هزینه تزریق چربی به صورت | تزریق چربی به صورت و گونه و لب | بهترین دکتر تزریق چربی

هزینه تزریق چربی به صورت ، تزریق چربی به صورت و گونه و لب ، بهترین دکتر تزریق چربی ، تزریق چربی به زیر چشم، تزریق چربی به صورت ، تزریق چربی به صورت و سایر قیمت هابی بدن مثل گونه ، لب ، پا ، باسن ، مچ پا ، پیشانی، تزریق چربی بهتر است یا ژل؟هزینه تزریق ژل ، عوارض تزریق ژل و تزریق ژل لب و ژل گونه و صورت و ماندگاری ژل صورت تزریق ژل یا چربی، کدام بهتر است؟

 

معرفی بهترین مرکز تزریق چربی

فوق تخصص زیبایی از انگلستان و المان

تهران

جدیدترین مطالب بیماریهای زنان،لیزر مخصوص زنان .  اینجا   را انتخاب کنید

وقتی اماده شدید تا گزینه هایتان برای تزریق چربی را بشناسید باید اطلاعات لازم در مورد روش هایش را به دست بیاورید .

از کجا شروع کنیم ؟ برای هزینه تزریق چربی چگونه باید اطلاعات کسب کنیم؟

باید دقیق و مشخص کنید که چرا میخواهید تزریق چربی کنید ؟ نباید انتظار داشت که تزریق چربی زندگی تان را زیر و رو میکند . درست است که در موارد بازسازی برای ترمیم پوست و احیای جنبه هایی که بر اثر تروما ، بیماری مادرزادی اسیب دیده اید ممکن است تغییری چشمگیری در ظاهر و عملکرد انها به وجود اید .

هزینه های که باید بپردازید بستگی به نوع کاری هست که میخواهید انجام دهید . دستمزد پزشکتان برای تزریق چربی مهم است . ریز هزینه های  تزریق چربی بر اساس دستمزد جراح ، هزینه مرکز جراحی ، هزینه های ابزارهای خاص پزشکی به دقت به شما اطلاع داده میشود . لازم باشد که هزینه آزمایشهای قبل از تزریق چربی را هم بپردازید .

اغلب پزشکان هزینه ویزیتهای بعدی را هم در هزینه جراحی می گنجانند . با این حال باید به طور مشخص سوال کنید که ایا این ویزیتها را هم در همان هزینه جراحی گنجانده است یا نه

اگر میخواهید که در واحدهای ریکاوری خاص پس از عمل دوره نقاهت را بگذارنید . ریز این هزینه هم باید به اطلاع تان برسد . این هزینه همه چیز را در برمیگیرد . از اتاق و تخت گرفته تا مراقبتهای اولیه . تسهیلات . تجهیزات.

موارد استفاده تزریق چربی:

به غیر از برطرف کردن، چین و چروک های عمیق می توان از این روش در سایر بخش های دیگر جوانسازی از جمله:

    پر کردن مناطق لاغر فرورفته صورت مثل گونه وزیر چشم
    برجسته سازی لب ها , گونه ها ,چانه
    برجسته سازی لب های واژن
    بزرگ کردن سینه ها و بازسازی سینه
    جوانسازی دست و کاهش ظاهری عروق زیر پوست
    پرکردن اسکار یا جای زخم فرورفته و سوختگی ها


    بهبود برخی اسکارها برای مثال اسکار آکنه
    حجم دادن به صورت در موارد اتروفی نیمه صورت
    گونه های فرو رفته و خطوط صورت پر کردن
    تزریق چربی در نواحی از صورت که حرکت زیادی ندارند ماندگاری خوبی دارد همانند خطوط زیر چشم و گونه های فرو رفته وخالی ولی استفاده از چربی برای پر کردن لب ها مناسب و موفقیت آمیز نیست.
    همچنین چربی جهت پر کردن فرورفتگی های دست در دوران پیری در نواحی بین استخوانی کاربرد دارد.
    تزریق چربی جهت برجسته سازی در ناحیه سینه توصیه نمی شود زیرا بعدها تشخیص سرطان سینه را با مشکل مواجه می کند.
    تزریق چربی در مطب یا کلینیک بدون نیاز به بستری و به صورت سرپایی انجام می شود.مورد استفاده قرار می گیرد.
چه مناطقی برای برداشت چربی مناسب هستند؟

بهترین محل‌هایی که می‌توان چربی را برداشت کرد در افراد مختلف متفاوت است و منطقه‌ای مناسب است که چربی آن با رژیم غذایی کم نمی‌شود .عموما بهترین مناطق قسمت خارجی ران و باسن هستند. اما به طور کلی  تقریبا از چربی زیر پوست در هرنقطه ای از بدن میتوان بدین منظوراستفاده کرد ولی نواحی پهلو ها ،رانها، کنار زانو وزیر شکم معمولا چربی مقاومتری دارد. آیا با یک‌بار تزریق چربیمی توان به نتایج مطلوب رسید؟

کلا تزریق چربی باید 4-2 بار تکرار شود تا نتایج کاملا مطلوبی ایجاد کند، برخی پزشکان هربار از چربی تازه کشیده شده استفاده می کنند، برخی نیز چربی را فریز کرده و ماه‌های بعد تزریق می‌کنند.

