لیست قیمت های جراحی زیبایی شکم و پهلو / لیپوماتیک مدرن

انواع جراحی زیبایی و لاغری - جراحی زیبایی شکم - هزینه جراحی زیبایی شکم و هزینه عمل شکم - هزینه جراحی شکم - هزینه لیپوماتیک ، هزینه عمل پیکر تراشی یا لیپوماتیک ،تخفیف ویژه لیپوماتیک (پیکر تراشی) حال که تصمیم هزینه عمل لیپوماتیک . جراحی شکم .هزینه جراحی شکم . فیلم جراحی شکم . عکس جراحی شکم . هزینه جراحی شکم و پهلو . عمل جراحی شکم برای لاغری . جراحی شکم با لیزر . تخفیف جراحی شکم . پیکر تراشی لیپوماتیک و روش لاغری مدرن غیغب بدون جراحی باز و رفع تمام چربی های شکم پهلو ، پیکر تراشی جراحی زیبایی شکم عمل جراحی است که برای لاغر شدن شکم و پهلو استفاده می شود . این مقاله ارائه دهنده ی موضوعات پیکرتراشی با لیزر لیپولیز می باشد . هزینه لیپوماتیک (پیکرتراشی). عمل زیبایی شکم ، علاوه بر ایجاد زیبایی و فرم مناسب شخص با کاهش ذخایر چربی و کاهش حجم چربی را نیز شامل میشود .

معرفی بهترین جراح پیکرتراشی و زیبایی شکم پهلو

فوق تخصص زیبایی پلاستیک از انگلستان و المان

تهران - شیراز

سایت جراحان برتر

برای نوبت دهی موبایل فوق را انتخاب کنید .

لیپوماتیک شکم پهلو - ابدومینوپلاستی و قوس کمر بسیار زیبا  در سه ساعت و تزریق به باسن توسط تیم تخصصی جراحان / بدون بستری - پرطرفدارترین روش جراحی زیبایی شکم جهت از بین بردن چربی های اضافی اطراف شکم ، لیپولیز ، لیپوساکشن ، کلینیک تخصصی لاغری شکم و پهلو -آبدومینوپلاستی به همراه کشیدن پوست شکم . مدل ساعت شنی کردن زیبایی شکم و پهلو
 

روشهای مختلفی برای جراحی شکم وجود دارد . از جمله میتوان به لیپوماتیک شکم ، لیپولیز و ابدومینوپلاستی  اشاره کرد. که بهترین روش ان را میتوان لیپوست نامید.این روش جز بهترین و جدیدترین روشهای پیکرتراشی شکم و پهلو میباشد.

در اصول جذابیت میتوان گفت که داشتن شکم مناسب و خوش فرم نقش بسیار مهمی در زیبایی اندام دارد چرا که هر طرف شخص نگاه کنید شکم آن شخص در چشم بیننده هست .

درمان شلی شکم بعد از زایمان به چه صورت خواهد بود . چگونه  شلی پوست شکم و درمان شلی پوست شکم و رفع شلی پوست شکم و از بین بردن شلی پوست شکم به چه صورت خواهد بود .

از کجا باید شروع کنیم

برای مقدمه باید چند نکته مهم را مد نظر داشت که برای انجام جراحی زیبایی شکم چه کار باید کرد .شخصی که تصمیم به عمل زیبایی شکم دارد  اول باید مشاوره کند . و به تخصص پزشک و مهارت جراح پی ببرد . همچنین باید میزان تجهیزات بیمارستان یا کلینیک را نیز مورد بررسی قرار بدهد . که این میتوان برای جراحی زیبایی شکم اعتماد کرد یا نه ؟؟؟

خیلی از افراد هستند که برای جراحی زیبایی شکم به مراکزی میروند و این مراکز فاقد صلاحیت لازم برای این مدل جراحی ها هستند . که این خود جای سوال هست .

بعد از انجام مشاوره جراحی زیبایی شکم و تایید صلاحیت پزشک  شخص تصمیم به این میگیرد که آیا جراحی را انجام بدهد یا خیر .

که در ادامه به شرح هر یک میپردازیم .

لاغری شکم و پهلو : لاغری و تناسب اندام و البته داشتن بدنی خوش فرم خواسته همه خانم ها و آقایان در همه سنین است  اینکه چربی های اضافه در شکم و پهلوها وجود نداشته باشد به بدن فرم زیبایی خواهد داد البته دستیابی به یک شکم تخت و پهلوهای بدون چربی به همین راحتی هم نبوده و خیلی از افراد به وسیله ورزش به این دست پیدا نمی کنند و به همین دلیل به جراحی زیبایی شکم روی می آورند . وجود چربی اضافی در اطراف کمر و شکم  که باعث اضافه وزن هم می شود ضمن اینکه ظاهر ناخوشایندی دارد

روش‌های مختلفی برای  جراحی شکم وجود دارد. نوع روش کوچک کردن شکم ، شکل و محل شل‌شدگی شکم تعیین می‌شود. عمل جراحی شکم  یکی از محبوب‌ترین روشهای عمل جراحی زیبایی شکم  موجود است. جراحی زیبایی شکم بهبود چشمگیری را در تناسب اندام شما  ایجاد می‌کند. جراح زیبایی، به پشتوانه سال‌ها تجربه و تسلط بر دانش روز و تکنیک‌های پیشرفته در بهبود شکل و ظاهر شکم به کمک بانوان و آقایان می‌آیند. متخصص در عمل‌های تخصصی جراحی شکم دانش روز و تکنولوژی پیشرفته جراحی زیبایی شکم را با هم درمی‌آمیزند تا بیماران از نتایج زیبا برای بعد از عمل خود شکل رضایت بخشی داشته باشند .

با طبقات ساختار شکم بیشتر آشنا شوید,:در اول اگر مایلید ساختار ماهیچه های شکم را برایتان توضیح دهیم .آشنایی با ساختار عضلانی شکم و حرکات شکمی. به طور کلی چهار عضله مهم در شکم وجود دارد که باید در برنامه‌های تمرینی به آن توجه کرد. علاوه بر آگاهی نسبت به این عضلات باید از تاثیری که عضلات کمر و ران روی لگن و قسمت تحتانی ستون مهره ها دارند نیز آگاه باشید زیرا این عضلات تاثیر زیادی در تمرین های شما دارند.

شاید گفتن این مطلب کمی برایتان عجیب به نظر برسد اما باید بدانید برخی افراد هستند که به طور بالقوه ، عضله شش تکه شکم و یا همان سیکس پک را نداشته و معمولا ۴ و یا۵ تکه عضلانی در قاب شکمشان دارند و اما تعداد اندک شماری هم هستند که بیشتر از ۶ قلوه عضلانی و حتی ۸ تکه در دیواره میان تنشان دارا می باشند.

