خلاصه اطلاعات لابیاپلاستی

 

به طور کلی هزینه جراحی عمل لابیاپلاستی ,جراحی لابیاپلاستی  ممکن است شامل موارد زیر شوند:

    دستمزد متخصص بیهوشی
    هزینه ی امکانات و وسایل جراحی
    هزینه محل جراحی لابیاپلاستی (کلینیک یا بیمارستان)
    هزینه آزمایشات پزشکی
    هزینه لباس
    هزینه داروهای تجویزی پس از جراحی لابیاپلاستی
    دستمزد جراح لابیاپلاستی

هزینه عمل جراحی لابیاپلاستی برای بسیاری حائز اهمیت است و از آنجایی که ممکن است نیازمند برنامه ریزی و پس انداز باشد، بیمار باید قبل از جراحی به طور کامل از هزینه های آن آگاهی پیدا کند.
هزینه عمل لابیاپلاستی گوشتی

لابیا های گوشتی نسبت به لابیا های استخوانی پوست کلفت تری دارند به همین دلیل اجزای استخوانی و غضروفی آنها قابل مشاهده نیستند. همچنین غضروف ها معمولا نازک و ضعیف هستند، از این رو نوک این  لابیا ها افتاده و پهن است.

در لابیا های گوشتی ، بافت یک قسمت برداشته شده و به قسمت دیگر اضافه می شود.

بافت افزودنی معمولا از غضروف ی لابیا برداشته می شود. در صورتی که   لابیا به علت ضربه یا حادثه خاصی فاقد باشد، می توان از عمل جراحی لابیاپلاستی به این منظور استفاده کرد. البته شکل ظاهری  لابیا طی این روند، تغییری نخواهد کرد.

به این ترتیب، کاهش یا افزایش لابیا  باعث کوچک شدن نوک و تقویت پایه ی لابیا و در نهایت زیبایی و دوام عمل لابیا می شود. از آنجایی که عمل جراحی لابیاپلاستی  مشکل تر است، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.
هزینه عمل جراحی لابیاپلاستی  با لیزر

امروزه جراحی زیبایی لابیاپلاستی با لیزر طرفداران زیادی پیدا کرده است که در آن بدون نیاز به تیغ جراحی شکل لابیا اصلاح می شود. البته جراحی با لیزر برای همه نوع لابیاها مناسب نیست و در صورتی که لابیاهای کج، عقابی یا استخوانی دارید، باید حتما زیر تیغ جراحی بروید و لیزر نمی تواند به شما کمکی کند.

جراحی زیبایی لابیاپلاستی با لیزر می تواند بلافاصله پس از معاینه جراحی زیبایی لابیاپلاستی انجام شود، و طی آن پوست لابیاها نازک تر شده و بافت خارجی پوست به کمک لیزر کاهش پیدا می کند. لیزر اغلب برای اصلاح لابیاها گوشتی با مشکلات جزئی استفاده می شود.

از آنجایی که لیزر جزو روش های درمانی نبوده و روشی زیبایی محسوب می شود، معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و هزینه آن به عهده خود بیمار است. برای لیزر لابیا نمی توان هزینه ثابتی در نظر گرفت زیرا فرم لابیا و میزان کاری که روی هر لابیا انجام می گیرد، با دیگری متفاوت است.


 

خلاصه اطلاعات عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی : تغییر شکل ، ظاهر و اندازه لب های واژن

مدت عمل : بین 60 تا 90 دقیقه

نوع عمل :از مزایای لابیاپلاستی با لیزر این است که  سرپایی  و بدون بخیه و خون ریزی میباشد و عموما با بی حسی موضعی

تخصص پزشک مربوطه : متخصص زنان

مدت زمان استراحت : دو روز مرخصی یک هفته استراحت

محل انجام عمل : مطب ، کلینیک ، بیمارستان

آزمایشات لازم قبل از عمل لابیاپلاستی به شرح زیر میباشد :

  • آزمایش خون : جهت بررسی انعقاد پذیری و پیشگیری از خونریزی غیر قابل کنترل
  • فشار خون و نوار قلب : برای افراد بالای چهل سال
  • شب قبل از عمل لابیاپلاستی نباید رابطه جنسی داشته باشید.