چرا این روش جزو پرطرفدارترین روش پرکنندگی است؟

چون این چربی از بدن خود فرد گرفته می شود، احتمال بروز واکنش آلرژیک وجود ندارد و بروز مشکل پس زدگی بسیار کم است. همچنین دوام و ماندگاری این روش از سایر فیلرهای دیگر بیشتر است. همچنین امکان جابجایی ویا حرکت در زیر پوست ندارد.
دوره نقاهت چقدر است و عوارضی به همراه دارد؟

دور نقاهت آن معمولا 2 هفته می باشد که در این 1تا 2 هفته تورم در ناحیه تزریق شده وجود دارد . عوارض تزریق چربی نادر است، گاه تجمع کوچکی از چربی اتفاق می‌افتد که عموما برطرف می‌شود، از عوارض دیگر ادم، کبودی، نامنظمی و ایجاد کیست است.
بعداز تزریق چربی  این نکات را جدی بگیرید!

توصیه های پس از تزریق چربی

    پس از تزریق از ماساژ و هرگونه دستکاری ناحیه  و استفاده بیش از حد از عضلات صورت خودداری کنید تا مانع از حرکت چربی تزریق شده شوید.
    جهت کاهش التهاب ناحیه از کمپرس یخ برای 24-48 ساعت استفاده نمایید.
    1هفته پس از تزریق جهت چک ناحیه دهنده و ناحیه دریافت کننده چربی توسط پزشکتان مراجعه نمایید.
    6-8 هفته پس از تزریق مجدادا توسط پزشک ویزیت شوید زیرا در این زمان تورم ناحیه از بین رفته و نتایج اولیه تزریق قابل رویت اند.
    درصورتی که نتیجه دلخواه  رویت نشود پس از 3 ماه از اولین تزریق میتوان تزریق مجدد جهت ایجاد نتیجه دلخواه انجام داد.


برای جلوگیری از بروز عفونت، نیاز است زیر نظر پزشک برای مدت چند روز از آنتی بیوتیک استفاده شود. همچنین بعد از تزریق چربی نباید چند روز به محل تزریق دست زده شود چرا که ممکن است چربی تکان بخورد. همچنین توصیه میشود که از وارد کردن فشار زیاد به محل تزریق به مدت 7 تا10 روز ونیز ازفعالیت سنگین، ورزش شدید و خم شدن تا چند هفته پرهیز کند. به علاوه در سه هفته ی اوّل تزریق، از قرار گرفتن طولانی مدت در آفتاب، استفاده از فضاهای گرم (سونای خشک و بخار) و حمام های طولانی مدت شدیدا بپرهیزید.

به طور کلی توصیه می شود از روش تزریق چربی در سنین بالاتر استفاده شود. حتی افرادی که صورت لاغری دارند و قصددارند با این روش تا حدودی این مشکل خود را برطرف کنند توصیه می شود در سنین پایین از انجام این کار پرهیز کنید. درست است که چربی از بدن خود فرد برداشته می شود و احتمال بروز آلرژی در این روش بسیار کاهش پیدا می کند اما بهتر است سن تزریق با پزشک معالج چک شود. یکی دیگر از مزیت های این روش این است که دوام چربی از فیلرهای هیالورو نیک اسید بیشتر است. همچنین چون بدون بیهوشی انجام می شود می تواند یکی از روش های جوانسازی با کمترین عارضه های احتمالی باشد. در آخر بهتر است بدانید که گاهی اوقات برای حصول نتایج ماندگارتر نیاز به چند جلسه تزریق چربی داریم. در بعضی از بیماران اثرات تزریق چربی برای مدت یک سال یا بیشتر باقی می ماند اما معمولا چربی به آهستگی توسط بدن جذب می شود.

میزان ماندگاری چربی چقدر است؟

میزان بقا و ماندگاری سلول چربی پیوندی هنوز مشخص نشده است.
در چند ماه اول بدن شما 65 % چربی تزریق شده را جذب می کند و اغلب 35% چربی در ناحیه تزریق میماند تجربه نشان داده است میزان ماندگاری چربی به تکنیک تهیه و فراهم آوری چربی و تکنیک تزریق بستگی دارد امروزه روش های جدیدی برای افزایش بقای چربی ابداع شده اند.
برای افزایش ماندگاری تزرریق 3-4 مرتبه تمدید تزریق عرض 6 ماه تا 1 سال انجام می شود.

  

 

هایفو به واقع نوین ترین سیستم جوان سازی با روشی مدرن برای افزایش محسوس اثرات درمان های جوانساز پوست (مانند تحریک تولید کلاژن، بازسازی لایه های پوست) است که بدون نیاز به تزریق، برش و یا لیزر و همچنین بدون هیچ نیازی به دوره نقاهت اعمال اثر می کند.

