هزینه عمل تنگ کردن واژن و تنگی واژن چقدر است ؟

لیزر یک تکنولوژی پیچیده است ، عمل تنگ كردن واژن با ليزر ، هزينه عمل تنگ كردن واژن با ليزر ، تنگ كردن واژن با عمل جراحي ، تنگ كردن واژن با جراحی ، عمل تنگ کردن واژن ، تنگی واژن ، عکس عمل تنگ کردن واژن تنگ کردن واژن با لیزر / هزینه عمل تنگ کردن واژن با لیزر / عمل تنگی واژن - لیزر سفید کردن واژن - هزينه سفيد كردن واژن با ليزر - هزینه لیزر سفید کننده واژن - لیزر بلیچینگ واژن - هزینه لیزر برای رفع تیرگی واژن - هزینه لیزر واژن - هزینه لیزر روشن کننده واژن - هزینه رفع تیرگی واژن با لیزر - فیلم لیزر واژن - عمل زیبایی واژن - عوارض عمل زیبایی واژن - هزینه عمل زیبایی واژن - مراقبتهای بعد از عمل زیبایی واژن - عمل زیبایی واژن چیست ؟ انواع جراحی زیبایی واژن - عمل ترمیم واژن - هزینه عمل تنگی واژن

تنگ کردن واژن

مشاوره تخصصی جراحی زیبایی واژن
تلفن مشاوره مستقیم : 09021180500

 

 

بهترین روشهای برای تنگ کردن واژن وجود دارد که در ادامه به توضیح آن میپردازیم :

بگذارید صادقانه عرض کنیم هدف اصلی تنگ کردن واژن ، بهبود رابطه جنسی است . و همه زنان ترجیح میدهند تنگ کردن واژن به شکل دائمی باشد . هر چند میدانیم که رابطه جنسی باید اضول و قاعده خود را داشته باشد .

بعضی از بانوان نباید به فکر تنگ کردن واژن باشند : کسانی که زایمان های متعدد داشته اند – کسانی که دارای سن زیاد هستند.

درمان تنگی واژن و عدم دخول

رابطه جنسی برای زن و مرد بسیار مهم است بر همین اساس شکل و نوع رابطه جنسی نیز میتواند در بهبود روابط زناشویی مهم باشد . کیفیت رابطه جنسی به عوامل متعددی بستگی دارد . که در این میان میتوان به جراحی زیبایی واژن به عنوان یکی از عواملی که سبب افزایش اعتماد به نفس در زنان میشود نام برد . خیلی از خانمها از گشادی واژن خود رنج میبرند و به دنبال راهی برای رفع این مشکل هستند و برای رفع گشادی واژن اقدام به عمل تنگی واژن میکنند که این یا با جراحی اتفاق می افتد یا با لیزر تنگی واژن . یک سری از بانوان هم هستند که شکل واژن شان به خودی خود تنگ است و برای رفع این مشکل در رابطه جنسی از ژل های روان کننده استفاده می کنند.

شکل واژن در عواملی قابل تغییر است : مثل زایمان و یا عفونت و یا رابطه جنسی بیش از حد . شکل واژن به طور طبیعی و تحت هورمون های زنانه دچار تغییر میشود عواملی مثل عادت ماهیانه و سن یائسگی میتواند مهم ترین عامل باشد . بارداری میتواند در تغییر شکل واژن مهم باشد . تغییرات واژن زنان در طول زایمان میتواند به مانند افزایش ترشح ، تغییر شکل و یا فشار باشد .

تنگ کردن واژن با لیزر یک روش غیر جراحی است و برای کسانی که ترجیح میدهند روش بدون جراحی و درد و خونریزی داشته باشند توصیه میشود . در جوانسازی واژن دوباره جوان کردن واژن مطرح است . چندین کاربرد دیگر هم دارد :
گشادی واژن را رفع میکند – رفع خشگی و سوزش واژن – رفع شل شدگی واژن – درمان بی اختیاری ادرار –افتدگی رحم و درمان یائسگی.
لیزر co2 علاوه بر تنگ کردن واژن باعث افزایش کلاژن و بهبود در گردش خون نیز میشود . دستگاه لیزر با اثر گذاشتن روی بافت مخاطی واژن تولید کلاژن را تحریک می کند و باعث عملکرد بهتر لایه مخاطی میشود .
لیزر واژینال هیچ آسیبی به دستگاه اعصاب ناحیه تناسلی نمیزند / درمان ان سریع تر است / نسبت به روشهای دیگر تنگ کردن واژن دوره نقاهات بسیار کمتری دارد و فرد سریعتر می تواند به زندگی روزانه خود بازگردد.
جراحی برای تنگی واژن ممکن است برای زایمان خوب نباشد ولی لیزر خیلی بهتر است.

