واقعیت یا تخیل؟ افسانه های محبوب و سایر تصورات غلط درباره پروتز سینه

بهترين جراح زيبايي سينه در تهران , بر اساس آخرین آماری که توسط انجمن جراحان پلاستیکی آمریکا (ASPS) به دست آمده، عمل جراحی زیبایی سینه ، محبوب ترین روش جراحی زیبایی است. هر سال، تقریبا 300،000 زن در ایالات متحده از جمله تقویت سینه، ژل سیلیکون، سالین و ایمپلنت های ساخت یافته جدیدتر تحت نظر قرار می گیرند. همراه با محبوبیت این روش، پوشش رسانه ها و بحث آزاد درباره این روش، و همچنین بعضی از مفروضات معمول در مورد ایمپلنت های پستان، اغلب بر اساس واقعیت های علمی، بلکه بر اساس علم عمومی، افزایش می یابد. اگر شما یکی از زنان زیادی هستید که به جراحی زیبایی پستان توجه داشته باشید، در اینجا برخی از اطلاعات واقعی مربوط به آن برای کمک به برداشتن افسانه های مربوط به عمل جراحی وجود دارد.

"همه ایمپلنت ها باید بعد از 10 سال جایگزین شوند"

ایمپلنت های پستان، دستگاه های پروتزی هستند که انتظار نمی رود برای همیشه بمانند، و عواقب شناخته شده ای وجود دارد که با ایمپلنت های پستان مرتبط هستند، همانطور که با هر جسم خارجی که در سایر انواع جراحی استفاده می شود وجود دارد. دلایل متداول ممکن است نیاز به جایگزینی ایمپلنت شامل پارگی یا نشت و انقباض کپسولی باشد. اگر سالین ایمپلنت نشت کند، نمک به وسیله بدن دوباره جذب می شود، در صورتی که ژل سیلیکون ایمپلنت را نشت می دهد، ژل سیلیکون اکسترود شده باید از جراحی برداشته شود. انقباض کپسولي يک شکل اسکن غير طبيعي را در اطراف ايمپلنت توصيف مي کند که معمولا با درد و سخت شدن در پستان ظاهر مي شود. وضعیت معمولا پیشرونده است و منجر به تحریف سینه و جابجایی ایمپلنت می شود. زنان ممکن است در هر یک از دو یا هر دو سینه در هر مرحله بعد از لانه گزینی دچار انقباض کپسولی شوند، و همچنین ممکن است پارگی یا نشت در هر زمان پس از عمل جراحی رخ دهد. هر چه زمان طولانی تر از زمانی است که ایمپلنت ها قرار می گیرند، احتمال این که نشت یا پارگی وجود داشته باشد، بالاتر است اما نشانه مطلق برای حذف یا جایگزینی ایمپلنت در علامت 10 سال وجود ندارد. اگر و هنگامی که یکی از این عوارض رخ می دهد، باید حذف ایمپلنت سینه با یا بدون جایگزینی را در نظر گرفت. علاوه بر این، پیگیری های معمول برای همه زنان توصیه می شود، با امتحانات پستان همراه با ماموگرافی، سونوگرافی، و یا MRI، بسته به سن و عوامل خطر ابتلا به بیماری سینه بستگی دارد. پیگیری های معمول در تشخیص هر گونه مسائل مربوط به ایمپلنت ها و تعیین مداخلات درمانی مناسب، در صورت وجود، ضروری است.