هایفوتراپی ( درمان با هایفو ) یا اولتراسوند متمرکز، یک روش درمانی غیر تهاجمی می گردد که برای لیفت پوست بویژه در نواحی صورت، غبغب، گردن، پیشانی و سینه استفاده می‌شود.

در روش هایفوتراپی با استفاده از امواج متمرکز اولتراسوند (ماوراء صوت)، به مرور پوستی که شل شده، سفت و کشیده شده و مجدداً قوام خود را باز می یابد. هایفوتراپی هیچ نیازی به بستری گشتن ندارد.

 

روش هایفوتراپی برخلاف سامانه های قدیمی مثل سیستم های لیزر و آر اف (رادیوفرکانس) که با انتقال حرارت از سطح پوست بافت را گرم می کردند، انرژی امواج ماوراء صوت را مستقیما و بدون واسطه در زیر پوست متمرکز می نماید.

انرژی متمرکز شده امواج ماوراء صوت در جهت تولید کلاژن جدید، بدون اینکه حرارت سطح پوست را بالا ببرد دمای لایه های اصلی عمق پوست را تا 60 درجه سانتی گراد بالا می برد.

 

روش کار و مکانیسم عمل

 

در هایفوتراپی انرژی متمرکز شده ی ماوراصوت بدون اینکه هیچ آسیبی به سطح پوست و یا بافت‌های اطراف وارد کند، از  پوست رد شده  و موجب گرم شدن نواحی عمقی تری که مورد نظر پزشک هستند می‌شود. بالا رفتن دمای لایه های عمقی موجب می گردد فرایندهای طبیعی‌ترمیم بدن فعال گشته و روند ساخت کلاژن‌ تحریک گردد. با تحریک تولید کلاژن با گذشت زمان پوست لیفت شده و سفتی قبلی خود را مجددا به دست خواهد آورد. حصول نتایج درمانی در هایفوتراپی تدریجی خواهد بود و بعد از 3 ماه به مرور آشکار خواهد گشت و روند ترمیم پوستی و تولید کلاژن تا 8 ماه پس از انجام هایفو ادامه خواهد داشت.

 

قبل از انجام هایفو نیازی به آماده سازی پوست نمی باشد. در ابتدا پوست تمیز می گردد. سپس سطح پوست مناطق تحت درمان با ژل سونوگرافی آغشته شده و سری ( هند پیس) دستگاه به آرامی بر روی پوست حرکت داده می شود.

هایفوتراپی هیچگونه دوران نقاهت و بستری نداشته و پس از انجام آن شامل محدودیت و مراقبت های خاصی نمی باشد. در این روش جوانسازی هيچ گونه ماده ى خارجى وارد بدن نمی گردد و فقط انرژی امواج ماوراصوت است که تحریکاتی را به پوست وارد می نماید تا بدن از راههای طبیعی به ترمیم و جوانسازی برسد.

هر جلسه درمان با توجه به وسعت 30 تا 90 دقیقه طول می کشد و بلافاصله بعد از جلسه درمانی، فرد می تواند به فعالیت های روزمره خود بپردازد. پس از انجام جلسه هایفوتراپی ممکن است شما شاهد نتایج مثبت اولیه ای شوید که البته این نتایج موقتی بوده و نهایتا پس از دو هفته ناپدید می گردد. باید بدانیم که روند طبیعی تولید کلاژن های جدید که کارایی بهتری هم دارند به مرور و با گذشت زمانی در حدود 3 تا 8 ماه حاصل می گردد. لیفت پوست ممکن است در برخی نواحی مانند غبغب، پیشانی و گردن با سرعت بیشتری انجام شود.

پس از درمان ممکن است تورم های بسیار کم و بی اهمیتی قابل لمس وجود داشته باشد. عوارض خفیف و گذرای دیگر شامل کبودی ها و یا بی حسی های موقتی و کوچک در موارد نادر گزارش گردیده است.

 

کاربردهای هایفوتراپی

 

هایفوتراپی برای موارد زیر انجام می پذیرد:

کشیدن پوست صورت

سفت نمودن و جوان سازی پوست

لیفت ابرو

جوانسازی و لیفت گردن، دکلته

لیفت پوست شل شده ی بازو

 

آیا هایفوتراپی محدودیت سنی دارد ؟

 

با وجودی که هایفوتراپی محدودیت سنی خاصی ندارد ولی غالبا کاندیدهای هایفو در محدوده سنی 35 تا 60 سال با خاصیت ارتجاعی پوستی مناسب هستند که از شلی مختصر تا متوسط پوست نواحی صورت، غبغب و گردن شکایت دارند.

هایفوتراپی قطعا جایگزینی برای جراحی نمی باشد و مناسب برای آن دسته از افرادی ست که تمایل به لیفت و جوانسازی صورت و گردن دارند ولی هنوز کاندید مناسبی برای لیفت جراحی نیستند و  یا اینکه فرد تمایلی به انجام لیفت جراحی ندارد. هایفوتراپی  روشی بدون تهاجم به پوست است و می توان آن را همراه با روش های دیگر زیبایی از جمله: پی آر پی، مزوتراپی، تزریق ژل، بوتاکس و … بکار برد تا بهترین نتایج ممکن به دست آید.