دومین بخش عضلات شکم ، آبلیکوئیس (پهلو) می باشد. این ماهیچه از ۲ قسمت مورب داخلی و مورب خارجی که تنه را با لگن اتصال می دهد ساخته شده است. در کل عضلات مورب شکمی ماهیچه های بطنی را فشرده و مسئول خم نمودن و چرخش تنه خواهند بود.

سومین قسمت عضله میان تنه که عمیق ترین ماهیچه دیواره شکم می باشد عضله ترانس ورس ( متقاطع ) می باشد. این عضلات متقاطع در زیر ماهیچه بطنی رکتاس و پهلو واقع شده است.

بخش پایانی عضلات شکم Guadratus Iumborum نام داردکه در گود ترین عضله طرفین ناحیه تحتانی ستون فقرات واقع شده و از پشت دیواره شکم برای حرکت کمک می گیرد.

حالا که با نام آناتومی عضلات شکم آشنا شدید به نظر می رسد که خیلی عمیق تر حرکات مختص به این بخش با فرم های متعدد برایتان جا بیافتد.

گر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد از دست دادن وزن قبل از عمل جراحی در نظر بگیرید، در روز 6 سپتامبر در رویداد ویژه "وزن کاهش چهره" در پوست نارگیل روغنی و ضد پیری در ناحیه ساحل غربی (ملبورن) شرکت کنید.

 

عمل جراحی آبدومینوپلاستی  - اصطلاح پزشکی برای این روش - عملیاتی است که شکم را با شستشوی بیش از حد پوست و چربی و سفت کردن ماهیچه های دیواره شکم انجام می دهد.

برای برخی از دلایل تعدادی از افراد ممکن است آرامش بخش باشد. این دلایل می توانند شامل اثرات حاملگی، پیری و یا کاهش شدید وزن باشند. هر کدام از این ها باعث می شود که پوست در ناحیه شکم ضعیف شود و انعطاف پذیری آن را از دست بدهد، پوست اضافی را خیس و ناخوشایند نگاه می دارد.

چرا آبدومینوپلاستی   ؟

با توجه به افزایش چاقی در میان جمعیت، تعداد افرادی که در ابتدا وزن زیادی را به دست آورده اند، افزایش یافته است و پس از آن این وزن را از دست می دهد و پوست را از بین می برد. این پوست فشرده به منظور رسیدن به یک نتیجه رضایت بخش، نیاز به یک چرک تیره دارد. چربی شکم طراحی شده است تا دیوار عضلانی و پوست را به گونه ای تقویت کند که شما به راحتی به آن متصل می شوید. همانطور که با هر روش، بهترین و مطمئن ترین نتایج به دست آمده در صورتی که بیمار در محدوده وزن سالم خود است.

عمل جراحی زیبایی شکم  بسیار رایج است و در سراسر جهان انجام می شود. همچنین به طور فزاینده ای برای ترکیب جراحی زیبایی بینی با عمل جراحی دیگری مانند لیپوساکشن یا عمل جراحی سینه و یا پروتز سینه می باشد. بسیاری از مردان نیز تحت درمان قرار دارند. دوباره، اغلب همراه با سایر جراحی ها مانند کاشت پستان یا روش های کاهش سینه انجام می شود.

جراحی  آبدومینوپلاستی    به طور تقریبی دو ساعت طول می کشد و تحت یک بیهوشی عمومی کامل می شود. این یک روش منطقی جدی است و نیاز به تحقیق و بررسی دارد. به طور کلی شما می توانید انتظار داشته باشید که در مدت دو یا سه شب در بیمارستان بمانید و حداقل 10 روز در خانه بمانید. قبل از این روش جراح مشاوره را درخواست خواهد کرد، جایی که جراح به ناحیه شکمی شما نگاه می کند و مناطق را با یک قلم مشخص می کند و پوست را از بین می برد. جراح پلاستیک نیز از جایی که زخم ها برای آماده شدن شما آماده می شود، عبور می کنند. در این مشاوره، شما تصمیم می گیرید کدام مناطق شکم نیاز به کار بیشتری نسبت به دیگران داشته باشند و از طریق چگونگی برداشتن پوست به منظور دستیابی به نتایج مطلوب برسند.

پس از ورود به کلینیک و قبل از انجام این کار، شما باید یک آزمایش خون و برخی از آزمایش های منظم دیگر برای اطمینان از اینکه شما یک بیهوشی عمومی داشته باشید. سپس جراح دوباره از طریق این روش دوباره به کار خود ادامه می دهد تا اطمینان حاصل شود که شما باید آنچه را که باید انجام شود، روشن و خوشحال کنید. سپس جراح با شما تمام خطراتی را که ممکن است در معرض بیهوشی عمومی قرار گیرد، با شما بحث کند.

هنگامی که زیر بیهوشی قرار می گیرید، جراح بر روی شکم، از یک ران به سمت دیگر برای برداشتن پوست بیش از حد بریزید. عضله زیر پوست نیز با بخیه های دائمی که قابل مشاهده نیست، تعمیر می شود. دلیل اصلاح عضله زیر پوست، ایجاد یک پایه ای از انعطاف پذیری عضلات بازو برای پوست است. سپس جراح در طول خط برش اصلی سوزانده و پوست اضافی را برداشته است.

Q. آیا بعد از جراحی زیبایی شکم  تورم وجود دارد؟

A. بله، کاملا طبیعی است که پس از جراحی بعضی از تورم را تجربه کنید. این نشانه ای از بدن است که در تلاش است تا خود را درمان کند. این می تواند پس از عمل جراحی را مبهم کند، به نظر می رسد که کمر درد کمی تغییر کرده است. طی یک دوره کوتاه مدت، تورم پایین می آید و شما می توانید مزایای استفاده از آن را مشاهده کنید.

Q. چقدر طول می کشد تا tummy تلقی شود؟

A. چربی شکم برای چندین سال به طول خواهد انجامید. با این حال، اگر باردار شوید یا اضافه وزن بیش از حد داشته باشید، این می تواند سبب شود که پوست دوباره بچرخد و به همین دلیل یکی دیگر از چربی های شکمی را نیاز دارد. با این حال، اگر این اتفاق نیفتد، اثرات تیرگی ملایم نسبتا دائمی است.

Q. چقدر باید کار کنم؟

الف. روند بهبود نسبت به فرد است، اما معمولا زمان لازم برای برداشتن کار بین دو تا سه هفته طول خواهد کشید. با این حال، برای برخی افراد فرآیند بهبودی می تواند با برخی از بیماران که نیاز به بیش از یک ماه از کار دارند، طولانی تر شود.

