چیزهایی که قبل از شروع پروتز سینه باید در نظر گرفت

بهترین دکتر پروتز سینه   نسبت به برخی از عوارض و پیامدهای ناخواسته   پروتز سینه عبارتند از:

     جراحی های اضافی، با یا بدون حذف دستگاه
     انقباض کپسول، بافت زخم که در اطراف ایمپلنت شکل می گیرد و ایمپلنت را فشرده می کند
     درد پستان
     تغییرات در نوک پستان و احساس سینه
     پارگی با کاستن از ایمپلنت های پر از شور
     پارگی با یا بدون علائم (پارگی سکوت) از ایمپلنت های پر شده با ژل سیلیکون

عوارض ایمپلنت

در زیر لیستی از عوارض و پیامدهای ناخوشایند محلی است که حداقل در 1٪ از بیماران پستان در هر زمان رخ می دهد. برای درمان هر یک از این موارد، ممکن است نیاز به درمان های غیر جراحی یا جراحی اضافی داشته باشید، و شما باید هر گونه عارضه و درمان لازم را با پزشک خود در میان بگذارید. این عوارض به ترتیب حروف الفبا، نه به ترتیب چگونگی اغلب آنها رخ می دهد.

نامتقارن سینه ها :  از نظر اندازه، شکل یا سطح پستان نا منظم هستند.

درد پستان : درد در ناحیه نوک پستان یا سینه

آتروفی بافت پستان  : ضخیم شدن و کاهش پوست

کلسیفیکس / کلسیم محلول در زیر پوست :  پوست اطراف ایمپلنت. این می تواند در هنگام ماموگرافی برای سرطان اشتباه گرفته شود، و جراحی اضافی انجام می شود.

انقباض کپسول کشش کپسول بافتی در اطراف ایمپلنت، در نتیجه شدت و یا سخت شدن سینه و فشرده سازی ایمپلنت در صورت شدید.

تغییر شکل دیواره قفسه سینه : دیواره قفسه سینه یا زیر شکم قفسه سینه تغییر شکل یافته است.

جبران نشت  : نشت محلول نمکی از محلول پروتئین پستان پر از شور، اغلب به علت نشت شیر یا پریش یا برش پوسته ایمپلنت (پارگی)، با فروپاشی جزئی یا کامل ایمپلنت است.

 تزریق زخم : تاخیری به طور منظم بهبود نمی یابد یا طول می کشد تا بهبود یابد.

اکستروژن پوست از بین می رود و ایمپلنت از طریق پوست ظاهر می شود.

خون جمع آوری خون در نزدیکی محل جراحی. ممکن است تورم، کبودی و درد ایجاد کند. هماتوم ها معمولا به زودی پس از جراحی اتفاق می افتند، اما می توانند در هر زمان آسیب به پستان ایجاد شوند. بدن ممکن است هماتوم های کوچک را جذب کند، اما ممکن است نیاز به مداوای پزشکی مانند تخلیه جراحی داشته باشد.

آسیب یاتوژنیک / آسیب آسیب یا آسیب به بافت یا ایمپلنت به عنوان یک نتیجه از جراحی ایمپلنت

عفونت، از جمله سندرم شوک سمی اتفاق می افتد زمانی که زخم با میکروارگانیسم ها، مانند باکتری ها یا قارچ ها آلوده می شود. اکثر عفونتهای ناشی از جراحی در عرض چند روز تا یک هفته ظاهر می شوند، اما هر زمان پس از جراحی ممکن است عفونت باشد. اگر عفونت به آنتی بیوتیک ها پاسخ نده، ممکن است نیاز به حذف ایمپلنت باشد

التهاب / تحریک پذیری پاسخ بدن به یک عفونت یا آسیب. نشان داده شده توسط قرمزی، تورم، گرما، درد و / یا از دست دادن عملکرد.

لنفادم یا لنفادنوپاتی غدد لنفاوی متورم یا بزرگ شده

پوست مرده یا بافت اطراف سینه. عفونت ناشي از عفونت، استفاده از استروئيدها در جيب جراحي، سيگار کشيدن، شيمي درماني / پرتودرماني و گرما و يا درمان سرد است.