عمل تنگ کردن واژن

 امروزه به چند روش انجام میشود که در ادامه به شرح آنها می پردازیم:

تنگ کردن واژن - عمل تنگی واژن با روشهای مختلفی صورت میگرد .
-    تنگ کردن واژن با لیزر
-    تنگ کردن واژن با نخ واژن
-    تنگ کردن با عمل جراحی
-    تنگ کردن واژن با عمل پرینورافی
اما امروزه افراد ترجیح میدهند با استفاده از لیزر واژینال ، عمل تنگ کردن واژن را انجام بدهند .

جراحی زیبایی واژن

با کمترین هزینه تنگ کردن واژن با لیزر و انجام عمل تنگی واژن و تنگ کردن واژن میتواند در یک جلسه و یا در چند جلسه توسط جراح و متخصص زنان صورت بگیرید . بدون نیاز به بستری شدن. بدون بروز عفونت میباشد . عمل تنگ کردن واژن نیازی به همراه ندارد .تنگ کردن واژن میتواند به چندین روش مختلف صورت بگیرید . روش جراحی تنگ کردن واژن و عمل تنگ کردن واژن با لیزر که جز جدیدترین روشهای تنگی واژن میباشد .

این عمل اگر با درد و سوزش همراه باشد میتوان از طریق کرم های مخصص و یا پماد های مخصوص جهت کاهش سوزش و درد بعد از لیزر استفاده کرد .

هزینه جراحی زیبایی واژن

هزینه جراحی واژن بین 2 تا 3 میلیون

هزینه عمل جراحی واژن بین 2 و نیم تا 3 و نیم میلیون

هزینه جراحی زیبایی واژن بین 2  تا  3  و نیم میلیون
 

 هزینه عمل تنگ كردن واژن
 

هزینه عمل تنگ کردن واژن بین 3 و نیم تا 3 و نیم میلیون

هزینه لیفت واژن بین 1 و نیم تا 2 و نیم میلیون

 عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) چقدر طول می کشد؟

پیش از هرگونه عمل زیبایی واژن ، حتما یک جلسه مشاوره در کلینیک لازم است. در این جلسه، پزشک نحوه جراحی زیبایی واژن  را برای شما توضیح خواهد داد و به شما کمک می کند که بفهمید قبل از عمل، در حین جراحی واژن و پس از آن، باید چه انتظاراتی داشته باشید. بیشتر عمل های لابیاپلاستی تحت بی حسی موضعی بدون تزریق وریدی(IV therapy) انجام می شوند. زمان عمل حدودا یک ساعت است و شما میتوانید پس از عمل ( بعد از یک استراحت نیم ساعته ) به راحتی به خانه خود بازگردید.

عمل تنگ كردن واژن با لیزر

یکی از مجهزترین مراکز لیزر واژینال - عمل تنگی واژن  در تهران است که بسته به نوع خدمات هزینه های متفاوتی دارد . میخواهید عمل تنگی واژن را انجام بدهید درباره اش به تفصیل تحقیق کرده اید ، و مطمن باشید که فرد مناسب را برای انجام عمل تنگی واژن پیدا کرده اید . با این حال ، هزینه این عمل تنگی واژن و مراقبتهای حین عمل تنگی واژن برایتان خیلی گران است .

امروزه روش های نوین و جدیدی در درمان بیماری های زنان ابداع شده . که می توان به تکنولوژی لیزر تنگی واژن از آن نام برد .

لیزر تنگی واژن  در حوزه زیبایی پوست و رفع تیرگی واژن از دیرباز تا کنون عمومیت پیدا کرده است .

شاید درمانهای جایگزینی وجود داشته باشد که هزینه اش کمتر از آن درمانی باشد که پزشکتان به طور مشخص برای رسیدن شما به هدفهایتان توصیه میکند .
 

هزینه تنگ كردن واژن با لیزر نی نی سایت

سایت نی نی سایت می تواند مرجع خوبی برای قیمت گذاری در لیزر واژینال و لیزر تنگی واژن باشد .