جراحی زیبایی شکم چه هزینه ای دارد؟ چربی شکم چقدر است؟

همانند تقریبا هر جراحی پلاستیک، هزینه بستگی به جراح و بیمارستان شما را انتخاب می کند. این نیز می تواند بسته به تعداد ساعت هایی که جراح بینی عمل جراحی خاص شما را پیش بینی می کند متفاوت باشد. اطمینان حاصل کنید که از جراح خود بپرسید اگر برآورد هزینه آن شامل اقامت در بیمارستان، بیهوشی و هر قرار قبل و بعد از جراحی و مراقبت باشد.

 

شکم برامده را چطور اصلاح می کنند؟

صاف کردن شکم که به آن ابدومینوپلاستی هم میگویند . فرم ناحیه شکم را تغییر میدهد تا ظاهر ان صاف تر و شکیل تر شود . در عمل صاف کردن شکم فقط یک برامدگی اصلاح نمیشود . در مواردی که انحنای پهلوها از بین رفته یا گوشت پهلوها روی شکم افتاده با عمل صاف کردن شکم ظاهری صاف تر و تراشیده تر پیدا می کنید . عمل صاف کردن شکم جایگزین اندام ورزیده یا کاهش وزن نمیشود . این عمل پوست اضافی در شکم را محکم تر کرد .

میزان کمی چربی هم با این عمل از بدن خارج میکنند.

شرایط مناسب برای درمان به روش آبدومینوپلاستی عبارت اند از :

 • ناحیه پایین یا میانی شکم باشد
 • کل شکم را در بر گیرد
 • کل شکم را در بر گیرد و تا پشت ادامه یابد .

با عمل صاف کردن شکم ، علاوه بر اصلاح پوست و چربی اضافه در ناحیه شکم میتوان عارضه ای موسوم به جداشدگی عضله شکمی را نیز برطرف کرد که عبارت است از جدا شدن عضله راست جداره شکم که به ویژه در برخی از زنان پس از بارداری رخ میدهد .

عارضه های که با عمل صاف کردن شکم برطرف میشوند از لحاظ شدت و ضعف متفاوت اند و بنابراین براحی حصول نتایج مطلوب باید روشهای متفاوتی در مورد آنها به کار رود. زمانی که روشهایی پیکرتراشی چربی به تنهایی میتوان به نتایج خوبی دست یافت

در عمل واقعی صاف کردن شکم ، پوست اضافی ناحیه شکم برطرف میشود و برای این کار باید پوست را برید و برداشت تا شکم صاف تر و شکیل تر شود . هر کس که در نظر دارد عمل صاف کردن شکم را انجام دهد باید با جراح پلاستیک و زیبایی شکم که دارای بورد تخصصی است ملاقات کند . تا بفهمد دقیقا با چه روشهایی میتوان به بهترین نتایج ممکن برسد .

لیست جدیدترین قیمت های جراحی زیبایی شکم  و هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو متفاوت است و از 5 میلیون شروع میشود . هزینه بیمارستان برای عمل جراحی و زیبایی شکم 2 میلیون تومان است . و هزینه جراح و متخصص شکم برای گرفتن حق الزحمه 2 میلیون تومان است.

 

 

کاندیدهای مناسب برای عمل زیبایی شکم

کسانی که پوست شکم اضافی دارند وزنشان ثابت است و چاق نیستند . اینها افرادی هستند که هدفهای واقع بینانه دارند مشکلات جسمانی که مانع التیام درست زخم باشد ندارند ، مثل مرض قند یا برخی از اختلالات خود ایمنی . اگر مشکلی دارید که ممکن است سلامتی شما را به خطر بیندازد ، حتما ترتیبی بدهید که جراح پلاستیک و پزشک معالجتان با یکدیگر تبادل نظر کنند

*********** صاف کردن شکم // آبدومینوپلاستی این تصویری است که نقاش کشیده است و نتیجه عمل روی بیمار واقعی نشان نمیدهد . نتیجه عمل ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد . ******

زنانی که قصد دارند در اینده باردار شوند خوب است که عمل صاف کردن شکم خود را به تعویق بیندازند . عمل صاف کردن شکم در بارداری اختلال ایجاد نمیکند با این همه تنایج مثبتی که از عمل نصیبتان شده است به دنبال بارداری تا حد زیادی از دست میرود .

نحوه عمل صاف کردن شکم

با بریدن و برداشتن شکم پوست اضافی ( و گاه برداشتن چربی) با زدن برش جراحی انجام میدهند . به طور معمول برشهای جراحی برای صاف کردن شکم بالای استخوان عانه زده میشود /

ممکن است این برشها بسیار کوتاه و در حد چند سانتی متر باشند یا از برجستگی استخوان لگن تا برجستگی دیگر در طرف دیگر ادامه یابند. طول و محل این برشها ارتباط مستقیم با اناتومی بدن شما و میزان اصلاح لازم دارد . دور ناف هم برشی زده میشود . جز در موارد بالا کشیدن حداقلی که در آن پوست اضافه و شلی شکم است و به ترمیم عضله نیازی نیست.

 

از طریق روش جدید برای پیکرتراشی شکم و پهلو به این شکل است که با برش دادن ، پوست و چربی زیر جلدی را از روی عضلات زیرین تا دنده و جناغ سینه آزاد میشود پس از خارج کردن چربیهای اضافی و اصلاحات داخلی پوست را به سمت برش پایی میکشند . عمل صاف کردن شکم ( جراحی زیبایی شکم ) عمل صاف کردن شکم با بیهوشی عمومی انجام میشود ماندن یک شب در بیمارستان یا مراکز مخصوص ریکاوری بسته به حجم جراحی لازم توصیه میشود . در اغلب موارد میتوان عمل صاف کردن شکم را در مطب ، مراکز جراحی معتبر یا اتاق عمل بیمارستان انجام داد. در 24 تا 48 ساعت اول پس از به هوش امدن بسته به حجم جراح(ی) تان حتما باید بزرگسالی مسئول و هوشیار یا یکی از اعضای خانواده یا یک فرد حرفه ای در تمام مدت کنارتان باشد

در اغلب موارد جراح پلاستیکتان به شما توصیه میکند یک تا دو هفته پس از جراحی هنگام ایستادن بدنتان را کاملا صاف نکنید

در عمل زیبایی شکم ممکن است با تغییر سن و یا نوسانات وزن تغییر کند . تغذیه سالم و ورزش منظم نتایج این جراحی را تقویت خواهند کرد .

تعداد عمل های جراحی شکم در سال 2003 در امریکا بیش از 101 هزار مورد بوده است از این تعداد 6 درصد بیماران مرد بودند و میزان انجام این عمل و درصد بیماران مرد در طی سالهای اخیر منظما رو به افزایش است .

