طراحی سایت دندانپزشکی / هزینه ایمپلنت دندان و کاشت دندان - لمینت دندان - روکش دندان - عصب کشی دندان

طراحی سایت دندانپزشکی ، طراحی سایت مطب دندانپزشکی ، دندانپزشکی ، طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی، هزینه ایمپلنت دندان - هزینه لمینت دندان - هزینه عصب کشی دندان - هزینه کاشت دندان خدمات ارایه شده عصب کشی و پر کردن دندان ۱و۲و۳ (۲۲۰هزار تومان) عصب کشی و پر کردن ... مطب دندانپزشکی- دندانپزشک زیبایی. دندانپزشکی اطفال. جراحی دندان. اصلاح طرح لبخند. بیماری های لثه. ارتودنسی. بلیچینگ دندان. پوسیدگی های دندان. پروتز دندان. اندودنتيك (درمان ريشه). ١)جرم گيري دو فك ١٠٠تومان به جاي١٨٤هزار تومان -عصب كشي و ترميم دندان نيش ٢٦٠هزار تومان به جاي ٣٠٠هزار تومان - عصب كشي و ترميم دندان٥ ٣٦٠هزارتومان به جاي ٤٥٠هزار تومان - كامپوزيت ونيير - ترميم بدون عصب كشي ١٢٠تا٢٠٠ - پذيرش بيمار در ابان ماه با وقت قبلي - وقت مشاوره دندانپزشکی روز سه شنبه و چهارشنبه و پنچشنبه - تخفيف كامپوزيت ونير يا لامينت كامپوزيتي(پذيرش محدود) ) ترميم و پر كردگي با همرنگ دندان - عصب كشي و پر كردن دندان ١و٢ هزینه اش 280 هزار تومان )جرم گيري دو فك١٥ )بيليچينگ دو فك ٧٠٠هزار تومان ٨) كشيدن دندان عقل )دياستوم دندام

طراحی سایت

افرهاي روزانه ما رو فقط و فقط در همان روز بهره مند خواهيد شد پس هر روز پيگير كانال باشيد

تخفيفات ويژه اين هفته براي اعضاي كانال

        سه شنبه ١٣اذر و چهارشنبه ١٤اذر
از الان نوبت خود را قطعي كنيد
١) عصب كشي و ترميم دندان ٤ ٣٦٠ هزار تومان به جاي٤٥٠هزار تومان  (فقط سه نفر)
٢)عصب كشي و ترميم دندان٦
٥٠٠ تومان به جاي ٦٧٠هزار تومان(فقط دو نفر)
٣) جرم گيري دو فك ١٠٠هزار تومان به جاي ١٨٤هزار تومان ( فقط روز شنبه)
٤) تخفيف ويژه كامپوزيت ونيير (فقط يك نفر)
٤)عصب كشي و ترميم دندان٣( دندان نيش)
٢٧٠ جاي ٣٤٠هزار  تومان
٥)تزريق بوتاكس(فقط چهارشنبه)
٦)ترميم بدون عصب كشي ١٢٠تا٢٠٠هزار تومان(فقط   سه شنبه)
 ٧)عصب كشي و پر كردن دندان ٢ ٢٥٠هزار تومان به جاي٣٢٠هزارتومان( فقط سه شنبه)
٨)پذيرش بيليچينگ دو فك
٩)كشيدن دندان عقل غير نهفته١١٢هزار تومان
١٠)جراحي دندان عقل نهفته
١١)لامينت دندان

شنبه ٢٦ابان

خدمات اين هفته

١)تخفيف كامپوزيت ونير يا لامينت كامپوزيتي(پذيرش محدود)

٢) ترميم و پر كردگي با همرنگ دندان

٣) عصب كشي و پر كردن دندان

٤)جرم گيري دو فك

٥) عصب كشي مجدد

٦)بيليچينگ دو فك

٧)روكش دندان

٨) كشيدن دندان عقل

٩)دياستوم دندان

تعرفه مطب مطابق تعرفه وزارت بهداشت سال٩٧

ارتباط با ما(پذيرش بسيار محدود)

������������لطفا براي احترام به خود و همكاران رعايت وقت تعيين شده را بفرماييد.

 

فواید طراحی سایت دندانپزشکی

معمولاً اکثر افراد چندین مرتبه در سال به دندانپزشکی مراجعه کرده و ممکن است ساعت ها در انتظار نوبت خود بمانند. به این دلیل که نوبت دهی ها به خوبی صورت نگرفته و افراد زیادی وقت خود را این میان از دست می دهند.

اما در نظر بگیرید که دندانپزشکی مورد نظر شما دارای وب سایت مخصوص به خود باشد، در این صورت شما در حالی که در منزل یا محل کار خود هستید، می توانید به راحتی وارد وب سایت شده و یک نوبت ویزیت بگیرید.

طراحی سایت مخصوص دندان پزشکی

سیستم وب سایت به طور خودکار، وقت های خالی را به شما نشان داده و شما وقت مناسب با برنامه کاری خود را انتخاب می کنید. در این حالت شما می توانید از وقت خود استفاده بهینه ببرید و نیازی به حضور فیزیکی برای اخذ نوبت نمی باشد.
امکانات طراحی سایت دندانپزشکی

یک وب سایت مخصوص دندانپزشکی باید به صورت اختصاصی طراحی شده و کاملاً حرفه ای باشد. برای داشتن چنین وب سایتی باید به شرکتی مراجعه کنید که در کار خود حرفه ای و با تجربه باشد.
  نکات مهم صفحه لندینگ در طراحی سایت

اولین مورد، سیستم نوبت دهی وب سایت است که اهمیت بالایی دارد. هر شخصی که وارد وب سایت می شود، در صورتی که تمایل به دریافت نوبت ویزیت داشته باشند، وارد این قسمت شده و با پر کردن یک فرم به راحتی نوبت مورد نظر خود را رزرو می کنند.

همچنین یک وب سایت دندانپزشکی باید دارای یک اسلایدر شیک و منحصر به فرد بوده و به کاربری که وارد وب سایت می شود، حس خوبی را القا کند. تصاویری که برای این اسلایدر در نظر گرفته می شود، باید مرتبط با امور دندانپزشکی باشد و از وضوح بالایی برخوردار باشد.

طراحی سایت دندان پزشکی یک شیوه مناسب برای استفاده پزشکانی است که خود را از بقیه دندان پزشکان مجرب‌تر نشان می‌دهند و می‌خواهند مراجعه کنندگان و مخاطبان اینت.

مهم ترین استراتژی در موفقیت وب سایت دندانپزشکی بهبود سایت برای موتورهای جستجوگر است.
مقالات و مطالب بسیاری در مورد بهینه سازی موتور جستجوگر گوگل وجود دارد . و نمیتوان مزایای ان را تنها در چند پاراگراف توصیف کرد.
صحبت نهایی در طراحی سایت دندانپزشکان داشتن وب سایت در موفقیت در زمینه ی مراقبت و درمان پزشکی نقش مهمی دارد . هر چند استفاده از بروشور سایت هرگز شما را به جایی نمیرساند .
سرمایه گذاری در طراحی سایت اختصاصی و مطالب مفید سود شما را به شکل بیماران جدید به شما برگردانده و باعث افزایش بازدید از سایت شده و افزایش بازدید میزان بیشتری از تبدیل بیشتری از تبدیل بازدید کننده به بیمار و نهایتا افزایش درامد را در پی خواهد داشت
متخصصین ما به شما کمک خواهند کرد وب سایت جدیدی برای دندانپزشکان طراحی کرده و یا سایت خود را ارتقا دهید ما میتوانیم در افزایش بازدید از سایت جذب بیماران جدید و افزایش درامد به شما کمک کنیم

 

طراحی خط لبخند چیست؟

به یقین یکی از جلوه های گویا و لطیف در انسان لبخند زیبا و دلنشین اوست. زیبایی لبخند، حاصل هماهنگی و هارمونی اجزاء صورت و شکل دندان هاست.

 

برای رسیدن به این هماهنگی شاید لازم باشد تغییراتی در فرم لثه، طول دندان، فاصله دندانها و برجستگی دندانها ایجاد شود تا در نهایت لبخندی زیبا حاصل آید. در واقع روابطی میان اجزای صورت، اندازه  هر عنصر، رنگ و شکل آنها در ترکیب با یکدیگر وجود دارد که رعایت تناسبات این روابط چهره را خواستنی و زیبا می کند.

 

یک دندانپزشک زیبایی باید این اجزاء و روابط بین آنها را بشناسد و به آنها دقت کند. اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند مجموعه ای از درمان های زیبایی را در بر می گیرد تا به ایجاد لبخندی زیبا منجر گردد.

 

این درمان ها شامل بلیچینگ ، لمینت دندان ، کامپوزیت ونیر ، روکش های فول سرامیک و غیره است ، تا توسط آنها رنگ ، شکل ، فرم ، موقعیت و سایر موارد را اصلاح کنیم و لبخندی زیبا و جذاب را به بیمار هدیه بدهیم.

 

یک نکته دیگر در اصلاح طراح لبخند آن است که این درمان تنها در افرادی که دارای دندان های خراب ، شکسته ، نامرتب و تغییر رنگ یافته هستند ، انجام نمی شود بلکه در کسانی که دندان های خوب و سالمی دارند نیز گاهی با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندان ها می توان تغییر مثبت چشمگیری را در ظاهر شخص ایجاد نمود.

سوالات رایج دندانپزشکی

 

 

١)��������چه چيز سبب بوي دهان مي شود ؟

بوي دهان در اثر عوامل مختلفي نظير بيمار ي لثه ،سيگار كشيدن ،عفونت دهان ،بهداشت ضعيف دهان ،مشكلات گوارشي ،دهان خشك و بعضي بيماريهاي سيستميك ايجاد مي شود. ابتدا بايد بطور دقيق بيمار معاينه شود تاعلت اصلي بوي دهان تشخيص داده شود وسپس اقدام به درمان كرد .

 

 

٢)��������چه قدر زمان مي برد تا من بتوانم بازسازي لبخند داشته باشم ؟

بستگي به اين دارد كه شما به چه روشي نياز داريد. اين ممكن است از حداقل يك ساعت (سفيد كردن ) تا 1الي2هفته براي ونير پرسلني وروكش به طول بينجامد . هر مورد متفاوت است وبراي تخمين زمان موردنياز احتياج به يك ارزيابي كامل وجود دارد .

 

٣) ��������چرا لثه هاي من موقع مسواك زدن خونريزي مي كند ؟

خونريزي لثه نتيجه التهاب آنها مي باشد. اين مسئله را مي توان با يك جرم گيري نزد دندانپزشك برطرف كرد اما ممكن است دال بر وجود بيماري لثه نيز باشد . يك ارزيابي ومعاينه كامل دهاني جهت تشخيص آن مورد نياز است .

 

٤) ��������آيا سفيد كردن دندانها به ميناي سطح آنها آسيب وارد ميكند ؟

خير – سفيد كردن هيچ آسيبي به دندانها وارد نمي كند. اين مواد منافذ سطح دندان را تميز مي كنند. اما مي توانند تا 24ساعت يك حساسيت موقت ايجاد كنند.

 

 

���� رابطه ارتودنسی دندان با پوسیدگی

 

���� در زمانی که براکت‌ها روی دندان‌هاست، محل مناسبی برای تجمع خرده‌های غذایی و باکتری‌ها به‌وجود می‌آید که ممکن است موجب ایجاد پوسیدگی در محل شود. پس باید در مورد خوردن خوراکی‌های شیرین دقت بیشتری به خرج داد و تا حد ممکن آنها را محدود کرد.

 

���� خوردن خوراکی‌های سفت و چسبناک هم ممکن است سبب شکسته یا کنده شدن سیم‌ها و براکت‌های ارتودنسی شود. پس در این زمان از جویدن یخ و آدامس‌های سفت، شکلات، تافی و میوه‌هایی مانند هویج خام و سیب درسته یا نان‌های سفت اجتناب کنید.

 

���� اگر براکت‌ها را به خوبی تمیز نکنید، لثه‌های ملتهب و خونین و بوی بد دهان و خطوط سفید رنگ پوسیدگی در اطراف براکت‌ها در انتظارتان خواهد بود. پس بعد از هر وعده‌ غذا باید دندان‌ها را به خوبی تمیز کرد و وقت بیشتری برای مسواک زدن صرف کرد.