هزینه تنگ كردن واژن با نخ نی نی سایت

با توجه به وضعیت زندگی خانم ها و خاصیت ارتجاعی واژن که به مرور زمان با افزایش سن دچار افتادگی و شلی میگردد . بر آن شدیم که تکنیک جدید استفاده از نخ جهت بالا کشیدن نخ و پرینه را به شما معرفی کنیم .
موارد استفاده :
1- ترمیم ورودی واژن و جوان سازی
2- تنگ کردن واژن
3- بازسازی پرینه بعد از زایمان و اپیزیوتومی
4- ترمیم شل شدگی چروک خردگی پرینه
5- لیفت دستگاه تناسلی خارجی ( ولو)
روش های تاثیر نخ در تنگ کننده واژن
1- تاثیر مکانیکال که بسیار سریع است و باعث تنگی ولو یا فرج میشود .
2- تاثیر طولانی مدت که با تشکیل کلاژن و ایجاد فیبروز و افزایش خون رسانی باعث جوان سازی واژن میگردد
سیستم نخ : تکنیکی است که در گذشته جهت لیفت صورت و بدن استفاده میشود و در حال حاظر متد جدیدتر آن جهت لیفت پرینه و واژن استفاده استفاده میگردد . نخ ها قابل جذب بوده و اثر آن تا اخر عمر در پرینه در صورتیکه بیماران زایمان طبیعی نداشته باشد باقی می ماند.

هزینه عمل تنگی واژن

اغلب زنان نمیدانند که بیمه گر ها به موجب قانون موظف اند در صورتی که جراحی عمل تنگی واژن را پوشش بدهند . این قانون شامل عملهایی میشود که به تشخیص جراح پلاستیک شما برای رفع تیرگی واژن و جراحی زیبایی واژن صورت میگیرد .

ترمیم بخیه واژن

ترمیم واژن به چهار عامل مختلف بستگی دارد : خواست شخصی ، توصیه پزشک ، زمانبندی ، وضعیت عمومی سلامتی 

نتایج نهایی ترمیم واژن ممکن است یک سال بعد به طور کامل معلوم شود . اما حتی نتایج اولیه هم ممکن است مایه رضایت خاطر زیاد افرادی شود که به دنبال ایجاد هارمونی در شکل واژن خود بوده اند . نتایج ترمیم واژن دائمی است ، هر چند با بالا رفتن سن برخی از افراد ، ممکن است ظاهر واژن آنها تغییر کند .

عمل تنگی واژن

عمل تنگی واژن یک عمل زیبایی است که بیمه گر ها آن را تحت پوشش قرار نمی دهند . در مواردی که ناحیه واژن شل شده باشد و یا شخص دچار کیست تخمدان و یا ناراحتی در دستگاه تناسلی خود باشد که جنبه غیر از زیبایی داشته باشد میتوان شامل بیمه بود .

کاربرد لیزر تنگ کردن واژن

گاهی بی اختیاری ادرار ممکن است به علت استرس و یا فشار بر مثانه باشد . شل شدن عضلات واژن و نیز دیواره ی بین مثانه و واژن ، که با کاهش سطح استروژن اتفاق می افتد علت اصلی این اتفاق است .

مشکلات دستگاه تناسلی زنان

با قطع ترشح استروژن ، اتروفی و پیر شدن سیستم ادراری تناسلی نیز اغاز میگردد . در این زمان دیواره ای واژن به تدریج خاصیت الاسیته خود را از دست میدهد ، ضخیم شده و به نوعی کوتاه تر و دارای عرض کمتر میشود . این تغیررات باعث میشود تا مشکلاتی همچون بی اختیاری ادراری ، خشکی واژن ، تحریک و سوزش آن ایجاد گردد .

این شرایط جسمانی احتمال بروز عفونت های ادراری را نیز به شدت افزایش میدهد . تغییر در ترشحات واژن باعث میشود محیط حالت اسیدی پیدا کرده و عاملی برای بیشتر شدن عفونت های واژن و همچنین بی اختیاری ادرار گردد. عفونت های ادراری میتواند کاملا بدون علامت باشد اما اسیب خود را به دستگاه ادراری و خصوصا کلیه ها وارد نماید . بنابراین در مواردی همچون کدر شدن ادرار در یک مقطع زمانی یا تب های بی دلیل لازم است به احتمال عفونت های ادراری توجه کرد . آزمایشان دوره ای هم میتواند در کنترل و پیشگیری از عفونت های ادراری مقید واقع شود.

خطرات ناشی از جراحي واژن چیست؟


خطرات ناشی از جراحی واژن انسداد پلاستیک شامل خونریزی ، هماتوم ، عفونت و جای زخم است.

نسبت مزایایی لیزر تنگی واژن / لیزر سفیدی واژن به روشهای دیگر چیست ؟

سفید کردن واژن با لیزر را میتوان جز موثرترین و بهترین روش جهت درمان تیرگی و کبودی ناحیه واژن دانست . این روش به صورت سرپایی و بدون درد است و در چندین جلسه قابل انجام است

لیفت واژن با نخ به چه نحو است ؟

پس از انکه زنان پا به سن شدند شکل و عضله واژن آنها دچار ضعف میشود . مضاف بر شلی واژن مشکلاتی مانند نارضایتی جنسی ، بی اختیاری ادرار ،عفونت های مکرر سبب میشود که این افراد به دنبال تنگ کردن واژن باشند .
تنگی واژن با نخ چون به صورت سرپایی است و یکی از روشهای جدید هست میتواند بسیار مفید باشد .
در عمل لیفتینگ واژن با نخ ، دهانه واژن لیفت داده میشود  و موجب تنگ تر شدن دهانه واژن میشود . و چون این بخیه زدن ها سبب میشود دهانه واژن به بالا کشیده شود این امر منجر به تغییر شکل واژن شده که به حالت جوانی بماند .