چگونه میتوان بدنی شل و آویزان را اصلاح کرد ؟

کشیدن پوست بدن عمل جراحی است که برای اصلاح پوست بدشکل و اویزان اضافی و چربی زیر ان در هر نقطه از بالاتنه و دست و پا انجام میشود . ( عمل صاف کردن شکم هم یکی از روشهای جراحی برای بالا کشیدن است که در ناحیه شکم انجام میشود ).

نحوه عمل پیکرتراشی برای بازو (ها)

کشیدن پوست بازو ، مثل هر عمل جراحی دیگری برای زیباسازی بدن باید فقط توسط جراح پلاستیک دارای مدرک تخصصی است صورت بگیرید در برخی از موارد ممکن است همراه با عمل کشیدن پوست بازو از روشهای پیکرتراشی چربی هم برای برداشتن مقادیر زیاد چربی موضعی در ناحیه بازو شود.

در این عمل باید برشی روی بازو زد که معمولا از انحنای زیر بغل شروع میشود و به بیرون و پایین تا داخل بازو ادامه یابد . طول و اندازه و محل برش بستگی به میزان اصلاحی دارد که برای رسیدن به یک بازوی صاف و یکدست لازم است . در مواردی که اصلاح محدودتری لازم است ممکن است برش را در ناحیه زیر بغل و یا برش کوچک تر در امتداد داخل بازو بزنند . از طریق  این برش ، بافتهای شل و آویزان زیری را تغییر میدهند و محکم میکنند و بافتهای اضافی را برمیدارند . با بخیه های دایمی عمیق فرم جدید این بافتهای عمقی تر را سر جای خود محکم میکنند . سپس پوست را به داخل بازو میکشند و پوست اضافی را با دقت می چینند و برشهای خارجی را بخیه میزنند .  

 

هر گاه جراحی بازو به تنهایی انجام شود عملی است سرپایی که با بیحسی موضعی همراه با داروهای خواب اور یا تحت بیهوشی عمومی در مطب جراح پلاستیک شکم و پهلو در یک مرکز جراحی یا در اتاق عمل بیمارستان انجام شود . به احتمال زیاد بازوهایتان بسیار خشک و دردناک خواهد بود و ممکن است متورم هم باشد . نتایج عمل کشیدن پوست بازو ( لیفت بازو ) برای اصلاح بازوان شل و با پوست کیسه دار و آویزان نتایجی بسیار رضایت بخش و بی خطر است . وضعیت فیزیکی ماهیچه سه سر بازو چندان ربطی به وضعیت پوست بازو که با عمل درست میشوند ندارد .

عمل فرم دهی به شکم و پهلو و باسن پس از کاهش وزن را باید جراح پلاستیک انجام دهد که دارای بورد تخصصی و تجربه عمل پیکرتراشی چربی و روشهای فرم دهی به بدن با جراحی باشد .

عارضه هایی که با عمل فرم دهی پس از کاهش شدید وزن اصلاح میشوند عبارت اند از : در ابتدا با افزایش وزن سلول های چربی بزرگ تر میشوند و در نتیجه پوست را کش میدهند. با کاهش وزن بعدی ، سلولهای چرب جمع میشوند اما پوستی که به شدت کش امده است شاید نتواند با فرم تازه بدن که کوچکت تر شده است منطبق شود . نتیجه پوست شل و آویزان اضافی است در ناحیه پستان ، زیر بغل و بازو ، در پهلو ها و شکم و در رانها باسن کفلها و کشاله ران . درعمل کشیدن پوست بافت تکیه گاه زیرین اصلاح و پوست اضافی برداشته میشود  .

///

جراحی پلاستیک برای تغییر ساختار صورت بیش از همه شامل تغییر شکل ، زاویه ، و ابعاد صورت ، بینی و گوشهاست . برخی از عملهای جراحی صورت عمل زیبایی هستند . یعنی برای بهتر کردن ظاهر شما انجام میشوند . باقی عملها ماهیت بازسازی و ترمیم دارند و عبارت اند از جراحی پس از برداشتن تومور ، پس از تروما و ترمیم ناهنجاری های مادرزادی ./ کاندید های مناسب این رده از جراحی صورت شامل کودکان نوجوانان و بزرگسالان میشوند.

نحوه انجام روش لیپوماتیک

دراین روش تخریب چربی فیزیکی می باشد

از تکنیک های قدیمی مانند حرارت و اشعه برای تخریب سلول های چربی استفاده نمی شود

در روش لیپوماتیک حرکات لرزشی کانولا به شکل آزاد در آمده و سپس چربی ها را تدریجی بدون درد و خون ریزی از بدن استخراج می نمایند

تخلیه چربی به وسیله این روش مشکل ایمنی که در روش های سنتی وجود داشت را رفع نموده است

با توجه به روش کار سیستم ایمنی فعال می باشد

از بافت های بدن نظیر اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها محافظت می کند.

به دلیل عدم استفاده از لیزر در این روش فیبروز در نواحی بافت زیر پوست بسیار اندک می باشد،

 

به همین علت برای شکم بانوانی که تاکنون زایمان نداشته اند استفاده از این روش مناسب می باشد .

روش عمل لیپوماتیک به شکل شگفت انگیزی پوست را سفت می کند و سلولیت بدن را رفع می نماید،

به دلیل اینکه آسیبی به سلول های چربی وارد نمی نماید چربی استخراج شده را میتوان به طور همزمان

به گونه، چروک های پوستی، لب، پشت دست ، صورت و سینه و… تزریق نمود .

 

 

انجمن جراحان امریکا و انجمن پلاستیک زیبایی امریکا برای حفظ استاندارهای بالای ایمنی بیماران جراحی پلاستیک از اول 2002 انجام عمل جراحی توسط کلیه اعضای خود در بیمارستان یا مراکز معتبر اجباری کنند لیپوساکشن شکم دارای خطر های جراحی در وهله اول همان خطراتی است که در هر عمل جراحی وجود دارد : خونریزی ، عفونت ، امبولی ریه ، عوارض مربوط به بیهوشی و عوارض غیر منتظره متخصص به هر روش ،

هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو با توجه به نوع کیفیت خدمات میتوان متفاوت باشد . حداقل هزینه برای این عمل  7 میلیون است

 

معاینه کامل و آزمایشهای قبل از جراحی چه ضرورتی دارد ؟

 • شمارش گلبول ، شیمی خون ، ازمایشهای انعقاد خون ،
 • آزمایش بارداری
 • رادیولوژی و نوار مغزی پس از سنی معین ، یا در صورتی که بیمار  سابقه بیماری قلبی یا ریوی داشته باشد.

 

با کیفیت ترین و بهترین  مرکز فوق تخصصی لیپوماتیک در شیراز  و پیکر تراشی در شیراز –   ابدومینوپلاستی. 

