ایمپلنت های پستان// پروتز سینه ژل سیلیکون برای اولین بار در سال 1962 معرفی شدند

بهترین جراح زیبایی , دو نوع عمومی از ایمپلنت های پستان موجود در ایالات متحده - بهترین مارک پروتز سینه  - ژل سالین و سیلیکون موجود است. هر دو از پوسته بیرونی سیلیکون تشکیل شده است. تفاوت این است که داخل ایمپلنت چیست؟

ایمپلنت سالین با آب نمک شور یا استریل پر شده است.
     ایمپلنت های پستان ژل سیلیکون با ژل سیلیکون پر می شوند.

ایمپلنت های ژل سیلیکون

ایمپلنت های پستان ژل سیلیکون برای اولین بار در سال 1962 معرفی شدند. در طول دهه 1980 محبوبیت ایمپلنت های پستان ژل سیلیکون افزایش یافت، اما همچنین از خطرات احتمالی آنها استفاده کرد. بسیاری از افراد ادعا می کردند که پیوند بین ایمپلنتهای ژل سیلیکون شکسته و خطر بیشتر اختلالات ایمنی (مانند لوپوس، آرتریت روماتوئید، فیبرومیالژیا و سایر شرایط) وجود دارد. بعضی از زنان گزارش دادند که علائم آنها پس از حذف ایمپلنتها از بین رفته است. برخی از پرونده های علیه تولید کنندگان ایمپلنت

در حالی که مطالعات هیچ ارتباطی با یکدیگر برقرار نکردند، FDA به این مسئله نگاه کرد و در سال 1992، استفاده از ژل ایمپلنت ژل سیلیکون را محدود به زنان پس از عمل جراحی برای سرطان پستان محدود کرد. برای 14 سال آینده، زنان که می خواستند افزایش پستان را مجبور به استفاده از ایمپلنت های سینه سالین استفاده کنند.

در سال 2006، پس از بررسی تحقیق و پیدا کردن ارتباط بین ایمپلنت های ژل سیلیکون و بیماری، FDA فروش برخی از ایمپلنت های ژل سیلیکون را تایید کرد.

چه ایمپلنت های ایمنی ایمن تر است؟

بر اساس تحقیقات کنونی، ایمنی ژل سیلیکون و ایمپلنت های سالین تفاوت قابل توجهی را نشان نمی دهد. اما هر نوع ایمپلنت پستان مزایا و معایب آن دارد.

    
شکستن شکستگی با هر دو نوع ایمپلنت پستان خطر است. اختلالات ممکن است ناشی از خطای جراحی، سقوط یا - به ندرت - فشار بر روی سینه در طول ماموگرافی باشد. اما پیامدهای یک پارگی کمی برای دو نوع متفاوت است.

    
پارگی ایمپلنت سالین آسان است. سینه به سرعت تغییر می کند در طول روز به عنوان مایع نشت. اگر یک ایمپلنت سالین شکسته شود، همه چیز از بین می رود، آب شور است. آب شور به بدن بی ضرر جذب می شود.

    
شکستگی ایمپلنت ژل سیلیکون دشوارتر است. هنگامی که ایمپلنت شکسته می شود، سیلیکون نشتی در بدن قرار می گیرد. گاهی اوقات می تواند در خارج از سینه و در گره های لنفاوی دور قرار گیرد. به نظر می رسد که به نظر نمی رسد که مطالعات نشان داده اند که این امر منجر به افزایش خطر بیماری می شود. با این وجود، اگر یک ژل سیلیکون ایمپلنت شکسته شود، پزشک شما احتمالا توصیه می کند که از بین بردن آن و هر سیلیکون سست.

    
نقص ژل ایمپلنت سیلیکون اغلب "ساکت" است، به این معنی که بیماران و پزشکان ممکن است آنها را متوجه نشوند. آنها فقط می توانند توسط MRI تشخیص داده شوند. به همین دلیل، FDA توصیه می کند که زنان مبتلا به ژل سیلیکون ایمپلنت، سه سال پس از لانه گزینی و یک بار هر دو سال بعد از آن، MRI را دریافت کنند. MRI ممکن است توسط بیمه شما تحت پوشش قرار نگیرد. در طول زندگی یک زن، این MRI ممکن است بیشتر از جراحی ایمپلنت اصلی هزینه کند.