 

دوام و ماندگاری نتایج هایفوتراپی

ماندگاری نتایج حاصل شده از روش هافوتراپی حدودا 2 سال می باشد. با توجه به اینکه روند پیر شدن پوست روندی همیشگی و توقف ناپذیر است، پس از انجام هایفو درمان های سبک و جزئی سالانه جهت ماندگاری بیشتر نتایج و کاهش سرعت پیر شدن پوست توصیه می گردد.

 

در اینجا به سوالات پرتکرار در مورد اولتراتراپی یا هایفوتراپی (امواج متمرکز ماورای صوت با شدت بالا) (HIFUTherapy)  پاسخ داده شده است، برای اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.

 

 هایفو یا اولتراسوند متمرکز شده با شدت شدید (HIFUTherapy) چیست؟

هایفوتراپی یک درمان غیر جراحی ایمن با استفاده از امواج فراصوت (همان امواج سونوگرافی) است که سن ظاهری پوست شما را که به دلیل اثرات زمان و جاذبه بالا رفته، پایین می آورد. این درمان از پاسخ بازسازی خود بدن برای لیفت آرام و تدریجی پوست ناحیه میانی صورت، پیشانی (بالای ابروها)، زیر چانه (غبغب) و گردن، و خطوط ظریف و چین و چروک ناحیه دکولته استفاده می کند.

 

  آیا روش هایفوتراپی می تواند جایگزین روش جراحی لیفت صورت باشد؟

هایفوتراپی درمان خود را بر روی همان لایه عمیق پایه ای انجام می دهد که در جراحی زیبایی ترمیم می گردد، اما نتایج حاصل از جراحی لیفت را تکرار نخواهد کرد. با این حال این روش، جایگزینی عالی است، مخصوصا برای افرادی که برای عمل جراحی آماده نیستند یا برای بیمارانی که به دنبال بهتر شدن نتایج جراحی زیبایی هستند.

 

آیا هایفوتراپی ایمن است؟

در حال حاضر سیستم  هایفو در نزدیک به 60 کشور جهان به فروش می رسد و میلیون ها مورد درمان هایفو در سراسر جهان انجام شده است. علاوه بر این، انرژی اولتراسوند (فراصوت) دارای پیشینه ای ثابت شده است و استفاده از آن در زمینه پزشکی به بیش از 50 سال می رسد.

 

  تفاوت روش هایفوتراپی با روش لیزر در چیست؟

هایفوتراپی از انرژی صوت، و به طور دقیقتر همان انرژی دستگاه های سونوگرافی استفاده می کند. این انرژی دارای ویژگی های منحصر به فردی است و با تکنولوژی های دیگر بدون تهاجم در زمینه زیبایی متفاوت است به طوری که بدون اثر بر روی سطح پوست لایه های عمقی پوست را تحت تاثیر خود قرار می هد. هایفوتراپی تولید کلاژن در بستر پوست  را تحریک می کند و موجب افزایش قابل توجه لیفت بافت در طی 2-3 ماه بعد می شود. مبنای کار لیزر بر انرژی نور است، که در دمای مطلوب نمی تواند به لایه های عمیق تر پوست برسد، بنابراین درمان های لیزری معمولا تنها پوست سطحی را درمان می کنند. از آنجاییکه این دو تکنولوژی اغلب انواع مختلفی از مشکلات پوستی را درمان می کنند، در واقع بسیار با یکدیگر سازگار هستند.

 

تفاوت اولتراتراپی Ultherapy یا هایفوتراپی با درمان لیزر چگونه است؟

اولتراتراپی یا هایفوتراپی از انرژی ماوراء صوت (مانند دستگاه سونوگرافی) که دارای ویژگی های منحصر به فردی است استفاده می کند و برخلاف بسیاری از دستگاه ها و تکنولوژی های دیگر اجازه می دهد تا برای درمان عمق پوست، در واقع لایه های سطحی پوست  را دور بزند. امواج اولتراسوند (ماوراء صوت) دستگاه هایفو باعث تولید کلاژن در بستر پوست می گردد و در نتیجه موجب افزایش قابل توجهی از لیفت در طول دو تا سه ماه می شود. لیزرها بر اساس استفاده از انرژی نوری هستند و نمی توانند به لایه های عمیق تر پوست نفوذ کنند. به طور معمول، درمان های لیزری فقط پوست سطحی را درمان می کنند و تاییدیه ی سازمان غذا و داروی امریکا FDA برای لیفت پوست را ندارند.