 

بهترین جراحان زیبایی شکم در شیراز

جراحی زیبایی شکم در شیراز

 

بهترین جراح زیبایی شکم در شیراز

هزینه جراحی شکم و پهلو

انتخاب جراحی واجد شرایط و مرکز جراحی معتبر دارای پروانه احتمال بروز عوارض بعدی را برای شما کاهش میدهد. اما خود شما به عنوان بیمار تعداتی دارید . تعهدات می تواند شامل مراحل زیر باشد .

با صداقت کامل سبک زندگی خود را مثل استعمال دخانیات و مصرف الکل استفاده از داروهای تجویزی و سایر داروها استفاده از ویتامینها و مکمل های گیاهی را اعلام کنید .

کاندیدهای مناسب برای جراحی پلاستیک کسی است که از میل باطنی خود انگیزه میگیرد . انتظارات واقع بینانه دارد و وضع جسمانی خوبی دارد . باید با دقت به دستورات جراح شکم خود عمل کند و هر وقت چه قبل و چه بعد از جراحی دچار عوارض جسمانی شدید بلافاصله با پزشکتان تماس بگیرید .

چطور میتوانم محل عمل جراحی خود را انتخاب کنم ؟؟؟

در کل جراح پلاستیک شکم شما قاعدتا جایی را برای جراحی ترجیح میدهد . اگر حق انتخاب با شما باشد و از لحاظ ایمنی هم تفاوتی نکند ان وقت حتما هزینه ای ان دو محل را با هم مقایسه کنید.

معمولا در مورد نقاهت گزینه های بیشتری در اختیارتان خواهد بود . در اغلب موارد میتوانید در خانه یا در هتل به کمک یک دوست عضوی از خانواده یا استخدام فردی حرفه ای به راحتی دوره نقاهت را بگذرانید .

جراح (ی) شکم  در شیراز  شما ممکن است مرکزی برای مراقبتهای پس از عمل را که به نظرش مطمئن و به صرفه است به شما توصیه کند . در چنین محلی میتوانید زیر نظر پرستاران راحت و خلوت دوره نقاهت را بگذرانید خوب است درباره خدمات جراحی شکم در شیراز و انتخاب بهترین دکتر پیکر تراشی در شیراز و هزینه های ان پرس و جو کنید.

 

پس از عمل پیکرتراشی چربی ممکن است تغییراتی کوچک در بدن شما رخ دهد . ممکن است فقط بخواهید کیسه چربی دور نافتان را بردارید . یا اینکه اندامی لاغر و متناسب دارید مگر لوله های چربی دور شکم و کمرتان که مایلید انها را بتراشید . در مورد دیگر شاید بخواهید عمل پیکرتراشی چربی گسترده تری انجام دهید و نتایجش ممکن است بسیار چشمگیر باشد . زنان جوان لاغر با رانهای بسیار گوشتالو و نامتناسب ممکن است بعد از عمل شلوارهایی 2 تا 3 سایز بپوشد . در هر حال شکل جدید بدنتان در پی عمل پیکرتراشی ممکن است سبب شود تا بیشتر مراقل تناسب اندام خود باشید و فعالیت جسمانی خود را بیشتر کنید .

آیا همیشه از پیکرتراشی چربی در شکم به روش تورمی استفاده میشود ؟

روش تورمی چندین برتری بر پیکرتراشی چربی سنتی دارد که سبب شده به استاندارد جاری برای عمل پیکرتراشی چربی تبدیل شود . در پیکرتراشی چربی به روش تورمی یک جراح متخصص پوست امریکایی ان را ابداع کرد . 

کسانی که حجم چربی زیادی در ناحیه شکم و پهلو دارند آیا میتوانن از جراحی شکم استفاده کنند ؟

پیکرتراشی چربی در حجم زیاد یعنی خارج کردن بیش از 5 لیتر چربی و مایع در یک جلسه .در چنین عملی احتمال بروز عدم تعادل شدید مایعات و الکترولیتهای بدن و ایجاد ارتیمی احتمال بروز عدم تعادل شدید مایعات و الکترولیتهای بدن و ایجاد آرتیمی یا شوک بالا میرود . بسیاری از بیماران میتوانند عمل پیکرتراشی چربی در حجم زیاد را تحت مراقبت جراحی با ایمنی و موفقیت انجام دهند . شاید لازم باشد که بیمار شب را در بیمارستان بماند و یا در مرکزی مجهز و خاص ریکاوری بماند که در ان وضعیت بیمار زیر نظر گرفته میشود . گرچه جایگزین کردن مایعات از دست رفته در هر شکلی از پیکرتراشی چربی برای سلامت بیمار ضروری است، تزریق مایع بیش از حد بیمار مخاطرات خود را دارد . حتما مراقب باشید که جراحتان دارای دانشنامه بورد تخصصی جراحی پلاستی شکم را داشته باشد . همچنین اگر قرار باشد  پیکرتراشی شکم و پهلو در حجم بالایی انجام شود او احتیاتهای لازم برای این عمل را به طور مشخص و دقیق رعایت کند

مزایای لیپوست :

جدیدترین سیستم تخلیه چربی و متد لاغری در دنیا

تکنولوژی شرکت آلمان

تاییدیه FDAامریکا و CE اروپا

دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت

تزریق اتوماتیک تامسنت و پخش همگن محلول

(300 میلی لیتر در دقیقه )

تنظیم دمای محلول با دمای بدن بیمار

 

مکش میکروسکوپی و ترکیب با وایبرشن

 

(3000 تا 5000 در دقیقه )

تخلیه چربی به صورت کاملا یکنواخت از طریق حرکت رفت و برگشتی کانولا در راستای محور X

کارایی بسیار ارام و روان به دلایل الکتریکی بودن دستگاه

وزن پایین هندپیس و طراحی اناتومیک

قابلیت اتصال به دستگاه جهت استخراج چربی قابل انتقال

 

 

 

چطور میتوانم جلو چین و چروک را بگیرم یا چین و چروکهایم را برطرف کنم ؟ بوتاکس نام تجاری دارویی است که از پروتئینها طبیعی از سم بوتولینیوم تیپ  A گرفته است . بوتاکس آرایشی گونه ای است از این دارو که برچسب و کاربرد زیبایی دارد .

از بوتاکس برای کاهش چینهای خنده گوشه های چشم چینهای افقی پیشانی و نوارهای عمودی روی گردن استفاده کنند .

برخی از دست اندرکاران از بوتاکس برای شکل دادن به ظاهر بخش میانی صورت و ناحیه ( از کناره بینی تا گوشه های دهان ) استفاده میکنند . ماده ای به نام دیسپوت هم منتظر تایید غذا و داروی امریکاست .

بوتاکس به طور اخص تاثیرت زیر را دارد :

صاف کردن چینها و شیارهای صورت که با حالاتی که صورت به خود میگیرد معلوم میشوند .