در روش لابیاپلاستی با لیزر بدون بستری میباشد / میتوان بیان کرد که انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر توسط تیم جراحی زبردست و خبره جراح و متخصص زنان و فقط در یک جلسه و در کلینیک مجهز و مجاز و با وجود تیم های مراقبت ویژه و امکانات vipانجام میشود و همچنین با ارائه سرویس های بیمارستانی در ٢٤ ساعت شبانه روز تمامی وسایل بستری و مواد مصرفی در مرکز جراحی لابیاپلاستی و بیمارستان به صورت کاملا بهداشتی میباشد /

-در لابیاپلاستی با لیزر فرم دهی شکل واژن و لابیاها بدون برگشت خواهد بود   

جراحی لابیاپلاستی چه مزایا و کاربردهایی دارد ؟
تفاوتی نمیکند که شما جراحی سرپایی لابیاپلاستی را برای زیبایی پیگیری میکنید یا برای از بین بردن مشکلات فیزیکی و جنسی به هر حال تجربه ثابت کرده است که عمل لابیاپلاستی ( تغییر سایز و شکل لب های واژن ) تاثیر قابل توجهی بر زندگی بسیاری از خانم ها داشته است .
لابیاپلاستی از جراحی های زیبایی و جوان سازی واژن است و عمل است که شامل تغییر سایز و شکل لبه های واژن میباشد .
اناتومی شکل لابیا در زنان و دختران بطور قابل توجهی متفاوت است و می تواند در طول زمان به ویژه پس از زایمان تغییر کند .

لب های واژن بزرگتر یا ناهموار میتواند مشکلات مختلفی را برای خانم ها ایجاد کند که کلیه ی این مشکلات با عمل لابیاپلاستی که به صورت سرپایی انجام می پذیرد قابل برطرف شدن است
بافت عضلانی بیش از حد یا ناهموار و چین و چروک های زیاد برای بسیاری از خانم ها یک تهدید به نگرانی در مورد زیبایی شان به شما میرود .
عموما زنانی که از اندازه و شکل لابیای خود ناراضی هستند به دلیل کاش اعتماد به نفس یا خجالت در مقابل شریک جنسی و یا حتی درد در هنگام مقاربت جنسی توانایی برقری یک ارتباط باکیفیت و لذت بخش را از دست میدهند
لابیای ( لب های واژن ) بزرگ وقتی که یک خانم کت و یا شلوار تنگ یا بیکینی می پوشد قابل مشاهده است .

و باعث میشود شخص برای رهایی از این نگرانی ملزم باشد بصورت دائم از لباسهای آزاد استفاده کند که محدودیت های زیادی در انتخاب لباس مورد علاقه ای برای وی ایجاد میکند
برای برخی افراد مشکل کمی حادتر است و لب های واژن بزرگ باعث تحریک مزمن و ایجاد ناراحتی در هنام کار تمرین و حتی انجام وظایف زندگی روزمره شود
که البته تمامی این مشکلات و نگرانی ها با عمل رایج لابیاپلاستی که عموما توسط متخصص زنان بصورت سرپایی انجام میپذیرد قابل حل است
بصورت کلی مزایا و کاربردهای عمل زیبایی لابیاپلاستی را میتوان در لیست زیر مشاهده کرد


    زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی و بدنبال ان افزایش اعتماد به نفس
     کاهش برجستگی ناحیه تناسلی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ
     اصلاح عذم تقارن لبه های واژن که یکی از مشکلات و مسایل شایع بانوان میباشد
    ارتقا کیفیت رابطه ی جنسی
    جلوگیری از احساس درد در لب های واژن بدلیل سایش
    تحریک بیشتر کلتوریس ( زمانیکه لابیا بزرگ باشد بدلیل وجود حجم زیادی چین پوستی روی ان باعث کاهش تحریک کلیتوریس میگردد )
    سهولت بیشتر در رعایت مسائل بهداشتی
    برطرف کردن مشکل تحریک مزمن
 

هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است ؟
یکی از سوالان مهم برای انجام عمل لابیاپلاستی بحث هزینه جراحی لابیاپلاستی است . جراحی های زیبایی واژن به فاکتور های متعددی بستگی دارد که یکی از این فاکتور های مهم به شکل و فرم واژن هر شخص و لابیاهای مینور برمیگردد . از انجایی که عمل زیبایی لابیا برای شخص تا شخص فرق می کند ارائه دقیق قیمت عمل لابیاپلاستی مشکل است .
عوامل زیبای بر روی تعیین هزینه قطعی جراحی لابیاپلاستی موثر است .
    تکنیک جراحی لابیاپلاستی : خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی روز به روز تکنیک های جدیدی برای جراحی لابیاپلاستی پدید میایند و یا تکنیک های قدیمی تر به روز تر میشوند . هدف راحت تر کردن شرایط عمل لابیاپلاستی کم کردن عوارض و سریع تر کردن دوران بهبودی پس از عمل لابیاپلاستی است . در اینجا با بهترین روش لابیاپلاستی با لیزر اشنا میشوید

http://jarahanbartar.ir/images/%D8%B9%D9%85%D9%84-%D9%84%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C.jpg
2-    شکل و فرم لابیاهای مینور : مهم ترین عامل در تایین قیمت فرم و شکل لابیاهای مینور شماست . لابیای مینور به لبه های داخلی و کوچکتر واژن میگویند . که در عمل باید اصلاح شده و کوتاه و خوش فرم شوند . ظاهر و ضخامت و فرم و اندازه لابیا مهم ترین عامل تاثیر گذار بر هزینه (ی) لابیا (پلاستی) است
     تعداد برش مورد نیاز جراحی لابیاپلاستی: میزان عدم تقارن لابیاها ، اندازه کلیتوریس ، میزان چروک لابیاها انجام میشود .

بدون شک هدف اصلی عمل لابیاپلاستی زیبایی و جوان سازی واژن است . به همین دلیل بعضی اوقات نیاز میشود پزشک جراح علاوه بر کوتاه کردن لابیاها بر روی بخش های دیگر واژن مثل پوست کنار کلیتوریس و سایز ان هم کار کند . هزینه عمل لابیاپلاستی را تا حدودی افزایش میدهد . در جراحی لابیاپلاستی بیمار نیاز به دو معاینه دیگر هم دارد .

معاینه اول یک هفته بعد از عمل لابیاپلاستی و پس از خوابید ورم لابیاهاست ویزیت دوم یک ماه بعد از عمل و زمانی است که شخص میخواهد روابط زناشویی خود را از سر بگیرد البته چنانچه مراجعه کننده با مشکلی مواجه نشده باشد و یا از نظر بعد مسافت دور باشد میتوان از ویزیت دوم چشم پوشی کرد
    محل انجام عمل لابیاپلاستی ( بیمارستان – کلینیک – مطب )
جایی که جراحی لابیاپلاستی جایی است که در ان جراحی انجام میشود . در صورتیکه عمل در بیمارستان انجام شود . هزینه این مراکز هم به انها اضافه میشود . از این جایی که عمل لابیاپلاستی جز جراحی های سبک است به صورت سرپایی و بدون استفاده از بیهوشی انجام میشود .

انتخاب محل عمل یک انتخاب شخصی است .زمان عمل حدودا یک ساعت است و شما میتوانید پس از عمل ( بعد از یک استراحت نیم ساعته ) به راحتی به خانه خود برگردید.

