موادی که ما برای انجام باندینگ مورد استفاده قرار می‌دهیم از برند  Renamel Microfillشرکت Cosmedent تهیه می‌شوند که دارای رنگ و ساختاری مشابه دندان‌های شما هستند. این مواد از قابلیت صیقل‌پذیری و مقاومت خوبی برخوردارند. هر گونه لکه‌ی خارجی برروی این کامپوزیت‌ها، به سادگی و به کمک شیوه‌های معمول پاکسازی دندان قابل برداشتن خواهد بود.

آیا دندان‌هایی که تحت باندینگ قرار گرفته‌اند به مراقبت‌های بیشتری نیازمندند؟

محدودیت‌های اندکی وجود خواهند داشت. معمولاً توصیه می‌شود که از گاز زدن به اجسام سخت مانند تکه‌های یخ و شیرینی‌ها سفت خودداری کنید. از جویدن ناخن‌ها نیز باید اجتناب شود.

دوام این کامپوزیت‌ها چقدر خواهد بود؟

طول عمر این کامپوزیت‌ها به عوامل زیادی از جمله مواد مورد استفاده، تخصص دندانپزشک و میزان مراقبت فرد از دندان ترمیم شده‌ی خود بستگی دارد. مواد با کیفیتی که هم‌ اکنون برای عمل باندینگ مورد استفاده قرار می‌گیرند، از دوامی ۱۰ تا ۱۵ ساله و حتی در برخی موارد بیشتر، برخوردار خواهند بود. نصب مجدد آن‌ها تنها در یک جلسه میسر خواهد بود.
  
آیا باندینگ کامپوزیت، درمانی هزینه‌بر محسوب می‌شود؟

هزینه‌ی انجام باندینگ، بسته به شیوه‌ی انجام آن، مواد مورد استفاده و تجربه‌ی پزشک‌ متخصص دندانپزشکی زیبایی، متفاوت خواهد بود. معمولاً باندینگ کامپوزیت، به عنوان درمانی بسیار کم‌هزینه در میان تمام درمان‌های زیبایی دندانی شناخته می‌شود.

انجام باندینگ به چه مقدار زمان نیاز خواهد داشت؟

اکثر روش‌های انجام درمان باندینگ معمولاً در طی یک جلسه‌ی درمانی انجام می‌شوند و بلافاصله پس از آن شما از لبخندی زیبا بهره‌مند خواهید شد. مدت این جلسه‌ی درمانی، با توجه به روش انجام درمان متفاوت خواهد بود.
 

خدمات ارایه شده دندان پزشکی در ماه رمضان
عصب کشی و پر کردن دندان ۱و۲و۳ (۲۲۰هزار تومان)
عصب کشی و پر کردن دندان ۴و ۵
۲۸۰تا ۳۴۰هزار تومان
دندان ۶ و۷ عصب کشی و پرکردن ۳۸۰تا ۴۵۰عصب کشی و پر
کامپوزیت ونیر
لامینت
ایمپلنت
روکشpmf۲۸۰
روکش زیرکونیا ۵۰۰تا ۵۵۰
جراحی دندان عقل نیمه نهفته و نهفته
جرم گیری دو فک ۱۰۰
پروتز متحرک
جهت ارتباط و وقت گیری با ما

اصلاح طرح لبخند 8 دندان فک بالا رنگ طبیعی به همراه لیفت لثه
برای مشاوره و نوبت گیری با ای دی تلگرام و یا ای دی اینستاگرام هماهنگ نمایید

ویزیت بیمار عزیزمون  بعد 6 ماه از  انجام ونییر کامپوزیت همانطور که میبینین هیچ گونه تغییر رنگی دیده نمیشود و لثه ها در سلامت کامل هستند
واین به علت مراقبت خوب بیمار هم میباشد

اجراي ایمپلنت فوری یا fresh socket براي تعيين وقت قبلي ايمپلنت لطفا با اي دي ما هماهنگ نماييد

همان بیمار، و همان دندانها، پس از یک جلسه بلیچینگ درمطب

����بدون هیچگونه تراش دندان ها،
���� بدون استفاده از کامپوزیت یا لمینیت برای تغییر رنگ دندانها
اضافه شدن دندان 4 در یک جلسه به روش اسید اچ بریج

قبل از اصلاح ناحيه بي دنداني ( دندان٤)

اجراي اصلاح طرح لبخند ٤دندان فك بالا  در يك جلسه همرنگ دندان به همراه  ليفت لثه
براي نوبت گيري در ليست انتظار هماهنگ كنيد
راه هاي تماس با ما

وارنیش فلوراید
فلورايد ماده ايست كه باعث استحكام دندانها در برابر پوسيدگي ميشود ، ميزاني فلورايد در آب آشاميدني و برخي مواد ديگر وجود دارد اما توصيه ميكنيم روزانه به دندانهايتان فلورايد برسانيد:

قبل از اجرای بیلیچینگ(سفید کردن دندان)

 

 

اصلاح ٨واحد دندان فك بالا و٨واحد دندان فك پايين با كامپوزيت رنگ طبيعيDA1 در يك جلسه

جای خالی دندان،تاثیر منفی برظاهرلبخند میگذارد و موجب اشکال درتماس بین فکی شده و  پوسیدگی را افزایش میدهد
����جای خالی با ایمپلنت،بریج،دندان مصنوعی یا پلاک زیبایی اصلاح میشود.

بلیچینگ یکی از روشهای است که سفیدی دندان ها را به دنبال دارد . انواع روش های بلیچینگ بصورت آفیس بلچینگ و بلچینگ خانگی بایستی زیر نظر دندانپزشک انجام شود . یکی از فاکتورهای موثر بر روی میزان موثر بودن و سفید شدن دندانها است .

در بلیچینگ دندان ماده ای به نام هیدروژن پر اکساید برای سفیدی دندانها استفاده میشود . این مواد بداخل مینا دندان نفوذ کرده و باعث سفید شدن دندانها میشود . برای بلیچینگ ابتدا بایستی دندانپزشک اقدام به برطرف کردن پوسیدگی های دندانی کند .