برگرداندن توازن در موارد عدم تقارن در صورت که وقتی پیش می ایند که عضلات صورت به یک اندازه عمل نکنند یا بخشی از آنها اصلا فعال نباشد .

بوتاکس را در موارد لازم فقط جراحان پلاستیک ، جراحان پلاستیک صورت ، متخصصان پوست و در برخی از موارد جراحان پلاستیک چشمی انجام میدهند که دارای دانشنامه بورد تخصصی باشند و در زمینه دوره های خاص دیده باشند . اما به هنگام انتخاب متخصص فقط داشتن دانشنامه بورد تخصصی کافی نیست و موارد زیر به همین اندازه اهمیت دارد :

 • داشتن مدارکی دال بر گذراندن دوره اموزشی رسمی در بوتاکس درمانی یک انجمن پزشکی معتبر
 • معاینه کامل اناتومی و ساختمان عضلات صورت صورت پیش از تصمیم گیری در موارد و میزان بوتاکس
 • ارائه تمامی اطلاعات مربوط به بوتاکس و گرفتن رضایتنامه آگاهانه
 • گرفتن سابقه پزشکی شما از جمله اختلالات عصبی و الرژی

بوتاکس را اگر متخصصی کارازموده تزریق کند بی خطر است مراقب اگهی های بازرگانی باشید که وعده درمان ارزان و تخفیف های کلان میدهند .  گاه پیش میاید که محلولهای بسیار رقیق بوتاکس رابه شما تزریق میکند . که نتایج مطلوب ندارد . یا دقت نمیکنند و بوتاکس به نقاط تزریق میکند که نتایج مطلوب را ندارد .

فرم دهی به بدن چیست ؟

یعنی جراحی پلاستیک شکم که شکل ظاهری بدن را اصلاح میکند یا تغییر میدهد . در این شیوه ها معمولا

 • چربی اضافی را از بدن خارج میکنند
 • پوست اضافی و بافتهای اضافی دیگر را بر میدارند
 • بخشهای کوچک بدن را بزرگ میکنند .

عملهای فرم دهی به بدن برای ایجاد تناسب اندام بیشتر طراحی شده اند . در برخی از موارد شیوه های فرم دهی به بدن در حد بهبود ظاهر بدن باقی نمیمانند . برای مثال با کوچک کردن شکم میتوان عارضه جدا شدن عضله شکم را که دیاستاز نامیده میشود اصلاح کرد . و هر چند اغلب ما میخواهیم لاغرتر و تراشیده تر به نظر بیاییم ، هستند کسانی که میخواهند با گذاشتن پروتزهایی که حجم بخشهایی خاصی از اندامشان را بیشتر میکنند بدن خود را برجسته تر کنند .

برجسته کردن بخشهایی از بدن در کشورهای اروپایی و امریکای لاتین رواج بیشتری دارد ، اما در ایالات متحد هم کم کم دارد مورد توجه قرار میگیرد .

فرم دهی به بدن با جراحی شکم

با تکنیکهای گوناگون جراحی برای نیل به یکی از اهداف زیر در بدن فرم می دهند :

 • خارج کردن چربی با مکش
 • برداشتن پوست / یا چربی به صورت مستقیم
 • تغییر وضعیت عضله
 • بزرگ کردن با استفاده از پروتز
 • بزرگ کردن با استفاده از بافتهای بدن به خود

با جراحی به بدن فرم داده میشود. هیچ روش غیر جراحی تایید شده ای نیست که بتوان با ان همان نتایج رسید . که با فرم دهی به بدن میتوان به انها دست یافت .

ورزش منظم عضلات را محکم و ورزیده میکند و بر حجم عضلات می افزاید با رژیم و ورزش میتوان وزن خود را کم کرد .در نتیجه ورزش و کاهش وزن ممکن است شکل اندام شما تغییر کند . اما هر قدر هم ورزش کنید یا رژیم بگیرید نمیتوانید پوست شل شده ای را که در نتیجه کاهش شدید وزن یا بالا رفتن سن ایجاد میشود درست کنید .

چگونه میتوان از میزان چربی شکم به روش ابدومینوپلاستی کم کرد
مکش چربی به روش جراحی زیبایی شکم یا روش ابدومینوپلاستی گفته میشود. عمل جراحی است که در ان با استفاده از ابزارهای مخصوص ذخایر چربی موضعی و زیر پوستی را خارج می کنند .
مقصود از زیر پوستی چربی ای است که درست زیر پوست و در روی عضله قرار دارد . افراد ورزیده و خوش اندام با دخایر چربی موروثی کاندیدهای مناسبی برای عمل مکش چربی هستند .
با انجام عمل ابدومینوپلاستی میتوان اندامهای بیرونی افرادی که در برخی از نواحی بدنشان صرفا دچار چاقی موضعی شدید هستند خوش ترکیب میشوند . این نواحی عبارتند از :
•    چربی در گردن که سبب میشود چانه و گردن یکی شوند یا غبغب ایجاد می کنند .
•    شکم ، باسن ، رانها – زانوها و یا بازوهایی که برجستگی فرورفتگیهای بسیار دارند
در عمل ابدومینوپلاستی چربی زیر پوست خارج میشود . و اندام شکم را کوچک میکند . اما از پوست چیزی کم نمیکند . بنابراین کاندیدهای مناسب برای عمل مکش چربی انهایی هستند که پوست انها قوام و ارتجاعی خود را حفظ کرده و می تواند پس از جراحی جمع شود و با اندازه های تازه یافته انطباق یابد . وقتی پوست نتواند با اندازه های کوچک تر و جدید بدن منطبق شود شاید لازم باشد که با استفاده از تکنیکهای جراحی مثل کشیدن پوست همراه با عمل مکش چربی یا پس از ان پوست اضافی را برداشت .
 

فقط روشهای فرم دهی شناخته شده ای که در دوران رزیدنسی ، فلوشیپ و دوره های و دوره های تکمیلی آموزش پزشکی اموخته می شوند .

    لیپوساکشن : برای خارج کردن چربی ، با استفاده از تکنیک تورمی یا با کمک اولتراسون
    درمان بافت اضافی پستان مردان
    کوچک کردن شکم برای بهبود شکم  و تغییر وضعیت عضلات شکم یا ترمیم آنها
    کشیدن پوست بدن ، برای کاهش پوست ، بافتها و چربی اضافی بدن و بستن با بافتهای باقیمانده
    جراحی پلاستیک بازو برای تغییر شکل بازوهای اویزان و شل
    برجسته سازی که در ان با استفاده از پروتز یا چربی انحنا ، خطوط ، اندازه کفلها ، ساق و رانها افزایش می یابد .
    ترکیبی از روشهای بالا برای اصلاح ظاهر بدن ، به ویژه پس از کاهش شدید وزن

هزینه ابدومینوپلاستی در بیمارستان های فوق تخصصی متفاوت است .
هزینه این جراحی ابدومینوپلاستی بین 5 میلیون تومن تا 7 میلیون تومن است .