 در روش تکنیک خطی لبهای داخلی لابیاپلاستی توسط یه گیره یا پنس مخصوص نگه داشته شده و بوسیله یک برش طولی قسمتهای اضافی لابیا برداشته شده و لبه های آن بخیه زده میشوند . این نوع جراحی حدود یک ساعت زمان نیاز دارد
این تکنیک اغلب زمانی استفاده میشود که لابیاها بزرگ تر از حد نرمال باشند .
تکنیک تریم ظاهر طبیعی لابیا را تغییر می دهد این روش احتمال بروز اختلالات ارگاسم را افزایش می دهد و موجب از بین رفتن رنگدانه پوست و یا مخاط اطراف این ناحیه و لبه طبیعی لابیای مینور می شود .
در عمل لابیاپلاستی به این روش قسمت حاشیه لب های کوچک را به شکل v برداشته میشود که مقدار کمتری از بافت لبیا برداشته شده البته میزان برداشت بافت باز بسته به بیمار و پزشک متفاوت است . گرچه این تکنیک نیاز به زمان بیشتری دارد اما نتایج بسیار بهتری در بر خواهد داشت . جهت عمل جراحی بیهوشی عمومی توصیه میشود اما بی حسی موضعی نیز امکان پذیر است . توجه داشت که انجام این عمل ظرافت خاص خود را دارد و بهتر است توسط جراحان با تجربه و ماهر انجام گیرد .
مزایای این روش ان است که اسیب کمتری به اعصاب حسی این ناحیه میرسد و شکل لب های مینور طبیعی تر باقی می ماند و خونریزی در این روش کمتر است و دوره ریکاوری و استراحت خانم های بعد از این نوع جراحی کمتر است
در روش قسمت مرکزی لابیاعمیق می شود . در این روش هیچ گونه صدمه ای به لبه های طبیعی لابیای مینور وارد نمیشود .جراح در این روش باید دقت زیادی داشته باشد تا طول قسمتی که برداشته می شود از طول کلیتورال ( بخش پشتی لابیای مینور ) بیشتر باشد .
این روش توسط جراحان بسیار ماهر انجام میشود که قسمتی از بافت لابیا مینور ( قسمت چروک خورده و چین خورده برداشته میشود ) در این روش قسمت داخلی بافت لامینور به شکل eye-shaped برداشته میشود . و بقیه قسمت ها به یکدیگر بخیه میگردد.
عدم اسیب بافتهای عصبی و سیستم لنفاوری با برداشتن بخش کوچکی از لبه های برجسته
عدم به وجو امدن هایپرتروفی یا بزرگ شدن لابیا

تا روش 4 ام
روش چهارم از عمل جراحی لابیاپلاستی
در این روش با استفاده از لیزر یا چاقوهای مخصوص استفاده شده در جراحی لابیاپلاستی برش هایی در مناطق مورد نیاز زده میشود و در نهایت بعد از اینکه تمامی اقدامات لازم بر روی واژن انجام گرفت بخیه های قابل جذب و یا غیر قابل جذب زده میشود . پزشک متخصص باید این دقت را داشته باشد که بخیه ها نباید خیلی محکم زده شوند که زخم ها و اسکار های به وجود امده به کمترین حالت ممکن برسد .
بهتر است برش ها با لیزر انجام شود زیرا با این روش خونریزی به وجود امده بسیار کم خواهد شد و لزومی هم ندارد که بخیه ها خیلی محکم برای بستن نخ ها استفاده شود .
در رابطه با اینکه چه مقدار از بافت های اضافی برای داشتن ظاهر زیبایی واژن باید برداشته شود نظر پزشک و همچنین سلیقه بیمار بستگی دارد . برخی از افراد دوس دارند لابیاها بزرگ تر باشند و بعضی از افراد هم گمان می کنند که با بیشتر برداشتن بافت لبیای مینور به زیبایی واژن انها افزوده میشود که در این مواقع متخصص جراحی زیبایی زنان موقعیت لگن و همچنین وضعیت بیمار را بررسی می کند تا بهترین نتیجه برای فرد حاصل شود .
از طریق عمل لابیاپلاستی با لیزر اشکالات لابیا برطرف میشود . این روش شبیه روش deepمیباشد از مزایای این روش این است که بدون کمترین برش و خونریزی لابیاپلاستی انجام میشود . عمل لابیاپلاستی با لیزر (لیزر مونالیزا ) به دلیل مزایای زیادی که دارد از جمله عدم وجود زخم و بخیه در جراحی و سرعت بهبودی بعد از عمل توانسته است محبوبیت زیادی در کلیه کشورهای پیشرفته و همچنین در شهرهای بزرگ ایران داشته باشد

جراحی زیبایی لابیاپلاستی یکی از جراحی هایی است که از دیر باز در دنیای پزشکی زنان  بوده است اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی این جراحی مخصوص زنان به مراتب راحت تر و مطمئن تر از پیش شده است. جراحی زیبایی لابیاپلاستی در اصل همان عمل لابیاپلاستی است که در خیلی از مواقع برای اصلاح عیوب برخی از اندام تناسلی یا بازسازی آن ها انجام می شود.