اگر میخواهید سفیدی دندان هایتان را در مدت بیشتری حفظ نمایید . باید حتما مراقبت های لازم بعد از بلیچینگ دندان را رعایت نمایید

 • در چند ساعت اول بعد از بلیچینگ دندان ، لثه های خود را با استفاده از آب گرم بشویید و جهت جلوگیری از ایجاد التهاب ، لثه ها را ماساژ دهید
 • به مدت 48 ساعت بعد از سفید کردن دندان از خوردن خوراکی هایی که رنگ دانه دارند باید اجتناب گردد . و سعی کنید از تماس آن ها با دندان جلوگیری نمایید . در صور برقراری تماس با دندان ها سریعا دندان ها را شستشو دهید .
 • از کشیدن سیگار ، مخصوصا قلیان و استعمال اجتناب نمایید .
 • سعی نمایید مصرف چای پررنگ و قهوه و نوشابه های رنگی و شکلات را کاهش دهید .
 • بهداشت دهان و دندان را حتما رعایت نمایید . سفید ماندن دندانها کاملا بستگی به رعایت بهداشت و رژیم غذایی فرد دارد
 • امکان دارد بعد از بلیچینگ دندان کمی حساسیت دندان ها ایجاد شود . که بعد از سپری کردن چند روز بهبود می یابد . میتوانید از خمیر دندان های ضد حساسیت استفاده نمایید .
 • از خوردن غذاهای سرد و اسیدی پرهیز نمایید.

بلیچینگ خانگی : روش بلیچینگ خانگی ، یکی از روشهای سفید کردن دندان هاست . در این روش دندان پزشک از دندان های شما قالب گیری میکند . تا برای شما وسیله اس به نام (تری بلیچینگ ) این وسیله به شکل دندان ها و شفاف است . باید ماده بلیچینگ را درون تری و در نواحی مربوط به هر دندان قرار داد و سپس تری را روی دندانها گذاشت .

 • نتایج حاصل از بلیچینگ ، دایمی و همیشگی نیست . و به طور معمول بعد از چندین ماه نیاز به تکرار دارد .
 • فرایند سفید شدن دندان ها نیاز به استفاده منظم و صحیح از ماده بلیچینک دارد . ممکن است در چند روز اول ، سفیدی دندان ها چندان محسوس نباشد ، ناامید نشوید و ادامه بدهید در چند روز آینده نتیجه آن را خواهید دید .
 • به طور معمول و در بیشتر افراد زمان لازم جهت سفید شدن دندان ها دو هفته است . هر چند ممکن است در بعضی افراد بسته به عامل بد رنگی دندان ، این مدت زمان بیشتر یا کمتر باشد .
 • ماده بلیچینگ به صورت سرنگ هایی قابل تزریق است . بعد از تزریق ماده در تری باید پیستون آن را کمی به عقب کشید تا ماده تحت فشار نشت نکند و به هدر نرود .
 • ماده بلیچینگ را در خارجی ترین قسمت تری در حفرات مربوط به دندان ها قرار دهید . این قسمت از تری نواحی قابل رویت دندان ها را پوشش میدهد .
 • بعد از قرار دادن تری در دهان ها را کمی فشار دهید تا ماده بهتر روی سطح پخش شود . اضافات پس زده را هم به کمک دستمال پاک کنید تا طعم آن باعث ناراحتی شما نشود .
 • بعد از استفاده ، تری را زیر آب سرد بشویید و در ظرف مخصوص نگهداری بگذارید . تری در جای خشک و خنک نگهداری شود .
 • بهترین زمان برای انجام بلیچینگ ، شب هنگام و در ساعات خواب است . بعد از زدن مسواک و کشیدن نخ دندان تری را آماده و استفاده کنید .
 • اگر استفاده شبانه از تری بلیچینگ برای شما آزار دهنده است با مشورت دندان پزشک خود میتوانید در طی روز از آن استفاده کنید

 

حساسیت دندانی

شایع ترین عارضه سفید کردن دندان ها حساسیت دندانی است که میتواند از یک حساسیت بسیار ضعیف تا درد بسیار تیز و آزار دهنده باشد . معمولا حساسیت دندانی پس از چند هفته برطرف شده و اسیب دائمی به دندان نمی رساند

درد و آسیب لثه

دومین اثر جانبی سفید کردن دندان درد لثه است

1- هیدروژن پراکساید میتواند منجر به سوزش شیمیایی داخل دهان شما شود . تا زمانی که هیدروژن پراکساید در دهان شما وجود دارد میتواند منجر به اسیب رسانی به لثه های شما شود

 

اگر طول ریشه دندان مناسب باشد، قابلیت نگهداری دارد
���� با درمان عصب و جراحی لثه وقرار دادن روکش،
قبل از کشیدن ریشه ها در مورد امکان درمان آن با یک دندانپزشک مشورت کنید

بریج (bridge) برای درمان بی دندانی ساخته می‌شود، به این صورت که با قرار گرفتن روی دندان های دو طرف ناحیه بی دندان، به شکل یک پل، قسمت بی دندانی را پر می‌کند.

اصلاح ناحیه بی دندانی با روش Acid H Bridge در یک جلسه

 


ارتباط با ما

 

 

خدمات

 

عکس بعد کار ونییر به همراه
لییفتینگ لثه بدون درد خونریزی در 1 جلسه
تعویض رنگ  3 واحد crownروکشها در داخل دهان در 1 جلسه

ترمیم و سفید کردن روکش های تیر شده  و لب پر شده بدون تعویض و در یک جلسه

تحلیل لثه چه زمانی اتفاق می‌افتد

تحلیل لثه یکی از مشکلاتی است که خیلی‌ها را درگیر می‌کند و البته خیلی‌ها هم هستند که از این بیماری می‌ترسند و حتی پیش از آن‌که اتفاق بیفتد، نگرانش می‌شوند. برای همین ممکن است بیشتر از قبل مسواک بزنند و از نخ دندان و دهانشویه استفاده کنند در حالی‌ که مسواک بیش از حد یا استفاده نادرست از نخ دندان نه‌تنها به بهبود شرایط کمکی نمی‌کند که حتی می‌تواند وضعیت را بدتر کند. برای همین باید بدانیم تحلیل لثه چیست و به چه دلایلی ایجاد می‌شود تا بدرستی بتوانیم از بروز این مشکل پیشگیری کنیم.

