جراحی زانو - پروتز زانو - تعویض مفصل زانو - جراح زانو

امروزه بسیاری از افراد بر اثر فعالیت فیزیکی و فعالیت بدنی شدید ممکن است دچار صدماتی در زانو و یا مفصل شوند . ورزشکاران باید بسیار دقت عمل داشته باشند تا بتوانند نسبت به این آسیب ها قوی باشند . اما گاها دیده شده این صدمات کار افراد را به بیمارستان و یا مطب فرا خوانده و در پی درمان هستند از این رو استفاه از بهترین روش مد نظر ما هست و انتخاب جراح زانو مقرب و عالی در نظر ما هست . پروتز زانو و یا تعویض مفصل زانو به بهترین روش و مدرن نیاز است . هزینه تعویض مفصل زانو برای همه افراد مهم هست . مراقبت های بعد از تعویض مفصل زانو و یا پروتز زانو بسیار مهم هست .

بهترین جراح زیبایی ,دکتر و جراح ارتوپدی شناخته شده در سطح ملی است که متخصص در پزشکی ورزشی، داروهای احیا کننده و عمل جراحی آرتروسکوپی ران. پیشگام شناخته شده در تکنیک های جدید پیشرفته در آرتروسکوپی لب، او ارائه درمان های نوآورانه برای بیماران مبتلا به صدمات جراحی مانند اپی پمپ و اشک های آزمایشگاهی.

مقدمه :

مفصل ران (پروتز زانو )  یک مفصل توپ و سوکت است. "توپ" از نظر تشریحی به عنوان سر فوندا شناخته می شود؛ "سوکت" بخشی از لگن شناخته شده به عنوان استابولوم است. هر دو سر و گردن فمورال با غضروف مفصلی پوشیده شده اند. مانند تمام مفاصل، هیپ مایع سینوویال یا مفصل است که به عنوان یک روان کننده عمل می کند و باعث حرکت صاف و بدون درد در مفصل ران می شود.

لگن مانند شانه دارای لرزش است. حلقه ای از فیبر کچلی لاستیک در اطراف لبه استابولوم که عمق سوکت لگن را افزایش می دهد و به عنوان مهر و موم مکش مفصل ران عمل می کند. Labrum سالم مهر و موم روغن مایع در داخل ران و کمک به ثبات مفصل. یکی از شایع ترین علل درد لگن، آسیب به لارو است که اغلب به عنوان یک اریب آزمایشگاهی توصیف می شود. هنگامی که لارو پاره می شود، "مهر و موم مکش" شکسته می شود، و مفصل می تواند ثبات و روانکاری خود را از دست بدهد. این می تواند به از دست دادن غضروف یا آرتریت پیشرفت کند. تغییرات دژنراتیو در مفصل ران نیز ممکن است منجر به آرتریت شود. آرتریت آسیب به غضروفی مفصلی مفصل است که خطوط بر روی سر و استخوان ران و استابولوم یا سوکت است. کپسول مفصلی پاکتی از رباط ها است که حاوی ران است و همچنین برای ثبات ضروری است. لگن همچنین حاوی یک لگن شناخته شده به عنوان لیگاماموم ترز است که سر فوندا را به استابولوم متصل می کند. هر دو کپسول و لیگاماموم Teres می توانند در یک بیضه ناپایدار مجروح شوند.

تشخیص مشکلات زانو

    
تشخیص صدمات جراحی زانو می تواند پیچیده باشد. مطالعات نشان داده اند که 60٪ بیماران که نیاز به آرتروسکوپی لب داشته اند ابتدا تشخیص اشتباه بوده اند. درد هیپ ممکن است به بسیاری از شرایط دیگر تقلید، از جمله سیاتیک، مشکلات نخاعی، سویه های عضلانی و فیزیولوژی ورزشی.
    
بدست آوردن تشخیص صحیح در هدایت درمان مناسب بسیار مهم است. رویکرد سیستماتیک برای تشخیص ممکن است شامل چندین مرحله باشد:
        
معاینه بالینی تخصصی توسط یک متخصص لب
        
اشعه ایکس جدید جدید طراحی شده برای مشاهده آناتومی لب
        
اسکن MRI متخصص در مرکز متخصص در شرایط پیش از آرتریت و آرتریت.
        
هدایت سونوگرافی تزریق داخل مفصلی تشخیصی می تواند به تشخیص و درگیر شدن درون مفصلی کمک کند
        
این مهم است که توجه داشته باشید که بسیاری از بیماران با وجود داشتن یک معاینه فیزیکی، اشعه X، MRI و تشخیص داده است، چرا که مطالعات بود مطالعات خاص طراحی شده برای آسیب مفصل ران ورم مفاصل از پیش به ورم مفاصل یا اوایل نیست.
        