عمل جراحی لابیاپلاستی توسط جراح پلاستیک انجام می شود که بسته به نوع جراحی، تخصص فرد جراح هم می تواند متغییر باشد. به عنوان مثال عمل زیبایی لابیاپلاستی را هم جراح و متخصص زنان می تواند انجام دهد و هم جراح پلاستیک. اما اولین نکته ای که در جراحی زیبایی حائز اهمیت است انتخاب کاندید مناسب است. اگر کاندید به درستی انتخاب شود عوارض های احتمالی به حداقل خواهند رسید. همچنین تبحر و تجرب جراح هم در نتیجه جراحی می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

به طور کلی هزینه جراحی عمل لابیاپلاستی ممکن است شامل موارد زیر شوند:

    دستمزد متخصص بیهوشی
    هزینه ی امکانات و وسایل جراحی
    هزینه محل جراحی (کلینیک یا بیمارستان)
    هزینه آزمایشات پزشکی
    هزینه لباس
    هزینه داروهای تجویزی پس از جراحی لابیاپلاستی
    دستمزد جراح

هزینه عمل جراحی لابیاپلاستی برای بسیاری حائز اهمیت است و از آنجایی که ممکن است نیازمند برنامه ریزی و پس انداز باشد، بیمار باید قبل از جراحی به طور کامل از هزینه های آن آگاهی پیدا کند.
هزینه عمل لابیاپلاستی گوشتی

لابیا های گوشتی نسبت به لابیا های استخوانی پوست کلفت تری دارند به همین دلیل اجزای استخوانی و غضروفی آنها قابل مشاهده نیستند. همچنین غضروف ها معمولا نازک و ضعیف هستند، از این رو نوک این  لابیا ها افتاده و پهن است.

در لابیا های گوشتی ، بافت یک قسمت برداشته شده و به قسمت دیگر اضافه می شود.

بافت افزودنی معمولا از غضروف ی لابیا برداشته می شود. در صورتی که   لابیا به علت ضربه یا حادثه خاصی فاقد باشد، می توان از عمل جراحی لابیاپلاستی به این منظور استفاده کرد. البته شکل ظاهری  لابیا طی این روند، تغییری نخواهد کرد.

به این ترتیب، کاهش یا افزایش لابیا  باعث کوچک شدن نوک و تقویت پایه ی لابیا و در نهایت زیبایی و دوام عمل لابیا می شود. از آنجایی که عمل جراحی لابیاپلاستی  مشکل تر است، هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.
هزینه عمل جراحی لابیاپلاستی  با لیزر

امروزه جراحی زیبایی لابیاپلاستی با لیزر طرفداران زیادی پیدا کرده است که در آن بدون نیاز به تیغ جراحی شکل لابیا اصلاح می شود. البته جراحی با لیزر برای همه نوع لابیاها مناسب نیست و در صورتی که لابیاهای کج، عقابی یا استخوانی دارید، باید حتما زیر تیغ جراحی بروید و لیزر نمی تواند به شما کمکی کند.

جراحی زیبایی لابیاپلاستی با لیزر می تواند بلافاصله پس از معاینه جراحی زیبایی لابیاپلاستی انجام شود، و طی آن پوست لابیاها نازک تر شده و بافت خارجی پوست به کمک لیزر کاهش پیدا می کند. لیزر اغلب برای اصلاح لابیاها گوشتی با مشکلات جزئی استفاده می شود.