جراحی شکم (ابدومینوپلاستی) از مهم ترین جراحی های ترمیمی در دنیا است . که میتواند باعث تغییر شکل و فرم شکم و اندام شما بشود ،بعد از جراحی شکم شما لاغر (تر ) ، مسطح (تر) و صاف (تر) ، سفت (تر) بدون شلی و افتادگی و بدون هر گونه خط استریا (خطوطی که در اثر کشیده شدن پوست بر روی آن ایجاد می شود) خواهد بود .

این جراحی به طور مستقیم عوامل ایجاد کننده نافرمی و بدفرمی شکم را از بین خواهد برد . • پوست اضافه • چربی اضافه • عضلات شکمی شل شده عواملی هستند که فرم کلی شکم را به هم ریخته و ظاهر فرد را چاق و نا فرم خواهد کرد .
ابدومینوپلاستی روشی است که در آن با برش پوست و چربی های اضافه ، شکم را تخت و صاف می کنند .

هرچند که در نهایت اسکار باقی مانده در زیر شکم دیده خواهد شد ، اما با توجه به زیبایی اندام بعد از این جراحی ، وجود یک خط برش بسیار نازک بی اهمیت خواهد بود .
ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که شکم بزرگ و آویزانی دارند و روش هایی مانند رژیم غذایی و یا ورزش های سنگین تاثیری در فرم شکم آن ها ندارد ، در واقع افتادگی شکم در این افراد به قدری زیاد است که پوست قدرت لیفت آن را ندارد .


(ابدومینوپلاستی )جراحی زیبایی شکم برای کوچک کردن و برطرف کردن افتادگی شکم که معمولا به دلیل کاهش شدید وزن بعد از دوران بارداری اتفاق میافتد ، میباشد . داشتن شکم تخت و کاملا صاف و در عین حال سفت که ایده آل تمام افراد میباشد ، به وسیله عمل ابدومینو پلاستی که امروزه معمولا به همراه بادی جت انجام میشود ، محقق میگردد .
 

خانمی 28 ساله که تحت عمل ابدومینوپلاستی قرار گرفته بود این عمل برای افرادی که دچار افتادگی شدید پوست در ناحیه شکم به دنبال چاقی شدید یا بارداری دارند . طول این عمل جراحی بین سه الی 4 ساعت میباشد و فرد یک شب در بیمارستان بستری خواهد شد . محل انجام کلیه عمل ابدمینوپلاستی در بیمارستان فوق تخصصی میباشد .
عمل جراحی ابدومینوپلاستی ( برداشتن پوست و چربی اضافه شکم ) همراه با لیپوماتیک شکم و کمر میباشد / چربی نواحی شکم پهلو پشت ( حالت شنی ) و تزریق به باسن / تخلیه چربی شکم بازوها پشت کمر و پهلوها زیربغل و کنار سینه و فرم دهی کمر و ایجاد قوس پهلوها و انجام لیفت شکم و ابدومینوپلاستی به دلیل پوست افتاده /
ابدومینوپلاستی توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و با پیشرفته ترین دستگاه روز اروپا صورت میگیرد .

 

پیش از عمل کشیدن پوست شکم، جراح پلاستیک تان احتمالا محل برشها و نواحی (ای) را که باید عمل شود علامتگذاری میکند .جای این برشها همیشگی است ، اما با تکنیکهای جدید پنهان میشود . و شکل برشها در کشیدن پوست پایین تنه بستگی به هر بیمار دارد
برش خط شورت بندی با برش کامل دورتادور کمر برای کشیدن پوست پایین تنه که با این برش میتوان پوست رانها ، باسن و کفلها را هم همراه با شکم، کمر ، و ناحیه تحتانی پشت کشید . کمربند چربی و بافت اضافی دور کمر و نیز ناحیه کفلها را هم برمیدارند .
فرم دهی کمر ، شکم ، کشاله ران ، و بالای ران را میتوان با کشیدن عرضی شکم با برشهایی به شکل خط بیکینی سنتی فقط در قسمت جلو بدن انجام داد .
 

عمل فرم دهی ( شکم ) به بدن پس از کاهش وزن را باید جراح پلاستیکی انجام دهد که دارای دانشنامه بورد تخصصی و تجربه عمل جراحی شکم و روشهای فرم دهی به بدن با جراحی را داشته باشد .
عارضه هایی که با عمل فرم دهی پس از کاهش شدید وزن اصلاح میشوند عبارتند از : در ابتدا با افزایش وزن ، سلولهای چربی بزرگ تر میشوند و در نتیجه پوست را کش می اورند . با کاهش وزن بعدی ، سلولهای چربی جمع میشوند ، اما پوستی که به شدت کس امده است شاید نتواند با فرم تازه بدن که کوچکتر شده است ، منطبق شود . نتیجه پوست شل و اویزان اضافی است . این معمولا در گونه ها ، اواره ها و گردن رخ میدهد
هر بیماری که به دنبال کاهش شدید وزن تحت عمل فرم دهی قرار می گیرد بدشکلی های خاص خود را دارد که باید اصلاح شوند . در اغلب موارد ، بهترین کار این است که این عمل فرم دهی در چند مرحله انجام شود . عملهای بسیار طولانی بعدی را بیشتر کند . جراح پلاستیک شما برنامه برنامه ای برای فرم دهی به بدنتان توصیه میکند  / عملهایی که ممکن است در برنامه فرم دهی شما گنجانده شوند عبارت اند از کشیدن پوست بازو ، ابدومینوپلاستی ( جراحی صاف کردن شکم ) و سایر عملهای کشیدن پوست بدن .
 

رموز جراحی زیبایی شکم
جراح بزرگ برش جراحی بزرگ این اشتباه تاریخی امروز نیز کاربرد دارد . ممانعت از ایجاد برش جراحی وسیع در ناحیه زیر شکم کار مشکلی نیست.
همانطور که ما در طول سالیان متمادی مشاهده کرده ایم ادیکاسیون کوچک کردن / بالاکشیدن شکم براساس تکنیک لیپوساکشن محدودتر و دقیق تر شده است زیرا پوست چروکیده در ناحیه تحتانی هم برای جراح و هم برای بیمار از نظر حصول انتظارات زیبایی غیرقابل تفوق بود .
یک جراح شکم معتبر با نیشگون گرفتن دو طرف قسمت تحتانی شکم ، دقیقا در بالای چین شکم بین دو انگشت شستت و اشاره قادر خواهد بود میزان دقیق رزکسیون را براورد کند .
نکات کلی جراحی شکم و پلهو
-وقتی از روش برش زیر شکمی استفاده میکنید برش باید دقیقا در چین زیرپستانی جدید قرار گیرد در هر شرایطی باید از برش بسیار همیق پرهیز شود .
به دنبال جایگذاری ایمپلنت بالاترین نقطه برامدگی باید به طور ایده ال محتصر پایین تر باشد
با اهمیت ترین نکته در جراحی زیبایی شکم استریل است .خطر کنتراکچر کپسول با باکتری پوستی بخصوص اپیدرمیس افزایش می یابد .
در جراحی کوچک کردن شکم روش جراحی با توجه به یافته های موضعی و تمایلات بیمار انتخاب میشود .
جهت پرهیز ار گیرافتادن سهوی پایه تحتانی در هنگام بستن زخم توصیه میشود ابتدا بخیه های پیلار عمودی و سپس بخیه زیر پستانی در محل قرار داده شوند
در صورت وجود عمل جراحی قبلی در محلی دیگر که اطلاعی درست نیست . جهت اطمینان از خون رسانی پستان ها روش mekissak را برای کوچک کردن شکم پیشنهاد میکنیم.