 

  تفاوت روش هایفوتراپی نسبت به سایر روش های زیبایی چگونه است؟

هایفوتراپی یک روش زیبایی غیر تهاجمی است که از امواج ماوراء صوت (امواج سونوگرافی) متمرکز برای تحریک تولید کلاژن جدید در زیر لایه های سطحی پوست استفاده می کند. تولید کلاژن جدید چندین ماه طول می کشد، بنابراین نتایج ممکن است بیش از دو تا سه ماه ( حتی تا 6 ماه ) طول بکشد تا آشکار شود. انجام این روش بسته به مساحت منطقه تحت درمان حدود 30 تا 90 دقیقه طول می کشد، و پس از آن هیچ دوره نقاهت و از کار افتادگی ندارد. همچنین هایفو تنها روشی زیبایی است که از امواج ماوراء صوت سونوگرافی استفاده می کند و اجازه می دهد تا اپراتورها لایه های بافتی که در طول درمان مورد هدف قرار می گیرند را مشاهده کنند و اطمینان حاصل شود که انرژی دقیقا به جایی وارد می شود که بیشتر مفید است.

 

چگونه  هایفوتراپی باعث تولید کلاژن می شود؟

در طول درمان، دستگاه هایفو انژی امواج اولتراسوند (ماوراء صوت) متمرکز را در عمق زیر پوست وارد می کند تا برای بازتولید کلاژن دمای آنجا به حد مطلوب برساند. هایفوتراپی، تخته پرش یه فرایند طبیعی است که به نام نئوکولاژنیز (تولید کلاژن جدید) شناخته می شود. نتیجه این فرایند، تولید کلاژن نو و تازه است.خود درمان شامل هیچ کرم، پرکننده یا سمومی نیست، بلکه برای حصول نتایج طبیعی و قابل توجه فقط بر پایه روند تولید کلاژن بدنتان استوار شده است.

 

کلاژن چکار می کند؟ هایفوتراپی (اولتراتراپی) چگونه باعث تولید کلاژن می شود؟

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که با حفظ سفتی و قوام، به پوست حالت جوانی را می بخشد. همانطور که سن ما بالا می رود کلاژن شکسته و تجزیه می شود و نتیجه آن از دست رفتن  استحکام و انعطاف پذیری پوست است. هایفوتراپی برای ایجاد اثر حرارتی از امواج ماوراء صوت با تمرکز بالا استفاده می کند. اثرات حرارتی به وضوح فرایندی را آغاز می کند که موجب تولید کلاژن تازه و جدید می گردد.

 

هر جلسه هایفوتراپی (اولتراتراپی) چقدر طول می کشد ؟

طول درمان بستگی به منطقه تحت درمان و برنامه درمانی ویژه ی شما دارد. یک جلسه درمان هایفوی صورت و گردن معمولا 60-90 دقیقه طول می کشد، در حالی که درمان ناحیه قفسه سینه به تنهایی حدود 30 دقیقه طول می کشد.

 

  آیا برای انجام کار نیاز به استراحت و گرفتن مرخصی دارم؟

برای یک جلسه درمان هایفو هیچ نقاهت و از کارافتادگی وجود ندارد. پس از عمل شما بلافاصله می توانید فعالیت های طبیعی و روزمره خود را بدون نیاز به اقدامات خاص پس از درمان دنبال کنید. این عمل به قدری سریع و آسان است که از آن به عنوان “لیفت زمان ناهار” نام برده می شود. بعد از عمل نیاز به استفاده از هیچ کرمی ندارد و شما می توانید برنامه مراقبت از پوست معمولتان را به اجرا در آورده و میک آپ همیشگی خود را داشته باشید.

 

در هنگام هایفوتراپی چه حسی خواهم داشت؟

در حینی که انرژی اولتراسوند اعمال می شود، شما وارد شدن مقدار کمی از انرژی را به عمق بافت احساس خواهید کرد که نشان می دهد انرژی لازم جهت آغاز فرایند ساخت کلاژن در حال دریافت شدن است. میزان احساس راحتی از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما احساس کردن انرژی وارد شده فقط در حین انجام کار و ورود انرژی امواج اولتراسوند می باشد و پس از انجام کار وجود نخواهد داشت.

 

 به چند جلسه درمان هایفو HIFU نیاز دارم؟

بیشتر مراجعه کنندگان فقط به یک جلسه درمانی نیاز دارند. با این حال ممکن است بر اساس میزان شلی پوست، پاسخ بیولوژیکی به انرژی اولتراسوند و روند کلاژن سازی فرد، برخی از بیماران از جلسات درمانی اضافه تری بهره مند شوند. از آنجایی که پوست به طور دائم به سمت پیری می رود، جلسات درمانی نگهدارنده با فواصل طولانی می تواند به مراجعه کنندگان کمک کند تا با استفاده از قدرت ترمیم داخلی بدن، اثرات ظاهری روند طبیعی پیری را متوقف و یا کند کنند.

 

  چه کسی نامزد خوبی برای هایفو HIFU می باشد؟

کاندید مناسب برای هایفو فردی ست که دارای پوست با انعطاف پذیری کم تا متوسط ​​می باشد و در حس و ظاهرش به سمت شلی می رود. نواحی مانند: خط ابروی پایین افتاده، شلی پوست گردن، افتادگی ناحیه آرواره تحتانی و زیر چانه، و خطوط یا چین و چروک بر روی قفسه سینه. البته، بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا شما یک کاندید مناسب هستید، مشورت با یک پزشک است.