از آنجایی که لیزر جزو روش های درمانی نبوده و روشی زیبایی محسوب می شود، معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد و هزینه آن به عهده خود بیمار است. برای لیزر لابیا نمی توان هزینه ثابتی در نظر گرفت زیرا فرم لابیا و میزان کاری که روی هر لابیا انجام می گیرد، با دیگری متفاوت است.
تجربه من از عمل لابیاپلاستی
من قبل از اینکه خودم عمل کنم خیلی دوست داشتم بدونم در واقعیت کسانی که عمل لابیاپلاستی  رو انجام دادند واقعا از عمل شون راضی هستند یا نه ؟ واقعا ارزش داره یا نه ؟ و ایا به دیگران پیشنهاد میکن ان یا نه ؟
برای همین تجربه ای خودم را از جراحی لابیاپلاستی میگویم شاید برای بقیه خانم ها مفید باشد .
چرا تصمیم گرفتم عمل لابیاپلاستی انجام دهم ؟
من یک مشکل کوچک ولی رایج داشتم که اعتماد به نفسم رو تحت تاثیر قرار داده بود . و اون بزرگ بودن لابیاها در ناحیه تناسلی بود . که در اصطلاح پزشکی بهش بزرگی یا هیپرتروفی لابیاگفته میشه. و این مشکل نه تنها اعتماد به نفسم رو زمان رابطه ی جنسی میگرفت بلکه ناراحتی های جانبی زیادی موقع انجام کارهای روزمره برام ایجاد میکرد . مدت زیادی بود که با این مشکل درگیر بودم و همیشه ارزو میکردم کاش یه جوری بتونم از شر این بخش اضافی که دردسرهای مختلفی برام ایجاد میکنه .
تا اینکه شش ماه پیش تصمیم گرفتم و با پزشکی که تعریفش رو شنیده بودم مطرح کردم. جراحی لابیاپلاستی رو خیلی ها به خاطر زیبایی بیشتر انجام میدن ولی برای من حالت درمانی و ضروری داشت چون لابیاهای مینور و ماژور در من هر دو بزرگتر از حد طبیعی بودن .
جراحی لابیاپلاستی من حدود 30 تا 45 دقیقه طول کشید پرستارها اول کرم بی حسی زدن و بعد از مدتی تزریق بی حسی انجام شد . در تمام مدت عمل من هوشیار بودم و صداها رو می شنیدم ولی چیزی در ناحیه ی عمل حس نمیکردم.
یکی از مشکلات جراحی من این بود که بدنم خیلی زود داروی بی حسی رو جذب میکرد و نیاز به تزریق بی حسی مجدد بود که باعث میشد کمی احساس گیجی کنم که برام ناخوشایند نبود .
بعد از عمل خونریزی داشتم در حدی که هر چند دقیقه باید پد رو عوض میکردم با اینحال پرستارها بهم گفتن نگران نباشم و این طبیعی هست و بعد از چند ساعت قطع میشه .
بازگشت به کار بعد از لابیاپلاستی
بعد از یک هفته از جراحی لابیاپلاستی دوباره سرکارم برگشتم . خوشبختانه کار من طوری هست که میتونم لباسهای ازاد بپوشم و پیشنهاد می کنم که اگر لابیاپلاستی انجام دادین تا دو یا سه هفته لباس تنگ نپوشید چون تماس لباس باعث اصطکاک و ازردگی میشود .
شلوارهای تنگ یا جین علاوه بر ازردگی احتمال عفونت رو هم افزایش میدن
همینطور راه رفتن های طولانی هم به خاطر اصطحکاکی که ایجاد میکنه باعث ایجاد ناراحتی در محل عمل میشود
این عمل برای من بالا و پایین داشت . وقتی بعد از عمل دچار خونریزی شدم ازینکه لابیاپلاستی کردم پشیمون شدم ولی وقتی خونریزی ندارم احساس خوبی بهم میداد . اینکه میتونم به راحتی لباسهای تنگ بپوشم و موقع ورزش و پیاده رویی دچار ازردگی نمیشم خوشحالم میکرد و تصور اینکه دیگه در زمان رابطه ی جنسی بخاطر داشتن لابیاهای بزرگ نسبت به بدن خودم خجالت زده نمیشم احساس ارامش بیشتری بهم میداد .
 

آیا لابیاپلاستی بازگشت دارد ؟

لابیاپلاستی بعد از جراحی بازگشت دارد ؟ لابیاپلاستی بعد از زایمان بازگشت دارد ؟ آیا بارداری پس از عمل زیبایی لابیاها سبب دفرمه شدن لبه های واژن می شود ؟ این دسته از سوالات نگرانی بسیاری از خانم هایی است که جراحی لابیاپلاستی را انجام داده اند.

اما دکتر بیان می کنند که عمل زیبایی لابیاها در واقع یک جراحی پلاستیک است که یک بخش های از آن طی جراحی کم می شود ، در برخی از بانوان حتی ممکن است یک پیچ خوردگی در لبه ها و کلیتوریس باشد که با تکنیک های خاصی نیاز به انجام این جراحی باشد .

لازم به ذکر است که بانوان باردار تمامی نواحی بدنشان متورم می شود ، این تورم در لابیاها نیز تاثیر دارد اما پس از بارداری به همان حالتی که جراح جراحی را انجام داده است ، برمی گردد و هیچ وقت به حالت اولیه باز نمی گردد .