"ایمپلنت پستان باعث بیماریهای خودایمنی می شود"

گزارش های حادثه ای وجود دارد که برخی از آنها توجه رسانه های زیادی را به خود جلب می کنند. بیماران ادعا می کنند که در نتیجه ایمپلنت های سینه هر کدام از مشکلات سلامتی و بیماری ها را توسعه داده اند. مطالعات علمی از جمله صدها هزار زن با ایمپلنت، ارتباط بین ایمپلنت ها و بیماری های سیستمیک یا خود ایمنی را رد می کنند. علاوه بر این، خطر ابتلا به سرطان پستان در بیماران مبتلا به ایمپلنت پستان وجود ندارد. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که ایمپلنت هایی که در حال حاضر در ایالات متحده موجود هستند شامل تمام ژل های سیلیکون، ایمپلنت های سالین و سالین ساخت یافته، همه FDA پاک می شوند. نسل قبلی ایمپلنتهایی که از دهه 1960 استفاده شده بود، آزمایشهای گسترده و جمع آوری اطلاعاتی را که ایمپلنتهای فعلی در معرض ایمنی و کارآیی آنها بودند مورد آزمایش قرار نگرفت. اخیرا یک نوع نادر از لنفوم به نام لنفوم سلول بزرگ انعطاف پذیر ایمپلنت پستان (BIA-ALCL) در ارتباط با ایمپلنت ها شناخته شده است. BIA-ALCL معمولا به عنوان یک سرم تخمدان (تجمع مایع) یا یک توده پستان معرفی می شود و باید با حذف جراحی ایمپلنت و کپسول اطراف آن درمان شود.

"ایمپلنت در هنگام تغذیه با شیر مادر خطرناک است"

بسیاری از زنان که در معرض افزایش پستان قرار دارند، در 20 و 30 سالگی خود هستند و ممکن است نگران خطرات احتمالی نوزاد باشند. مطالعات نشان داده است که هیچ خطر پزشکی برای نوزادانی که به دنیا می آیند و یا توسط شیر مادر تغذیه می شوند توسط زنان سالم یا ایمپلنت های سیلیکون پستان وجود ندارد. بارداری به طور معمول با بسیاری از اثرات هورمونی بر بافت پستان مرتبط است که ممکن است اندازه و شکل سینه ها و ظاهر سینه ها نسبت به ایمپلنت ها را تغییر دهد. هیچ خطری ذاتی در افزایش سینه وجود ندارد که عمل جراحی را به عنوان حاملگی در آینده منعکس می کند. از آنجا که این عمل شامل برش و جداسازی بافت پستان است، خطر کمی وجود دارد که حس نوک پستان و تغذیه با شیر مادر را تحت تاثیر قرار دهد. جراحان پلاستیک ممکن است برای قرار دادن ایمپلنت ها از تکنیک های خاصی استفاده کنند تا تداخل با احساس نوک پستان و تغذیه با شیر مادر را به حداقل برسانند. این شامل:

    
با استفاده از یک برش ناحیه ای (در سینه پستان زیر پستان) یا برش زیر بغل (در زیر بغل) به جای یک برش پریئورولار (اطراف نوک پستان)
    
قرار دادن ایمپلنت زیر عضله (زیرپشته) به جای زیر پستان (زیرلندولار)
    
انتخاب یک ایمپلنت کوچک برای جلوگیری از جداسازی گسترده و محدود کردن اختلال بالقوه اعصاب که باعث احساس نوک پستان می شود

همچنین مهم است که به یاد بیاورید که بعضی از زنان که هرگز تحت هیچ نوع جراحی سینه قرار نگرفته اند، ممکن است به علت انحنای تشریحی آناتومیک کانال شیر یا نوک پستان قادر به شیر دادن نباشند.

"زنان می توانند انتخاب کنند که هر کدام از اندازه های سینه بند خود را می خواهند"