 

هایفو برای چه افرادی مناسب است؟

یک کاندید خوب برای هایفوتراپی فردی است که هم خودش حس شل شدن پوست را دارد و هم در ظاهرش درجاتی از شلی پوست مشهود می باشد. پوست شل زیر گردن و زیر چانه، و یا خطوط و چین و چروک بر روی قفسه سینه، نشان می دهد که بیمار ممکن است کاندید این عمل باشد. به طور معمول، افراد با سن 30 سال و مسنتر، دارای شلی خفیف تا متوسط ​​پوست، کاندید می باشند. در عین حالی که هایفوتراپی جایگزین جراحی لیفت نیست ولی بسیاری از افراد مایلند مقداری لیفت صورت داشته باشند اما از لحاظ روحی، جسمی یا مالی برای جراحی آماده نیستند.

 

هایفوتراپی چقدر هزینه دارد؟

هزینه درمان یک هایفوتراپی با کیفیت می تواند وابسته به اندازه منطقه تحت درمان باشد. این عدد در امریکا و اروپا در محدوده 500 تا 1000 دلار است ولی در ایران در حدود 100 تا 200 دلار می باشد. ( با توجه به نوسانات قیمت دلار و با توجه اینکه دستگاه هایفو دارای مواد مصرفی خارجی می باشد، هزینه هایفو به دلار ذکر شده است)

 

  آیا هایفو HIFU ایمن است؟

میلیون ها جلسه درمان با روش هایفو HIFU در سراسر جهان و هزاران بار در ایران با خیال راحت استفاده شده است. از خود انرژی اولتراسوند (ماوراء صوت) بیش از 50 سال استه که در زمینه های پزشکی استفاده می گردد.

 

 آیا هایفوتراپی (HIFUTherapy)  عوارض جانبی دارد؟

پوست ممکن است در ابتدا کمی قرمز شود، این می تواند در طول درمان باشد اما گاهی اوقات طولانی تر می شود، اما قرمزی باید ظرف چند ساعت برطرف شود. برخی از مراجعان مختصری تورم، سوزن سوزن شدن یا حساسیت به لمس را تجربه می کنند، اما این ها به طور طبیعی موقت هستند. سایر عوارض پس از عمل که کمتر شایع می باشد، ممکن است شامل کبودی یا سفتی موقت در مناطق کوچکی از پوست باشد. به مانند هر روش زیبایی، امکان عوارض نادر دیگر وجود دارد که پزشکتان با شما آن را بررسی خواهد کرد.

 

آیا هایفو هیچگونه عوارض جانبی دارد؟

ممکن است قرمزی جزئی وجود داشته باشد که معمولا در عرض چند ساعت پس از درمان مرتفع می شود. برخی از بیماران ممكن است تورم، سوزن سوزن شدن یا حساسیت به لمس داشته باشند، اما به طور طبیعی خفیف و موقت هستند.

 

چه مدت طول می کشد تا نتایج هایفو HIFU مشهود باشد و چه مدت دوام دارد؟

پس از جلسه درمان هایفو HIFU شما ممکن است به میزان کمی اثرات اولیه را ببینید، اما نتایج نهایی با توجه به روند طبیعی بازسازی کلاژن به بیش از 2-3 ماه زمان نیاز دارد. از آنجا که این روش باعث تحریک تولید کلاژن شما می شود، مدت زمان ایجاد نتایج به واقع به بدن شما بستگی دارد. این درمان تولید کلاژن جدید را در داخل بدن تحریک می کند، اما فرایند طبیعی پیری در بدن شما مشخص می کند که نتایج قابل مشاهده در بیرون چه مدت بعد مشهود خواهد بود.درمان با اسید هیالورونیک یک انتخاب پر طرفدار از بین پرکننده های موقت برای افزایش حجم صورت می باشد. این روشی غیر جراحی و امن است که به راحتی چروک و شیارهای صورت را برطرف می کند. از مزایای دیگر این روش، عدم نیاز به تست پوستی می باشد. برند های مختلفی از هیالورونیک موجود می باشد ولی از با کیفیت ترین برند های موجود در بازار ایران می توان به ژوویدرم و آلاینا اشاره کرد.
مقادیری اندک از اسید هیالورونیک از طریق سوزنی بسیار ظریف جهت تقویت اسید هیالورونیک خود پوست تزریق می گردد. بسته به میزان چین و چروک پوست و یا میزان افزایش حجم مورد نیاز، درمان در حدود 20 تا 60 دقیقه با حداقل ناراحتی ( به خصوص در مورد محصولات حاوی مواد بی حس کننده ) به طول می انجامد.
اثرات درمانی هیالورونیک بسته به غلظت آن بین 6 تا 24 ماه ماندگاری دارد.