بنابراین پس از جراحی لبیوپلاستی زایمان طبیعی باعث نمی شود که لابیاها دفرمه شود

لابیا, لابیا مینور, لابیا ماژور, لابیا پلاستی

بسیاری از زنان دوست ندارند در مورد بخشهای خصوصی زنانگی بدن خود حتی با پزشک صحبت کنند که تنها منجر به سردرگمی در مورد هدف و عملکرد این منطقه می شود. ما برای رفع این سوءتفاهم ها با پزشکان در این باره صحبت کرده ایم.


باور غلط 1: لابیا بخشی از واژن است

لابیا بخشی از واژن است

بعضی از زنان از کلمه واژن (vagina) برای اشاره به دستگاه تناسلی خود استفاده می کنند، ولی از لحاظ آناتومیک، لابیا بخشی از فرج ( vulva، فَرْج به بخش بیرونی دستگاه تناسلی زنانه گفته می‌شود) است. به گفته دکتر سارا توگود ( Sara Twogood) استادیار گروه زنان و زایمان بالینی در دانشکده پزشکی USC Keck، لابیا دو بخش دارد، لبه بزرگ ( Labia majora) و لبه کوچک ( Labia minora).
http://jarahanbartar.ir/%D9%84%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%BE%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87.jpg

باور غلط 2: اندازه لابیا در تمام زنان یکسان است

اندازه لابیا در تمام زنان یکسان است

درواقع اندازه لابیا در هر زنی سایز متفاوتی دارد. لبه بزرگ بیرونی ترین لب است و اندازه آن به محتوای چربی اش بستگی دارد. هر چه چربی اش بیشتر باشد، بزرگتر می شود. لبه بزرگ بعد از یائسگی کوچکتر می شود. لبه کوچک لبه داخلی است و از هر زنی به زن دیگر متفاوت است. وقتی که زنان در مورد زیادی بزرگ بودن لابیای خود شکایت کرده و می خواهند با لابیا پلاستی اندازه یا شکلش را اصلاح کنند، معمولا منظورشان لبه کوچک است

باور غلط 4: لابیا و کلیتوریس یکی هستند

اغلب لابیا با کلیتوریس ( چوچوله، چوچول یا فنج، بخشی از اندام جنسی زنانه است که در پستانداران، شترمرغ‌ها و تعداد محدودی از دیگر حیوانات وجود دارد. کلیتوریس دارای رگ‌های خونی و اعصاب فراوان است)، اشتباه گرفته می شود، ولی آن ها ساختار متفاوتی دارند. آنها اساسا به هم پیوسته هستند. به گفته دکتر آنتونیو پیزارو ( Antonio Pizarro) متخصص زنان و جراح بخش های تناسلی، غلفه که به نوک کلیتوریس وصل می شود، چین کوچک پوستی است که به لبه کوچک وصل می گردد.لابیا و کلیتوریس در تحریک جنسی نقش دارند، اما لابیا با جلوگیری از ورود باکتری ها به دهانه واژن، عمل حفاظتی هم انجام می دهد. آنها یک مانع آناتومیک برای ورود میکروبها هستند.


باور غلط 5: برای تمیز و تازه نگه داشتن لابیا ( و کل ناحیه تناسلی تان) باید توجه بیشتری نشان دهید

برای تمیز و تازه نگه داشتن لابیا باید توجه بیشتری نشان دهید

صابون های مخصوص و اسپری های معطر را فراموش کنید. تمیز کردن روزانه با آب ساده و صابون ملایم کافی است. پوست فرج به خصوص لابیا و بافت مجاور آن بسیار ظریف است و استفاده از محصولات معطر یا هر محصول قوی ای سبب تحریک آن خواهد شد.


باور غلط 6: لابیای شما باید بی مو باشد

لابیای شما باید بی مو باشد

اپیلاسیون و زدودن موها را متوقف کنید. موهایی که در آن پایین قرار دارند باید وجود داشته باشند تا بتوانند میکروب های ناخواسته را دور نگه دارند. به گفته دکتر کامیلا فیلیپس ( Kameelah Phillips) متخصص زنان و زایمان در نیویورک، مشکل دیگر این است که از بین بردن موها می تواند باعث ایجاد ضربه یا قرمز شدن لابیا، خارش یا حساسیت این قسمت شود.


