هزینه جراحی زیبایی بینی | هزینه عمل بینی | جراحی بینی |عمل زیبایی بینی |عمل انحراف بینی

هزینه جراحی بینی ,هزینه جراحی زیبایی بینی ,هزینه عمل بینی , زیبایی بینی , عمل زیبایی بینی ، عمل زیبا سازی بینی جراح بینی ، جراح بینی خوب در تهران ، متخصص بینی ،جراحی زیبایی بینی ، جراحی بینی ، عمل زیبایی بینی ،هزینه عمل بینی ، عمل انحراف بینی ، هزینه عمل انحراف بینی ، بهترین جراح بینی ،بهترین جراح بینی گوشتی در تهران عمل بینی گوشتی، جراح بینی خوب در تهران و بهترین جراح بینی گوشتی در تهران، بهترین جراح بینی گوشتی در تهران، جراح پلاستیک بینی ،عمل بینی و جراحی بینی ،جراح بینی ، جراحی پلاستیک بینی ، جراحی زیبایی بینی ، عمل زیبایی بینی،بهترین جراح بینی، جراح بینی گوشتی ، هزینه عمل زیبایی بینی ، دکتر بینی ، جراحی بینی با قیمت مناسب ، بینی عروسکی ، بینی استخوانی ، جراح و متخصص بینی ، جراحی بینی با حفظ عملکرد طبیعی بینی - مشاوره تخصصی عمل زیبایی بینی. فرق بینی گوشتی و استخوانی، عمل بینی گوشتی، بهترین جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی گوشتی، جراحی زیبایی بینی، عمل زیبایی بینی،

چطور میتوان ظاهر بینی را بهتر کرد ؟؟

بینی شما عضو مهمی است که امکان بو کردن ، چشیدن ، و نفس کشیدن درست را به شما میدهد . همچنین تعیین کننده ترین جز چهره انسان هم هست

رینوپلاستی جراحی پلاستیک بینی برای اصلاح ظاهر و در اغلب موارد کارکرد بینی است . رینو از یونانی امده و به معنای بینی است

پلاستی هم یعنی شکل دادن . با رینوپلاستی بینی تغییر شکل می یابد تا ظاهر و یا تنفس فرد بهتر شود .

آیا هزینه این عمل تحت پوشش بیمه قرار میگیرد ؟؟

وقتی جراحی بینی برای بهبود کارکرد تنفسی آن باشد ، گرفتن تاییدیه پیش از عمل بیمه گر در مورد پوشش هزینه ها لازم است . جراحی ترمیم بینی نیز ممکن است به منظور بازگردان ظاهری طبیعی تر به بینی ناقص شده بر اثر بیماری ، تروما ، یا نقص مادرزادی انجام شود

مطب جراح به شما کمک می کند اسناد لازم را برای ارایه به بیمه گر و گرفتن تاییدیه پیش از جراحی تهیه کنید . هر جراحی ترمیمی بینی مستلزم معاینه دقیق ، اسناد مربوطه ، و روند جراحی مشخصی است تا بتوان از پوشش بیمه استفاده کرد

وقتی رینوپلاستی صرفا برای بهتر کردن ظاهر انجام شود . این عمل زیبایی است و هیچ پوشش بیمه ای به ان تعلق نمی گیرد

بهتر کردن ظاهر بینی

جراحی بینی رایج ترین عمل جراحی است که به منظور ایجاد هارمونی در صورت روی ساختمان صورت انجام می شود . با رینوپلاستی زیبایی یکی از نتایج زیر یا تمامی آنها حاصل می شود :

  • اصلاح پل بینی – اصلاح قوز یا گرفتگی ، تغییر پل پهن یا باریک
  • اصلاح نوک بینی – کوچک کردن نوک برجسته / دگمه ای ، تغییر زاویه نوک یا بلند کردن نوکهای کوتاه
  • تغییر شکل سوراخهای بینی ، شامل کوچک کردن سوراخهای گشاد
  • اصلاح چندین ویژگی بینی شامل اندازه ، زاویه و انحناهای بینی در ارتباط و تناسب با سایر اجرا صورت

 

بیان هدفتان از جراحی بینی ممکن است بسیار ساده و گاه هم کاملا دشوار باشد . برقراری ارتباط کلامی با جراح پلاستیکتان کلید دستیابی به نتایج مطلوب است . اما حواستان باشد که پیش بینی دقیق نتایج جراحی بینی دشوار است .