 

���� اغلب توصیه می‌شود که کودکان همیشه مسواک کوچکی همراه داشته باشند تا بتوانند خارج از خانه هم دندان‌های خود را تمیز کنند. بعضی مسواک‌های مخصوص هم برای بیماران ارتودنسی ساخته شده است که تمیز کردن اطراف براکت‌ها را ساده‌تر می‌کند.

 

���� استفاده‌ روزانه از دهان‌شویه‌های حاوی فلوراید هم ضروری است تا احتمال بروز پوسیدگی کاهش یابد. نخ دندان را هم فراموش نکنید؛ زیرا استفاده از آن در حالی که براکت روی دندان نصب شده به طور قطع ساده نیست، اما با کمی حوصله و تکرار می‌توان این کار را انجام داد. نخ دندان‌های مخصوص هم در بازار موجود است که برای بیماران ارتودنسی ساخته شده و استفاده از آن در این دوران راحت‌تر است

خونریزی لثه، شایع‌ترین علامت بیماری‌های لثه بوده و خونریزی از لثه ممکن است خود به خود یا به دنبال تحریک غذا خوردن باشد. خونریزی ممکن است به دنبال میوه خوردن و مسواک زدن باشد. خارش لثه و درد مبهم در لثه از سایر نشانه‌های وجود بیماری لثه و نسوج نگهدارنده است. لثه متورم می‌تواند با کوچک‌ترین تحریک، دچار خونریزی شود. خونریزی اگر خود به خود باشد علل عمومی باید بررسی شود. به عنوان مثال ممکن است اشکال سیستم انعقادی خون، موجب خونریزی از لثه یا خونریزی از بینی شود.  مصرف برخی دارو‌ها هم ممکن است موجب خونریزی از لثه شود. توصیه می‌شود خونریزی از لثه‌ها را جدی گرفت و بررسی توسط متخصص انجام شود.

 عامل اصلی التهاب و خونریزی لثه و نسوج نگهدارنده دندان ، بیماری‌های میکروبی و بیماری عفونی مي باشد، براي درمان اين حالت، برداشتن جرم از روی دندان باید انجام شود، چون پلاک میکروبی می‌تواند روی جرم تشکیل شود.

 

 

���� دندانهای قدامی هر فرد طرح لبخند او را تشکیل می دهند.

 

���� فردی که دندانهای جلوی دهانش فاصله دار یا نامنظم، نسبت به خط وسط صورت نامتقارن، کج و یا نا مرتب، شکسته و یا لب پریده، تیز یا دندانه دار یا صاف شده و کوتاه و یا زیاده از حد بلند یا کوتاه باشد، یا در هنگام خنده لثه او بیش از حد نمایان شود یا در لبه لثه ای دندانها لبه سیاه روکش یا پرکردگی مشخص و لثه پف کرده یا به رنگ آبی یا بنفش باشد می تواند با اصلاح این ‏نواقص ظاهری جذاب و لبخندی زیبا و اعتماد بنفس بیشتری را تجربه کند.

 

���� در واقع اصلاح طرح لبخند راهی است برای به دست آوردن اعتماد بنفس بیشتر.

پوسیدگی دندان در زمان ارتودنسی:

یکی از نگرانی‌هایی که در درمان ارتودنسی وجود دارد ایجاد پوسیدگی دندان و همچنین بیماری‌های لثه است. با بودن وسایل و براکت‌ها (نگين) ی ارتودنسی روی دندان‌ها ممکن است در زمان غذا خوردن قطعاتی به حاشیه آنها گیر کند که ممکن است جایگاه باکتر‌ی‌ها شود. به این ترتیب مسواک نزدن و استفاده نکردن مرتب از نخ دندان و برس بین براکت‌ها موجب بروز پوسیدگی‌ها و بیماری‌های لثه یا تغییر رنگ آنها خواهد شد.

یکی دیگر از نگرانی‌ها که ممکن است افراد را به خود مشغول کند، پوسیدگی زیر وسایل ارتودنسی است. اما این مشکل اصلاً وجود ندارد و باقی مانده غذاها فقط اطراف براکت‌ها جمع می‌شوند و رعایت نکردن بهداشت خطر پوسیدگی را در همین ناحیه به وجود می‌آورد.

 

آیا میتوانم یک ایمپلنت بکارم و آنرا به دندانهای طبیعی خودم ، متصل کنم تا در تعداد ایمپلنتها صرفه جویی شود ؟

پاسخ را می‌بینید.

هر دو ، لق خواهند شد .

اصلاح طرح لبخند ٨واحد كامپوزيت ونيير با كامپوزيت سراميكي براي مراجعه كننده  اروم تهرانيمون (  دندانهاي ٢و٤راست و ٤چپ روكش بوده كه در يك جلسه تغييررنگ انجام شد اصلاح دياستوم دندان ٢راست)

لیف لثه چیست؟

بسیاری از افراد از لبخند خود احساس رضایت نمی کنند. علت این امر نمایش بیش از حد لثه در هنگام لبخند زدن است. به این عارضه لبخند لثه ای گفته می شود. بسیاری از بیمارانی که از این حالت شکایت دارند، به دنبال راهی برای درمان آن هستند. بسیاری از آنها حتی از وجود راهی برای درمان خود خبر ندارند. لیفت لثه یکی از این روش هایی است که بافت اضافه روی دندان در آن برداشته می شود تا بیمار لبخندجذاب تری داشته باشد.

 

این درمان ممکن است برای بیمارانی که بافت لثه نامتقارن دارند نیز استفاده شود. در این شرایط از جراحی برای کانتورینگ بافت لثه و بهبود ظاهر لبخند بیمار استفاده می شود.

کامپوزیت ونیر یک روش دندانپزشکى زیبایی است که در آن لایه نازکى از مواد همرنگ دندان  روى سطح خارجى دندان قرار داده مى شود تا مشکلات ظاهرى دندان و عیوب دندان را اصلاح نماید.

سوال بسیار رایج دندان پزشکی

 

����چرا با وجود رعایت بهداشت دهانی،دندانهای  ما پوسیده می شوند ؟؟؟

 

پاسخ

پوسیدگی دندان یک مساله چند بعدی است.شکل دندان،رژیم غذایی،رعایت بهداشت ،بزاق، سیستم ایمنی بدن،  موقعیت قرار گرفتن دندان در دهان و ...... عواملی هستند که یک نفر دندانهایش سالم بوده یا پوسیده میشوند،

مسأله مهم اینست که فقط جنس دندان نکته تعیین کننده نیست.از این عوامل رعایت بهداشت و تغذیه ، دو مساله ای هستند که کنترل شان در دست ما است، و اگر این کنترل به درستی رعایت شوند،پوسیدگی مهار خواهد شد.هر چند بیماری هایی وجود دارند که جنس خود دندان در قسمت مینا یا عاج دچار مشکل است و در این موارد نیاز به اقدامات ویژه درمانی وجود دارد.مانند شکل زیر����

درنگي براي يادگيري (فاصله بین دندان ها) و درمان آن

دیاستم (فاصله بین دندان ها) چیست و چگونه آن را درمان کنم؟

 

به فضای خالی بین دو یا چند دندان، دیاستم می‌گویند که این مشکل در دو دندان قدامی فک بالا بیشتر شایع است. بسیاری از کودکان این فاصلۀ بین دندان‌ها را بعد از افتادن دندان‌های شیری تجربه می‌کنند، که در اکثر موارد این فاصله‌ها بعد از رویش دندان‌های دائمی، بسته می‌شوند.

 

گاهی دیاستم‌ها به دلیل سایز نامتناسب دندان، از دست دادن دندان، یا فرنوم لبی بزرگ (بافتی که از درون لب به سمت لثه گسترش یافته است، جایی که دو دندان قدامی فک بالا قرار دارند) شکل می‌گیرند، دلایل ثانویه شامل مشکلاتی از قبیل پروتروژن یا اورجت دندان‌ها می‌شوند.

گزینه‌های درمانی دیاستم (فاصله‌ی بین دندان‌ها)

 

زمانی که دندان‌پزشک شما دیاستم را تشخیص داد، طرح درمان شما نیز معلوم خواهد شد. که این طرح درمان ممکن است شامل موارد زیر باشد: – نگه‌داشتن دیاستم. – درمان ارتودنسی برای جابه‌جایی دندان‌ها و پرکردن فاصله. – استفاده از ونیرهای کامپوزیتی یا سرامیکی؛ لایه‌ای نازک از جنس کامپوزیت یا پرسلن، که به دندان متصل می‌شود. – کراون و بریج (پل دندانی) یا جایگزینی دندان با ایمپلنت (فقط در بزرگسالان). چنانچه شما فرنوم لبی بزرگی دارید، ممکن است به متخصص جراحی لثه برای مشاورۀ جراحی فرنوم (فرنکتومی) ارجاع داده شوید. این عمل شامل بریدن فرنوم و سپس جابه‌جایی آن برای انعطاف بیشتر است. اگر فرنکتومی بر روی کودک انجام پذیرد، فضای خالی دندانی ممکن است خودش بسته شود. و چنانچه بیمار یک نوجوان یا یک فرد بالغ باشد، بستن دیاستم، ممکن است نیاز به براکت‌های ارتودنسی داشته باشد.

یک مشاوره با دندان‌پزشکتان لازم است تا طرح درمان مناسب برای شما تعیین شود. مزایای اصلاح طرح لبخند
 
توجه داشته باشید که اصلاح طرح لبخند فقط مختص بازیگران سینما و یا افراد مشهور نیست و همه ما گاه با صرف هزینه ای کم می توانیم لبخندی زیبا داشته باشیم و با اصلاح طرح لبخند روحیه خود و اطرافیانمان را افزایش دهیم.
برخی از مزیت های اصلاح طرح لبخند از این قرار است

    اصلاح طرح لبخند باعث ایجاد تغییر در زندگی فرد می شود و از جنبه سلامتی و زیبایی تاثیرگذار است.
    اصلاح طرح لبخند طراوت و جوانی را به کل صورت شما باز می گرداند.
    اصلاح طرح لبخند اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد و زندگی اجتماعی دلچسب تری به همراه دارد.
    با توجه به اینکه دندانپزشک پس از برطرف کردن مشکلات اساسی دندان سراغ اصلاح طرح لبخند می رود، پس خیالتان از داشتن دندان های نه فقط زیبا بلکه سالم هم راحت است.

در اصلاح طرح لبخند چه خصوصیاتی مهم است؟

دندان‌ها نقش مهم و غیر قابل انکاری در زیبایی صورت شما بازی می‌کنند. اما چه خصوصیاتی از دندان‌ها در زیبایی لبخند موثرتر است و کدام یک از این خصوصیات در اصلاح طرح لبخند قابل تغییر است.                                                 

برخی از این خصوصیات را با هم مرور می‌کنیم:

    رنگ دندان

رنگ دندان در اصلاح طرح لبخند و زیبا شدن دندان‌ها شاید بیش از هر چیز رنگ دندان‌ها موثر باشد. از دندان‌هایی که بر اثر مصرف دخانیات یا نوشیدن مداوم قهوه و چای زرد شده اند نمی‌شود انتظار طرح لبخندی زیبا داشت. در اصلاح طرح لبخند رنگ دندان‌ها را از طریق روش‌هایی مانند لمینت، بلیچینگ و ... تغییر می‌کند و پزشک شما با توجه به رنگ پوست، رنگ لثه و رنگ طبیعی دندانتان، رنگی مناسب برای دندان شما انتخاب می‌کند.

    ترتیب دندان‌ها

در اصلاح طرح لبخند دندان‌های کج، بد فرم و یا با فاصله زیاد از طریق ارتودنسی، لمینت و ... اصلاح می‌شود.

    دندان‌های افتاده

دندان‌های افتاده علاوه بر تاثیر منفی بر زیبایی، ممکن است باعث پوسیدگی دندان‌های دیگر شود. اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت یا پروتز این مشکل را حل می‌کند.