از چه نخ های برای تنگ کردن واژن استفاده میشود ؟
مزیت عمل تنگ کردن واژن با نخ چیست ؟
قبل از عمل لیفتینگ واژن با نخ چه توصیه هایی میشود ؟

گشادی واژن چیست ؟


واژن را میتوان به شکل  یک لوله عضلانی دانست  که اطرافش با بافت همبند پر شده است . پس اگر به دلایلی این بافت همبند یا عضلات آن شل شود حالتی که ایجاد میشود ، حس باز بودن ( به طور عامیانه گشادی واژن ) اتفاق می افتد .

ایجاد رابطه جنسی موفق نقش بسیار مهمی در بهبود رابطه جنسی دارد . مشکل گشادی واژن در زنان سبب میشود که هم مرد و هم زن نتوانند لذت کافی از رابطه ی جنسی خود را ببرند .

فیلم عمل زیبایی واژن با لیزر

بنا به شرایط جامعه امروزی و برخی محدودیت ها مشاهده فیلم عمل زیبایی واژن مقدور نمیباشد . و برای مشاهده فیلم جراحی زیبایی واژن باید به مطب مراجعه کنید
 

عوامل تیرگی واژن چیست ؟

عوامل تیرگی واژن را میتوان : افزایش سن - استفاده از ژیلت - ژنتیک ، لباس نامناسب .

روشهای رفع تیرگی واژن چیست ؟

استفاده از کرم های مناسب - استفاده از لیزر رفع تیرگی واژن - استفاده از موارد ترکیبی و شیمیایی .

 

سفید کردن واژن با لیزر از چه طریق انجام میشود ؟

سفید کردن واژن با لیزر از طریق دستگاه لیزر مونالیزا اتفاق می افتد . این دستگاه دارای تکنولوژی co2 است . و برای رفع تیرگی واژن ، روشن کردن دستگاه تناسلی استفاده میشود.

تنگ کردن دائمی واژن با لیزر
امروزه پزشکان با کمک لیزر CO2 به تنگ کردن واژن زنان کمک می کنند. از مزایای این روش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

    غشای مخاط به شکل عادی خود باقی می ماند
    باعث کلاژن سازی می شود
    ماندگاری طولانی دارد
    علائم جراحی غیر قابل برگشت خواهد بود
    سرپایی بوده و نیازی به بستری ندارد
    هزینه آن کمتر از جراحی است

مراقبت های بعد از لیزر تنگ کردن واژن
درسته که این عمل تنگی واژن به صورت سرپایی است ولی باید مواردی را رعایت کنید :
اگر دارای درد و سوزش هستید میتوانید از داروهای مخصوص خود استفاده کنید .
تا دو هفته از رابطه جنسی خودداری کنید
از انجام کارهای سنگین خودداری کنید .

برای رفع گشادی واژن با لیزر چند جلسه لازم است ؟
میزان شل شدگی بافت واژن مشخص میکند تعداد جلسات لازم را برای لیزر تنگی واژن،در برخی موارد نیاز به دو جلسه درمانی است و در برخی موارد نیاز به 6 جلسه لیزر درمانی .تعیین تعداد جلسات رفع گشادی واژن به پزشک متخصص مربوط میشود .  


آمادگی قبل از لیزر تنگی واژن :
قبل از عمل تنگی واژن نیاز به معاینه دارد و شخص نباید عفونت داشته باشد /اگر شخص دچار عفونت باشد باید آزمایش پاپ اسمیر بدهد / بهترین زمان برای انجام لیزر ، 5 روز پس از اتمام دوره پریود است.