تغييرات احساس نوستالژي / پستان افزايش يا کاهش احساس در نوک پستان و / يا پستان. می تواند درجه ای متفاوت باشد و ممکن است موقت یا دائمی باشد. ممکن است بر پاسخ جنسی یا تغذیه با شیر مادر تاثیر بگذارد.

پاکسازی ایمپلنت می تواند از طریق پوست احساس شود.

پتوز سقوط پستان معمولا نتیجه پیری طبیعی، بارداری یا کاهش وزن است.

قرمزی / کبودی خونریزی در زمان جراحی می تواند پوست را تغییر رنگ دهد. این به دلیل جراحی علائم قابل انتظار است و احتمالا موقتی است.

پارگی پارگی یا سوراخ در پوسته بیرونی ایمپلنت.

سرما مجموعه ای از مایع در اطراف ایمپلنت. ممکن است باعث تورم، درد و کبودی شود. بدن ممکن است سرم های کوچک را جذب کند. آنهایی که بزرگ هستند نیاز به تخلیه جراحی دارند.

بثورات پوست بثورات در داخل یا اطراف سینه.

رضایتبخش سبک / اندازه بیمار یا پزشک با نگاه کلی براساس سبک یا اندازه ایمپلنت مورد استفاده، راضی نیست.

معاینه ایمپلنت می تواند از طریق پوست دیده شود.

چروک / چروک شدن چروک ایمپلنت که می تواند از طریق پوست احساس و یا دیده شود.

جراحی اضافی

ایمپلنت سینه دستگاههای طول عمر نیست. هرچه دیگر ایمپلنت پستان دارید، احتمال این است که عوارض رخ دهد و شما باید آنها را حذف کنید. هیچ تضمینی وجود ندارد که شما از هر گونه بازپرداخت نتیجه آرایشی رضایت بخش داشته باشید.

نوع عمل جراحی انجام شده در طی بازسازی بستگی به پیچیدگی درگیر دارد. شما ممکن است نیاز به یک یا چند عملیات مجدد در طول زندگی خود را به دلیل یک عارضه یا ترکیبی از عوارض محلی. بیش از یک روش ممکن است در یک کار مجدد انجام شود. انواع روش های جراحی که ممکن است در بازپرداخت انجام شوند عبارتند از:

    
حذف ایمپلنت با یا بدون جایگزینی
    
حذف کپسول یا انتشار جراحی بافت اسکار در اطراف ایمپلنت پستان
    
تجدیدنظر زخم یا زخم، مانند حذف جراحی بافت اسکار اضافی
    
از بین بردن هماتوم با قرار دادن یک سوزن یا لوله از طریق پوست برای جمع آوری خون از خون
    
انتقال ایمپلنت به وسیله جراحی باز کردن برش و حرکت ایمپلنت
    
حذف بیوپسی / کیست با قرار دادن یک سوزن از طریق پوست یا بریدن پوست به منظور حذف یک توده.

حذف

حذف ایمپلنت (ها) با یا بدون جایگزینی، یک نوع بازپرداخت است. حداکثر 20 درصد از زنان که ایمپلنت های سینه را برای افزایش استفاده می کنند، ایمپلنت هایشان را از 8 تا 10 سال حذف می کنند. ممکن است لازم باشد که ایمپلنت خود را در یک دوره زمانی از زندگی خود به دلیل یک یا چند عوارض موضعی حذف کنید.

انقباض کپسولی

انقباض کپسولی سخت شدن سینه در اطراف ایمپلنت است. این می تواند در بافت اطراف یک یا هر دو ایمپلنت رخ دهد. این سخت شدن سبب می شود که بافت ها سفت شوند، که می تواند دردناک باشد.

با توجه به عفونت، هماتوم و سروم، انقباض کپسولی ممکن است بیشتر باشد. با این حال، علت انقباض کپسول شناخته شده نیست.

چهار نمره از انقباض کپسولی وجود دارد، که به عنوان نمرات بیکر شناخته می شود.

مقیاس درجه بندی بیکر

درجه I: پستان معمولا نرم است و طبیعی است

درجه دوم: پستان یک شرکت کوچک است، اما طبیعی به نظر می رسد

درجه III: پستان قوی و غیر طبیعی است

درجه چهارم: پستان سخت، دردناک است، و غیر طبیعی است

انسداد کپسول III و IV درجه بندی شدید در نظر گرفته می شود و ممکن است مجددا مورد نیاز باشد. روش جراحی معمولا شامل حذف ایمپلنت با یا بدون جایگزینی ایمپلنت است. احتمال وجود دارد که پس از جراحی، کانسرپتیک کپسولی دوباره می تواند آن را تصحیح کند.