 

رنگ‌های پایین تیوب خمیر دندانها چه‌مفهومی دارد؟

قرمز: طبیعی + محتویات شیمیایی
سیاه: کاملاً شیمیایی
سبز: طبیعی
آبی: طبیعی + دارویی

یکی از جدیدترین ، پرطرفدارترین و حرفه ای ترین روش های ترمیمی و زیبایی ، لمینت دندان میباشد . این روش برای بستن فاصله ها ، اصلاح رنگ ، فرم ، ترمیم مینای شکسته و در نهایت ایجاد یک لبخند زیبا است . venner ماده ای است که به صورت یک لایه ی همرنگ و یا با یک درجه روشن تر به طور مستقیم بر روی دندان قرار می گیرد . انواع لمینت در دو جنس کامپوزیتی و سرامیکی میباشد . که نوع اول در مطب ساخته می شود ولی نوع سرامیکی حتما باید قالب گیری شده و در لابراتوار ساخته شود که بسیار مقاوم تز از نوع کامپوزیت است و هم چنین دارای ثبات زنگ بیشتر و قیمت گرانتر میباشد .

روش لمینت برای تمامی موارد اصلاحی و ترمیمی و مشکلات خفیف تا متوسطی که مربوط به قسمت مینا است ، کاربرد دارد . در برخی موارد نیاز به ترش دادن دندان اصلی فرد میباشد و البته این بستگی به فرم و طرح اولیه دارد .

 

کامپوزیت ونیر

 

مزیت کامپوزیت ونیر زمان ان است که در یک جلسه ساخته میشود . البته چنانچه بخواهیم یک طراحی و بازسازی لبخند با ونیرهای کامپوزیتی انجام گیرد . گاهی به سه تا چهار جلسه زمان نیاز است . مزیت دیگر ونیرهای کامپوزیتی قابلیت  های ترمیم آن در صورت شکستگی است . چنانچه ونیز کامپوزیتی شما دچار شکستگی شود بوسیله همان کامپوزیتی که ساخته شده است ترمیم میگردد . مزیت دیگر ونیرهای کامپوزیتی هزینه به مراتب کمتر از آنها میباشد چرا که بطور مستقیم ساخته میشوند و نیازی به ارسال به لابراتورا ندارد.

ونیرهای کامپوزیتی بطور کلی در مقایسه با ونیرهای سرامیکی دارای مقاومت های دوره ای و پولیش هر 6 ماه یکبار مشکلات کمتر می شود .

به دلیل اینکه هیچ گونه فاصله و یا موادی بین دندان و روکش های کامپوزیتی وجود ندارد از این رو هیچ گونه آسیبی به دندان های اصلی وارد نمیشود . به علاوه این نوع روکش ها مقاوم و مستحکم بوده و در صورت رعایت بهداشت و نکات نگهداری ماندگاری نزدیک به 10 سال خواهند داشت .

در صورتی که تمایل به اصلاح لبخند دارید میتوانید از ونیرهای کامپوزیتی استفاده کنید ، اعتماد به نفس بالا به همراه یک لبخند زیبا و البته جذابیت بیشتر ارمغان ونیر کامپوزیت ها هستند که تنها در طول یک جلسه میتوانید به آن دست یابید.

به کمک کامپوزیت ها میتوانید بدون تراش دندان و تخریب مینای آن دندان هایی سالم و شفاف خواهید داشت .

 

مراقبت های بعد از روش های ترمیمی و زیبایی

 • از گاز زدن چیزهای سفت مثل یخ ، شکستن تخمه و یا جویدن ناخن خودداری کنید .
 • روزانه حداقل یکبار دندان های خود را نخ دندان بکشید. بطوریکه نخ را به صورت افقی از لای دندانها خارج کنید نه به صورت عمودی .
 • اگر شب ها هنگام خواب دندان قروچه میکنید بهتر است از night guard استفاده کنید
 • مصرف خوراکی های رنگی از قبیل قهوه و چای پررنگ و نوشابه های رنگی را به حداقل برسانید
 • مصرف دخانیات و سیگار نیز می تواند پس از مدتی موجب تغییر رنگ ونیر کامپوزیت دندان شود .
 • بهتر است سالانه سه یا چهار بار برای برق انداختن و تمیز کردن سطح کامپوزیت های خود به مطب مراجعه کنید .
 • کامپوزیت ونیرها بهتر است بعد از 5 تا 8 سال عوض شوند .
 • پس از انجام ترمیم زیبایی ، ممکن است که در هنگام نوشیدن مایعات سرد و گرم حساسیت در برابر تغییر ناگهانی دما به همراه درد اندکی را تجربه کنید ، باید بدانید که این حالت گذرا است و پس از مدت کوتاهی رفع میشود .
 • نکات بهداشتی مثل مسواک زدن روزانه و به طور منظم فراموش نشود .
 • از مصرف کردن مقادیر زیاد چایی و قهوه پرهیز نمایید ، زیر می توانند در دراز مدت و در صورت استافده ی زیاد موجب تغییر رنگ دندان هایتان شوند . این تغییر رنگ کاملا به مواد غذایی که توسط فرد مورد مصرف قرار میگیرند بستگی دارد و در برخی موارد اگر بیمار خانم باشند در صورت استفاده از رژ لب ، لمینت های قسمت جلویی فک دچار تغییر زنگ جزیی میشوند .
 • یکی از عاداتی که میتوان منجر به اسیب دیدن کامپوزیت دندان شود ، عادات ناپسندی به نام دندان قروچه میباشد که برخی از افراد در بیداری و به صورت ارادی و برخی در خواب و بدمون آنکه متوجه شوند این کار را انجام میدهند .
 • اگر میخواهید که عمر ونیر را افزایش دهید باید به نحوه ی تغذیه ی خود و غذایی که میخورید توجه کنید برای مثال از گاز زدن میوه ها به ویژه میوه های سفت ، خرد کردن و یا شکستن آجیل با دندان های لمینیت ، خوردن غذاهای دارای بافت سفت پرهیز کنید .
 • لمینیت در برابر ضربه آسیب پذیر میباشد بنابراین اگر از آن مراقبت نکنید امکان لب پریدگی و شکستن آن وجود دارد هر چند که مجددا قابل ترمیم است .
 • اگر میخواهید از دهانشویه استفاده کنید با پزشک خود مشورت کنید چون برخی از این شوینده ها بر روی این روکش سرانیکی اثر منفی میگذارند و باعث تغییر رنگ آن میشوند
 • اگر تمایل به جرم گیری دارید ، این کار باید برای شما با احتیاط انجام شود البته در اکثر موارد پس از اجرا تا مدتی طولانی نیازی به جرم گیری نمیباشد .
 • هر 6 ماه یکبار برای چکاپ وضعیت کامپوزیت دندان های خود به پزشک مراجعه نمایید تا علاوه بر بررسی وجود پوسیدگی ها ، اقدامات لازم را برای تداوم زیبایی و درخشندگی آنها انجام دهد .
 • ����لمینیت دندان چیست؟ ����

  یکی از مهمترین درمان های دندانپزشکی زیبایی، لامینت ونیرها هستند. لامینت(Laminate)  یا  ونیر (Veneer)  یک لایه بسیار نازک سرامیکی و یا کامپوزیتی است که روی سطح جلویی دندانها چسبانده می شود.
  لامینت ها برای اصلاح  بدشکلی – بدرنگی – شکستگی – ترک خوردگی – ویا کجی دندانها ونیز برطرف کردن فاصله بین دندانها کاربرد دارند. گاهی اوقات لمینت ها میتوانند جایگزین مناسبی برای درمان ارتودنسی نیز باشند و بعنوان درمان راحت تر و مطمئن تر و سریعتر و کم هزینه تری مورد استفاده قرار بگیرند.

  بطور کلی لامینت دندان به دو نوع تقسیم می شود:
  1-  لمینت سرامیکی  (غیر مستقیم) indirect laminate
  2-  لمینت کامپوزیتی  (مستقیم)  direct laminate

  منظور از لمینت مستقیم این است که دندانپزشک لامینت کامپوزیت را مستقیم روی دندان شکل می دهد و با اشعه فیکس می کند و منظور از لمینت غیرمستقیم این است که پس از تراش و قالب گیری دندان توسط دندانپزشک، لمینت در لابراتوار ساخته می شود.
   
  لمینت سرامیکی:
  لامینت سرامیکی یک لایه نازک حدود 1-2 میلیمتر  از جنس پرسلن یا همان چینی ویا سرامیکی خاصی می باشد  که پس از  تراش مختصر سطح جلویی دندان و قالب گیری توسط دندانپزشک، در لابراتوار ساخته شده سپس روی دندان چسبانده می شود.
   
  لمینت کامپوزیتی:
  لامینت کامپوزیتی نیاز به قالب گیری و لابراتوار ندارد و حتی  نیاز به همان تراش مختصر دندان را هم ندارد و مستقیما کامپوزیت توسط دندانپزشک روی سطح مینای دندان بدون هیچگونه تراش، گذاشته شده، شکل داده می شود و با اشعه فیکس می شود. که این حتی می تواند به عنوان یک لایه محافظت کننده روی مینای دندان  در طول سالها  نقش مهمی ایفا کند.
  به خصوص در مواردی که مینای دندان دچار مشکلاتی مثل ساییدگی، شکستگی، لب پریدگی، ترک های ریز و یا تحلیل می باشد ، لمینیت کامپوزیتی نه تنها هیچ آسیب و ضرری به مینای دندان نمی رساند بلکه به عنوان یک لایه محافظت کننده و پوشاننده روی مینای دندان بسیار مفید هم هست ضمن اینکه زیبایی بی نظیری هم ایجاد می کند.
  البته در زیبایی و جلوه طبیعی  و طول عمر لامینیت ها،  تکنیک دقیق توسط دندانپزشک  ومواد مورد استفاده با کیفیت بالا، تاثیر بسزایی دارد.

 

روش مراقبت از پروتز دندان و روکش

 

روکش را برای یک یا چند موارد زیر برای شما انجام شده است : 1- جایگزینی پرشدگی بزرگ در جایی که دندان کافی باقی نمانده باشد .

2- محافظت از یک دندان ضعیف در برابر شکسته شدن

3- ترمیم یک دندان شکسته

4- وصل کردن یک بریج

5- پوشاندن یک ایمپلنت

6- پوشاندن دندانی که شکل یا رنگ مناسبی ندارد .

7- پوشاندن دندانی که عصب کشی شده است .

رعایت نکات زیر الزامی است :

1- پس از چسباندن روکش تا 2 ساعت چیزی میل نفرمایید .

2- تا 24 ساعت ، با طرفی از دهان که دندان روکش شده است ، غذا نجوید

3- چنانچه دندان روکش شده در دندان های جلو میباشد . بایستی از گاز زدن غذا یا میوه های سخت خودداری کردن آنرا قبل از جویدن و در خارج از دهان تکه تکه نمایید .

استفاده از مسواک در 24 ساعت اول پس از چسباندن روکش در ناحیه روکش شده ، پیشنهاد نمیشود ولی پس از 24 ساعت استفاده از نخ دندان و مسواک بلامانع است .

5- در پروتز ثابت چند دندان ( بریج ) ، حتما از نخ دندان مخصوص زیر بریج که در داروخانه موجود است استفاده نمایید.

6- در صورتیکه پس از چسباندن روکش احساس بلندی در دندان مربوطه داشتید و یا احساس غیر طبیعی دارید که ظرف مدت یک هفته از آن برطرف نشد، برای انجام اصلاحات لازم است به دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

7- خوردن غذاهای چسبناک و جویدنی ( برای مثال جویدن آدامس و کارامل ) که این احتمال وجود دارد  که به روکش یا آن را بشکند

8. از خوردن غذاهای سفت مثل سبزیجان خام که باعث تغییر محل یا شکستن روکش می شوند ، خودداری کنید.

9.سعی کنید در حین تمیز کردن دندان ، نخ دندان را به آرامی در بین دندان ها عبور دهید . اگر نخ دندان را مطابق معمول به سرعت بکشید ممکن است روکش دندان موقتی از روی دندان بیفتد .

10 به محض لق شدن روکش دندان به دندانپزشک خود مراجعه کنید . کوتاهی در این امر ( یعنی نگهداشتن یک روکش لق در دهان و عدم مراجعه فوری برای چسباندن سریع آن ) منجر به پوسیده و فاسد شدن کامل دندان زیر روکش میگردد . ( دندان نرم و پنیری شکل میگردد ) در این زمینه مشکل اصلی نداشتن معاینات شش ماهه است . در معاینات شش ماهه دندانپزشک با بررسی و معاینه از لق نبودن روکش شما مطمئن میشود .