رموز جراحی زیبایی شکم
چنانچه نتیجه لیپوساکشن کم و نامناسب بوده و یا افتادگی وسیع پوست و بافت چربی زیرجلدی شکم بوده ممکن است جهت عملکرد و ظاهر مناسب نیاز به انجام جراحی زیبایی شکم باشد . در جراحی شکم پوست اضافی شکم و بافت چربی متصل به ان برداشته میشود . در برخی موارد برداشتن بافت اضافی زیر ناف کافی است . اما معمولا جهت دستیابی به نتیجه ایده ال نیاز به جراحی شکم کامل در همراهی با تغییر محل ناف است . در این روش سفت کردن ناحیه اطراف ناف نیز به طور مثال در همراهی با تشکیل چین های فراوان به دنبال جاملگی – از اهمیت خاصی برخوردار است . به ندرت ممکن است شلی عضلات جدار شکم درمان شود .
نوع پوست و سن بیمار نقش مهمی در این عمل جراحی شکم دارد در اکثر موارد احتمال از بین بردن کلیه چین ها و استریاها وجود ندارد و این مساله باید با بیمار در میان گذشته شود . بعلاوه بیماران خانم باید از باردارشدن احتمالی در یک دوره زمانی مشخص پرهیز نمایند .
برای انجام این عمل زیبایی شکم دستیابی به یک وزن مشخص ضروری نمیباشد اما اقداماتی در جهت ثابت سازی وزن باید انجام پذیرد . وزن باید برای چندین ماه قبل از این عمل جراحی شکم پایدار بماند و این میزان باید به مقداری باشد که فرد بتواند پس از عمل جراحی شکم قادر به حفظ ان باشد.
سفت کردن دیواره شکم
جراح پلاستیک با تجربه باید به دقت اندیکاسیون های لیپوساکشن و سفت کاری جدار شکم را بررسی نماید .متاسفانه در حال حاضر به وفور تصمیم به انجام لیپوماتیک گرفته میشود . و کمی دیرتر بیمار به واسطه ایجاد پوست شل و اویزان از این عمل پشیمان میشود . اغلب سفت کردن جدار شکم توسط بیمارانی درخواست میشود که به واسطه باراداری دچار پوست شل اطراف ناف و جدار شکم اویزان شده و در نیمه تحتانی شکم شده اند . این امر هم چنین در مورد بیمارانی که میزان زیادی از وزن خود را از دست داده اند (20 تا 40 کیلوگرم) و بیماران مسن که دیواره شکم شل و اویزان دارند نیز صادق است .
در صورت انجام صحیح این عمل جراحی در درازمدت موفق بوده و منجر به رضایتمندی بیمار خواهد شد . با توجه به تکنیک عمل جراحی علاوه بر دایسکشن دقیق فاسیای شکم و هموستاز فوری ، خط انسزیون در ناحیه bikini باید به دقت مشخص شده و بازسازی و جابجایی ناف به خوبی انجام شود .
بررسی اناتومی شکم
1-    عضله پکتورال ماژور
2-    زائده گزیفوئید
3-    عضله سراتوس قدامی
4-    قوس دنده
5-    لینا آلبا
6-    تاندون اینترسکشن شکم
7-    عضله رکتوس شکم
8-    ناف
9-    عضله مایل خارجی شکم
10-    زائده مایل خارجی شکم
11-    زائده فوقانی قدامی ایلیاک
12-    ورید اپی گاستریک سطحی
13-    شیار زیر اینگوینال
14-    عضله سارتوریس
15-    برجستگی پوبیس
روش عمل جراحی شکم
سفت نمودن جدار شکم در صورتی که اندیکاسیون دارد که به دنبال کاهش وزن پوست جمع نشده باشد و یا پس از حاملگی که پوست جمع نشده باشد و یا پس از حاملگی که پوست دیواره شکم بیش از حد کشیده است . در این شرایط فیبرهای الاستیک پوست تخریب میشوند یا انکه عضلات شکم کشیده شده و از هم دور میشوند و نهایتا منجر به از هم گسیختگی به همراه فتق خط وسط شکم میشود . اسکارهای دردناک و رتراکته به دنبال اعمال جراحی زنان ( سزارین ) نیز دلیلی برای انجام سفت نمودن جدار شکم است .
چنانچه بیمار به شدت افزایش وزن داشته باشد کاهش وزن قبل از عمل جراحی ضروری خواهد بود در مورد معدودی سفت کردن جدار شکم در ترکیب با لیپوساکشن انجام می پذیرد
جراحی تحت بیهوشی عمومی صورت میپذیرد .نوع انسزیون بستگی به نوع و مقدار پوست مازاد دارد .
در روز قبل از عمل جراحی ، جراح درباره تغییرات مورد درخواست بیمار و عملکرد خود عمل جراحی توضیح میدهد .
انسزیون به طور دقیق بر روی بدن بیمار که در حالت ایستاده قرار گرفته طراحی میشود . در هنگام این طراحی باید مطمئن شوید که خط وسط از گزیفوئید و ناف تا برجستگی پوبیس کشیده شده و تفاوتی بین فاصله دو طرف از وسط وجود ندارد . از انسزیون عمودی باید اجتناب شود . چنانچه پوست مازاد زیادی وجود ندارد بهتر است که محل انسزیون مختصر بالاتر قرار گیرد محاسبه میزان بالابودن انسزیون جهت جلوگیری از انجام انسزیون عمودی باید قبل از عمل جراحی شکم انجام پذیرد . این هنر جراح است .
اینکه انسزیون عرضی باشد و یا به شکل w باشد اهمیتی ندارد . فاکتور مهم خصوصیت اناتومیک منحصر به فرد بیمار بوده و خط انسزیون باید با این خصوصیت مطابقت یابد
 

 


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe Reader