تصویر زیر نشان دهنده یک انسداد کپسول درجه چهارم IV در سینه راست یک زن 29 ساله پس از قرار دادن ایمپلنت های پستان پر شده با ژل سیلیکون است.

پارگی

پارگی پاره یا سوراخ در پوسته بیرونی ایمپلنت پستان است. هنگامی که این اتفاق در یک ایمپلنت سینه سالین اتفاق می افتد، آن را از بین می برد، به این معنی که محلول نمکی آب شور (نمک) از پوسته است. ژل سیلیکون ضخیم تر از سالین است، بنابراین وقتی یک ژل ایمپلنت پر از سیلیکون پاره می شود، ژل ممکن است در پوسته یا بافت اسکار ایجاد شود که در اطراف ایمپلنت (پارگی داخل کپسول) تشکیل شده است. هرچقدر دیگر ایمپلنت سینه داشته باشید، احتمال شکستگی ایمپلنت بیشتر است.

FDA توصیه می کند که اگر هر دو پلاکت داشته باشند، هر دو از راه اندازهای پستان پر شده با ژل پر شده با نمک سالین و سیلکون را حذف می کنند. شما و دکتر شما باید تصمیم بگیرید که آیا ایمپلنت شما شکسته است یا خیر، و اگر جایگزین آن را جایگزین یا حذف کنید، باید آن را عوض کنید.

برخی از علل احتمالی شکستن ایمپلنت های پستان عبارتند از:

    
انقباض کپسول
    
فشرده سازی در طول یک ماموگرافی
    
آسیب های دستگاه های جراحی
    
آسیب در طی روشهای سینه، مانند بیوپسی و تخلیه مایع
    
پیری عادی ایمپلنت
    
بیش از حد و یا زیر کم کردن ایمپلنت های پستان پر شده با شور
    
استرس های جسمی مانند تروما و یا فشار فیزیکی شدید
    
قرار دادن در یک محل برش تایید نشده توسط FDA، به عنوان مثال دکمه شکم
    
در طی عمل جراحی بیش از حد عمل می کند

پارگی و انسداد در ایمپلنت های سینه پر شور

پارازیت اصطلاح برای همه انواع ایمپلنت های پستان استفاده می شود اما اصطلاح اصطلاح فقط برای ایمپلنت های پر از شور استفاده می شود. شما و / یا دکتر شما قادر به گفتن اینکه آیا ایمپلنت پر از روی سالن شما شکستن است، زیرا راه حل نمکی به بدن شما بلافاصله یا بیش از چند روز به بدن شما می رسد. متوجه خواهید شد که ایمپلنت شما اندازه یا شکل اصلی خود را از دست می دهد.

روشهای جراحی زیر برای ایمپلنت های پستان پر شده با شور نمک FDA توصیه نمی شود زیرا آنها شناخته شده هستند که موجب پارگی و افتادگی می شوند:

    
کپسولوتومی بسته - تکنیک مورد استفاده برای از بین بردن انسداد کپسول که شامل دستی فشار دادن پستان به شکستن کپسول سخت
    
قرار دادن مواد مخدر یا سایر مواد داخل ایمپلنت به غیر از نمک استریل
    
هر گونه تماس ایمپلنت با بتادین، یک آنتی سپتیک موضعی پودوئید ید، ساخته شده توسط شرکت پوردو فردریک
    
تزریق از طریق پوسته ایمپلنت
    
تغییر اپیلاسیون
    
بستن ایمپلنت (بیش از یک ایمپلنت در هر جیب سینه).

عکس زیر یک زن 30 ساله را نشان می دهد که ایمپلنت پستان پر از شستشوی سمت چپ آن کاهش یافته است. به نظر می رسد که ایمپلنت با توجه به یک طراحی خاص، که دیگر توسط سازنده استفاده نمی شود، تخریب شده است.