11. بسیاری از بیماران از خط سیاه یا خاکستری ناحیه لبه روکش در محل اتصال به لثه ناخشنود هستند . بوجود آمدن این تیرگی چند دلیل دارد :

الف ) لبه روکش برای رعایت سلامت لثه بالاتر از لثه قرارداده شده است . گاهی این امر برای جلوگیری از بیماری لثه لازم است . ( بخصوص در نواحی عقب دهان که زیبایی کمتر مطرح است )

ب) دندان زیرروکش خودش سیاه است و این سیاهی دندان از ورای لثه دیده میشود .

ج ) روکش دندان در نزدیکی لثه یک لبه فلزی دارد که برای جلوگیری از گیر غذایی و سلامت لثه معولا روی این لبه ، چینی گذاشته نمیشود در صورت لزوم گاهی میتوان با اضافه کردن چینی به این لبه یا ساخت روکش دارای لبه چینی از این مشکل پیشگیری نمود .

د) روکش دندان یک جسم خارجی است و ورود آن به زیر لبه لثه سبب واکنش لثه و تغییر رنگ لثه می گردد.ولی معمولا خطر دیگری برای سلامت روکش یا بیمار ندارد . در مواردی که این شکستگی سبب تیزی قسمتی از سطح روکش و آزار لب یا زبان شود دندانپزشک آنرا برایتان صاف خواهد شد .

در مواردی نیز این شکستگی در ناحیه چسبیدن روکش به دندان مجاور روی میدهد و سبب ورود راحت غذا و کوبیده شدن آن درلای و دندان مجاور میگردد که در این حالت نیز حتما باید به گونه ای اصلاح شود .

به هر حال خوب است بدانید که بروز چنین مشکلاتی خارج از تصور دندانپزشک شماست . البته گاه متعادل نبودن فشار دندان های مقابل بر روی ذوکش و یا جذب بودن کامل روکش با دندان نیز سبب بروز لب بریدگی چینی میگردد .

12- روکش دندان نیز مانند هر وسیله یا سرویس دیگر طول عمر معینی دارد . بر طبق آخرین مطالعات ، در بهترین شرایط عمر مفید یک روکش بسته به جنس و شرایط نگهداری حدود 3 تا 10 سال است . پس از این مدت لازم است روکش از جهات مختلف تحت بررسی قرار گرفته و در صورت لزوم تعویض شود.

 برنامه کاری مطب
عصب کشی و پر کردن دندان (شنبه، یکشنبه، سه شنبه ، چهارشنبه)
عصب کشی تخصصی (دوشنبه توسط متخصص)
ترمیم، زیبایی دندان ( شنبه یکشنبه سه شنبه چهارشنبه پنچشنبه)
جراحی دندان عقل نهفته و غیر نهفته(توسط جراح فک شنبه و چهارشنبه)
ایمپلنت دندان (شنبه و چهارشنبه)
کامپوزیت ونیر و لامینت( شنبه یکشنبه سه شنبه چهارشنبه پنچشنبه)
روکش دندان ( شنبه یکشنبه سه شنبه چهارشنبه)
پروتز متحرک( همه روز هفته)
اطفال بالای ۸سال( یکشنبه و سه شنبه)
تزریق ژل و بوتاکس و لیفت نخ( توسط فلوشیپ زیبایی روزهای شنبه و سه شنبه
بهترین روش های درمانی زیر نظر مجرب ترین دندانپزشکان
برای هماهنگی و نوبت گیری از قبل حتما تماس بگیرید.

 

در هنگام بروز علائم و نشانه‌های زیر، می‌فهمیم که دندان نیاز به انجام روت کانال (عصب‌کشی) دارد:

1- دندان درد شدید در هنگام غذا خوردن یا فشار آوردن بر روی دندان

2- حساس شدن یا درد گرفتن طولانی مدت دندان در هنگام مواجهه با چیزهای داغ یا سرد

3- تغییر رنگ پیدا کردن دندان

4- ایجاد تورم و حساسیت در لثه کنار دندان

5- پیدا شدن یک جوش یا کورک بطور دائمی و یا عود کننده بر روی لثه

 

اجراي  كامپوزيت  زیبایی در یک جلسه بدون بی حسی براي ٩دندان فك بالا(يك واحد اصلاح رنگ روكش)
❇️تفاوت را احساس کنید
❎تعيين وقت اجرا با اي دي زير اخرين پذيرش  ها قبل از افزايش قيمت ها

بستن دياستوم دو دندان فك بالا  و كامپوزيت ونير دو دندان    براي هماهنگي با اي دي زير هماهنگ كنيد

����کامپوزیت ونیر چیست؟
لایه ای از مواد رنگ دندان است که روی دندانها برای ترمیم موضعی یا زیبایی یا تغییر رنگ اصلی یا هنگام وجود عیب روی دندان گذاشته می شود.
تعيين وقت اجرا

عصب كشي و پر كردن ، ترميم ، جرم گيري، اجراي طرح لبخند(كامپوزيت ونير) كشيدن دندان،جراحي دندان عقل فقط با تعيين وقت قبلي
قيمت كامپوزيت ونير فقط تا١٨شهريور به قيمت جشنواره


١)تخفيف كامپوزيت ونير يا لامينت كامپوزيتي(پذيرش محدود)
٢) ترميم و پر كردگي با همرنگ دندان ١٤٠تا٢٣٠
٣) عصب كشي و پر كردن دندان ١و٢
۲۸۰هزار تومان
٤)جرم گيري دو فك١٥٠
٥) عصب كشي و پر كردن دندان٦
٦)بيليچينگ دو فك ٧٠٠هزار تومان
٧)عصب كشي دندان ۵   ٣٨٠هزار تومان
٨) كشيدن دندان عقل
٩)دياستوم دندان

چهارشنبه ١٨مهر

اجراي كامپوزيت ونيير


٥شنبه ١٩مهرماه

متخصص درمان ريشه
عصب كشي مجدد
عصب كشي دندانهاي ٧

ارتباط با ما(پذيرش بسيار محدود)
������������لطفا براي احترام به خود و همكاران رعايت وقت تعيين شده را بفرماييد.

✅کامپوزیت ونیر یک روش دندانپزشکى زیبایی است که در آن لایه نازکى از مواد همرنگ دندان  روى سطح خارجى دندان قرار داده مى شود تا مشکلات ظاهرى دندان و عیوب دندان را اصلاح نماید.