تنگ کردن دائمی واژن با لیزر

امروزه پزشکان با کمک لیزر CO2 به تنگ کردن واژن زنان کمک می کنند. از مزایای این روش میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  
 2.     غشای مخاط به شکل عادی خود باقی می ماند
 3.  
 4.     باعث کلاژن سازی می شود
 5.  
 6.     ماندگاری طولانی دارد
 7.  
 8.     علائم جراحی غیر قابل برگشت خواهد بود
 9.  
 10.     سرپایی بوده و نیازی به بستری ندارد
 11.  
 12.     هزینه آن کمتر از جراحی است
   

معاینات لگنی واژن

ریلاکس کردن ورودی واژن ، میتواند مانع از جا پریدن بیمار و ایجاد اضطراب و هراس در وی گردید . بعد از وارد کردن اسپکولوم ، سرویکس و تمام جهات واژن با دقت باید بررسی شوند . توجه به فورنیکس ها به علت احتمال مخفی ماندن ضایعاتی مثل زگیل تناسلی در این مناطق نیازمند صرف وقت خاص است. از هر نوع ضایعه واضعی در سرویکس و واژن باید بیوپسی گرفته شود . چک کردن از نظر بیماری های منتقطه تناسلی در بالغین و جونان توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماریها توصیه میشود .

بعد از دراوردن اسپکولوم ، باید لمس لگن انجام شود . ژل به دستکش مالیده و با یک یا دو انگشت به ارامی وارد واژن میشویم .به طور کلی، در پزشکان راست دست ، انگشتان دست راست وارد واژن میگردد و دست چپ روی شکم قرار میگیرد تا فشار متقابل روی احشا لگنی ایجاد نماید . در بیماران با درد لگنی معاینه پلکانی به عنوان " معاینه لگنی عملکردی " توصیه میشود به این صورت که ارگان های مختلف لگن به ترتیب لمس میشوند : شامل کف لگن ، مثانه ، رکتوم ، سرویکس ، و کلدوساک . اسپاسم عضلات کف لگن یک علت شایع همراه درد لگن است . 

واژن ، فورنیکس ها و سرویکس به دقت از نظر حضور توده و یا نامنظمی باید لمس گردند . یک یا دو انگشت در فورنیکس خلفی به ارامی وارد شده و رحم دقیقا بالاتر از سطح پوبیس لمس می گردد . با این روش ، سایز ، شکل ، تحرک ، توام ، حدود و موقعیت رحم مشخص میشود. از بیمار باید درخواست شود ، در مناطقی که درد دارد واکنش نشان دهد و یا پزشک به تغییرات چهره بیمار توجه بنماید.

قبل از این که اولین معاینه لگنی انجام شود ، توضیح در مورد روند معاینه ( و این که شاید لازم شود که از اسپکولوم استفاده گردد) ، توضیح در مورد نحوه شل کردن بدن توسط بیمار و استفاده از ژل لیدوکائین در صورت لزوم کمک کننده است . توضیح به بیمار باید داده شود در مورد اناتومی شکل واژن و ترمیم واژن ، انچه که بعد از منارک با ان مواجه میشوند ، که هایمن یک پرده الاستیک و قابل انعطاف است که معاینه اثری رو باکره بودن ندارد . بیمار باید تشویق شود که خودش ورودی واژن را به طور اختیاری شل کند و یا اگر تمایل دارد از اینه برای این کار استفاده نماید در صورت شک به وارد شدن ضربه قوی و بارز به بیمار و یا وقتی که بیمار احساس درد زیاد میکند ، به طوری که نمی تواند معاینه را تحمل نماید ، معاینه زیر بیهوشی لازم میگردد. ریسک بیهوشی جنرال در مقایسه با ظلاعاتی که به سمت می اید ، باید سنجیده شود.

شبکه رحمی - واژنی

عصب دهی :رحم ، واژن کلیتوریس ، بولب وستیبولار

مسیر : در طول عروق رحمی و لیگامان های کاردینال و یوترساکرال الیاف سمپاتیک و حسی از T10، L1 مشتق می شوند . الیاف پاراسمپاتیک ازs2 به s4 مشتق میشوند .

تخریب شبکه هایپوگاستریک فوقانی منجر به اختلال عملکرد جنسی و مثانه و روده پس از عمل جراحی میشوند . در هیسترکتومی که قسمتی از این سیستم برداشته میشود ، میتواند منجر به اختلال عملکرد شدید احشایی و جنسی شود .

هایپوگاستریک ساکرال در حین دایسکشن فضاهای خلف صفاقی عمقی لگن در حین جراحی اندومتریوز با انفیلتراسیون عمقی ، یا در طی اکسپوزشدن میباشد . اختلال عملکرد جنسی ، ادراری و روده به دنبال هسترکتومی جهت بیماری های خوش خیم یا پروسیجرهای آویزان سازی اپیکال واژن گزارش شده است در محلی که عصب هایپوگاستریک تحتانی هنگام قطع کردن یا سوچور کردن اسیب می بیند .