با صدها نوع و اندازه ایمپلنت های پستان در حال حاضر در بازار، در واقع یک طیف وسیعی از نتایج ممکن از افزایش پستان وجود دارد. با این حال، اندازه کاسه دقیق که ممکن است انتظار می رود از جراحی به دست آید، به طور کامل قابل پیش بینی نیست، در درجه اول به این دلیل است که تغییرات زیادی در اندازه هر فنجان برای هر تولیدکننده برسس وجود دارد. برای نتایج طبیعی ترین، ایمپلنت انتخاب شده باید با ابعاد و خصوصیات سینه خود بیمار، از لحاظ عرض پستان، قطر و موقعیت روی دیواره قفسه سینه باشد. قرار دادن یک ایمپلنت بسیار بزرگ در زیر پستان کوچک و باریک به احتمال زیاد منجر به یک ایمپلنت می شود که ممکن است لمس باشد یا لبه هایی که ممکن است در بالا یا سمت پستان قابل مشاهده باشد. در نظر گرفتن دیگر، وزن واقعی خود ایمپلنت ها و کشش مترقی بافت ها به دلیل تاثیرات فشار از ایمپلنت ها و کاهش کشش گرانشی است. در هنگام انتخاب پروتز سینه، بزرگتر در طولانی مدت بهتر نیست.

"هر جراح لوازم آرایشی می تواند عمل جراحی پستان را انجام دهد"

جراحی تقویت پستان هر دو فواید فیزیکی و عاطفی را فراهم می کند، زیرا اغلب باعث افزایش اعتماد به نفس بیماران و افزایش عزت نفس می شود. هنگام انتخاب جراح پلاستیک خود، بیماران باید یادآوری شود که جراحان "زیبایی" همانند جراحان "پلاستیکی" نیستند. فقط جراحان پلاستیکی تایید شده سالانه آموزش دقیقی را اتمام می گذارند و برای انجام گواهینامه هیئت مدیره جراحی آمریکایی (ABPS)، امتحانات کتبی و دهانی را امتحان می کنند. تعیین "جراح زیبایی" نمیتواند سطح آموزش گسترده ای که در جراح پلاستیک تایید شده ABPS ذکر شده است را نشان ندهد. جراحی تقویت پستان ممکن است به نظر یک عمل نسبتا ساده باشد، اما اطمینان از بهترین نتایج شامل یک روند طولانی و جامع از سوی جراح پلاستیک می شود. این شامل:

    
ارزیابی قبل از عمل جراحی هر anatomy هر بیمار، از جمله اندازه و شکل سینه؛ تقارن سینه یا نامتقارن؛ خصوصیات بافت پستان، نوک پستان آئولا و پوست؛ و درجه سقوط سینه (پتوز) برای تعیین اینکه آیا روش ترشح پستان اضافی نشان داده شده است
    
بحث و درک خواسته ها و خواسته های هر بیمار برای نتایج پس از عمل و تحلیل محدودیت های نتایج احتمالی
    
شناخت و آشنایی با انواع مختلف ایمپلنت های پستان به بهترین نحو در انتخاب ایمپلنت به بیمار توصیه می شود: ژل سیلیکون، ژل سیلیکون مخلوط "خرس"، گردن و ایمپلنت "قطره اشک" آناتومیک
    
تجربه و توانایی استفاده از هر تعداد تکنیک های مختلف جراحی برای تولید نتایج مورد نظر
    
بستن پیگیری و مراقبت از بیماران پس از عمل برای رسیدگی به هر گونه مسائل که ممکن است بوجود می آیند

همانطور که با هر عمل جراحی پلاستیک، افزایش پستان هیچ نتایج تضمینی ارائه نمی دهد، اما اکثر بیماران که در معرض افزایش پستان هستند، با نتایج بسیار بالایی روبرو می شوند، در حالیکه درصد نسبتا کمی بازنگری و یا حذف ایمپلنت آنها است. جداسازی واقعیت از داستان برای آموزش بیمار قبل از عمل جراحی و برای دیدار با انتظارات بیمار ضروری است، لذا آنها با تقویت سینه خود خوشحال هستند.

 


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe ReaderAmerican Academy of Orthopaedic Surgeons American Association of Hip and Knee Surgeons Orthopaedic Trauma Association CASEY HIP & KNEE International Congress for Joint Reconstruction Alpha Omega Alpha American Joint Replacement registry American Board OF ORTHOPAEDIC SURGERY DC Orthopaedic Surgery /