����طراحی خط لبخند چیست؟
به یقین یکی از جلوه های گویا و لطیف در انسان لبخند زیبا و دلنشین اوست. زیبایی لبخند، حاصل هماهنگی و هارمونی اجزاء صورت و شکل دندان هاست.
برای رسیدن به این هماهنگی شاید لازم باشد تغییراتی در فرم لثه، طول دندان، فاصله دندانها و برجستگی دندانها ایجاد شود تا در نهایت لبخندی زیبا حاصل آید. در واقع روابطی میان اجزای صورت، اندازه  هر عنصر، رنگ و شکل آنها در ترکیب با یکدیگر وجود دارد که رعایت تناسبات این روابط چهره را خواستنی و زیبا می کند.
یک دندانپزشک زیبایی باید این اجزاء و روابط بین آنها را بشناسد و به آنها دقت کند. اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند مجموعه ای از درمان های زیبایی را در بر می گیرد تا به ایجاد لبخندی زیبا منجر گردد.

این درمان ها شامل بلیچینگ ، لمینت دندان ، کامپوزیت ونیر ، روکش های فول سرامیک و غیره است ، تا توسط آنها رنگ ، شکل ، فرم ، موقعیت و سایر موارد را اصلاح کنیم و لبخندی زیبا و جذاب را به بیمار هدیه بدهیم.
یک نکته دیگر در اصلاح طراح لبخند آن است که این درمان تنها در افرادی که دارای دندان های خراب ، شکسته ، نامرتب و تغییر رنگ یافته هستند ، انجام نمی شود بلکه در کسانی که دندان های خوب و سالمی دارند نیز گاهی با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندان ها می توان تغییر مثبت چشمگیری را در ظاهر شخص ایجاد نمود.
در مجموعه ما براي طراحي لبخند عموما ٨دندان فك بالا تا ١٠دندان فك بالا و ٨دندان فك پايين به عنوان خط لبخند مطرح مي شود


لطفا دوستان مطالب كانال رو مطالعه كنند و در صورت تصميم قطعي براي اجرا با ما تماس بگيرند����������������در مجموعه تمام خدمات دندانپزشكي انجام مي شود به جز ارتودنسي و ايمپلنت فعلا پذيرش نمي شود لطفا سوال نفرماييد������������������������
لطفا متعهد وقتي كه هماهنگ مي كنيد باشيد و در صورت انصراف ٤٨ساعت قبل با مجموعه هماهنگ شود������������������������

 پرداخت به طور اقساطي فقط برای اقشار ضعیف و ناتوان در درمان  امکان پذیر می باشد.����������������
مواد به كار رفته شده در مجموعه شميم از بهترين مارك هاي معتبر در بازار مي باشد لطفا مقايسه قيمتي نفرماييد����������������
در شرايط اقتصادي فعلي ما در كنار شما خواهيم ماند و تا جايي كه براي ما امكان داشته باشد قيمت ها را با توجه به كيفيت به كار رفته شده و تخصص همكاران متناسب نگه مي داريم������������������������
به باشگاه مشتريان مجموعه در سراسر جهان بپيوندين������������������������
به زودي ادرس شعب جديد ارايه مي شود شعبه اصلي  مجموعه پزشكي و دندانپزشكي در تهران فلكه اول تهرانپارس مي باشد����������������

درنگي براي يادگيري (فاصله بین دندان ها) و درمان آن
دیاستم (فاصله بین دندان ها) چیست و چگونه آن را درمان کنم؟

به فضای خالی بین دو یا چند دندان، دیاستم می‌گویند که این مشکل در دو دندان قدامی فک بالا بیشتر شایع است. بسیاری از کودکان این فاصلۀ بین دندان‌ها را بعد از افتادن دندان‌های شیری تجربه می‌کنند، که در اکثر موارد این فاصله‌ها بعد از رویش دندان‌های دائمی، بسته می‌شوند.

گاهی دیاستم‌ها به دلیل سایز نامتناسب دندان، از دست دادن دندان، یا فرنوم لبی بزرگ (بافتی که از درون لب به سمت لثه گسترش یافته است، جایی که دو دندان قدامی فک بالا قرار دارند) شکل می‌گیرند، دلایل ثانویه شامل مشکلاتی از قبیل پروتروژن یا اورجت دندان‌ها می‌شوند.
گزینه‌های درمانی دیاستم (فاصله‌ی بین دندان‌ها)

زمانی که دندان‌پزشک شما دیاستم را تشخیص داد، طرح درمان شما نیز معلوم خواهد شد. که این طرح درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد: – نگه‌داشتن دیاستم. – درمان ارتودنسی برای جابه‌جایی دندان‌ها و پرکردن فاصله. – استفاده از ونیرهای کامپوزیتی یا سرامیکی؛ لایه‌ای نازک از جنس کامپوزیت یا پرسلن، که به دندان متصل می‌شود. – کراون و بریج (پل دندانی) یا جایگزینی دندان با ایمپلنت (فقط در بزرگسالان). چنانچه شما فرنوم لبی بزرگی دارید، ممکن است به متخصص جراحی لثه برای مشاورۀ جراحی فرنوم (فرنکتومی) ارجاع داده شوید. این عمل شامل بریدن فرنوم و سپس جابه‌جایی آن برای انعطاف بیشتر است. اگر فرنکتومی بر روی کودک انجام پذیرد، فضای خالی دندانی ممکن است خودش بسته شود. و چنانچه بیمار یک نوجوان یا یک فرد بالغ باشد، بستن دیاستم، ممکن است نیاز به براکت‌های ارتودنسی داشته باشد.
یک مشاوره با دندان‌پزشکتان لازم است تا طرح درمان مناسب برای شما تعیین شود.
ارتباط با ما

دندانپزشکی شبانه روزی خدمات دهی کلینیک ویژه دندانپزشکی در تهران  به صورت شبانه روزی است. از ساکنین تهران  هستید؟ به دنبال کلینیک دندانپزشکی معتبر برای درمان دندان های خود می باشید؟ نگران درمان های دندان های خود هستید؟

 

کلینیک دندانپزشکی ما یکی از بهترین کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی تهران  است که به دلیل حضور دندانپزشکان و متخصصین و جراحانی که در این مجموعه فعالیت می کنند موجب افزایش اعتماد افراد برای انجام درمان های دندانپزشکی شان شده است.