    تقارن دندان‌ها

در خاطر داشته باشید که در اصلاح طرح لبخند تعریفی برای لبخند زیبا وجود دارد. این تعریف ممکن است برای هر فرد تغییر کند، اما برای مثال دو دندان بالا در لبخند معلوم شود و یا نسبت عرض به طول مشخص است.البته اصلاح طرح لبخند موارد دیگری مانند طول دندان ها، خط لبخند، شکل گونه و لب‌ها و ... شامل می‌شود ومی توان هر فعالیتی که در نهایت به داشتن لبخندی زیبا‌تر منتهی می‌شود را جزئی از اصلاح طرح لبخند دانست.

اصلاح طرح لبخند

روش های اصلاح طرح لبخند

همان طور که پیشتر هم گفته شد دندانپزشک ممکن است در حین اصلاح طرح لبخند شما از چند روش مختلف استفاده کند اما به طور کلی فعالیت هایی وجود دارد که در اصلاح طرح لبخند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.                     

با هم برخی از این روش ها را مرور می کنیم:

• اصلاح طرح لبخند از طریق باندینگ دندان: باندینگ روشی در دندانپزشکی زیباییست که برای بهبود ظاهر دندان های آسیب دیده ( خراشیده، ترک خورده، تغییر رنگ داده) استفاده می شود. در اصلاح طرح لبخند از طریق روش باندینگ می توان مشکلاتی مثل فاصله میان دندان ها یا تفاوت اندازه دندان رابر طرف نمود.

    اصلاح طرح لبخند از طریق سفید کردن دندان(بلیچینگ): اصلاح طرح لبخند از طریق بلیچینگ بسار طرفدار دارد چرا که می توان با صرف زمان کم ( در مطب یا منزل)، لبخندی به مراتب زیباتر داشته باشید.
    اصلاح طرح لبخند از طریق لمینت: البته استفاده از لمینت فقط به دندان پزشکی زیبایی محدود نمی شود و کاربرد گسترده ای دارد. در اصلاح طرح لبخند با استفاده از نصب لمینت روی دندان می توان مشکلاتی مانند شکستگی، کجی و یا بد رنگ بودن دندان بر طرف کرد. اگر علاقمند به داشتن اطلاعات بیشتر در مورد لمینت و انواع آن هستید، می توانید مقاله های با موضوع لمینت را مطالعه کنید.
    اصلاح طرح لبخند از طریق ارتودنسی: اگر دندانپزشک زمان کافی در اختیار داشته باشد، ارتودنسی از روش هایی است که می تواند در اصلاح طرح لبخند استفاده شود.
    اصلاح طرح لبخند از طریق کاشت دندان: در صورتی که یک یا چند دندانتان را از دست داده اید ناچارید برای اصلاح طرح لبخندتان به کاشت و ایمپلنت روی بیاورید.
    اصلاح طرح لبخند و حل مشکل لبخند لثه ای: شاید بد نباشد ابتدا لبخند لثه ای را تعریف کنیم. برخی افراد در هنگام لبخند یا در هنگام صحبت کردن به دلیل کوتاهی تاج دندان بخشی از لثه دیده می شود. به این حالت در اصلاح طرخ لبخند و دندانپزشکی زیبایی لبخند لثه ای می گویند. البته در اصلاح طرح لبخند، مشکل لبخند لثه ای به آسانی از طریق بالا بردن لثه و لمینت قابل حل شدن است.

اصلاح طرح لبخند

هزینه اصلاح طرح لبخند

همان گونه که پیشتر هم ذکر شد اصلاح طرح لبخند مجموعه ای از یک یا چند روش دندانپزشکی زیباییست. در نتیجه تخمین هزینه بدون بررسی شرایط دندان امکان پذیر نیست. با این وجود سعی کردیم هزینه برخی از فعالیت های معمول در اصلاح طرح لبخند را ذکر کنیم تا اگر شما در فکر اصلاح طرح لبخندتان هستید بتوانید تا حدودی هزینه را تخمین بزنید.
اگر مایل به اصلاح طرح لبخند از طریق بلیچینگ یا سفید کردن هستید باید بدانید هزینه بلیچینگ بسته به مواد و مطب از 400 هزار تومان به بالاست.
اگر برای اصلاح طرح لبخند نیاز به ارتودنسی دارید، علاوه بر طول درمان بالا باید هزینه ای دست کم 2 میلیون تومانی را در نظر داشته باشید.
در مورد لمینت دندان در مقاله ای دیگر مفصل صحبت کردیم اما اگر ناچار هستید برای اصلاح طرح لبخند سراغ نصب لمینت بروید باید برای لمینت سرامیکی هزینه ای حدود 1 تا 3 میلیون تومان و برای ونیر کامپوزیت حدود 400 تا 900 هزار تومان در نظر بگیرید.
اگر اصلاح طرح لبخند شما نیازمند ایمپلنت و کاشت دندان است، با توجه به روش کاشت، برند ایمپلنت و کشور سازنده آن باید هزینه ای حدود 2 تا 5 میلیون تومان برای ایمپلنت و دست کم 400 هزار تومان برای بریج در نظر بگیرید.
اگر شما از آن دسته افرادی هستید که دچار لبخند لثه ای هستند باید بدانید هزینه جراحی افزایش طول تاج برای هر دندان حدود 300 هزار تومان است و این جراحی از طریق لیزر هم ممکن است.
ایمپلت:
 
ایمپلنتولوژی حاصل آخرین تحقیقات و تکنولوژی های روز دنیا است. قرار دادن ایمپلنت دندان در فک، درمانی نه چندان سخت است که عارضه ای در بر ندارد. ایمپلنت دندانی همان نقش دندان های اصلی را تا پایان عمر برای بیمار ایفا می کند. از بین روش های مختلف جایگزینی ریشه دندان، ایمپلنت دندان جایگزینی کامل محسوب می شوند، چرا که هم ریشه و هم تاج دندان را شامل می شوند.

 
جراحی لثه:
 
 از لیزر برای عمل زیبایی لثه و جراحی استخوان استفاده می شود. لیزر یک روش درمانی موثر برای بهبود سطح کلی سلامت دندان  ها با درد ، خونریزی لثه ، ورم و التهاب کمتر، نیاز کمتر به برداشتن بافت، و دوره ریکاوری کوتاه تر در مقایسه با روش های جراحی قدیمی لثه یا درمان های پریودنتال است. به این ترتیب دندانپزشکی با لیزر یک روش درمانی جایگزین برای جراحی قدیمی لثه است که سطح تهاجم کمتر و جذابیت بیشتر برای بیمارانی دارد که به استفاده از سایر روش های جراحی به خاطر ترس یا دوره درمانی طولانی این روش ها، تمایلی ندارند.
 

 
ترمیم دندان ها:
 
فشارهای مداوم جویدن، سائیدن و فشردن دندان ها باعث سایندگی، شکستن یا ترک خوردن ترمیم می شود که ممکن است شما متوجه آن نباشید، ولی دندانپزشک در طی معاینات روتین دندانپزشکی، ضعیف شدن ترمیم را تشخیص داده و تصمیم به تعویض آن می گیرد. اگر حدفاصل مینای دندان و ترمیم شکسته شود، ذرات غذا و باکتری های مولد پوسیدگی به زیر ترمیم راه می یابند و باعث بروز پوسیدگی در آن دندان می شوند. پوسیدگی درمان نشده، باعث عفونی نمودن پالپ دندان و بروز آبسه می شود. اگر ترمیم وسیع باشد یا پوسیدگی مجدد ایجاد شده، گسترده باشد، ممکن است میزان کافی از نسج دندان باقی نمانده باشد، تا بتوان آن را مجدداً ترمیم نمود. در این گونه موارد دندانپزشک، دندان را بازسازی و روکش می نماید.

 
کامپوزیت:
 
در روش کامپوزیتی میزان تراش بسیار کمتر است و در برخی موارد حتی هیچ تراشی صورت نمی گیرد. در این روش مراحل لابراتواری حذف می شود و در نتیجه طول درمان و هزینه بیمار کاهش می یابد اما همان طور که گفته میزان تغییرات اندکی کمتر از روش لابراتواری می باشد.
 
 
پروتزهای متحرک و ثابت:
 
لبخند اولین چیزی است که در برخورد با اشخاص مورد توجه قرار می گیرد.
 
لمینت دندان

 
لمینت، یک نام کلی برای پوشاندن سطح دندان می‌باشد و دارای انواع و اقسام بسیاری است، که همین موضوع باعث سردرگمی بیماران از لحاظ قیمت و مدل درخواستی می گردد. باید توجه داشت که هر کدام از این مدل‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و برای یکسری از بیماران مناسب ترند. عدم تناسب بین خواسته‌ی بیمار و نوع لمینیت باعث شکست درمان و عدم رضایت بیمار می گردد.
لمینت‌ها دارای دو نوع اصلی کامپوزیتی و سرامیکی می باشند. لمینیت‌های سرامیکی خود به چند شاخه تقسیم می شوند که کارایی و موارد استفاده مخصوص به خود را دارند. باید توجه داشت کیفیت مواد اولیه لمینت‌های سرامیکی نقش به سزایی در موفقیت درمان دارد، همچنین تکنیک ساخت آن و تجهیزات مدرن و بِروز لابراتوار سازنده‌ی لمینیت. ناگفته پیداست که تبحر دندانپزشک و مواد مورد استفاده او برای قالبگیری و نصب لمینت های سرامیکی دارد و همه این موارد دخالت در قیمت و هزینه تمام شده لمینیت دارد. پس نباید به ارزانی لمینت‌های ارائه شده دلخوش کرد.
لمینت و زیباسازی طرح لبخند به کمک GPS و DSS
عکس لبخند بیمار به نرم افزار GPS و یا DSS انتقال داده می‌شود و به کمک آن طرح لبخند بیمار براساس اندازه صورت و سایر شاخص‌های آناتومیکی طراحی می‌شود سپس اندازه‌های محاسبه شده توسط نرم افزار با میزان بسیار دقیق برای تهیه لمینت و یا روکش به لابراتوار ارسال می‌شود.
ایمپلنت دندانی بدون جراحی به کمک سیستم
۱. با جراحی و استخوان سازی
۲. بدون جراحی به کمک سیستم CAM/CAD
 
زیبایی ماندگار ارزان بدست نمی‌آید ...  از دیدگاه اصطلاح شناسی واژه Implant از دو جزء Im به معنای درون و Plant به معنای کاشتن و کار گذاشتن است. در تعریف عمومی ایمپلنت دندانی، وسیله ای است که از مخاط دهان عبور کرده و در استخوان مربوط در دهان قرار می گیرد. ایمپلنت دندان، دارای قابلیت تطابق و سازندگی همانند دندان طبیعی بوده و حتی جهت حمایت از سایر پروتزهای ثابت و متحرک مورد استفاده قرار می گیرد.
 
  لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر لمینت ونیر (روکش بدون فلز) برای:

الف) بلند کردن دندان های کوتاه
ب) بستن فاصله بین دندان ها
ج) درمان بد رنگی و بدشکلی دندان ها بدون ارتودنسی
د) Smile Designs


 - لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر مجهزترین مرکز کاشت دندان

 در حداقل زمان با همکاری تیم علمی کاشت دندان (جراحی فک و صورت، جراحی لثه، متخصص کاشت دندان و اساتید دانشگاه)

    استفاده از روش Over denture
    حداقل ایمپلنت دندان
    حداقل زمان
    احساس واقعی دندان طبیعی  لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر مروری گذرا بر دندانپزشکی کاشت دندان Implant

از دیدگاه اصطلاح شناسی واژه Implant از دو جزء IM به معنای درون و Implant به معنای کاشتن و کار گذاشتن است. در تعریف عمومی ایمپلنت دندانی، وسیله ای است که از مخاط دهان عبور کرده و در استخوان مربوط در دهان قرار می گیرد. ایمپلنت دندان، دارای قابلیت تطابق و سازندگی همانند دندان طبیعی بوده و حتی جهت حمایت از سایر پروتزهای ثابت و متحرک مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه ایمپلنت دندان برای این به کار می رود که همانند یک دندان طبیعی زیبا و کاراست و دوامی برابر با دندان طبیعی دارد. شایان ذکر است که در بسیاری از بیماران، بی دندان به علت اثراتی که بر عملکرد دهانی و شرایط روحی و روانی بیمار می گذارد نوعی معلولیت محسوب می شود. مطالعات دراز مدت نشان داده میزان موفقیت عملکرد ایمپلنت دندان در فک پایین 95% و در فک بالا 93% است.
 
 لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر ایمپلنت دندان از چه جنسی است و چگونه کار گذاشته می شود؟

ایمپلنت های دندانی که به فرم پیچ می شود از جنس تیتانیوم بوده و داخل استخان فک قرار داده می شوند، سپس این پیچ به استخوان جوش می خورد. در ترمیم دندان های از دست رفته بیشتر از ایمپلنت های دندان به شکل ریشه دندان Roof form implant استفاده می شود. این نوع ایمپلنت های دندان سابقه تاریخی طولانی دارند و از 4000 سال قبل در چین و 2000 سال قبل در مصر و 1500 سال قبل در تمدن اینکاها از طلا به شکل ریشه دندان استفاده می شده است.


  لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر مزایا و کاربرد ایمپلنت دندان چیست؟

با به کارگیری ایمپلنت دندان از تحلیل استخوان در یک ناحیه بی دندان جلوگیری خواهد شد. مناسب ترین و آرمانی ترین شرایط استفاده از ایمپلنت دندان، وجود استخوان فک به اندازه کافی کیفیت مناسب است. در شرایط کمبود استخوان در هر دو فک بیمار با استفاده با استفاده از مواد پیوندی و استخوان ساز و تکنیک های جدید امکان به کارگیری ایمپلنت های دندانی فراهم می شود.
 
  لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر طول عمرهای ایمپلنت های دندانی چقدر است؟

با پیشرفت هایی که دندانپزشکی نوین داشته انتظار می رود بیشتر ایمپلنت های دندان عمر نا محدودی داشته باشند البته طول عمر یک درمان ایمپلنت دندان بستگی به عوامل متعددی دارد که بهداشت و نحوه نگهداری توسط بیمار، قطر و طول ایمپلنت دندان، توزیع صحیح نیروها روی ایمپلنت دندان موثرند.

  لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر برای چه کسانی نمی توان ایمپلنت دندان گذاشت؟

در مواردی که بدن توانایی ترمیم و التیام را نداشته باشد (مانند دیابت کنترل نشده) امکان استفاده از ایمپلنت دندان نیست. البته در صورتی که دیابت فرد تحت کنترل پزشک قرار گیرد درمان موفقیت آمیز خواهد بود. در افرادی که برای درمان سرطان ها، شیمی درمانی می شوند پس از پایان درمان های مذکور امکان گذاشتن ایمپلنت دندان وجود دارد.
  لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر چه کسی عمل ایمپلنت دندان را انجام می دهد؟

کاشت دندان از اعمال تکنیکی و علمی دندانپزشکی است و تکنیک های آن در سطح بالایی قرار دارد. هیچ دندانپزشکی نه مایل است و نه قادر استکه تمام اعمال دندانپزشکی نوین را انجام دهد. همواره تیمی از متخصصین می توانند ایمپلنت دندان را در دهان شما جای دهند. این تیم شامل جراح دهان یا متخصص لثه، متخصص پروتز، متخصص ترمیمی یا دندانپزشکی است که آموزش دانش ایمپلنت دندان را در سطح عالی آموخته باشند. عموما یک تیم حرفه ای برای درمان ارجحیت دارد زیرا همه ی اعضا پیش از درمان، بیمار را معاینه کرده و برای درمان، تشخیص و درمان علمی را ارائه می کنند.
  لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر نگهداری ایمپلنت دندان چگونه است؟

رعایت بهداشت مطلوب بسیار حائز اهمیت است بنابر این باید استفاده از نخ های مخصوص برس های مخصوص و مسواک های واتر پیک با دقت اطراف پایه های ایمپلنت دندان تمیز می شود که این کار توسط متخصصین آموزش داده می شود.  لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر هزینه درمان ایمپلنت دندان:

هزینه های درمان بستگی به نوع ایمپلنت های دندانی متغیر است اما حتی الامکان بهتر است از سیستم های شناخته شده و مورد تایید سازمان های معتبر دندانپزشکی استفاده شود. سیستم های ارزان و غیر استاندارد صدمات غیر قابل جبرانی را به بار خواهند آورد ولی ایمپلنت های دندان استاندارد طول عمر نامحدودی دارند. شایان ذکر است هزینه درمان با توجه به تجهیزات و مواد بهره گیری از تکنیک های جدید نسبت به انواع دیگر پروتز بالا نیست به گونه ای که هزینه یک واحد ایمپلنت دندان تقریبا برابر یک بریچ سه واحدی ایده آل است.
 
  لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر آخرین دست آورد های کاشت دندان در سال 2008 چیست؟

با استفاده از روش overdenture بیماران محترم با حداقل زمان احساس واقعی دندان طبیعی را احساس خواهد کرد. روش جدید immediate implantation (کاشت سریع) که ایمپلنت دندان درست پس از کشیدن دندان جای گذاری شود. در صورتی که ضخامت استخوان و سلامتی استخوان ایده آل باشد در حداقل زمان بیماران صاحب دندان های طبیعی و زیبا و کار آمد خواهد شد. امروز با بهره گیری از جدیدترین وسایل تشخیص از جمله توموگرافی کامپیوتری و سه بعدی و ساخت مدل راهنما کیفیت- کمیت استخوان و تعیین موفقیت درمان ایمپلنت دندان وتعیین زاویه قرارگیری ایمپلنت دندان به راحتی برای تیم کاشت دندان میسر است.
  لبخند هالیوودی، ایمپلنت فوری باضمانت مادام العمر بالاخره:

بنابراین با بهره گیری از روش های جدید و تکنولوژی روز دنیا دانش ایمپلنت دندان آن چنان گسترش یافته که بیماران نگرانی های قبلی خود را نسبت به نتیجه درمان، موفقیت درمان و یا درد و تروماهای ناشی از کاشت دندان برای همیشه فراموش خواهند کرد. در آخر همه باید بدانیم کاشت ایمپلنت دندان توسط متخصص کار آمد سهل تر از آن تصوری است که در ذهن داریم.

 عصب کشی دندان یکی از روش‌های درمانی است که زمانی که ریشه دندان عفونی می‌گردد، توسط متخصص درمان ریشه اعمال می‌شود. حال ببینیم مراحل عصب کشی دندان درد دارد؟ و چقدر طول می‌کشد؟

  عصب کشی یا درمان ریشه می تواند تا چند ساعت طول بکشد، در طی آن شما روی صندلی دندانپزشکی با دهان باز قرار گرفته اید. اگر چه این می تواند ناراحت کننده باشد اما چاره ای نیست. اگر دندانپزشک شما برای آن اجازه می دهد می توانید چیزی گوش دهید تا فکرتان را در آن زمان منحرف کنید.

پاسخ به ۷ سوال رایج درباره عصب کشی دندان

1-عصب کشی چیست؟

بخش قابل مشاهده دندان شما که در بالای لثه قرار دارد، تاج دندان نامیده می شود. در زیر لثه، آنچه که دندان شما را در لثه فیکس می کند، ریشه دندان است. سیستم عصبی ریشه دندان، در واقع یک شبکه است که ناحیه خالی میان دندان تا ریشه را پر می کند. کانال های ریشه با بافت همبند ضعیفی به نام پالپ های دندان پر می شوند و مسئولیت تغذیه و آبرسانی دندان، و نیز واکنش به گرمی و سردی را برعهده دارند.

زمانی که عفونت دندان رخ می دهد، این پالپ دندان است که ملتهب می شود. به همین دلیل ممکن است هنگام خوردن یا نوشیدن احساس درد کنید. در صورت عدم درمان، عفونت می تواند عمیق شود و در کل سیستم عصبی ریشه های دندان شما گسترش یابد. در چنین مواردی لازم است که درمان ریشه دندان یا به اصطلاح عصب کشی دندان صورت گیرد.

2- چه زمانی عصب کشی دندان لازم است؟

هر گونه آسیب به عصب های دندان منجر به درمان ریشه یا عصب کشی می شود. دلایل متداول برای استفاده از این درمان می تواند شامل موارد زیر باشد:

    پوسیدگی دندان، که از طریق مینا نفود کرده و سپس به پالپ های دندان می رسد.
    آبسه دندان که به خاطر عفونت حاصل از حفره ها بوجود می آید.
    آسیب هایی مانند شکستگی یا ترک خوردن دندان که منجر شود عصب در معرض تماس قرار گیرد.
    مرگ تدریجی دندان به علت پیری و یا آسیبی که قبلا دیده بوده اما در آن زمان نیاز به درمان آسیب دیدگی نبوده است.

پنج نشانه عفونی شدن دندان

    درد دندان در زمانی که غذا می خورید و یا فشار روی دندان می آورید.
    حساسیت بیش از حد دندان وقتی در معرض غذا یا نوشیدنی سرد یا گرم قرار می گیرد.
    تیره شدن دندان. تغییر رنگ دندان می تواند نشانه ای از مردن اعصاب باشد.
    برآمدگی کوچکی رو لثه در نزدیکی دندانی که درد می کند.
    متورم شدن لثه در اطراف دندان

پاسخ به ۷ سوال رایج درباره عصب کشی دندان

3- درمان ریشه و مراحل عصب کشی دندان

درمان ریشه یا عصب کشی را می توان به چهار مرحله به شرح زیر تقسیم کرد:

مرحله اول: تشخیص پالپ آلوده

قسمت نرم داخل دندان شما با ماده ای به نام پالپ پر شده است. درمان ریشه زمانی لازم می شود که معمولا این قسمت دندان آلوده شده است. بیماران معمولا برای درد دندان به نزد پزشک عمومی خود می روند. زمانی که مشکلات جدی بوجود می آید، پزشک عمومی شما را به متخصص ارجاع می دهد.

پزشک برای تایید ضرورت درمان ریشه از تصویربرداری دیجیتال و اشعه ایکس استفاده می کند تا مطمئن شود که برای درمان، باید عصب کشی انجام دهد.

مرحله دوم: از بین بردن پالپ آلوده

برای خلاص شدن از شر پالپ عفونی دندان، اندودنتیست با دریل یک سوراخ کوچک در بالای دندان حفاری می کند. سپس با استفاده از ابزار جراحی، کانال های ریشه را پاک کرده و هر عفونتی را حذف می کند و احتمالا مقداری دارو استفاده کند تا مطمئن شود که عفونت کامل از بین رفته است. در این مرحله کانال ها تمیز و عاری از عفونت هستند.

مرحله سوم: پر کردن کانال ریشه جدید

اندودنتیست سپس حفره ایجاد شده را که بخاطر خالی کردن پالپ بوجود آمده است، پر می کند. سپس با چسبی منطقه را درزگیری می کند تا فیلرهای ریشه را از هر عفونت و باکتری ای محافظت نماید.

گاهی اوقات، در مرحله دوم درمان ریشه، دندانپزشک مجبور است کانال ریشه را برای تمیز کردن عفونت گسترش دهد. اگر این مورد اتفاق بیفتد، باید دندان با میله یا روش تقویت دیگری دوباره احیا شود.

در نهایت حفره ایجاد شده در بالای دندان به صورت موقتی پر می شود.

مرحله 4: بازسازی دندان

شاید سوال شما این باشد که چند روز بعد از عصب کشی دندان باید دندان پر شود؟ معمولا بعد از چند هفته، بیمار باید با یک دندانپزشک ترمیمی ملاقاتی داشته باشد تا پرکردگی های موقت را بردارد و روی دندان را ترمیم کند تا دندان مانند زمان پیش از عفونت مستحکم شود. درزگیرهایی که دندان پزشک ترمیمی استفاده می کند، می تواند دندان را در مقابل عفونت های بعد محافظت نماید.

پاسخ به ۷ سوال رایج درباره عصب کشی دندان

4- چرا دندان عصب کشی شده درد می کند؟

اکثر مردم چند روز پس از درمان ریشه یا عصب کشی، همچنان حساسیت و درد دارند. چند دلیل برای این وجود دارد:

بافت اطراف لثه همچنان متورم یا ملتهب باقی مانده باشد: حتی اگر دندانپزشک ریشه عصب را از دندان بردارد، در عضلات و بافت اطراف دندان هنوز عصب های کوچکی وجود دارد. هنگامی که این ناحیه ملتهب می شود، مانند بعد از عمل دندانپزشکی، این پایانه های عصبی هم می تواند مقداری ناراحتی از خود بروز دهند.