 

استخوان ، غضروف ، و بافت نرم در محلی بسیار کوچک محصور شده اند . و نحوه التیام بافتها هم بعد از جراحی با هم تفاوت دارد

در برخی از موارد ، شاید لازم باشد برای برآورده شدن انتظارتان بیش از یک عمل انجام دهید .

 

رفع یک مشکل

یکی از شایع ترین دلایل مشکلات تنفسی که به ساختار بینی مربوط میشود . انحراف تیغه میانی بینی است . این تیغه تکیه گاه اصلی دو طرف بینی است . تیغه ای انحراف دارد که قوز داشته باشد در رفته باشد . یا جابجا شده باشد

این مساله ممکن است مانع عبور هوا از یک یا دو مجرای بینی شود . رفع این مشکل مستلزم برداشتن بخشی از تیغه و جابه جا کردن آن است .

اگر ساختار تیغه دچار نقصی جدی باشد ، شاید پیوند زدن غضروف یا استخوان از نقاط دیگر بدن ضرورت پیدا کند . استخوان یا غضروفی که از پشت گوش یا دنده گرفته میشود .

گاه برای بازسازی تیغه و رفع نقصهای جدی دیگر بینی به کار میرود گاه ممکن است در عمل بازسازی بینی از پیوند و زبانه بافت نرم استفاه شود .

که این بستگی به علت و میزان نقص دارد . در موارد بسیار ممکن است ترمیم نقصهای جدی به چندین عمل نیاز داشته باشد .

کاندیدهای مناسب

کاندیدهای عمل جراحی زیبایی بینی افراد سالمی هستند که رشد صورت آنها به پایان رسیده باشد ( به طور کلی افراد 16 سال به بالا )

جراحی ترمیمی بینی  را می توان به توصیه پزشک در هر سنی انجام داد . دامنه سنی آن بسیار وسیع است : ممکن است نوزادان به دلیل شکاف لب یا کام به عمل ترمیمی نیاز پیدا کنند . و بیماران کهنسال هم ممکن است به دنبال برداشتن تومور ناچار تحت عمل ترمیمی قرار گیرند

نحوه عمل

جراحی زیبایی بینی را معمولا به صورت سرپایی در مطب ، مرکز جراحی ، یا اتاق عمل بیمارستان انجام میدهند . معمولا این عمل با بیحسی موضعی همراه با داروهای خواب آور وریدی یا بیهوشی عمومی انجام میشود .

این عمل را معمولا به صورت سرپایی در مطب ، مرکز جراحی ، یا اتاق عمل بیمارستان انجام میدهند . معمولا این عمل با بیحسی موضعی همراه با داروهی خواب آور وریدی یا بیهوشی عمومی انجام میشود

این عمل زیبایی بینی را معمولا به یکی از دو روش زیر انجام می دهند ::

  • روش بسته که با دید مستقیم محدودتر و دسترسی محدودتر به ساختمان بینی برشهای جراحی را در داخل بینی می زنند.
  • عمل باز که در آن قاعده بینی برش داده میشود تا بافت نرم از بلند کنند و جراح بتواند به طور مستقیم ساختمان زیر آن را ببیند

 

ممکن است برای کوچک یا بزرگ کردن بخشهای گوناگون بینی ، غضروف و استخوان را ببرند ، بردارند . جابجا کنند یا پیوند بزنند.

 

ممکن است بافت نرم را هم کم و زیاد کند یا تغییر شکل دهند . بینی شما را ممکن است در حین جراحی < بشکنند> عبارت درست ترش استئوتومی است یا شکستن استخوان بینی در محل تعیین شده .

تمامی تغییراتی که در ساختمان بینی شما داده میشود به عنوان بخشی از سیر جراحی دقیقا برنامه ریزی است .