دکتر  و تیم او در طراحان وب ارتوپدی در خصوص بالاترین برتری در معاینه فیزیکی مفصل ران، تکنیک های تصویر برداری و انجام تزریق تشخیصی تحت هدایت سونوگرافی آموزش دیده اند.

 
در سال های اخیر یک جهش کوانتومی در تشخیص و درمان وجود دارد
آسیب نخاع غیرارادی. این تکامل را می توان در بخشی به تصویربرداری بهتر،
درک بهتر آناتومی و بیومکانیک ران و پیشرفت
در تکنولوژی و تکنیک های جراحی. در میان پیشرفت های دیگر، اشک های آزمایشگاهی
و آسیب غضروف اولیه به عنوان منابع رایج درد شناخته شده است. علاوه بر این،
علل مهم آسیب مجاری ادرار توضیح داده شده است، از جمله femoroacetabular
imipement (FAI) .1 این پیشرفت ها منجر به افزایش سریع در
تشخیص صحیح درد غیر درد زایا.

اناتومی زانو

زانو به عنوان یک مفصل لگنی طبقه بندی شده و شامل سه استخوان است: استخوان ران، پاتلا و تیبیا. کمردرد یا کمر درد کمر درد در نزدیکی قرار دارد. عضلات، تاندون ها و رباط ها از مفصل زانو پشتیبانی می کنند. هر ساختار پشتیبانی می کند و حرکت مفصل زانو را شامل می شود، از جمله فلکسون، گسترش و چرخش ظریف پای پایه.

گروه عضلانی چهارگوشه ای مجموعه ای از 4 عضله است که در جنبه های قدامی ران قرار دارند که در گسترش زانوی و فلاشینگ هیپ کمک می کند. گروه عضلانی آنتاگونیست به چهارگوشه همسترینگ است؛ سه عضله در قسمت پشتی ران کمک کننده در فلکسن زانو قرار دارد.
چهار مفصل در مفصل زانو وجود دارد. رباط های متقاطع قدامی (ACL) و خلفی (PCL) تقریبا در داخل زانو قرار دارند و بزرگترین لگن در مفصل هستند. ACL مانع از حرکت تاندونگ به جلو می شود، در حالی که PCL مانع از حرکت تیبیا به عقب دور از استخوان ران می شود. پیوند کلیه (MCL) و لبه جانبی جانبی (LCL) در داخل (مدیاال) و بیرونی (جانبی) زانو به ترتیب است. آنها مانع از زانو زدن در هر جهت می شوند.
منیسک متشکل از دو حلقه نیمه دایره ای متصل به غضروف واقع در بین استخوان ران و تیبیا است. منیسک ها به صورت مدولا و باریک قرار گرفته و پایداری را به عنوان وزن خنجر زانو و محور چرخشی ارائه می دهند. منیسک مدیایی تا حدودی به MCL متصل است، بنابراین آسیب های همزمان در این دو بافت نرم اغلب اتفاق می افتد. هیچ ارتباطی بین منیسک جانبی و LCL وجود ندارد.
غضروف مفصلی نیز در انتهای استخوان ها در مفصل وجود دارد که به عنوان یک کوسن برای استخوان عمل می کند. مایع Synovial یا مایع در مفصل همچنین به کاهش اصطکاک کمک می کند و باعث می شود که استخوان های مفصل به راحتی حرکت کنند.
دو تاندون اصلی زانو به پاتلا متصل می شوند، معمولا به عنوان زانو زده می شود. تاندون پایین تر (زیر) به پاتلا تاندون پاتلا، که پاتلا را به تیبیا متصل می کند. تاندون فوقانی (در بالا) به پاتلا، تاندون چهارگوش است که عضله چهارگوشه را به پاتلا وصل می کند. تاندون چهارگانه تاندون، پاتلا و تاندون پاتلاغ یک سیستم قرقره ای را ایجاد می کنند تا ساز مکانیسین گسترش دهنده پایه و زانو ایجاد شود.

جراح زانو

بهترین جراح زانو در تهران

بهترین جراح زانو در مشهد

بهترین دکتر برای تعویض مفصل زانو در تهران

بیمارستان فوق تخصصی زانو در تهران

بهترین جراح زانو در اصفهان

کلینیک فوق تخصصی زانو

دکتر  فوق تخصص زانو

دکتر حسین فراهینی فوق تخصص زانو


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe ReaderAmerican Academy of Orthopaedic Surgeons American Association of Hip and Knee Surgeons Orthopaedic Trauma Association CASEY HIP & KNEE International Congress for Joint Reconstruction Alpha Omega Alpha American Joint Replacement registry American Board OF ORTHOPAEDIC SURGERY DC Orthopaedic Surgery /