آسیب های ناشی از دستگاه ها: ممکن است یک وسیله دندانپزشکی که برای تمیز کردن کانال ریشه به درستی استفاده نشده باشد، به بافت های حساس اطراف دندان آسیب بزند.

زمانی که پرکردگی های موقت بالاتر باشد: اگر دندانپزشک پرکردگی ها را صاف نکرده باشد، و آن ها کمی بالاتر از دندان های اطراف باشد، باعث می شود که دهان هنگام گاز زدن، فشار بیشتری روی آن نقطه بیاورد و این باعث می شود که دندان درد بگیرد.

در بیشتر موارد، حساسیت و ناراحتی ناشی از عصب کشی بعد از چند روز بهبود می یابد. در غیر اینصورت لازم است که برخی از روش های خانگی را به کار گیرید و یا این که به نزد دندانپزشک مراجعه نمایید.

5- چرا بعد از عصب کشی دندان عفونت می کند؟

معمولا پس از این درمان، دندان تا مدت ها حفظ می شود و بدون هیچ مشکلی کار می کند. عفونت مجدد یک احتمال نادر است، با این حال دلایلی برای بروز این مشکل وجود دارد.

علت عفونت دندان عصب کشی شده، ممکن است گسترده تر از آنچه دندانپزشک تصور می کرده باشد، یا این که شبکه کانال ریشه ممکن است بسیار پیچیده تر از حد معمول باشد و برخی از کانال های نازک تر تمیز نشوند، یا ممکن است تاج محافظ سوراخ شود و به حفره دندانی اجازه دهد که نفوذ کرده و موجب آلوده شدن مجدد کانال شود.

پاسخ به ۷ سوال رایج درباره عصب کشی دندان

اگر پس از یک درمان ریشه، دندان دوباره آلوده شود، هنوز به این معنی نیست که دندان از بین رفته است. یک درمان ریشه دیگر می تواند برای بهبود انجام گیرد. اگر اخیرا تحت درمان ریشه بوده اید و درد و تورم در اطراف دندان درمان شده مشاهده می کنید، ممکن است علائم عفونت مجدد باشد و توصیه می شود که به موقع به پزشک مراجعه کنید.

6- چگونه از عصب کشی جلوگیری کنیم؟

با مراقبت خوب از دندان هایتان می توانید از عصب کشی اجتناب نمایید. چکاپ به موقع می تواند کمک کند تا مشکلاتی را که متوجه آن نشده اید، دندانپزشک برایتان مشخص کند. دندانپزشک همچنین هر نوع پرکننده ای که اکنون در دندان های شما کار شده است را نیز چک می کند. در صورتی که مشکل را در مراحل اولیه درمان کنید، از این که مشکلات بیشتر شود، جلوگیری می نمایید.

پوسیدگی دندان یکی از دلایل شایع عفونت های کانال ریشه است. شما می توانید از پوسیدگی دندان با استفاده منظم از مسواک و فلوراید، استفاده از آدامس بدون قند در بین وعده های غذایی و کاهش نوشیدنی های گازدار و شیرین در رژیم غذایی محافظت نمایید.

7- آیا عصب کشی دندان در بارداری ضرر دارد؟

بارداری ممکن است شما را بیشتر در معرض ابتلا به عفونت قرار دهد، اما این بدان معنی نیست که بارداری باعث بروز این مشکلات می شود. اگر در حال حاضر مشکلاتی در رابطه با دندان خود دارید، این مشکلات ممکن است در بارداری تشدید شود. برخی از مشکلات دندانی شدید ممکن است نیاز به مراقبت های فوری پزشکی مانند عصب کشی دندان داشته باشند.

پاسخ به ۷ سوال رایج درباره عصب کشی دندان

درمان ریشه خطر جدی برای شما یا نوزادتان به همراه ندارد. اما لازم است از برخی مشکلات آن ها مطلع شوید. برخی از آثاری که می تواند شما را در معرض ریسک قرار دهد در حین درمان عبارتند از:

    اثر اشعه ایکس
    تأثیر بیهوشی
    تأثیر سایر مواد شیمیایی
    اثر آنتی بیوتیک ها

همچنین باید بدانید که در صورت عقب انداختن درمان ریشه نیز مشکلاتی ممکن است گریبانگیر شما شود:

    عفونت ممکن است گسترش یابد
    درد شدیدی به مدت طولانی شما را آزار دهد.

بهترین استراتژی در صورت مواجهه با چنین شرایطی چیست؟

سه ماهه اول بارداری دوره ای حیاتی است. اگر هرگونه مشکل دندانی در این مدت مشاهده شود، ممکن است پزشک شما آنرا به تعویق بیندازد تا اینکه با سه ماهه دوم شروع به درمان آن کند.

هنگامی که در سه ماهه دوم قرار گرفتید، ممکن است پزشک شما پیشنهاد دهد که عکسبرداری با اشعه ایکس از دندان آلوده را شروع کنید تا درمان ریشه پس از آن آغاز شود. با این حال، اگر در سه ماهه سوم قرار داشته باشید، ممکن است پزشک درمان را تا بعد از زایمان تعویق بیندازد.

پاسخ به ۷ سوال رایج درباره عصب کشی دندان

هزینه عصب کشی دندان

هزینه عصب کشی دندان تک کانال، دو کانال و سه کانال با هم متفاوت است. هزینه عصب کشی در مراکز مختلف با تعرفه های آزاد محاسبه می شود و از 150 هزار تومان تا 300 هزار تومان متغیر است. علاوه بر هزینه عصب کشی ، ترمیم و پرکردن دندان دارای هزینه جداگانه ای است که در مجموع هزینه عصب کشی و پرکردن دندان حداقل 300 هزار تومان تا 600 هزار تومان است.

مجهزترین کلینیک ارائه دهنده انواع خدمات دندانپزشکی با بهره گیری از تیم متخصص واقع در تهران . با داشتن لبخندی زیبا و جذاب،اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. دندانپزشکی میکروسکوپیک. دندانپزشکی مبتنی بر لیزر. دندانپزشکی در یک روز. دندانپزشکی بدون درد. مرکز تخصصی ایمپلنت در تهران


 ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان نوعی پایه تیتانیومی سازگار با سلول های بدن است. از ایمپلنت های دندانی به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. پس از قراردادن ایمپلنت توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک، با استخوان سازی سلول های استخوان ساز در سطح ایمپلنت، استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد. فرآیند جوش خوردن معمولا 3 تا 4 ماه طول کشیده، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد.

 

از دست دادن یک یا چند دندان تاثیر به سزایی در چهره و مهم تر از آن در روحیه و اعتماد به نفس افراد دارد. با استفاده از ایمپلنت های دندانی میتوان علاوه بر بازیابی توانایی جویدن طبیعی، چهره طبیعی و زیبایی لبخند را نیز به فرد بازمی گرداند. کاشت ایمپلنت در خانم ها از سن 15 سالگی و در آقایان از سن 18 سالگی امکان پذیر است.

 

 

 

انواع ایمپلنت دندان

اولین چیزی که بیمار نیازمند به ایمپلنت به ذهنش متبادر میشود این است که کدامیک از انواع ایمپلنت بهتر است و گاها مبهوت از انواع ایمپلنت های دندانی موجود در بازار ( انواع ایمپلنت کره ای، آمریکایی ، ایمپلنتیوم ، ایمپلنت سوئیسی ، ایمپلنت sic و ...  ) درمان خود را به تعویق می اندازد. غافل از اینکه غالب ایمپلنت ها خوبند به شرط آنکه توسط دندانپزشکی که کار را میداند انجام پذیرد. مهارت دندانپزشک در درمان ایمپلنت امری بس مهم و ضروری است.

 

چرا هزینه ایمپلنت دندانی گران است ؟

علت گرانی قیمت ایمپلنت دندان به نسبت سایر درمانهای سنتی دندانپزشکی ، هزینه فیکسچر ( بخش کاشتنی انواع ايمپلنت دنداني ) و قطعات پروتزی ( اباتمنت اصلی و بعضا موقت، آنالوگ، پیچ اباتمنت ) و... که به هزینه لابراتواری چند برابری پروتز ( روکش ایمپلنت ) نسبت به روکش دندانهای عادی اضافه میشود، میباشد.

 

 ایمپلنت دندان هزینه ای شامل  فیکسچر +  قطعات پروتزی + هزینه ی لابراتوار را دارد. (  قیمت ایمپلنت کامل )

 

چنانچه تنها یک دندان از دست رفته باشد

ایمپلنت دندان جلو

 

برای پر کردن این فضای بی دندانی، از روشی به نام بریج (پل) استفاده می شود. در این درمان، نیاز به تراش دندان های مجاور ناحیه بی دندانی برای جایگزینی دندان است. نقطه ضعف این درمان، آسیب رسیدن به دو دندان سالم است که منجر به پوسیدگی آنها نیز می شود. علاوه بر آن به دلیل تحریک نشدن استخوان، تحلیل تدریجی استخوان نیز به وجود می آید.

 

این در حالی است که ایمپلنت دندان نه تنها به دندان های مجاور آسیب نمی رساند، بلکه کاشت ایمپلنت به دلیل تحریک استخوان ناحیه بی دندانی مانع از تحلیل استخوان می شود. هزینه ایمپلنت دندان جلو معادل قیمت ایمپلنت هر دندان دیگر می باشد و تفاوتی ندارد.

 

چنانچه چند دندان از دست رفته باشد

 برای پر کردن این نوع ناحیه بی دندانی، معمولا از پروتز متحرک استفاده می شود. پروتزهای متحرک با قلاب دور دندان قرار می گیرند. در این درمان با وجود اینکه نیازی به تراش دندان های مجاور نیست، اما سنگینی و فشار پایه ها به دندان های پایه منجر به لق شدن دندان های مجاور و در نتیجه پوسیدگی دندان ها می شود.

 

در این مورد نیز می توان با کاشت ایمپلنت، علاوه بر حفظ زیبایی ظاهری، مانع آسیب رسیدن به دندان های سالم و استخوان فک شد.

 

 

چنانچه همه دندان ها از دست رفته باشد

 ثابت کردن دندان مصنوعی با ایمپلنت

 

در این مورد معمولا از پروتزهای کامل متحرک استفاده می شود. پروتزهای کامل متحرک مشکلات بسیاری را برای بیمار از قبیل: لقی پروتز در دهان، سختی تکلم و ... ایجاد می کند. حال آنکه با ایمپلنت های دندانی می توان راحتی و زیبایی را بیمار بازگرداند. ( ایمپلنت دندان مصنوعی )

 

 

 

آیا ایمپلنت پس میزند ؟

خیر، ایمپلنت دندانی بر خلاف انواع دیگر پیوندها ( قلب ،کلیه، ریه و... ) پس نمیزند چرا که تیتانیوم فلزی است که با محیط بدن کاملا سازگار است . اما علل از دست دادن ایمپلنت شامل عواملی است همچون :

 

جراحی نامناسب

تروما ( آسیب و ضربه ) به ایمپلنت دندانی بلافاصله بعد از جراحی

پروتز نامناسب و عدم پخش صحیح نیرو

از همه مهمتر، عدم رعایت بهداشت دهان توسط بیمار

مزایای ایمپلنت دندانی

در عین گران بودن درمان ، مزایا یی همچون راحتی، مقاومت بالا، کاربردی بودن، بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی و زیبایی فوق العاده ، باعث میشود تا رضایت خاطر بیماران نسبت به بریجهای ثابت یا پرتز متحرک بیشتر شود. در صورت رعایت کامل بهداشت، این دندان ها دائمی (Lifetime) خواهند بود.

با درمان ایمپلنت، دندانهای دیگر قربانی جایگزینی دندان از دست رفته نمیشوند.

پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان داخل استخوان قرار گرفته و استخوان فک به دلیل ساپورت توسط ایمپلنت تحلیل نمیرود. بنابراین فرم صورت، کمتر دستخوش تغییرات ناشی از از دست دادن دندان میشود.