نتایج زیبایی شناسی بسیاری از زنان و جراحان پلاستیک ترجیح می دهند که ظاهر و احساسات سیلیکون ایمپلنت پستان را ترجیح دهند. ایمپلنت های سینه ای سینه به طور کلی بیشتر شبیه به بافت سینه واقعی است. ایمپلنت سالین بیشتر مستعد ابتلا به نازایی پوست است.
پلاتین ایمپلنت های ژل سیلیکون دارای پلاتین هستند؛ ایمپلنت سالین انجام نمی شود. در حالی که برخی افراد احساس می کنند که پلاتین می تواند مضر باشد، FDA می گوید که مطالعات نشان داده که هیچ گونه خطر در ایمپلنت های پستان وجود ندارد.
تفاوت های جراحی. ایمپلنت سالین پس از اعمال ایمپلنت پر می شود، بنابراین ایمپلنت های سالین نیاز به برش کوچکتر از ایمپلنت های پستان ژل سیلیکون قبل از پر شدن دارند. همچنین بسیاری از ایمپلنت های شور را می توان پس از جراحی تنظیم کرد. چند ماه بعد، یک زن می تواند تصمیم بگیرد که اندازه ایمپلنت سالین خود را بدون جراحی افزایش یا کاهش دهد. پزشک می تواند از یک سرنگ برای قرار دادن مایع بیشتر استفاده کند. اندازه استاندارد ایمپلنت های ژل سیلیکون پر شده را نمی توان تغییر داد.
شایستگی. در مواردی که دو نوع ایمپلنت وجود دارد تفاوت هایی وجود دارد. برای بازسازی زنان می توانند هر نوع ایمپلنت سینه را در هر سنی دریافت کنند. اما برای تقویت، ایمپلنت های سالین برای زنان 18 ساله و بالاتر تصویب می شوند، در حالی که فقط زنان 22 ساله و بالاتر می توانند از ایمپلنت های ژل سیلیکون استفاده کنند. FDA توضیح می دهد که خطرات برای دو محصول متفاوت است، به ویژه با اشاره به مسائل مربوط به حذف پروتز سینه ژل سیلیکون شکسته.

در نظر داشته باشید که ممکن است دکتر شما یک توصیه قوی برای یک نوع ایمپلنت پستان را نسبت به دیگری داشته باشد. بعضی چیزها مانند نوع بدن یا اندازه فعلی سینه ها ممکن است یک نوع ایمپلنت را برای شما بهتر کند.

خطر ابتلا به ایمپلنت های پستان چیست؟

در حالی که مطالعات شواهدی مبنی بر اینکه پروتز سینه، ژل سیلیکون یا محلول نمک، با بیماری جدی مرتبط نیست، هنوز وجود دارد. همچنین پیامدهای درازمدت وجود دارد. در اینجا برخی از مسائل ایمنی ایمپلنت پستان که باید در نظر داشته باشید.

نیاز به جراحی بیشتر. با گذشت زمان، ایمپلنت های پستان از بین می روند و نیاز به جایگزینی دارند. چه مدت طول می کشد ایمپلنت های پستان پاسخ قطعی وجود ندارد. به طور کلی، پارگی به احتمال زیاد به عنوان ایمپلنت پستان سنی می شود. FDA برآورد می کند که ایمپلنت های پستان حداقل باید حداقل ده سال طول بکشد. مطالعات نشان داده اند که برخی از ایمپلنت های پستان بسیار طولانی تر از آن هستند و دیگران بسیار کمتر هستند.

پارگی تنها مشکل نیست که نیاز به عمل جراحی دارد. با گذشت زمان، ایمپلنت های پستان می توانند شکل را تغییر دهند. یک پستان ممکن است شروع به نگاه بسیار متفاوت از دیگر. گاهی اوقات، بافت اطراف ایمپلنت سخت می شود، وضعیتی به نام انقباض کپسولی. جراحی تنها راه رفع انسداد کپسول است.