 

آنچه در انتظارم در جراحی پلاستیک بینی است .

 

پس از جراحی  پلاستیک بینی ، ممکن است بینی را پانسمان کنند تا ساختمان بینی در جریان التیام سر جای خود بماند . یا ممکن است در بینی شما درن بگذارند تا مایعات خارج کند و مجبود نباشید آنها را فرو دهید .

وقتی استخوانها را در حین عمل می شکنند ممکن است بینی را گچ بگیرند تا در روند التیام محکم سر جایش بماند . صورتتان کبود و متورم میشود . بخصوص در ناحیه زیر چشمها .

ممکن است علاوه بر این . در فک بالایی یا دندانها نیز احساس درد و ناراحتی کنید . در چند روز اول بهتر است غذاهایتان آبکی باشد

 

باید در روزهای پس از جراحی  پلاستیک بینی  انتظار درد داشته باشید . کمپرسهای سرد و دارو به کنترل و کم کردن ورم و درد و ناراحتیتان کمک می کند . مهم است که سرتان را بالا نگه دارید تا ورم و کبودی کمتر شود و مایعات بینی فرو ندهید .

در 48 ساعت اول پس از جراحی موادی از بینی شما خارج خواهد شد .

 

ممکن است غلیظ و خون الود باشد و شاید لازم باشد که پوشش پشت لبتان را زود به زود عوض کنید تا احساس تمیزی و راحتی کنید .

احتمال دارد روز اول پس از جراحی را در رختخواب یا روی کاناپه بمانید . اما زیر سرتان باید در تمام مدت در کنارتان باشد . همچنین لازم است کمی راه بروید در حالی که یک بزرگسال مسئول هم کنارتان هست . خم نشوید یا چیز سنگین بلند نکنید

معمولا درن ها را ظرف یک تا دو روز پس از جراحی خارج می کنند . ظرف یک هفته ، پانسمان و گچ را هم احتمالا برمیدارند.

 

و کم کم ورم و کبودی کاهش می یابد وقتی احساس آمادگی کردید میتوانید فعالیتهای عادی روزانه را از سر بگیرید اما تا زمانی که جراحتان اجازه نداده فعالیت بدنی شدید نکنید . هیچ فعالیتی که در آن خطر اسیب دیدن بینی تان هست انجام ندهید – بینی ممکن است به سادگی دوباره بشکند .

ظرف شش هفته ، بیشتر ورم و کبودی ها دیگر قابل رویت نخواهد بود ، مگر نوک بینی ، باید دست کم یک سال اول پس از جراحی کرم ضد افتاب بزنید . ساختمان بینی شما و بافتهای نرم روی آن دست کم یک سال وقت میخواهند تا در شکل نهایی خود تثبیت شوند.

یکی از شایع ترین دلایل مشکلات تنفسی که به ساختار بینی مربوط میشود انحراف تیغه میانی بینی است . این تیغه گاه اصلی دو طرف بینی است . تیغه ای انحراف دارد که قوز داشته باشد . در رفته باشد یا جابجا شده باشد .

بنا بر گزارش انجمن جراحان امریکا عمل تغییر شکل بینی بیشترین تعداد را در عملهای جراحی زیبایی بینی در سال 2003 به خود اختصاص داده است . و هر سال 357 هزار عمل جراحی پلاستیک بینی در امریکا انجام شد .

در همین بررسی عمل تغییر شل بینی بیشترین عمل جراحی پلاستیک زیبایی بود که روی مردان و زنان انجام میشود . در سال 2002 اکادمی جراحان ترمیمی پلاستیک صورت امریکا گزارش کرد که هر عضو این اکادمی به طور متوسط در هر سال 27 و در هر ماه 6 عمل جراحی بینی انجام داده است .