به طور معمول طول عمر ایمپلنت دندان از سایر درمانهای جایگزین طولانی تر است و در صورت از دست رفتن ایمپلنت، امکان جایگزینی مجدد وجود دارد.

مضرات ، معایب ، مشکلات و عوارض ایمپلنت دندانی

از جمله معایب و مشکلات ایمپلنت قیمت آن است. هزینه ایمپلنت دندان نسبت به سایر درمانها برای جایگزین کردن دندان مانند پروتز ثابت یا پرتز متحرک بیشتر است. هزینه ایمپلنت یک دندان حدود دو تا دو و نیم میلیون تومان است.

علاوه بر قیمت ایمپلنت دندان ، زمانبر بودن درمان ایمپلنت نیز از معایب دیگر ایمپلنت های دندانی است. زمانی حداقل بین ۴ تا ۹ ماه برای این درمان لازم است. (مدت زمان ایمپلنت دندان )

از جمله مضرات ایمپلنت این است که یک جراحی بوده و ریسکهای مربوط به جراحی را نیز دارد. از جمله این ریسک ها میتوان به احتمال عفونت وشکست درمان یا  از دست رفتن ایمپلنت دندان اشاره کرد که در این مورد نیاز به جایگزینی مجدد آن است.

ایمپلنت نیازمند معاینات دوره ای توسط دندانپزشک است.

نحوه کاشت دندان ( ایمپلنت و درمان )

مراحل ایمپلنت دندان مانند هر درمان جراحی دیگر با ایجاد بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر آغاز شده در نتیجه بیمار در حین جراحی هیچگونه درد ایمپلنت دندان را حس نخواهد کرد. سپس با توجه به طرح درمان انتخابی و ضمانت استخوان، ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد و برای اینکه ایمپلنت با استخوان پیوند خوبی برقرار کند به مدت 12 تا 24 هفته زمان لازم دارد.

پس از طی دوره پیوند استخوان (اسئواینتگریشن) ایمپلنت های پایه و بستری مقاوم را برای طرح درمان انتخابی فراهم می آورند. برای راحتی بیمار تا ساخته شدن پروتز اصلی، بر روی ایمپلنت پروتز موقت طراحی می شود تا عمل تکلم و جویدن به طور موقت انجام گردد.

قالبگیری از ایمپلنت جزء موارد حساس و دقیق در ساخت پروتز ایمپلنت می باشد و بیمار می بایست کلیه دستورات دندانپزشک معالج را با دقت اجرا نماید.

 

مراقبتهای بعد از جراحی

نکاتی مفید برای بالا بردن میزان موفقیت درمان

 

پس از کاشت ایمپلنت به مدت 1 روز از مسواک زدن در اطراف ناحیه عمل خودداری کنید.

شستن دهان تا 8 ساعت بعد از عمل جراحی توصیه نمی شود.

بهتر است روز بعد از عمل جراحی، از دهان شویه استفاده شود. بهترین محلول برای شستشوی دهان کلرهگزیدین روزی 3 مرتبه باشد.

نوشیدن پس از جراحی به راحتی امکان پذیر است ولی در مورد خوردن، باید دقت داشته باشید که بی حسی اثر خود را از دست داده باشد.

ایمپلنت های دندانی نیز همانند دندان طبیعی به مراقبت نیاز دارند. زیرا پلاکت های میکروبی باعث عفونت لثه می شوند. بنابراین، توصیه می شود از برس های بین دندانی، نخ دندان، مسواک و ترجیحا خمیردندان های مخصوص ایمپلنت استفاده گردد.

افرادی که از ایمپلنت استفاده می کنند باید از کشیدن سیگار، خوردن قهوه و نوشیدن چای در سه روز اول پرهیز کنند.

به طور کلی استفاده از سیگار، مواد مخدر و مشروبات الکلی موفقیت کاشت ایمپلنت را کاهش می دهند.

انواع روکش دندان کدام است؟
روکشهای تمام فلزی ( all metal)

 

همانطور که از نام آن بر می آید تمام بخش پوشش دهنده دندان از فلز ساخته شده که بسته به نوع فلزات موجود در آلیاژ آن میتواند فلز سفید یا زرد باشد.

مزایا

 

بهترین روکش دندان است. چرا که تراش دندان بسیار کمتر است، باعث سایش دندانهای مقابل نمیشود، ماندگاری بسیار بالایی دارد چون کاملا فیت دندان می شود.

معایب

 

تنها عیب آن ظاهر نازیبای آن است.

جنس روکشهای تمام فلز

روکش های تمام فلزهیچ وقت یک فلز به صورت خالص نمیتواند جهت روکش استفاده شود، همیشه آلیاژهای فلزی هستند که برای روکشهای دندانی مورد استفاده قرار می گیرند.

شامل آلیاژهای قیمتی ( precious):

آنچه که در انواع روکش دندان به عنوان گلد استاندارد محسوب میشود همین نوع روکش است. ۶۰℅ این آلیاژها شامل فلزات قیمتی ( طلا، پلاتینیوم، وگاهی پالادیوم ) است که بالغ بر ۴۰℅ آن طلاست. این همان چیزیست که در اصطلاح عموم جامعه « دندان طلا» نامیده میشود.

آلیاژهای نیمه قیمتی (semi precious) :

که بیش از ۲۵℅ از فلزات قیمتی تشکیل شده است.

آلیاژهای معمولی (non precious) :

کمتر از ۲۵℅ فلزات قیمتی را شامل میشود. و بقیه آن شامل نیکل ،کروم و...

روکش سرامیکی دندان (all ceramic) روکشهای تمام سرامیک

همانطور که از نام آن بر می آید ، روکشهای تمام سرامیک به طور کامل از نوعی چینی مانند پرسلن ساخته شده است.

مزایا

 

این روکشها در مقایسه با روکشهای pfm که روتین مطبهای دندانپزشکی است بسیار طبیعی تر به نظر میرسد چرا که فلزی در زیر آن به کار نرفته است.

لبه فلزی ناشی از روکشهای pfm معمول وجود ندارد.

اگر کسی به آلیاژهای موجود در فلز آلرژی داشته باشد ،میتواند این روکشها را مد نظر داشته باشد

معایب

 

ساختار این انواع روکش بسیار ضعیف است . بنابراین فقط در دندانهای قدامی که زیبایی مد نظر است مورد استفاده قرار میگیرد.

 
انواع روکشهای سرامیکی ( تمام سرامیک )

 پرسلن کراون : که بیش از صد سال پیش با عنوان روکش تمام سرامیک ابداع شد و بسیار ضعیف است و به همین دلیل امروزه زیاد مورد استفاده نیست.

پرسلنهای مدرن : که ادعا دارند با همان زیبایی جاکت کراون استحکام بالاتری دارند.

روکش زیرکونیا : که به تفصیل درباره آن توضیح خواهم داد

روکشهای pfm ترکیب سرامیک  و فلز ( چینی باند شده به فلز )

روکشهای ترکیب سرامیک و فلزآنچه که امروزه به عنوان روکش به صورت غالب در مطبهای دندانپزشکی استفاده میشود همین نوع روکش است.در واقع بخش فلزی دور تا دور دندان را پوشش میدهد و به عنوان بخش هسته ای استحکام روکش را سبب میشود و پرسلن یا چینی روی آن ،زیبایی روکش را منجر میشود. در واقع ترکیبی از زیبایی و استحکام.

مزایا

استحکام بالا تر در مقایسه با روکش سرامیکی دندان،

فیتنس خوب فلز با دندان ( عمر این روکشها از تمام فلزها کمتر و از تمام سرامیکها بیشتر است. )

معایب

سایش دندان مقابل در مواردی که گلیز روکش از بین رفته است.

احتمال ترک یا پریدگی چینی روکش.( اگر کم باشد ترمیم با کامپوزیت و اگر زیاد باشد تعویض روکش مدنظر قرار میگیرد. )

بعضی موارد فلز لبه روکش دیده میشود ، به ویژه بعد از تحلیل لثه که این اتفاق مهمی است به ویژه در دندانهای قدامی.

ضخامت بالاتری از دندان تراش میخورد.

روکش دندان زیرکونیوم ( zirconium crowns)

و اما روکش دندان زیرکونیا‌ ( روکش زیرکونیوم ) ، یکی از انواع روکشهای تمام سرامیک است که به کمک فریمهای زیرکونیومی تقویت شده است .از لحاظ ساختاری مشابه pfm است با این تفاوت که به جای استفاده از فلز در مرکزروکشهای زیرکونیا روکش از زیرکونیوم استفاده میشود که رنگ آن سفید است ولی استحکام آن به اندازه و یا حتی بیشتر از آلیاژهای فلزی است.

مزایا

فیتنس عالی،

استحکام بالا در هر نقطه از دهان.

زیبایی دندانهای طبیعی را احیا میکند،

سیاهی لبه لثه که در روکشهای pfm بسیار شایع است در آن دیده نمیشود.

در افرادی که آلرژی فلزی دارند قابل استفاده است.

معایب

قیمت روکش دندان زیرکونیوم به نسبت گرانتر است.

اگر گلیز نشده باشد منجر به سایش دندان مقابل میشود.

بهترین نوع روکش دندان کدام است ؟

 بهترین نوع روکشها، روکشهای تمام فلزی با فلزات قیمتی و به عبارتی روکشهای تمام طلا میباشند که زیبایی را تامین نمیکنند. بعد از آنها روکش دندان زیرکونیا در سطح بسیار بالایی از کیفیت میباشد.

روکش دندان عصب کشی شده

زمانی دندان شما نیاز به روکش دارد که تاج دندان، به شدت آسیب دیده و با ترمیمهای معمول قابل پر شدن نیست، یکی از مواردی که این موضوع را باعث میشود، بعد از عصب کشی ( درمان ریشه ) است. چرا که دندانی که نیاز به روت کانال دارد ، نه تنها به علت پوسیدگی بخش وسیعی از تاج خود را از دست داده بلکه بعد از درمان ریشه نیز خشک و شکننده میشود و چه بسا اگر ترکی در تاج دندان باشد، دندان خرد شده و از بین می رود. روکش با محافظت دور تا دور دندان آن در برابر نیروهای افقی و عمودی مستحکم ساخته و مانع از شکنندگی آن میشود.

روکش دندان برای زیبایی

روکش دندان برای زیبایی

روکش کردن دندان

یکی از موارد کاربرد روکش ، روکش دندان عصب کشی شده است که در بالا به آن اشاره کردیم. از موارد دیگر کاربرد روکش دندان میتوان به استفاده از آن برای زیبایی اشاره کرد. البته در این روش از انواع خاص پروتزهای ثابت دندان برای اصلاح  بد رنگی های دندانی استفاده میشود.

البته در مواردی که تاج دندان آسیب دیده و سمپتومها وعلایم ترک در دندان دیده شود نیز از روکش استفاده میشود. شایان ذکر است  که شایعترین علامت این نوع آسیب به تاج دندان، درد دندان در حین جویدن است. و دندانپزشک معمولا از طریق دق کردن دندان در جهات مختلف به آن پی میبرد.

آیا ممکن است روکش دندان نیاز به تعویض داشته باشد ؟تعویض روکش دندان

بله.در واقع روکش دندان ( dental crowns ) در مواقعی استفاده میشود که استحکام دندان با یک پر کردگی ساده تامین نمیشود.

روکش با پوشش کامل تاج دندان، در واقع از تاج دندان در مقابل شکستن تحت فشارهای ناشی از جویدن و ... محافظت میکند. به این ترتیب نه تنها روکش دندان حفاظت بالایی را برای دندان فراهم می کند بلکه  عملکرد دندان را نیز بهبود بخشیده و زیبایی قابل قبولی را به بیمار هدیه میکند.

اما دلایل متعددی وجود دارد که بر اساس آنها نیاز به تعویض روکش وجود دارد من جمله

*پوسیدگیهای ثانویه در زیر روکش

* تحلیل لثه یا سایش های طوق دندان که منجر به نمایی نازیبا در دهان میشوند

* تغییر رنگ تدریجی دندانهای اطراف در طول سالها که منجر به مشخص شدن نمای روکش میشود.