اگر شما ایمپلنت پستان دریافت می کنید و می خواهید اندازه و شکل سینه خود را برای بقیه عمر خود حفظ کنید، باید تعدادی از جراحی های اضافی آماده باشید. جراحی برای جایگزینی ایمپلنت به عنوان روش اولیه درگیر نیست. با این حال، خطر عوارض در واقع بالاتر است. علاوه بر این، بیمه به ندرت برای این جراحی تجدید نظر می پردازد.

برگشت ناپذیری ایمپلنت پستان ممکن است دائما بافت سینه شما را تغییر دهد. اگر تصمیم به از بین بردن ایمپلنت ها دارید، ممکن است سینه ها به شکل قبل از عمل نرسند. سینه های شما ممکن است کمرنگ یا چروکیده باشند.

تغییر در ظاهر و احساس. ایمپلنت های پستان می تواند باعث سوزش در سینه و نوک پستان و درد شود. گاهی اوقات ممکن است به زخم و چروک شدن بیش از حد منجر شود.

مشکلات مرتبط با سلامت بعضی از مطالعات ارتباط بین ایمپلنت های پستان و شرایط بهداشتی خاصی پیدا کرده اند. نگران کننده است و باید به انتخاب مارک و جنس پروتز سینه دقت کنند، مطالعات متعدد نشان داده است افزایش خطر ابتلا به الکل، سوء مصرف مواد و خودکشی در زنان با ایمپلنت سینه. با این حال، کارشناسان به طور کلی فکر نمی کنند که ایمپلنت پستان علت این مشکلات است. در عوض، آنها معتقدند که یک اقلیت کوچکی از زنان که ایمپلنت پستان را دریافت می کنند نیز دارای مشکلات روانشناختی هستند که می تواند منجر به سوء مصرف مواد یا خودکشی شود. اگر نگران این موضوع هستید، با دکتر خود بحث کنید.

عوارض جراحی همانند هر جراحی، ایمپلنت های پستان خطرناک هستند. برخی از زنان عفونت های جراحی، خونریزی و تورم دارند.

مسائل دیگر برخی مطالعات نشان می دهد که ایمپلنت های پستان می توانند تغذیه با شیر مادر را دشوارتر یا غیرممکن بدانند. آنها ممکن است زن را از تولید شیر جلوگیری کنند. ایمپلنت های پستان همچنین می توانند با دقت ماموگرام هایی که روی سرطان پستان قرار دارند، دخالت کنند

انتخاب ایمپلنت های پستان

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا ایمپلنت های پستان - یا برای بازسازی و یا تقویت - نمی شود آسان است. چیزهای زیادی برای وزن کردن وجود دارد.

به یاد داشته باشید که مطالعات نشان می دهد که بیشتر از 300،000 خانم که هر ساله ایمپلنت های پستان را دریافت می کنند با آنها راضی هستند. در حالی که بسیاری از زنان هنوز در مورد خطرات سلامتی درازمدت نگران هستند، تحقیقات به طور کلی ارتباطی بین ایمپلنت های پستان و بیماری های جدی پیدا نکرده اند.

شاید مهمترین چیز این است که انتظارات واقع بینانه را بسازیم. یک دکتر را که واقعا اعتماد می کنید پیدا کنید و بتوانید به طور صریح و واضح صحبت کنید. اطمینان حاصل کنید که خطرات ایمپلنت های پستان را درک می کنید. اطمینان حاصل کنید که بهترین و بدترین سناریوهای مورد استفاده را درک کنید. هرچه بیشتر می دانید، بیشتر اعتماد به نفس شما در تصمیم گیری شما احساس می شود.


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe ReaderAmerican Academy of Orthopaedic Surgeons American Association of Hip and Knee Surgeons Orthopaedic Trauma Association CASEY HIP & KNEE International Congress for Joint Reconstruction Alpha Omega Alpha American Joint Replacement registry American Board OF ORTHOPAEDIC SURGERY DC Orthopaedic Surgery /