واژن یک لوله فیبروماسکولار توخالی است که از وستیبول ولو تا رحم امتداد دارد . در موقعیت دورسال لیتوتومی ، واژن مستقیما در خلف ساکروم قرار میگیرد اما محور آن در موقعیت ایستاده همواره افقی است . واژن در قسمت فوقانی درست بالای سرویکس و واژن فورنیکس قدامی خلفی ولترال نامیده میشود ، از انجا که واژن در قسمت خلفی در موقعیت بالاتری به رحم متصل میشود ، دیواره خلفی واژن سه سانتی متر از دیواره قدامی آن بلندتر است . خلفی واژن از کلدساک خلفی و حفره پریتوئن توسط دیواره واژن و پریتوئن جدا میشود .

این نزدیکی از نظر بالینی و تشخیص مفید است. کلدوسنتز تکنیکی است که در ان یک سوزن در محل خلف سرویکس از طریق دیواره واژن به داخل پریتوئن باز میشود ، که از ان برای بررسی خونریزی خونریزی در کورپوس لوتئوم ، سایر علل خونریزی داخل شکم ) چرک ، ( مانند : بیماری التهابی لگن ، آبسه ، پاره شده ) و یا سایر مایعات داخل شکمی استفاده میشود .

انسیزایون به فضای پریتوئن در این محل از طریق واژن ، کوپولوتومی خلفی نامیده میشود که میتواند به عنوان روش کمکی در خارج کردن توده های آدنسکی با لاپاراسکوپ به کار رود که در ان تمام توده از راه واژن خلفی برداشته میشود .

مدخل ورودی واژن گاهی توسط یک غشا یا یک چین از بافت همبند پوشیده میشود که هایمن خوانده میشود .

پس از شروع فعالیت های جنسی و تولد نوزاد این بافت توسط افتی نامنظم جایگزین میگردد . بخش تحتانی واژن در هنگام عبور از هیاتوس اوروژینال در دیافراگم لگنی تنگ میگردد . قسمت فوقانی واژن فضای بیشتری دارد کل طول واژن دارای قابلیت اتساع است که در خصوص در تولد نوزاد مشخص تر میشود . واژن در بخش قدامی ، کاملا نزدیک به یورترا ، گردن مثانه ، تریگون مثانه و مثانه خلفی قرار دارد . واژن از سیستم ادراری تحتانی و سیستم گوارشی توسط فاسیای آندوپلویک که یک لایه پوشاننده فیبری -عضلانی است . جدا میشود

واژن از سه قسمت تشکیل شده است :

1. مخاط . مخاط واژن از اپیتلیوم سنگفرشی غیر کراتینیزه فاقد غدد تشکیل شده است . لغزندگی واژن به طور اولیه توسط ارتشاح ترانسودا صورت میگیرید ترشحات غدد سرویکس و غدد بارتولن نیز به این ترشحات کمک میکند . مخاط دارای الگوس خاصی از شیارهای عرضی و برامدگی است که اصطلاحا rugae خوانده میشود . مخاط واژن به هورمون ها حساس است و استروژن باعث تکثیر و بلوغ آن میشود . مخاط واژن توسط مخلوطی از فلور باکتری ها پوشیده میشود که لاکتوباسیل ها ارگانیسم غالب را تشکیل می دهند pH واژن به طور طبیعی 3/5-4/5 است.

2. لایه عضلات : شامل عضله صاف و بافت همبند است که به صورت دو لایه شل حلقوی در داخل و طولی در خارج قرار گرفته اند

3. آدوانتیس : از فاسیای آندوپلویک تشکیل میشود که به بافت عضلانی زیرین چسبیده است .

خونرسانی واژن توسط شریان و شاخه هایی از شریان مثانه ، رکتال و پودندال داخلی صورت میگیرد .

عصب گیری : قسمت فوقانی توسط شبکه یورتروواژینال و قسمت دیستال توسط عصب پودندال عصب دهی میشود.

رحم

رحم یک ارگان فیبروماسکولار است که به سرویکس در پایین و کورپوس یا تنه رحم در بالا تقسیم میگردد .

سرویکس

قستمی از سرویکس که در واژن قرار گرفته است اگزوسرویکس یا بخش واژینال نام دارد . اگزوسرویکس دارای سطحی گرد و محدب می باشد و دارای دهانه ای حلقوی یا شکاف مانند میباشد ( اکسترنال OS) که به داخل کانال اندوسرویکس باز میشود . کانال اندوسوریکال در حدود 2-3 سانتی متر طول دارد و در پروگزیمال به کانال رحم در ( اینترنال ) باز میشود .

مخاط سرویکس حاوی دو اپی تلیوم سنگفروشی مطبق ( نشان دهنده اگزوسرویکس ) و است .

در اوایل دوران کودکی ، طی حاملگی یا در مصرف اپی تلیوم استوانه ای ممکن است از کانال اندوسرویکس به سمت کانال اگزوسرویکس کشیده شوند .