* شکستن چینی روی روکش.

در عین حال بعضی مواقع سمان مورد استفاده برای چسباندن روکش ( چسب روکش )به مرور شسته شده و روکش شل میشود که میتوان دوباره  آن را چسباند.

عمر یک روکش دندانی ( پروتز ثابت دندان ) چند سال است ؟

اصولا در یک حالت آرمانی دندانهای هر فرد تا پایان عمر او باید به او خدمت کند، اما متاسفانه عواملی از قبیل پوسیدگی ، شکستن دندان، بیماریهای لثه و ....باعث میشود ما  دندانهای سالم اولیه خود را از دست بدهیم.

در مورد روکش (پروتز ثابت دندانی ) هم وضع بر همین منوال است. قاعدتا اگر بعد از گذاشتن روکش شما بهداشت دهانی خوبی داشته باشید ، در عین حال مراجعه منظم به دندانپزشکتان جهت بررسی شرایط روکش را در برنامه خود قرار دهید، مسلما عمر روکش شما بیشتر میشود . و در صورت نیاز( موارد ذکر شده در بالا جهت تعویض روکش )، دندانپزشک به شما توصیه میکند که روکش دندان خود را عوض کنید.

پست و کور دندان (post & core ) چیست ؟ مراحل روکش دندان

در مواقعی که دندان عصب کشی ( روت کانال ) شده و بیش از ۵۰℅ از بافت تاج دندان از بین رفته ،معمولا برای باز سازی تاج دندان یک قالب از ریشه دندان گرفته میشود و برای لابراتوار ارسال میگردد . جلسه دوم مراجعه بیمار یک تاج فلزی ریختگی که توسط لابراتور دندانسازی ساخته شده ، روی دندان بیمار چسبانده شده و سپس از آن برای تهیه روکش قالبگیری میشود.

قیمت روکش دندان

هزینه روکش دندان چقدر است؟ برای پاسخ به این پرسش بادی گفت این هزینه بسته به جنس روکش و دستمزد دندانپزشک و هزینه لابراتوار میتواند متفاوت باشد.

منظور از جنس روکش دندان  بیشتر نوع آن است که غالبا فلزی، سرامیکی ، پرسلن باند شده به فلز و یا زیرکونیوم  ( یا همان روکش دندان زیرکونیم ) میباشد. معمولا ارزانترین روکشها، همین روکشهای پرسلن باند شده به فلز هستند که البته قیمت روکش دندان در آنها هم به آلیاژ زیر آن بستگی دارد . اما با آلیاژ مرسوم در لابراتوارهای دندانی ، به صرفه ترین هزینه روکش دندان را دارند.

مراحل روکش کردن دندان

مراحل روکش دندان به شرح زیر است:

۱. تراش دندان ( از محیط دندان به ضخامت روکش مورد نظر برداشته میشود )

۲. قالبگیری از دندان تراش خورده و انتخاب رنگ روکش متناسب با دندانهای مجاور ، جهت انتقال آنچه در دهان وجود دارد به لابراتوار دندانسازی

۳. بعضا یک جلسه امتحان فریم فلزی یا زیرکونیوم

۴. گاها یک جلسه امتحان پرسلن

۵. تحویل روکش

روکش دندان جلو

همانطور که در بحث انواع روکشهای دندانی توضیح داده شد ، برای روکش دندانهای جلو بهترین انتخاب روکشهای سرامیکی یا انواع روکش زیرکونیا است که زیبایی را اساسا تامین میکند. اما هنگام روکش دندان جلو برای زیبایی باید به این نکته توجه کرد که انجام روکش صرفا جهت زیبایی دندانهای جلو به هیچ عنوان توصیه نمیشود. جهت این امر روشهای دیگری مثل لمینت دندان و یا ترمیمهای کامپوزیت ونیر  ارجح است.

عوارض روکش دندان

مهمترین عارضه روکش کردن دندانها این است که دندان شما تراش می خورد و اگر از آن به خوبی مراقبت نکنید بعد از چند سال پوسیده شده و از بین میرود.

عمل لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی

تجميل الانف

 

خدمات طراحی سایت
  

مبلغ حدودی

طراحی سایت داینامیک
    

امکانات کامل مدنظر شما
    

شروع از دو میلیون تومان

تبدیل PSD به HTML5
    

به ازای هر صفحه
    ۹۰۰۰۰ تومان

طراحی قالب وردپرس معمولی
    

۰ تا ۱۰۰ شامل طراحی PSD و سپس تبدیل به پوسته حرفه ای وردپرس با تنظیمات اختصاصی مخصوص قالب
    شروع از یک میلیون تومان

طراحی قالب وردپرس حرفه ای، مجله، خبری
    

۰ تا ۱۰۰ شامل طراحی PSD و سپس تبدیل به پوسته حرفه ای وردپرس با تنظیمات اختصاصی مخصوص قالب بعلاوه تمامی امکانات یک سایت خبری با سئوی کامل
    شروع از دو میلیون تومان

طراحی قالب وردپرس فروشگاهی
    

۰ تا ۱۰۰ شامل طراحی PSD و سپس تبدیل به پوسته حرفه ای وردپرس با تنظیمات اختصاصی مخصوص قالب بعلاوه پرداخت آنلاین یا آفلاین
    شروع از سه میلیون تومان

سئوی کامل سایت و بهینه سازی برای موتورهای جستجو
    

دوره ۳ ماهه بازدید از سایت و انجام کلیه امور مربوط به بهینه سازی برای موتورهای جستجو SEO – ارائه امار و نکات کلیدی
    شروع از یک میلیون تومان

ارتباطات برند می تواند برای یک برند سه کار انجام دهد

اطلاعاتی درباره برند فراهم کند

یک برند را معروف و شناخته شده کند

الگوهای متمایزی از تداعی ها و معانی ایجاد کند که برند را جذاب تر و قابل فروش تر کند

این تداعی ها و معانی میتواند غیر کلامی و ناخوداگاه باشد . ارتباط میتواند انالوگ یا دیجیتال و هدفش ایجاد رابطه ای با برند و محتوای واقعی ان باشد . یک برند چیزی فراتر از یک نماد تصویری یا شعاری به یاد ماندنی است . برند ، ماموریت ، چشم انداز ، اصول عملیاتی و تاکتیک های یک سازمان را استوار میسازد .

از نظر داخلی برند در مرکز تمام تصمیمات ، فعالیت ها و ارزش هاست

ارزش ها : ارای اصلی سازمان ، انچه برند به انها پایبند است

رفتارها : چگونه برند میخواهد شرکا در مورد سازمان چگونه فکر کنند .

هویت : نام ها لوگوها استاندارد های تصویری موضوعات کلامی

ارزش برند می تواند از طریق عملکرد سازمانها داوری شود . و این به ارتباطات بستگی دارد . به رسمیت شناختن و تقویت ارتباطات برند به فرهنگ و عملکرد برند از طریق کمپین ارتباطات متمرکز روی هماهنگی کارکنان با نتایج تجاری و شهرت میتواند اثرات قابل توجهی داشته باشد
طراحی سایت اختصاصی
5.800.000 تومان

    طراحی اختصاصی قالب سایت
    در طراحی اختصاصی حداقل ۵ صفحه اصلی وب سایت به صورت کاملا اختصاصی و یونیک طراحی گرافیک و اجرا میشود
    • مرحله اول : در این روش ابتدا تیمی متشکل از ( UX/UI ) 1. کارفرما 2. برنامه نویس 3. گرافیست 4. کارشناس فروش 5. مدیر فنی تشکیل می شود و نیاز های کارفرما مورد سنجش قرار می گیرد با توجه به رقبای موجود و کاربران
    • مرحله دوم در مرحله دوم از کارفرما خواسته می شود تا تصویری که در ذهن خود برای پروژه دارد رو به صورت اتود ( نقاشی اولیه ) بر روی کاغذ آچار بیاورد. شامل بخش ها - امکانات ‌- رنگ های سازمانی تشکیل دهنده سایت و امکانات ویژه مرحله سوم بعد از دریافت طرح اولیه توسط کارفرما تیم ما بهترین طرح و امکانات را نوشته و تحویل تیم گرافیک می دهند
    • مرحله چهارم تیم گرافیست ابتدا فقط صفحه اصلی را به صورت گرافیکی بر رو فتوشاپ به همراه جدیدترین ابزاریهای تبدیل اجرا و نمونه اولیه طراحی تحویل کارفرما داده میشود این طرح تا ۳ بار بین کارفرما و تیم طراحی ویرایش و تغییر داده می شود تا دقیقا آن چیزی که مد نظر کارفما است طراحی شود ( رنگ چیدمان خلاقیت اجزاء )
    مرحله پنجم : بعد از اینکه طرح صفحه اصلی به تایید کارفرما رسید و کاملا از طرح راضی بود ۴ صفحه دیگر پروژه به صورت همروند توسط تیم گرافیست شروع به طراحی می شود و بعد از طراحی تمامی این طراح حا تا ۳ بار ویرایش می شود تا دقیقا باب میل و تایید کارفرما قرار گیرد .
    • مرحله ششم : ( تبدیل طرح ها به کدها css , html , jquery ) در این مرحله طرح های خام گرافیکی توسط تیم برنامه نویسی گرافیکی Front-end شروع به تبدیل شدن به کدها css,html,jquery با قابلیت ریسپانسیو ( واکنشگرا رو پلت فرم های مختلف از قبیل موبایل تبلت پی سی و لپ تاپ ) می گردد و موشن ها ( حرکت های گرافیکی )‌ و هاور ها به آنها اضافه میشود.
    • مرحله هفتم : برنامه نویسی php و اجرا رو یکی از فریم ورک های cms اختصاصی و یا وردپرس در این مرحله سایت از حالت استاتیک به داینامیک تبدیل شده و کد نویسی ها لازم و پنل های مد نظر کارفرما بر روی این سایت اجرا می گردد
    • مرحله هشتم: تحویل نهایی و تست در این مرحله سایت کاملا اجرا شده و توسط تیم شرکت و کارفرما تست و خطایابی می شود و مشکلات موجود برطرف می گردد این مشکلات در صورت ندیده شدن تا یک ماه قابل رفع توسط تیم برنامه نویسی ما می باشد نکته : بعد از انجام کار در صورتی که کارفرما نیاز داشته باشد که صفحات جدیدی طراحی کند و یا به کل صفحه ای را تغییر دهد به ازای هر صفحه مبلغ ۸۰۰ هزار تومان دریافت و دوبار تمامی مراحل برای طراحی این صفحه انجام می گیرد
    سفارش آنلاین