 

 

اسید هیالورونیک چیست؟

اسید هیالورونیک ماده ای طبیعی ست که در تمام موجودات زنده یافت می شود. غلظت های بالایی از هیالورونیک در بافت همبند نرم و مایع اطراف چشم یافت می شود. هیالورونیک همچنین در برخی غضروف ها و مایعات مفصلی و در بافت پوست وجود دارد.
در بافت پوست، اسید هیالورونیک ماده ای ژله مانند است که فضای بین کلاژن و رشته های الاستین را پر می کند.
نقش های هیالورونیک در پوست شامل موارد زیر است:
– ارائه مکانیسمی از حمل مواد مغذی ضروری از جریان خون به سلول های زنده ی پوست
– آبدار کردن پوست با حفظ آب
– فراهم کردن یک بستر و ایفای نقش روان کننده در برابر آسیب های مکانیکی و شیمیایی
با گذشت زمان، هم به دلیل فرایند پیری و هم به دلیل قرار گرفتن پوست در معرض عوامل محیطی مانند آلودگی ها و نور خورشید، ذخائر هیالورونیک طبیعی بدن تخریب و نابود می گردد.
در 30 ساله ی اخیر اشکال صناعی اسید هیالورونیک ساخته و برای درمان مشکلات روماتولوژی و چشم پزشکی و ترمیم زخم استفاده می شود. در سال های اخیر اشکال صناعی اسید هیالورونیک برای استفاده در صورت هم تولید می گردد. اسامی تجاری ژل های هیالورنیک تولید شده بدین منظورشامل ژوویدرم، رستیلین، پرلین، آلاینا و … می باشند.

 

از تزریق هیالورونیک در چه نواحی استفاده می شود؟

از تزریقات هیالورونیک می توان به عنوان یک پر کننده پوست برای افزایش حجم و کاهش تورفتگی پوست به دلایل اسکار، زخم و خطوط پوستی و همچنین در جهت افزایش حجم لب استفاده نمود.
خطوط و مشکلاتی در صورت که می توان با استفاده از تزریق هیالورونیک اصلاح کرد عبارتند از:
– خطوط اخم بین ابروها
– خطوط سیگاری ها یا همان خطوط عمودی بالای لب فوقانی
– خطوط ماریونت در کناره های دهان
– خطوط نگرانی که به صورت افقی بر روی پیشانی ایجاد می شوند
– خطوط پا کلاغی در گوشه های چشم
– خطوط خنده یا نازولابیال که از کنار بینی تا گوشه های دهان کشیده شده اند
– فرورفتگی گونه ها
– تقویت خط لب
– جای جوش
– برخی اسکار های صورت

 

آیا تزریق هیالورونیک برای من مناسب است؟

هیالورونیک تقریبا برای همه افراد قابل استفاده است. از آنجا که ترکیب شیمیایی هیالورنیک در بین همه گونه ها یکسان است، آلرژی نسبت به آن بسیار نادر است و برخلاف ایمپلنت کلاژن گاوی نیاز به تست پوستی ندارد.

 

درمان با هیالورونیک چگونه انجام می پذیرد؟

این درمان در کلینیک و مراکز پزشکی توسط پزشک یا پرستار آموزش دیده انجام می گردد.

مراحل درمان هیالورونیک چگونه است؟
– شستشوی کامل صورت
– پاک کردن منطقه درمان با یک ضدعفونی کننده
– استفاده از یک بی حس کننده موضعی در منطقه درمان
– روش تزریق بسته به پزشک متفاوت است اما هم از روش تزریق پشت سر هم داخل جلدی و یا روش تونلی یا نخی استفاده می شود
– بسته به منطقه تحت درمان ممکن است پوست به آرامی ماساژ داده شود
– بلافاصله و یا در عرض چند ساعت پس از تزریق محل عمل ممکن است قرمز و متورم شود. این قرمزی و تورم در طی یک هفته ناپدید می گردد
– یک یا دو جلسه درمانی (با فواصل حداقل یک هفته ای) ممکن است برای رسیدن به تصحیح مورد نظر لازم باشد

 

هیالورونیک چه مدت دوام دارد ؟

ژل هیالورونیک دائمی نیست. به مانند هیالورونیک اسید طبیعی، هیالورونیک سنتتیکی که به پوست تزریق شده به تدریج شکسته شده و توسط بدن جذب می گردد. در اغلب موارد ماندگاری ژل بین 6 تا 18 ماه می باشد. پس از این مدت برای حفظ نتایج اولیه تکرار درمان یا درمان های ترمیمی نیاز خواهد بود.

 

آیا تزریق ژل هیالورونیک دارای عوارض جانبی است؟

به طور کلی درمان با هیالورونیک بسیار خوب تحمل می گردد. در هنگام درمان غالب بیمار میزان کمی ناخوشایندی را ذکر می کنند. این ناخوشایندی با استعمال داروهای بی حسی موضعی به حداقل می رسد. بلافاصله پس از درمان در محل ممکن است قرمزی، تورم و حساس بودن به لمس وجود داشته باشد که در عرض چند روز بهبود می یابد. در موارد نادر حساسیت به هیالورونیک گزارش شده است. این حساسیت به صورت که برامدگی قرمز خود را نشان می دهد و برای چند هفته تا چند ماه باقی می ماند. تزریق داروهای تجزیه کننده هیالورونیک به موضع، روند درمان عارضه ایجاد شده را تسریع می کند.

