در زیر میتوانید برخی از سوالات و پاسخهای مهم را بیابید که به شما در مورد پروتز سینه و بازسازی سینه کمک خواهد کرد.

پروتز سینه چیست؟

یک پروتز سینه (plural: پروتز) یک سینه مصنوعی یا بخشی از یک سینه است که در سینه بند یا زیر لباس پوشیده شده است تا تمام یا بخشی از سینه شما را جایگزین کند. تولید کنندگان معمولا آنها را فرم پستان می نامند.

پروتز را می توان پس از کل پستان (ماستکتومی) یا بعد از بخشی از پستان (جراحی سینه محافظت یا لومپلکتومی) حذف کرد.

بیشتر پروتزهای سینه وزن، شکل و احساس سینه طبیعی دارند. آنها به صورت مستقیم بر روی پوست با چسب یا به جیب های خاص ساخته شده در سینه بند، لباس شنا، لباس فعال و لباس خواب اضافه می شوند.

بازسازی سینه چیست؟

بازسازی سینه عملیاتی است برای ایجاد شکل جدید سینه. گاهی اوقات پستان بازسازی شده، نامیده می شود. شما ممکن است در زمان ماستکتومی یا بعد از آن بازسازی سینه را انتخاب کنید.

هدف از بازسازی سینه این است که سینه ای را ایجاد کنید که به نظر طبیعی و شبیه سینه های دیگر شما باشد، اما پستان بازسازی شده دقیقا مشابه نیست. چندین گزینه وجود دارد - انواع بازسازی سینه را در صفحه بعدی ببینید. سینه های بازسازی ممکن است نوک پستان نداشته باشند اما می توان از طریق جراحی انجام داد. در غیر این صورت، نوک سینه ها و یا خالکوبی نوک پستان می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

انواع بازسازی سینه

شکل جدید پستان با استفاده از یک ایمپلنت، یا فلپ پوست، ماهیچه و چربی خود را از بخش دیگری از بدن شما ایجاد می شود.

آیا نیاز به پروتز یا بازسازی دارم؟

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک پروتز یا یک بازسازی بعد از جراحی بپوشید یا نه، یک تصمیم شخصی است. واکنش به از دست دادن یک سینه یا سینه از زن به زن متفاوت است. فقط شما می توانید آنچه را که احساس می کنید درست انتخاب کنید.

لازم نیست بلافاصله تصمیم بگیرید به استثنای اینکه شما مجاز به انجام یک بازسازی در همان زمان با ماستکتومی هستید، زمان محدودی برای تعیین زمان وجود ندارد. زمان مورد نیاز خود را در نظر بگیرید.

بعضی از دلایل انتخاب زنان برای پروتز سینه یا بازسازی شامل موارد زیر است:

جایگزینی وزن پستان از دست رفته - هنگامی که یک سینه برداشته شود، بدن دیگر متعادل نیست. این می تواند منحرفی کمی از ستون فقرات و یک قطره شانه در طرف آسیب دیده ایجاد کند. این تغییرات ممکن است منجر به درد کمر و گردن در طول زمان شود. مسائل با تعادل پس از داشتن یک ماستکتومی می تواند زنان را در هر اندازه سینه تأثیر بگذارد. پروتز یا بازسازی می تواند با تعادل کمک کند.

ایجاد تقارن هنگام پوشیدن لباس - اکثر زنان سینه های یکسان ندارند - عضله و بافت در هر طرف بدن متفاوت است. با این حال، پس از یک ماستکتومی، این تفاوت ها معمولا بیشتر قابل توجه است. پروتز یا بازسازی ممکن است به شما کمک کند احساس کنید و بیشتر متقارن باشید.

بازگرداندن اعتماد به نفس - ممکن است متوجه شوید که تجدید ظاهر طبیعی تر با پروتز یا بازسازی کمک می کند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، از جمله اعتماد به نفس، در مورد اینکه بدن شما پس از یک ماستکتومی چگونه به نظر می رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد به تصویر بدن و مسائل جنسیت بروید.

تنظیم به تشخیص و درمان - با استفاده از پروتز یا بازسازی ممکن است برخی از زنان با تجربه سرطان روبرو شوند. ممکن است احساس کنید که کنترل ظاهرتان را دارید.

 


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe ReaderAmerican Academy of Orthopaedic Surgeons American Association of Hip and Knee Surgeons Orthopaedic Trauma Association CASEY HIP & KNEE International Congress for Joint Reconstruction Alpha Omega Alpha American Joint Replacement registry American Board OF ORTHOPAEDIC SURGERY DC Orthopaedic Surgery /