طراحی سایت فروشگاهی
1.900.000 تومان

    قالب حرفه ای
    پشتيبانی کامل از موتورهای جستجوگر(SEO)
    دارای قالب صد در صد واکنشگرا
    مديريت داینامیک بر روش های حمل و نقل و ارسال کالا
    قابل اتصال مستقیم به سیستم خرید پستی سفیر
    امکان فروش بر اساس امتیاز (قابلیت اتصال به الفا یوزر پوینت)
    امکان تخفیف روزانه یا ماهانه با شمارشگر معکوس و عقب گرد (پیشنهاد شگفت انگیز)
    امکان اتصال به سرویس پیامک جهت ارسال به خریدار و فروشنده
    امکان نقد و بررسی کاربران و کارشناسان
    امکان مقایسه پیشرفته محصولات بر اساس ویژگی های مشترک
    قالب زیبا و حرفه ای دارای فریم ورک اختصاصی به رنگ دلخواه شما
    اضافه نمودن عكس، متن ، فايل صوتی و … توسط مدير سايت
    ورودی و خروجی Excel
    مديريت محتويات صفحات خاص
    دارای سیستم بازاریابی بنری و تبلیغات کلیکی
    دارای سیستم امتیاز دهی و کامنت گذاری
    سیستم جامع حسابداری و گرفتن 9 روش گزارش (نموداری ، سیکل ، خطی ، بر اساس کشور ، ماه ، سال و…)
    امکان بررسی و آنالیز مشتریان و گرفتن گزارش
    ایجاد مشخصات فنی به محصول مشابه سایت دی جی کالا
    امکان تعریف سیستم جستجو و تعریف نامحدود روش و حالت جستجو و تعریف جستجو بصورت مجزا برای هر صفحه
    امکان تعیین گروه های مدیریتی (مدیر مالی – مدیر انبار – مدیر …)
    امکان تعیین گروه های کاربری ( ویژه و …)
    فاكتورهای قابل پرينت سازگار با پارامتر های سایت نماد اعتماد
    امكان حذف كالاهای يك گروه بصورت يكجا
    گزارشگیری از هر محصول
    گزارش مالی (سیستم حسابداری)
    گزارش کامل موجودی انبار
    سبد خرید و پروسه ی حرفه ای سفارش
    سيستم ثبت نام و حساب كاربری با ثبت سوابق خرید هر مشتری
    خريد و پرداخت با اطلاعات فيش بانكی
    مديريت و سطح بندی كاربران فروشگاه و مدیران فروشگاه
    مشاهده ليست مشتريان و اطلاعات آنها مديريت خريدها و مشاهده آرشيو خريد ها
    ارسال خبرنامه به اعضای سايت برای تبليغات و يا مناسبتهای مختلف
    مديريت خريدها معلق و مشاهده آرشيو خريدها
    مديريت پرداختها (فيش و آنلاين)
    مديريت مشخصات مدیریت فروشگاه
    قابليت ايجاد صفحات خارج از فروشگاه (نامحدود صفحه)
    مديريت منوی سايت با قابلیت ایجاد نامحدود منو و زير منو
    مديريت و ايجاد نا محدود صفحه استاتيك (عكس ، متن ، فايل و…)
    طراحی و پياده سازی توسط جديدترين تكنولوژهای نرم افزاری روز دنيا و معماری چند لايه
    امکان اشتراک گذاری مطالب و محصولات در شبکه های جامعه مجازی
    امکان طراحی اختصاصی برای هر صفحه بصورت جداگانه
    امکان تعریف المان های و آیتم های هر صفحه بصورت جداگانه
    امکان سطح دسترسی پیشرفته برای مدیران فروشگاه و اعمال دسترسی برای هر گروه
    قابلیت دراگ کردن در صفحه کاربری برای مشتریان
    ایجاد پنل مجزا برای مشتریان برای ایجاد محصولات ، مشاهده فاکتورها ، میزان فروش ، محصولات فروخته شده و …
    دارای درگاه بانک های ملت ، ملی ، پارسیان ، پی لاین ، زرین پال ،پارس پال، جهان پی، راشا پی و فراگیت
    پشتيبانی از سيستم ایندکس آنی و پینگ خودکار به گوگل
    پشتيبانی کامل از موتورهای جستجوگر(SEO) ، فارسی سازی آدرس ها ، متاتگ اختصاصی برای هر محصول و مجموعه
    دارای موتور هوشمند پیگ محصولات فروشگاه به گوگل و تسریع در امر ایندکس شدن صفحات
    پشتيبانی کامل از فناوری RSS و feed
    پشتيبانی و هماهنگی کامل از شبکه های اجتماعی (تویتر، فیس بوک ، گوگل پلاس و…)
    پشتيبانی کامل از سطوح دسترسی کاربری هسته ی سيستم
    سيستم فايل ضمیمه محصولات
    سيستم فيلدبندی سفارشی محصولات
    بخش پشتيبانی توليدکنندگان
    امکان فروش محدود محصولات با قابليت تعيين دوره (بازه زمانی)
    ليست انتظار
    اسلايدر داخلی با قابلبت انتخاب افکت
    ويرايشگر متنی قدرتمند با كاركرد آسان جهت
    سيستم مقايسه حرفه ای محصولات
    دارای سيستم فيلترينگ اختصاصی محصولات
    سيستم چند واحدی قيمت محصولات
    سيستم مديريت نقش های مالياتی
    سيستم محاسبه گر قيمت اتوماتيک
    سيستم آپديت خودکار نرخ ارزها (واحدهای پولی)
    ساختاری حرفه ای و بیشترین شباهت به سایت فروشگاهی دیجی کالا
    سفارش آنلاین
 طراحی سایت شرکتی
1.600.000 تومان

    قالب واکنشگرا
    صفحات درباره ما، تماس با ما، معرفی محصولات
    مديريت اعضا با عضويت آنلاين
    مديريت لينک و دانلود
    گالری تصاویر حرفه ای
    ويرايشگر HTML
    آرشيو مطالب و اخبار
    پشتيبانی کامل پروتکل SSL
    نظر سنجی پیشرفته
    مديريت تبليغات و بنر
    مديريت انتخاب زبان و فعال و غير فعال نمودن هر کدام
    کتابچه و فیلم جامع راهنمای مدیریت
    امکان جابجایی قسمت های مختلف سایت (ماژولار)
    قابليت نصب ماژول های گوناگون
    تنظيم دسترسی به فايلها و تصاوير برای به روزرسان ها
    فرم ارتباط با ما به همراه ارسال ایمیل به مدیر سایت
    جابجايی مطالب يک صفحه به صفحه ديگر
    جابجايی صفحه از يک بخش به بخش ديگر
    قابليت ارسال گروهی ایمیل و خبرنامه
    خبرنامه پیامکی SMS
    افزودن فايل فلش و فیلم از طريق ويرايشگر
    تنظيم پوسته سایت و تغییر موقعیت آسان
    قابليت تعريف کاربران با سطح دسترسی
    بخش پشتیبان آنلاین و ساپورت
    مشاهده جزييات اطلاعات يک کاربر
    قابلیت چاپ صفحه ، افزودن به علاقه مندی ها مديريت ايجاد، ويرايش، کپی، حذف و… انواع صفحات
    مديريت منو و زير منو ها (مديريت ايجاد ، ويرايش ، حذف)
    موتور جستجوگر محتوای سايت
    مديريت فايلها ( ارسال و دريافت فايلها)
    مديريت متن کپی رايت سایت
    ارسال صفحه ها به دوستان
    قابليت فعال نمودن و غير فعال نمودن صفحه
    شمارش تعداد بازديد در هر صفحه
    تنظيم الويت صفحه ها و بخش های سايت
    سیستم تبادل لینک هوشمند
    تعيين سطح دسترسی برای هر مطلب
    سازگاری با مرورگرهایی مختلف
    تنظيم مطالب کناری يک صفحه
    امکان افزودن و ويرايش يک کاربر در مدیریت سايت
    سازگاری کامل با مرورگرهای مختلف
    دارای قالب های واکنش گرا
    سازگاری با IIS 5.1 و IIS 6.0 و IIS 7.0
    اعلام وضعیت آب و هوای استان هر کاربر
    ايجاد شاخه ها و زير شاخه ها در قسمت مديريت فايل
    ساعت و تاریخ شمسی – اوقات شرعی
    قالب سایت دارای چندین رنگ بندی مختلف
    ایجاد دپارتمان برای تماس با بخش های مخلف شرکت

طراحی وب سایت و ساخت اپلیکیشن اندروید بسیار مناسب و ارزان قیمت دارای سابقه ۸ ساله تخصصی و نمونه کارهای فراوان.
طراحی انواع وب سایت با هر نوع امکاناتی که مد نظر شما میباشد ( js و php و asp.net و html و wp ) سئو سایت و محتواهای شما و کسب رتبه برتر در نتایج جستجو تضمین شده میباشد.( اخذ نماد اعتماد الکترونیکی )

√ طراحی اپلیکیشن های فروشگاهی

√ طراحی اپلیکیشن های خبری

√ طراحی اپلیکیشن های خدماتی

√ تبدیل کسب و کار شما به اپلیکیشن موبایل

√ مشاوره کاملا رایگان

√ هزینه طراحی اپ کسب و کار شما بسیار مناسب میباشد

با ساخت اپ موبایل و یا وب سایت کسب و کارتون، یه قدم از رقبای خودتون جلوتر باشید.

اگه نیاز دارید کسب و کارتون رو متحول و آنلاین کنید کافیه تماس بگیرید و یا با چت دیوار ارتباط برقرار کنید نمونه کارهای ما بیان گر سطح توانایی ما میباشد.
طراحی و ارائه خدمات وب سایت
به همراه قرارداد رسمی

✳ طراحی سایت
✳ طراحی لوگو
✳ سئو - بهینه سازی وب سایت
✳ تولید محتوا
✳ تبلیغات گوگل
✳ ایمیل مارکتینگ ( ارسال ایمیل انبوه )
✳ دیجیتال مارکتینگ
✳ هاست و دامنه
✳ تولید حرفه ای و تخصصی محتوا

  ✔ جهت اطمینان بیشتر کافی است در گوگل سرچ کنید :
شرکت اراده نامحدود همت

✌ ✌ ✌ جهت دیدن نمونه کارها ، روی لینک بالای صفحه کلیک کنید.

کار را به کاردان بسپارید و از نتیجه لذت ببرید !!!

*************************
✔ طراحی حرفه ای سایت های شخصی،شرکتی،فروشگاهی
✔ ریسپانسیو + سئو + داینامیک
✔ تولید محتوا تخصصی و جذب مخاطب
✔ هاست + دامین
✔ وارد کردن اطلاعات اولیه
✔ بهره گیری از آخرین متد روز دنیا
✔ پشتیبانی فنی
✔ آموزش مدیریت سایت
✔ مشاوره دیجیتال مارکتینگ و برندینگ

پاسخگویی 24 ساعته
☑️طراحی سایت با قیمت مناسب و امکانات باورنکردنی:
✔️طراحی سایت شرکتی
✔️طراحی سایت تبلیغاتی
✔️طراحی سایت فروشگاهی
✔️طراحی سایت آگهی
✔️طراحی سایت تخفیف گروهی
✔️طراحی سایت هنری
✔️طراحی سایت دانلودی
✔️طراحی سایت آژانس هواپیمایی
✔️طراحی سایت پزشکی
✔️طراحی سایت آرایشگاه زنانه
✔️طراحی سایت باشگاه بدنسازی
✔️طراحی سایت نمایشگاه ماشین
✔️طراحی سایت خدمات چاپی
 گروه مهندسی طراحی سایت  با طراحی یش از چندین  نمونه انواع سایت در زمینه :
1_ ساخت سایتهای :
نمایشگاهی. فروشگاهی. شخصی. خدماتی. خبری. شرکتی. پزشکی. املاک. ورزشی.گردشگری. نیازمندی. آژانس مسافرتی. هتل و...
2_ سئو سایت :
افزایش رتبه سایت. حضور در صفحات نخستین گوگل. بهینه سازی قالب. تبلیغات گوگل. افزایش بازدید. امنیت سایت

3_ اپلیکیشن :
ساخت انواع اپلیکیشن‌ها متناسب با نیاز شما.
طراحی انواع سایت بصورت حرفه ای
قیمت پایه از ۵۰۰ هزار تومان ( حتما کامل بخوانید )
با هاست رایگان
سایت کاملا واکنش گرا
طراحی اصولی بهمراه فرم ارسال درخواست
اتصال شبکه های اجتماعی به سایت
اتصال فرم لینک تماس
طراحی انواع سایت فروشگاهی بصورت حرفه ای
قیمت پایه از ( ۸۰۰ هزار تومان )
با هاست رایگان
سایت کاملا واکنش گرا
اتصال شبکه های اجتماعی به سایت
اتصال لینک تماس
اتصال پنل پیامکی به موبایل برای ثبت سفارش
درگاه پرداخت آنلاین + نماد الکترونیکی
سئو بسیار تخصصی و تضمینی با (عقد قرارداد) دوطرفه
فقط( صفحه اول گوگل ) رو کلمات دلخواه شما
بهمراه مشاوره اینترنتی برای افزایش کسب درآمد
بهمراه مشاوره تخصصی برای انتخاب کلمات کلیدی
بهمراه رعایت تمام نکات کلیدی و اصول جدید سئو
( مطابق با قوانین ۲۰۱۸ گوگل + سئو اولیه )

( برای اعتماد سازی بیشتر و اثبات تخصص ما )
( فقط کافیست در گوگل سرچ کنید :

۲- طراحی سایت و سئو تخصصی
۳- قدیمی ترین شرکت طراحی سایت

برای مشاوره رایگان و شروع همکاری با ما لطفا از بالای صفحه وارد سایت ما شوید و یا تماس بگیرید :
 

 


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe Reader