 

پس از درمان ایمپلنت اغلب با چه فاصله زمانی باید به دندان پزشک خود برای کنترل و تمیز کردن تخصصی مراجعه کنم ؟

دندان پزشک شما یک برنامه ریزی دقیق برای مراجعات بعدی به شما خواهد داد / این توالی مراجعات به شرایط دهان و دندان و سلامت کلی بدن شما بستگی دارد . مثلا اگر شما دندان های خود را به دلیل بیماریهای پریودنتال از دست داده باشید .لازم است حداقل هر 3 ماه یکبار برای کنترل و تمیز کردن تخصصی ایمپلنت و درمان های نگهدارنده و حمایتی به دندان پزشک خود مراجعه کنید.قیمت کاشت دندان؟ انواع ایمپلنت؟ هزینه کاشت دندان ؟ عوارض؟ محدودیت سنی ؟کاشت دندان با ایمپلنت بدون جراحی، مشاوره با متخصص ایمپلنت، مزایا، کاربرد و معایب کاشت دندانی، تعیین قیمت ایمپلنت، موارد استفاده مختلف.  کاشت دندان جلو هنگامی ضروری است که بیمار دندان های قدامی را از دست داده باشد و یا اینکه بداند به زودی این دندان ها قابل استفاده نخواهند بود. ایمپلنت کاشت دندان و همه چیز در مورد ایمپلنت دندان و روش های فوری و مزایا و نکات مهم dental implant و انواع بریج دندان و عمر و هزینه دندان کاشتن    .

بهترین متخصص ایمپلنت و کاشت دندان، مواد امریکایی، بهترین کیفیت،مناسبترین قیمت، رزرو آنلاین. ارائه دهنده برترین برند ایمپلنت دندان.   قیمت ایمپلنت, هزینه ایمپلنت, کاشت دندان.

 

ایمپلنت دندان

با توجه به تنوع قیمت در ایمپلنت‌ها از کجا تشخیص دهیم کدام برند ایمپلنت کیفیت مناسبتری دارد؟

با توجه به برند‌های مختلف ایمپلنت در بازار و قیمت‌های متنوع که توسط شرکت‌های تولیدکننده که ارائه می‌شود بهترین مرجع برای برند ایمپلنت دندانپزشک معالج شما می‌باشد که با توجه به شرایط ناحیه و هزینه‌ای که بیمار می‌تواند متقبل شود انتخاب می‌شود.

در کلینیک  از دو برند مطرح ایمپلنت ITI (ساخت سوئیس) و Bio.Horizons (ساخت آمریکا) استفاده می‌شود که امروزه برترین برند‌های ایمپلنت در دنیا می‌باشد که دارای سالیان طولانی گارانتیست. مسلما هر چه ایمپلنت استفاده شده مرغوب‌تر باشد کیفیت درمان و طول عمر درمان و همچنین رضایت بیمار بیشتر خواهد بود.

لمینت دندان چیست؟؟
����بسیاری از افراد مشتاق داشتن دندان های زیبا هستند و نباید دندان های بد رنگ و بدفرم داشت تا این زیبایی بوجود آید و برخی افراد از این زیبایی محروم هستند و باید دندان هایشان ترمیم شود و این معجزه ی زیبایی با درمان لمینت ممکن بوده و باعث زیبا شدن دهان شده و در افراد اعتماد به نفس را بالا میبرد.

لمینت درچه افرادی مناسب می باشد؟
����لایه ی همرنگ دندان ها بوده که باعث اصلاح فرم و رنگ دندان ها شده و اگر دندان ها با فاصله درکنار هم هستند فاصله را بسته و بر روی دندان هایی که شکستگی دارند انجام میگیرد .

❗️انواع لمینت دندان و تفاوت آن ها:
����لمینت به دو نوع تقسیم و ساخته شده که بر اساس جنس و ساخت متفاوت می باشند: سرامیکی و کامپوزیتی.

����لمینت سرامیکی مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی دارند و ثبات رنگ بیشتری و دارای ظاهر زیباتری هستند.
����قیمت لمینیت کامپوزیتی ارزان تر بوده و تراش کمتر دندان در این نوع لمینت را از جمله مزیت هایش میتوان دانست.

ونیر دندان چیست؟

ونیر دندان یکی از روشهای زیبا کردن لبخند و دستیابی به لبخند هالیوودی است. ونیر دندان یک پوسته نازک همرنگ دندان است که با چسب مخصوصی (باندینگ) به سطح جلویی دندان چسبانده میشود. ونیر علاوه بر زیبایی برای ترمیم دندان نیز استفاده میشود.

انواع ونیر دندان

دو نوع ونیر دندان وجود دارد: ونیر کامپوزیت و ونیر سرامیکی (که به آن پورسلین یا چینی نیز گفته میشود). هر دو نوع ونیر در صورتی که به خوبی کار شوند میتوانند دندانها و لبخند شما را زیبا کنند. اما این دو ونیر تفاوتهایی با هم دارند. با آگاهی یافتن از ویژگیها و معایب و مزایای ونیر دندان یا لمینت دندان میتوانید با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را انتخاب کنید.


ونیر کامپوزیت
ونیر کامپوزیت از رزین ساخته میشود و در صورتی که بخواهید ظاهر طبیعی مشابه دندان داشته باشد باید خیلی خوب پولیش شود. برای چسباندن ونیر دندان کامپوزیت ، مقدار بسیار کمی از سطح دندان تراشیده میشود. معمولا تمامی کار در یک جلسه انجام میشود.

معایب و مزایای ونیر کامپوزیت
چون رزین متخلخل است ممکن است دچار لکه یا تغییر رنگ شود. در صورتی که مواد حاوی رنگدانه زیاد مانند قهوه زیاد مصرف میکنید در استفاده از ونیر کامپوزیت دندان تجدید نظر کنید. همچنین ونیر کامپوزیت ممکن است لب پر شود. این ونیرها بادوام هستند و طول عمرشان چهار تا هشت سال است.
یکی از مهمترین مزیتهای ونیر کامپوزیت این است که در صورت لزوم میتوان آن را برداشته و تعویض کرد. همچنین ونیر کامپوزیت کم هزینه تر است. هزینه این ونیرها معمولا نصف هزینه ونیر سرامیکی است. چون این نوع ونیر توسط دندانپزشک ساخته میشود مراجعه به دندانپزشک مجرب و ماهر و یا کلینیک دندانپزشکی معتبر، اهمیت زیادی دار


ونیر سرامیکی
نوع دیگر ونیر پورسلین یا سرامیک است. ونیر سرامیکی ظاهری بسیار طبیعی و مشابه دندان دارد. برای چسباندن ونیر ابتدا باید دندان آماده شود. برای آماده سازی دندان یک لایه نازک از مینای دندان برداشته میشود و ونیر که معمولا قطری بین 0.5 تا 0.7 میلی متر دارد روی سطح دندان باند میشود. هنگامی که پوسته سرامیکی و شکننده ونیر یا لمینت دندان روی سطح دندان چسبانده شد بسیار محکم میشود. چون پورسلین نیمه شفاف و بازتابنده نور است از نظر خواص نوری نیز ظاهری بسیار مشابه مینای دندان دارد.