 

آنچه باید بدانید

 

عوارض خاصی که ممکن است پس از جراحی بینی پیش بیایند عبارتند از احتمال خونریزی . علاوه بر این ، ممکن است عفونت هم ایجاد شود ، و اگر پیوند هم در بینی انجام شده باشد ممکن است این پیوند ها نگیرد . بافت اضافی جوشگاه و زایده های استخوانی نیز در محل شکسته شدن بینی ممکن است ایجاد شود . علاوه بر اینها در بینی شکسته ممکن است استخوانهای باشد که در می روند . حتی اگر در حین التیام خوب محکم و بسته شده باشند . همچون هر عمل جراحی دیگری که به بیهوشی نیاز دارد ، خطرهای خاص همراه با بیهوشی نیز در میان است .

 

نتایج جراحی بینی به اندازه بسیاری از جراحیهای دیگر قابل پیش بینی نیست هر چند ممکن است بتوان استخوان و غضروف را به خوبی شکل داد ، این شکل ممکن است با بافتهای نرم جفت و جور نشود . محدودیتهایی آناتومی خود شما اجازه انجام برخی از تغییرات را نمی دهد . برای نمونه اگر پوستی کلفت داشته باشید ، برای نمایان شدن شکل بینی به استخوان و غضروف بیشتری نیاز دارید تا کسی که پوستش نازک است . اگر پوست نازکی دارید هر انحنای غضروفی خود را نشان میدهد . حتما پیش از جراحی درباره هدفهای واقع بینانه خود مفصلا با جراحتان صحبت کنید .

نتیجه نهایی جراحی بینی ممکن است یک سال بعد به طور کامل معلوم شود . اما حتی نتایج اولیه هم ممکن است مایه رضایت خاطر زیاد افرادی شود که به دنبال ایجاد هارمونی در صورت خود یا اصلاح بینی برجسته یا نامتناسب با باقی اجزا صورت خود بوده اند . نتایج جراحی پلاستیک بینی دائمی است ، هر چند با بالا رفتن سن برخی از افراد ، ممکن است ظاهر بینی آنها تغییر کند ، از جمله تغییرات در غضروف و پایین افتادن نوک بینی .

جراحی پلاستیک زیبایی بینی ممکن است همراه با سایر عملهای جراحی روی ساختمان صورت ، عمدتا گذاشتن پروتز برای ایجاد هارمونی در صورت انجام شود . همچنین می توان این عمل را با عملهای جوان سازی صورت برای رفع نشانه های پیری انجام داد

این بینی شماست . انتظار نداشته باشید که عکس بینی ای را که خوشتان می اید برای جراح بیاورید و با جراحی پلاستیک بینی یکی مثل همین برایتان درست کند . ترکیب تمامی اجزای صورت با هم و نه بینی به تنهایی است . که چهره شما را می سازد . حتی اگر بینی شما را عینا شبیه تنهایی است که چهره شما را می سازد .حتی اگر بینی شما را عینا شبیه بینی ان عکس هم بکنند . باز شما شکل صاحب ان عکس نخواهید شد

اغلب وقتها ساختمان بینی شما و بافتهای نرم ان به گونه ای است که اجازه نمی دهد بینی شما را به شکلی که ممکن است دوست داشته باشید در اورند .

خلاصه انکه نمی شود این بینی را برایتان افرید حتما باید صریحا با جراحتان صحبت کنید و بفهمید که چه نتایجی را می توان به دست اورد و کدامها هم قابل حصول هستند .

اگر به فکر جراحی پلاستیک بینی افتادید و ویژگیهای نژادی و قومی خاصی دارید مثلا نژاد زرد اسیایی هستید یا اسپانیایی باید از جراحی تان بپرسید که آیا تجربه جراحی پلاستیک بینی روی افرادی از قوم یا نژاد شما را داشته است . جراحی پلاستیک بینی اقوام گوناگون به معنای تحمیل معیارهای جسمانی افراد سفید پوست نیست . جراح پلاستیک شما باید خواسته های فردی شما را براورده کند و تلاش کند ظاهری جذاب تر برای شما خلق کند که اگر مایل باشید ویژگی های قومی شما در ان حفظ شود .