شکستگی در ایمپلنت های ژل شده سیلیکون

اگر پروتز سمپاشی پر شده با ژل سیلیکون شما پاره شود، احتمالا شما یا پزشک شما فورا متوجه این موضوع نخواهید شد. ژل سیلیکون ضخیم تر از سالین است، بنابراین وقتی یک ژل ایمپلنت پر از سیلیکون پاره می شود، ژل ممکن است در پوسته یا بافت اسکار ایجاد شود که در اطراف ایمپلنت (پارگی داخل کپسول) تشکیل شده است.

هنگامی که یک  پروتز سینه  پر شده با ژل سیلیکون رخ می دهد، یک زن ممکن است کاهش اندازه سینه، تغییر در شکل ایمپلنت پستان، جوش های سخت بر روی ایمپلنت یا قفسه سینه، ظاهر ناهموار سینه ها، درد یا حساسیت، سوزن شدن، تورم، بی حسی ، سوزش، و یا تغییر در احساس. پارگی هایی که علائم را نشان می دهند معمولا در خارج از کپسول اتفاق می افتد. با این حال، برخی از شکست ها به نام "پارگی سکوت" نامیده می شود.

یک "پارگی خاموش" تغییر روش ایمپلنت را به نظر می رسد یا احساس می کند به یک زن به دلیل پارگی در داخل کپسول رخ می دهد. پارگی های خاموش معمولا توسط یک معاینه فیزیکی توسط پزشک قابل مشاهده نیست. تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) موثرترین روش برای تشخیص پارگی سکوت از ژل ایمپلنت پر شده با سیلیکون است. FDA توصیه می کند MRI در 3 سال پس از لانه گزینی و هر 2 سال بعد از آن برای نمایش پارگی.

ژل سیلیکون که خارج از کپسول اطراف ایمپلنت نشت می کند ممکن است از پستان خارج شود. ژل سیلیکون منتشر شده ممکن است باعث ایجاد توده ها در پستان یا بافت های دیگر شود، بیشتر در ناحیه قفسه سینه، زیر بغل و بازو. ممکن است ژل سیلیکون را که به سایر قسمتهای بدن منتقل شده است، حذف کند.

بیماری های مرتبط بافت

FDA هیچ ارتباطی بین ایمپلنت های پستان پر شده با ژل سیلیکون و بیماری بافت همبند، سرطان پستان یا مشکلات تولید مثل پیدا نکرده است. به منظور رد کردن این و دیگر عوارض نادر، مطالعات باید بزرگتر و طولانی تر از این تا کنون انجام شود.

لنفوم سلول بزرگ انعطاف پذیر با ایمپلنت پستان (BIA-ALCL)

لنفوم سلول بزرگ آناپلاستی مرتبط با ایمپلنت پستان (BIA-ALCL) یک لنفوم سلولی نادر است که می تواند بعد از ایمپلنت های پستان ایجاد شود. برای اطلاعات بیشتر، مراجعه کنید: لنفوم سلول بزرگ انعطاف پذیر لنفوم ایمپلنت پستان (BIA-ALCL).

شیر دادن

برخی از زنان که در معرض افزایش پستان می توانند با شیر مادر تغذیه کنند و برخی نمی توانند. زنان مبتلا به ماستکتومی و پس از آن عمل جراحی بازسازی پروتز سینه ممکن است قادر به شیر دادن به طرف آسیب دیده به علت از دست دادن بافت پستان و غده هایی که شیر تولید می کنند.

اثرات بر روی کودکان

در این زمان مشخص نیست که مقدار کمی از سیلیکون ممکن است از پوسته سیلیکون ایمپلنت پستان به شیر مادر شیردهی منتقل شود. اگر چه در حال حاضر هیچ روش مشخصی برای تشخیص دقیق میزان سیلیکون در شیر مادر وجود ندارد، اما مطالعات اندازه گیری سیلیکون (یک جزء در سیلیکون) سطوح بالاتر در زنان شیرده از زنان با ایمپلنت های ژل سیلیکونی را نشان نمی دهد در مقایسه با زنان بدون ایمپلنت.

علاوه بر این، نگرانی در مورد اثرات مخرب بالقوه بر کودکان متولد شده در مادران با ایمپلنت مطرح شده است. دو مطالعه در انسان، خطر ابتلا به نقص مادرزادی در کودکان متولد شده در مادرانی که جراحی ایمپلنت پستان دارند، وجود ندارد. اگر چه وزن کم هنگام تولد در یک مطالعه سوم گزارش شده است، عوامل دیگر (به عنوان مثال، وزن قبل از بارداری کمتر) ممکن است این یافته را توضیح دهد.پس از حذف، برخی از زنان تصمیم به جایگزینی ایمپلنت ها نمی کنند. این زنان ممکن است کمرنگ شدن ناخوشایند، سفت شدن یا سفت شدن سینه های طبیعی خود را داشته باشند.