 

فیلرهای (پرکننده های) پوستی چه هستند؟

فیلرها یا پرکننده های پوستی، ژل یا ماده ای هستند که در زیر سطح پوست تزریق می شوند تا چین و چروک ها را صاف کنند و حجم و برجستگی ایجاد نمایند. محصولات این گروه شامل اسید هیالورونیک (HA) می باشد که به طور طبیعی در سلولهای پوستی وجود دارند. هیالورونیک اسید آب را به خود جذب می کند و در نتیجه حجم پوست افزایش می یابد و به این ترتیب باعث کاهش چین و چروک ها می گردد. ژل های هیالورونیک به هیچ وجه دائمی نیستند و کاملا تخریب پذیر می باشند. بسته به نوع ژل یا پرکننده های پوستی، نتایج می تواند بین یک تا دو سال دوام داشته باشد.

ژل ها یا پرکننده های پوست بسیار ایمن هستند و برای بیش از یک دهه استفاده می شوند.

 

در چه مناطقی میتوان از ژل یا فیلر (پرکننده) های پوستی استفاده کرد؟

بهترین نواحی برای تزریق ژل یا فیلرهای پوست، در صورت می باشد که با افزایش سن حجم و قوام پوست از دست می رود، استخوان ها و بافت های نرم تحلیل می روند و ظاهر پوست افتاده می گردد. ژل یا فیلر (پرکننده) های پوستی ممکن است برای جایگزینی این از دست دادن حجم و بازگرداندن حمایت ساختمانی و برای دادن ظاهری جوان تر به بیمار مورد استفاده قرار گیرند. هدف این است که چهره هماهنگ تر و جوانتر شود.

به عنوان مثال، ژل ممکن است  برای بهبود شکل، اندازه، تقارن و نسبت لب ها تزریق گردد. ژل در گونه ها ممکن است تزریق شوند تا چهره زیبا تر و جذاب تر شود. ژل در یک چانه کوچک ممکن است تزریق شود تا آن را برجسته تر و متناسب تر نشان دهد. بینی هم می تواند برای بهبود شکل و تناسب آن مورد تزریق قرار گیرد.

 

این روش به چه صورت است و آیا دردناک است؟

اگر این روش توسط تزریق کننده غیر ماهر انجام شود می تواند دردناک باشد.

به طور کلی، روش های پرکننده معمولی پوست (تزریق ژل) نیاز به هیچ بی حسی ندارند زیرا پرکننده پوستی (سرنگ ژل) حاوی بی حسی موضعی است. این روشی ساده و آسان است و شامل چند تزریق کوچک، به طور مستقیم به داخل پوست است و بین 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. بلافاصله بعد از انجام عمل می توان میک آپ کرد و شما می توانید مستقیما به سر کارتان برگردید. نتیجه می تواند بلافاصله بعد از انجام کار دیده شود. نتایج بهتر را می توان در طول مدت زمانی طولانی در طی جلسات درمانی منظم دید و نگهداری کرد. با توجه به نیازهای شما و میزان چین و چروک هایی که تحت درمان قرار می گیرند و همچنین نوع ژلی که مورد استفاده قرار می گیرد این روش از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

 

نتیجه را از چند وقت بعد می توانم ببینم و تا چه مدت ماندگاری خواهد داشت؟

نتایج پس از درمان به صورت فوری مشاهده می شوند، هرچند که این نتایج  به تدریج طی 2 تا 4 هفته بعد بهبود می یابد. نتایج درمان ممکن است بین 6 تا 18 ماه دوام داشته باشد، با این وجود نتایج بهینه می تواند در طی مدت زمانی طولانی تر از طریق جلسات ترمیمی مکرر، حاصل شده و حفظ گردد. طول اثر از فردی به فرد دیگر با توجه به میزان مورد نیاز فیلر و شدت چین و چروک های تحت درمان و همچنین برند پرکننده مورد استفاده متفاوت می باشد.

 

گالری تصاویر تزریق ژل خط خنده

گالری تصاویر تزریق ژل لب

گالری تصاویر تزریق ژل زیر چشم

 

لیزر موهای زائد عموما یکی از بزرگترین دغدغه های افراد برای داشتن ظاهری تمیز و برازنده هست . و از قدیم افراد برای از بین بردن موهای زائد بدن از روشهای مختلفی استفاده می کردند و میکنند .هزینه لیزر موهای زائد  اینکه افراد از چه روشی برای از بین بردن موهای زائد بدن استفاده میکنند وابسته به شرایط هر فرد کم مویی و پرمویی میزان اهمیتی که به نظافت و زیبایی ظاهر خود میدهد و توانایی مالی که دارد تفاوت میکند .


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe Reader