معایب و مزایای ونیر سرامیکی
از آنجایی که ونیر در لابراتوار دندانپزشکی ساخته میشود نمیتوان در یک جلسه کار درمان را انجام داد و بیمار باید حداقل دو بار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کند.
ونیر کردن دندان با ونیر سرامیکی به زمان بیشتری نیاز دارد و موادی که برای ساخت و چسباندن آن استفاده میشوند گرانتر هستند.
هزینه ونیر سرامیکی بیشتر از ونیر کامپوزیت است.
ونیر سرامیکی را نمیتوان ترمیم کرد، بنابراین اگر دچار شکستگی یا ترک خوردگی شود باید آن را عوض کنید.
ونیر سرامیکی به خاطر شباهت بسیار زیاد به دندان طبیعی بسیار زیباتر است.
ونیر سرامیکی در مقابل تغییر رنگ و لکه مقاوم هستند.
ونیر سرامیکی در مقابل لب پر شدن نیز مقاومت خوبی دارد بنابراین از نظر هزینه در بلند مدت مقرون به صرفه تر است چرا که طول عمری آن 15 سال یا حتی بیشتر است.

ارتودنسی

‼️بیرون زدگی دندان های فک بالا و احتمال آسیب دندان ها

در تعریف علمی، بیرون زدگی دندان های فک بالا نسبت به دندان های پایین را overjet می گویند.

مطالعات نشان داده اند که overjet زیاد، مسئول ۲۱.۸% از آسیب هایی است که بر اثر ضربه به دندان ها رخ می دهد (از جمله شکستن دندان یا بیرون افتادن آن).


����بنابراین توصیه می شود کودکانی که دندان های بیرون زده دارند نه فقط برای مقاصد زیبایی، بلکه به منظور پیشگیری از آسیب های دندانی تحت درمان های ارتودنسی قرار گیرند.
 
⛔️مسواک نزدن =مرگ⛔️
در دهان باکتری بنام Streptococcus
وجود دارد
که اگرباخونریزی لثه واردبدن شود
باعث����
لخته شدن خون
سکته یامرگ میشود

����������������درنگي براي يادگيري (فاصله بین دندان ها) و درمان آن
دیاستم (فاصله بین دندان ها) چیست و چگونه آن را درمان کنم؟

به فضای خالی بین دو یا چند دندان، دیاستم می‌گویند که این مشکل در دو دندان قدامی فک بالا بیشتر شایع است. بسیاری از کودکان این فاصلۀ بین دندان‌ها را بعد از افتادن دندان‌های شیری تجربه می‌کنند، که در اکثر موارد این فاصله‌ها بعد از رویش دندان‌های دائمی، بسته می‌شوند.

گاهی دیاستم‌ها به دلیل سایز نامتناسب دندان، از دست دادن دندان، یا فرنوم لبی بزرگ (بافتی که از درون لب به سمت لثه گسترش یافته است، جایی که دو دندان قدامی فک بالا قرار دارند) شکل می‌گیرند، دلایل ثانویه شامل مشکلاتی از قبیل پروتروژن یا اورجت دندان‌ها می‌شوند.
گزینه‌های درمانی دیاستم (فاصله‌ی بین دندان‌ها)

زمانی که دندان‌پزشک شما دیاستم را تشخیص داد، طرح درمان شما نیز معلوم خواهد شد. که این طرح درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد: – نگه‌داشتن دیاستم. – درمان ارتودنسی برای جابه‌جایی دندان‌ها و پرکردن فاصله. – استفاده از ونیرهای کامپوزیتی یا سرامیکی؛ لایه‌ای نازک از جنس کامپوزیت یا پرسلن، که به دندان متصل می‌شود. – کراون و بریج (پل دندانی) یا جایگزینی دندان با ایمپلنت (فقط در بزرگسالان). چنانچه شما فرنوم لبی بزرگی دارید، ممکن است به متخصص جراحی لثه برای مشاورۀ جراحی فرنوم (فرنکتومی) ارجاع داده شوید. این عمل شامل بریدن فرنوم و سپس جابه‌جایی آن برای انعطاف بیشتر است. اگر فرنکتومی بر روی کودک انجام پذیرد، فضای خالی دندانی ممکن است خودش بسته شود. و چنانچه بیمار یک نوجوان یا یک فرد بالغ باشد، بستن دیاستم، ممکن است نیاز به براکت‌های ارتودنسی داشته باشد.
یک مشاوره با دندان‌پزشکتان لازم است تا طرح درمان مناسب برای شما تعیین شود.
ارتباط با ما

١)عصب كشي مجدد پنچشنبه توسط متخصص درمان ريشه
٢) ترميم و پر كردگي با همرنگ دندان ١٤٠تا۲۸۰
٣) عصب كشي و پر كردن دندان ١و٢
٢٥٠تا٣٠٠هزار تومان
٤)جرم گيري دو و بروساژ١٥٠هزارتومان
٥)روكش دندان زيركونيا  از ٧٠٠هزار تومان
٨) كشيدن دندان عقل
٩)رفع دياستوم(فاصله دندانهاي جلو)
١٠پذيرش كودكان بالاتر از ٧سال
ارتباط با ما(پذيرش بسيار محدود)

 

 


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe ReaderAmerican Academy of Orthopaedic Surgeons American Association of Hip and Knee Surgeons Orthopaedic Trauma Association CASEY HIP & KNEE International Congress for Joint Reconstruction Alpha Omega Alpha American Joint Replacement registry American Board OF ORTHOPAEDIC SURGERY DC Orthopaedic Surgery /