عکس زیر یک زن 29 ساله را نشان می دهد یک سال پس از آن که  پروتز سینه پر شده با ژل سیلیکون حذف شد، اما جایگزین نشد. زنان با ایمپلنت های سینه بزرگ، به ویژه در داخل و خارج غده پستان، اما نه در بالای عضلات سینه (زیرلندالولی)، ممکن است دچار تغییر شکل زیبایی شوند، اگر آنها تصمیم به جایگزینی آنها و یا جراحی بازسازی اضافی نکنند.

قبل از تصمیم گیری برای جراحی ایمپلنت پستان، از جمله درک انتظارات و دلایل خود برای انجام عمل جراحی، چندین چیز مهم وجود دارد. در زیر برخی از چیزهایی که FDA فکر می کند شما باید قبل از انجام ارتقاء پستان، جراحی بازسازی و یا تجدید نظر در نظر بگیرند.

    
ایمپلنت سینه دستگاههای طول عمر نیست دیگر ایمپلنت های خود را بیشتر می کنید، بیشتر احتمال دارد که آنها را از بین ببرید.
    
هرچه دیگر ایمپلنت پستان دارید، بیشتر احتمال دارد که عوارض و پیامدهای ناخوشایندی را تجربه کنید. بهترین مارک پروتز سینه را باید بررسی کنید.
    
شايع ترين عوارض و پيامدهاي ناگوار از جمله انسداد کپسولي، بازپروري و حذف ايمپلنت است. سایر عوارض عبارتند از: پارگی یا انقباض، چروکیده شدن، عدم تقارن، زخم، درد و عفونت در محل برش.
    
شما باید فرض کنید که شما نیاز به جراحی اضافی (reoperations) دارید.
    
بسیاری از تغییرات در پستان بعد از لانه گزینی ممکن است از نظر زیبایی نادر و غیر قابل برگشت باشد.
    
اگر ایمپلنت خود را برداشته، اما جایگزین نشده اید، ممکن است تغییرات در سینه های طبیعی خود مانند کمرنگ شدن، خارش، چین و چروک، از دست دادن بافت پستان یا سایر تغییرات لوازم آرایشی نامطلوب داشته باشید.
    
اگر ایمپلنت پستان دارید، باید سینه های خود را برای بقیه زندگی خود نظارت کنید. اگر متوجه تغییرات غریب در سینه های خود شوید، مجبور خواهید بود که دایمی را ببینید.
    
اگر شما دارای ایمپلنت های پستان پر شده با ژل سیلیکون هستید، شما باید معاینات دوره ای MRI را انجام دهید تا مشخص شود که پارگی هایی که باعث ایجاد علائم نمی شوند ("پارگی سکوت"). برای شناسایی زودهنگام پارگی سکوت، FDA توصیه می کند که زنان با ایمپلنت پر شده با ژل سیلیکون پر شده از MRI ​​3 سال پس از دریافت ایمپلنت جدید و هر 2 سال بعد از آن. غربالگری MRI برای شکستگی ایمپلنت گران است و ممکن است توسط بیمه شما پوشش داده نشود.
    
اگر شما دارای ایمپلنت پستان هستید، خطر ابتلا به سرطان نادر نوعی از سرطان را به نام لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک (BIA-ALCL) مرتبط با ایمپلنت پستان در بافت پستان اطراف ایمپلنت ایجاد می کند. BIA-ALCL سرطان سینه نیست. زنان مبتلا به BIA-ALCL ممکن است نیاز به جراحی، شیمی درمانی و / یا پرتودرمانی داشته باشند.

 


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe ReaderAmerican Academy of Orthopaedic Surgeons American Association of Hip and Knee Surgeons Orthopaedic Trauma Association CASEY HIP & KNEE International Congress for Joint Reconstruction Alpha Omega Alpha American Joint Replacement registry American Board OF ORTHOPAEDIC SURGERY DC Orthopaedic Surgery /