تنه رحم

تنه رحم از نظر اندازه و شکل ظاهر با توجه به شرایط هورمونی و شرایط زایمان متفاوت است در زمان تولد سرویکس و تنه رحمی از نظر سایز به یکدیگر شبیه اند . در زنان بزرگسال ، تنه دو یا سه برابر سرویکس است .

موقعیت رحم در مقایسه با ساختارهای دیگر لگنی متغیر است و عموما بسته به موقعیت قرارگیری ان قدامی ، میانی ، خلفی ، خمیده و ورسیون توصیف میشود . فلکسیون زاویه بین محور طولی تنه رحم و سرویکس است در حالی که ورسیون زاویه بین محل اتصال رحم و بخش فوقانی واژن است . گاهی به علت پاتولوژی داخل لگن ممکن است موقعیت غیر طبیعی مانند اندومتریوزیس یا چسبندگی رحم به وجود اید .

تنه رحمی به مناطق متفاوتی تقسیم میشود . محلی که به آن کانال اندوسرویکس به فضای اندومتر باز میشود . ایسم یا سگمان تحتانی رحم نامیده میشود در هر قیمت از تنه فوقانی رحم ، محل قیف مانندی وجود دارد که محل ورود لوله های فالوپ است و کورنه آ رحمی نامیده میشود .

کاویتی رحم فضای مثلت مانند است و سطح مخاطی تنه رحمی را تشکیل میدهد . اپیتلیوم اندومتر استوانه ای و غده ای استرومای اختصاصی را تشکیل میدهد این اپیتلیوم در طی سال های باروری تحت تاثیر تغییرات دوره ای از نظ ساختمانی و عملکردی قرار میگیرد ، که با ریزش منظم اندومتر سطحی و دژنره شدن از لایه بازال همراه است .

لایه عضلانی رحم "میوتر" شامل الیاف صاف در هم پیچیده است که حدودا 1/5 الی 2/5 ضخامت دارد . تعدادی از فیبرهای بیرونی در امتداد با الیاف لوله و لیگامان قرار میگیرد .

پریتوئن اکثر قسمت های تنه رحم و بخش خلفی سرویکس را میپوشاند که سروز رحمی نامیده میشود . در قسمت خارجی لیگامان پهن که خود 2 لایه از پریتوئن است که منبع عصبی-عضلانی رحم را می پوشاند به سرویکس و تنه رحم متصل میشود . در قسمت قدام ، مثانه بر روی ایسم و سرویکس رحم قرار گرفته است .

خونرسانی

شریان خونرسانی به رحم شریان رحمی نام دارد که با شریان تخمدانی و واژینال آناستوموز میگردد .

عصب گیری

عصب گیری رحم از شبکه رحمی-واژنی صورت میگیرد .

دستگاه ژنیتال و ساختمان های وابسته

دستگاه ژنیتال در پائین حفره داخل شکمی قرار گرفته است و با فضای داخل شکمی و محتویات آن ، فضای رتروپریتوئن و کف لگن مرتبط است . دسترسی به دستگاه ژنیتالیای تحتانی از طریق دیواره شکمی یا پرینه نیازمند دانستن آناتومی این مناطق و ارتباطات آنها است.

مثلث اوروژنیتال

مثلث اوروژنیتال حاوی ساختارهای ژنیتالیای خارجی مدخل پیشابراه است این ساختارهای خارجی که کمپارتمان های عمقی و سطحی پرینه را می پوشانند ولو نامیده میشوند .

ولو

مونس پوبیس

مونس پوبیس یک برامدگی مثلثی شکل است که در قدام استخوان پوبیش قرار گرفته است که حاوی بافت چربی است و تا محل اتصال به دیواره شکم توسط پوست مودار پوشیده شده است .

لابیاماژور

لابیا ماژور یک جفت چین فیبروآدیپوز است که از مونس پوبیس تا قسمت تحتانی و خلف کشیده شده است و در خط وسط در قدام آنوس در فورشت خلفی به هم متصل میشوند . 

لابیاماژور حاوی انتهای لیگامان گرد و گاهی حاوی دیورتیکول میباشد .

لابیامینور

لابیا مینور بین دو لابیا ماژور قرار گرفته است ، در عقب به یکدیگر متصل می شوند . چین های قدامی در قسمت قدام به یکدیگر متصل می شوند تا پره پوس یا کلاهک کلیتوریس را تشکیل دهند . لابیا مینور توسط پوست بدون مو پوشیده شده است . که استرومای فیبروالاستیک غنی از اجزای عصبی عروقی را دربر میگیرد ناحیه بین دو لابیا مینور ، در خلف وستیبول واژن را تشکیل می دهند .