بینی شاید برجسته ترین جز صورت و مرکزی ترین عضو ان باشد . اما کل ساختمان صورت است که به چهره شما در مجموع شکل میدهد . برای نیل به هارمونی در صورت ، ممکن است بتوان با استفاده از پروتز اندازه ، خطوط و زاویه های منطقه گونه ( زیر گونه و گونه ) یا چانه و فک را تغییر داد .
گذاشتن پروتز را میتوان هم به صورت یک عمل جداگانه و هم در ترکیبات گوناگون با جراحی پلاستیک بینی یا جراحی جوان سازی صورت انجام داد .

جراحی بینی استخوانی
جراحی بینی استخوانی بر روی بینی هایی که دارای پوست نازک و استخوان و غضروف محکم است، انجام می شود.
در جراحی بینی ، جراح بینی با حفظ عملکرد بینی فقط اقدام به رفع مشکلات آن می کند.
در جراحی بینی استخوانی چه مشکلاتی برطرف می شود؟
    قوز روی بینی برداشته می شود.
    انحراف بینی و کجی بینی از بینی می رود.
    افتادگی نوک بینی بهبود می یابد.
    بزرگی و کوچکی نوک بینی رفع می شود.
    سوراخ های نوک بینی کوچک می گردد.
 
جراحی بینی استخوانی :
بسیاری از افرادی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند خواهان جراحی بینی فانتزی یا عروسکی ، جراحی بینی شبیه به یک عکس ، جراحی بینی طبیعی هستند که این مدل ها برای افرادی که بینی استخوانی دارند، مناسب می باشد.
در روز عمل جراحی بینی فرد بهتر است، ناشتا باشد، پس از بستری شدن بیمار او به اتاق عمل منتقل می شود و توسط متخصص بیهوشی ، بیهوش می گردد.

پس از آن جراح بینی با یکی از روش های جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته اقدام به اصلاح ایرادات موجود در بینی می کند.

در حین جراحی بینی ، جراح بینی خوب انتظارات بیمار از جراحی زیبایی بینی را مد نظر قرار می دهد و پس از اتمام جراحی زیبایی بینی بیمار به بخش ریکاوری منتقل می شود و بعد از بهوش آمدن در بخش بستری می گردد.

در جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی ابتدا آزمایشاتی را برای فرد تجویز می کند.

عمل بینی استخوانی با لیزر :

امروزه شاهد تبلیغات زیادی در خصوص عمل بینی با لیزر هستیم باید گفت: هنوز علم پزشکی آن قدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر ساختار اسکلتی بینی را تغییر داد، لیزر فقط باعث شفاف تر شدن پوست بینی می شود.

 

جراحی بینی استخوانی

 
اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی به شرح ذیل می باشد:
    به مدت یک هفته قبل از جراحی زیبایی بینی از مصرف الکل و استعمال دخانیات جدا خودداری کنید.
    آزمایشاتی که جراحی بینی برای تان تجویز نموده است به طور کامل انجام داده و پیش از جراحی نتیجه آن را به جراح بینی نشان دهید.

    بیمار به مدت یک هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کند.
  آقایان پیش از مراجعه ریش و سبیل خود را تراشیده و بانوان بدون آرایش صورت مراجعه کنند.
  شب قبل از عمل جراحی زیبایی بینی شام سبک میل کرده و به مدت 8 ساعت قبل از عمل چیزی نخورید و ناشتا برای جراحی زیبایی بینی مراجعه کنید.
    
مراقبت های بعد از جراحی بینی که بیمار باید رعایت کند به شرح ذیل می باشد:

    بیمار بهتر است برای کاهش تورم بعد از جراحی بینی از کمپرس یخ استفاده کند.    بیمار باید مراقب باشد تا اسپلینت و چسب بینی خیس نشود.
    تا چند هفته از خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کند.

    تغذیه بعد از جراحی بینی را رعایت کند.
    از مسواک نرم برای مسواک زدن استفاده نماید.
    دو هفته بعد از جراحی بینی از خوردن داروهای رقیق کننده خون اجتناب کند.
    از لباس هایی که از جلو یا عقب باز و بسته می شوند، بعد از جراحی بینی استفاده کنید.

