در طول مشاوره رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی ) شما آماده بحث در موارد ...

چطور میتوان ظاهر بینی را بهتر کرد ؟

بینی شما عضو مهمی است که امکان بو کردن چشیدن و نفس کشیدن درست را به شما می دهد . همچنین تعیین کننده ترین جز چهره انسان هم هست

رینوپلاستی جراحی پلاستیک بینی برای اصلاح ظاهر و در اغلب موارد کارکرد بینی است . رینو از یونانی امده و به معنای بینی است پلاستی هم یعنی شکل دادن . با رینوپلاستی بینی تغییر شکل می یابد تا ظاهر و تنفس فرد بهتر شود .

وقتی جراحی بینی برای بهبود کارکرد تنفسی ان باشد . تاییدیه پیش از عمل از بیمه گر در مورد پوشش هزینه ها لازم است . جراحی ترمیم بینی نیز ممکن است به منظور بازگردان ظاهری طبیعی تر به بینی ناقص شده بر اثر بیماری انجام شود . مطب جراح به شما کمک میکند تا جراحی بینی بهتری داشته باشید .

در مواردی که رینوپلاستی برای بهتر کردن ظاهر همزمان با جراحی بینی برای رفع مشکل تنفسی انجام شود . ممکن است بیمه ان بخش از هزینه های جراحی ، بیهوشی ، و سایر هزینه هایی را که مشخصا برای بخش ترمیمی جراحی صرف شده است تحت پوشش قرار دهد.

جراحی بینی رایج ترین عمل جراحی است که به منظور ایجاد هارمونی در صورت روی ساختمان صورت انجام میشود . با رینوپلاستی زیبایی یکی از نتایج زیر یا تمامی انها حاصل میشود :

اصلاح پل بینی : اصلاح قوز یا فرو رفتگی تغییر پل پهن یا باریک

اصلاح نوک بینی - کوچک کردن نوک برجسته

تغییر شکل سو

کاندید های عمل جراحی زیبایی بینی افراد سالمی هستند . که رشد صورت انها به پایان رسیده باشد . جراحی ترمیمی بینی را میتوان به توصیه پزشکدر هر سنی انجام داد . دامنه سنی ان بسیار وسیع است . جراحی بینی را معمولا به صورت سرپایی در مطب ، مرکز جراحی ، یا اتاق عمل بیمارستان انجام میدهند . معمولا این عمل با بیحسی موضعی همراه با داروهای خواب اور وریدی یا بیهوشی عمومی انجام میشود .

این عمل را معمولا به یکی از دو روش زیر انجام میدهند :

روش بسته با دید مستقیم محدودتر و دسترسی محدودتر به ساختمان بینی برشهای بینی در داخل بینی

عمل باز که در ان قاعده بینی برش داده میشود تا بافت نرم را بلند کند

ممکن است برای کوچک یا بزرگ کردن بخشهای گوناگون بینی غضروف و استخوان را ببرند . جا به جا کنند . یا پیوند بزنند .

پس از جراحی بینی ممکن است بینی را پانسمان کنند تا ساختمان بینی در جریان التیام سرجای خود بماند . یا ممکن است در بینی شما درن بگذارند تا مایعات را خارج کند و مجبور نباشید انها را فرو دهید . وقتی استخوانها را در حین عمل می شکنند ممکن است بین را گچ بگیرند تا در روند التیام محکم سرجایش بماند .

جراحی پلاستیک زیبایی بینی ممکن است همراه با سایر عملهای جراحی روی ساختمان صورت عمدتا گذاشتن پروتز برای ایجاد هارمونی در صورت انجام شود .

این بینی شماست . انتظار نداشته باشید که عکس بینی ای را که خوشتان میاید برای جراح بیاورید و با جراحی پلاستیک بینی یکی مثل همین برایتان درست کند. ترکیب تمامی اجزای صورت با هم - و نه بینی به تنهایی - است که چهره شما را میسازد . حتی اگر بینی شما را عینا شبیه بینی ان عکس هم بکنند. باز شما شکل صاحب ان عکس نخواهید شد .

اغلب وقتها ساختمان بینی شما و بافتهای نرم ان به گونه ای است که اجازه نمیدهد بینی شما را به شکلی که ممکن است دوست داشته باشید دراورند . خلاصه اینکه نمیشود این بینی را برایتان افرید حتما باید صریحا با جراحتان صحبت کنید و بفهیمد که چه نتایجی را میتوان به دست اورد و کدامها هم قابل حصول نیستند .

تعریف رینوپلاستی:

رینوپلاستی نام دیگر عمل جراحی زیبایی بینی است. رینوپلاستی متشکل از دو کلمه "رینو" به معنی بینی و "پلاستی" به معنی اصلاح کردن و یا زیبا کردن است. قدمت این نوع عمل به حدود دو هزار سال قبل باز می گردد. زمانی که در سرزمین هند یکی از مجازات های محکومین، قطع نمودن بینی بود که باعث می شد فرد محکوم تا آخر عمر خود چهره کریه المنظری و زشتی داشته باشد. پزشکان آن دوره  برای اصلاح این مشکل، بینی را با صمغ و موم شبیه سازی می کردند. این روش تا همین اواخر هم متداول بود به شکلی که در ابتدای قرن نوزدهم میلادی یک افسر بریتانیائی با الهام از آن سربازان آسیب دیده در جنگ را درمان می کرد. اما پیشینه رینوپلاستی مدرن به نیم قرن قبل و بعد از جنگ جهانی دوم برمی گردد. از ابتدای دهه چهل در ایران به کوشش افرادی همچون زﻧﺪه ﻳﺎد آﻗﺎی دﻛﺘﺮ اﺻﺎﻧﻠﻮ، عمل جراحی زیبایی بینی آغاز شد.
در گذشته هدف از رینوپلاستی فقط کوچک کردن و ظاهر بینی مورد توجه قرار می گرفت و به همین خاطر بسیاری از بیماران از نظر تنفس و بویایی دچار مشکلات حادی می شدند . و به این دلیل بود که قسمت زیادی از غضروف ها برداشته می شد و یا استخوان ها خورد می شدند. ولی با پیشرفت علم پزشکی، پزشکان متخصص دریافتند که به منظور حفظ ظاهر و عملکرد مطلوب می توان با بخیه زدن و شکل دادن غضروف ، نتیجه مطلوب تری بدست آورد . در جراحی بینی یا رینوپلاستی با استفاده از تکنیک هایی  که ظاهر طبیعی و معمولی بینی را حفظ میکنند نسبت به جراحی های به اصطلاح فانتزی اطمینان بیشتری وجود دارد و همچنین درصد ریسک بسیار پایین ترست.
کیفیت و ضخامت پوست و زوایای بینی نیز در تعیین شرایط مطلوب عمل بینی نقش به سزایی دارند . پزشک ابتدا با معاینه نوع و ضخامت پوست و همچنین در نظر گرفتن میزان انحراف و زوایای بینی با استناد به عکس های رنگی و استاندارد قبل از درمان، بینی شخص را آنالیز می کند.  مطمئناً موضوع تنفس بعد از عمل جراحی بینی بسیار امری جدی ست. اگر بینی پس از جراحی خیلی باریک شود، بیمار در تنفس دچار مشکل و گرفتگی شدید خواهد شد. بیماران می بایست این مسئله را نسبت به ظاهر بینی خود در اولویت قرار دهند.

 


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe Reader