کلیتوریس

کلیتوریس یک ارگان قابل نعوظ به ابعاد حدود 2-3 سانتی متر است . کلیتوریس حاوی دو شاخک و دو جسم غاری است و توسط یک تکمه گرد حساس پوشیده میشود .

مدخل واژن

مدخل واژن توسط هایمن پوشیده شده است که یک غشای مخاطی هلالی شکل است که پس از پاره شدن توسط کارنوال های گرد جایگزین میگردد . مدخل مجازی غدد بزرگ در هر طرف وستیبول قرار گرفته است . غدد کوچک و متعدد در قسمت خلف و بین مدخل واژن و پیشابراه پراکنده شده اند.

مدخل پیشابراه

مدخل پیشابراه بلافاصله در قدام مدخل واژن و حدود 2-3 سانتی متر زیر کلیتوریس قرار گرفته است. مجرای غدد اسکن به صورت یک سوراخ در سطح خلفی مدخل پیشابراه دیده میشود

ارگان های لگنی در زنان در قسمت تحتانی حفره شکمی لگنی قرار گرفته اند و در قسمت فوقانی و خلفی توسط روده کوچک و بزرگ پوشیده شده اند . در قسمت قدام دیواره رحم با سطح فوقانی خلفی مثانه در تماس است . رحم توسط ساختمان های زیر در محل خود تثبیت شده است .

1. لیگامان گرد : که در جهت پایین و خارج به طرف حلقه اینگوئینال کشیده شده است .

2.لیگامان یوتروساکرال که حمایت از سرویکس و بخش فوقانی واژن را بر عهده دارد و با الیاف لیگامان کاردینال در نزدیکی سرویکس به شکل انگشت مانند درهم می امیزد

3. لیگامان کاردینال که حمایت از سرویکس و بخش فوقانی ان را بر عهده دارد .هم چنین مثانه را نیز حمایت می کند .

کف لگن شامل تمام ساختارهایی میباشد که دهانه خروجی لگن را از پوست در قسمت تحتانی تا پریتوئن در قسمت فوقانی می بندند ، کف لگن معمولا توسط دیافراگم لگنی به دو بخش لگنی و پرینه ای تقسیم می شود . دیافراگم لگنی به صورت گهواره مانند و به صورت عرضی در لگن واقعی گسترش یافته است و دارای یک هیاتوس مرکزی برای پیشابراه ، واژن و رکتوم است . از نظر فیزیولوژیک و اناتومی دیافراگم لگنی را میتوان به دو جز تقسیم کرد : جز داخلی و جز خارجی

خونریزی واژینال خفیف در طی روزهای اول زندگی به خاطر قطع تماس با سطوح بالای استروژن مادری اتفاق می افتد . مادرانی که جدیدا صاحب نوزاد دختر شده اند ، باید راجع به امکان خونریزی آگاهی داده شوند ، تا مانع اضطراب غیر ضروری شویم .پس از دوره نوزادی دلایل خونریزی در دوره پیش از بلوغ باید در نظر گرفته شود که شامل سو استفاده جنسی ، بلوغ زودرس، تومورهای خوش خیم و بدخیم تخمدانی ، تومورها و ضایعات سرویکس ، واژن ولو است

جدول 1-10 طبقه بندی بیماری های خوش خیم ولو ، واژن و سرویکس

ولو - بیماری های پوستی - ضایعات پیگماتنه - کیست ها و تومورها - زخم ها - اختلالات اپی تلیالی غیر نئوپلاستیک - منشا جنینی - مزونفریک ، پارامزونفریک ، کیست های سینوس اوروژنیتال ، سپوتوم واژن یا دوتایی شدن - پرولاپس ارگان های لگن /اختلالات حمایت لگن -پرولاپس دیواره قدام واژن - انتروسل - کوندیلوما - اندومیتریوز واژن - سرویکس - زخم ویروس هرپس سیمپلکس- سرویسیت کلامیدیایی - سایر سرویست ها - پولیپ های اندوسرویکس - کیست های نابوتین - بیرون زدگی اپی تلیوم مطبق -

جدول 2-10 تومورهای خوش خیم تخمدان

فانکشنال - فولیکولار - جسم زرد - تکالوتئین - آبسه توبواوارین یا کمپلکس

خونریزی مرتبط با حاملگی

عمل زیبایی واژن نی نی سایت


تعداد جلسات لیزر سفیدی و تنگی واژن چند جلسه است ؟

 

جراحی زیبایی واژن در شیراز 

 

مراقبتهای بعد از عمل زیبایی واژن

 

جراحی زیبایی واژن در تبریز

 

 


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe Reader