 

جراحی بینی استخوانی

 
عوارض جراحی بینی استخوانی چیست ؟
تنها عوارض جراحی تورم ، کبودی ، آبریزش و گرفتگی بینی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

در جلسه مشاوره اکثر افراد درباره عوارض جراحی زیبایی بینی می پرسند باید بگوییم که اگر برای انجام عمل جراحی بینی استخوانی به بهترین جراح بینی استخوانی در تهران مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی را رعایت کنید دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد.

هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر می باشد؟
به این نکته توجه داشته باشید که بخاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکنید و ابتدا درباره او تحقیق کنید و نمونه کارهایش را مشاهده نماید.

هزینه عمل بینی استخوانی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه های متخصص بیهوشی، هزینه های بیمارستان و غیره تعیین می شود.

 جراحی زیبایی بینی یکی از رایج‌ترین جراحی‌هایی است که امروزه به‌خصوص در کشور ما انجام می‌شود. هزینه عمل بینی در ایران بسته به نوع بینی و منطقه جغرافیایی بین ۲ تا ۲۰ میلیون تومان متفاوت است. جراحی زیبایی بینی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود.

عمل بینی ارزان

دوستم با یک و نیم میلیون بینی خود را عمل کرده و بسیار از نتیجه راضی است آیا می توانم به پزشک او اطمینان کنم؟

این ارزانی می تواند علل مختلفی داشته باشد. گاهی اوقات عمل جراحی بینی با هزینه حتی یک میلیون تومان در بیمارستانهای آموزشی تهران توسط رزیدنت ها انجام می شود.

یکی دیگر از علل ارزانی هزینه جراحی زیبایی بینی آشنایی با کارمندان یا پزشکان برخی کلینیک هایی زیبایی است. این کافیست تا برای انجام جراحی زیبایی بینی خود فقط مبلغ ناچیزی بین یک تا دو میلیون تومان بپردازید؛ مبلغی که اگر از کارمندان آن مرکز باشید، به پرداخت هزینه های وسایل مورد استفاده در اتاق عمل و شیرینی پزشک محترم ختم می شود.

هزینه جراحی استخوانی چقدر است؟

آیا هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی متفاوت است؟ بالاتر است یا پایین تر؟

عوامل مختلفی در هزینه جراحی زیبایی بینی تاثیر گذار هستند از جمله تغییراتی که نیاز است در جراحی زیبایی بینی انجام شود ، نوع بینی ،نوع پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و …، با توجه به اینکه فاکتورهای مختلفی در هزینه جراحی بینی تاثیر گذار هستند به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه جراحی بینی استخوانی ( پوست نازک ولی غضروفها محکم ) چقدر است .

دستمزد جراح بینی استخوانی ممکن است به چندین میلیون برسد که بسته به شرایط هر جراح متفاوت است. دستمزد های ارائه شده توسط جراحان مختلف، ممکن است با توجه به نوع عمل مورد نیاز نیز متفاوت باشند. این امر منصفانه است، چرا که عمل های پیچیده تر، به تخصص، مهارت و زمان بیشتری در اتاق عمل نیاز خواهند داشت.

جراحی بینی گوشتی

آیا هزینه عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی بیشتر است؟

این نوع بینی ها بدلیل داشتن غضروف های ضعیف و نازکتر و پوست با ضخامت بیشتر که در افراد با چربی بالاتر دیده میشود کمی تامل برانگیز است. در بینی های گوشتی چون با تقویت غضروف شکل داده می شوند میبایست توسط متخصص با تجربه حتما انجام شود که برگشت به حالت اول اتفاق نیفتد و قبل از هر گونه اقدامی مشاوره صورت پذیرد که البته می تواند کمی گرانتر هم برای داوطلب این عمل در بیاید. که حدودا بین ۴ تا ۷ میلیون تومان میباشد . باز هم باید تاکید کرد که هزینه تقریبی است.

از آنجایی که عمل بینی بسیار عمل حساسی است و در صورت عدم موفقیت عوارض جبران ناپذیری در پی دارد عمل های ارزان قیمت تحت نظر افراد بی تجربه توصیه نمی شود.
 


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe Reader