باور غلط 7: مشاهده رگ ها در این قسمت کاملا عجیب است

مشاهده رگ ها در این قیمت کاملا عجیب است

باید بدانید که این مساله به خصوص در دوران بارداری کاملا شایع است. از هر 10 زن باردار یک نفر واریس فرج راتجربه می کند، رگ های واریسی در لبه بزرگ و کوچک قابل مشاهده است. به گفته ماما تریسی دونگان (  Tracy Donegan)، این مساله به خاطر افزایش جریان خون به اندام های لگن و هورمون های حاملگی ایجاد می شود و در طور سه ماهه سوم شایع تر است.

بسیاری از مادران احساس فشار یا پری در آن منطقه را قبل از این که متوج رگ های واریسی شوند، تجربه می کنند، ولی بیشتر آن ها هیچ مشکلی ایجاد نکرده و معمولا مدت کوتاهی پس از تولد محو می شوند. توصیه می کنم از لباسهایی استفاده کنید که فشردگی مناسبی داشته باشند و از ایستادن طولانی مدت بپرهیزید.

لایباپلاستی یک عمل زیبایی است که برای جوان سازی واژن بکار گرفته می شود. ترمیم لب های اطراف واژن به یکی از رایج ترین عمل های جراحی پلاستیک در سال های اخیر تبدیل شده است. این عمل جراحی به دلایل مختلفی انجام می شود. اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی باعث می شود که لب های اطرافی واژن بیشتر به چشم بیایند. با انتشار گزارشات متعدد در مورد جوان سازی واژن، دستگاه تناسلی زنان به یکی از موضوعات اصلی در مطبوعات تبدیل شده است. زنان نسبت به گذشته توجه بیشتری به ناحیه تناسلی خود نشان داده و بیش از پیش به رفع مشکلات و ناراحتی های مرتبط با این ناحیه فکر می کنند.

لابیاپلاستی با سایر روش های جوان سازی واژن فرق دارد. واژینوپلاستی عملی است که برای سفت کردن و یا تقویت دیواره داخلی واژن انجام می شود. در مقابل، لابیاپلاستی با هدف کاهش حجم لب های اطراف واژن مورد استفاده قرار می گیرد. لابیاپلاستی یک عمل نسبتا ساده است که باعث بهبود ظاهر و عملکرد واژن در زنان می شود. این عمل نقش بسزایی در کاهش ناراحتی های مرتبط با بد شکلی و اندازه نامناسب لب های اطراف واژن ایفای می کند.

بسیاری از زنان از بزرگی و کشیدگی بیش از اندازه لب های اطراف واژن رنج می برند، این ناراحتی ها در برخی از موارد دردسر ساز هستند. بسیاری از زنان ورزشکار به هنگام دوچرخه سواری یا اسب سواری با مشکل مواجه می شوند. این زنان به هنگام پوشیدن شلوار جین با مشکلات عدیده ای روبرو می شوند.

لابیاپلاستی علاوه بر بهبود درد و ناراحتی های رایج، باعث بهبود ظاهر ناحیه تناسلی نیز می شود. بسیاری از زنان معتقدند که اندازه نا مناسب و بدشکلی لب های اطراف واژن آنها را از نظر جنسی خجالت زده می کند.

سوالات رایج در مورد عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی

۱- آیا لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن نیاز به بیهوشی دارد؟ لابیاپلاستی جز جراحی های سبک محسوب می‌شود و معمولاً به صورت سرپایی قابل انجام است و نیاز به بیهوشی ندارند و تحت بی حسی موضعی قابل انجام است.

۲- آیا عمل لابیاپلاستی دردناک است؟ خیر. معمولاً با بی حسی موضعی در چند مرحله درد قابل کنترل است و کاملا بدون درد انجام می‌شود.

۳- لابیاپلاستی و عمل زیبایی واژن چقدر طول میکشد؟ معمولاً عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد.

4- لابیاپلاستی را آیا می‌توان در افرادی که هنوز ازدواج نکرده‌اند ولی لابیا های بزرگ دارند انجام داد؟ بله . لابیاپلاستی مشکلی برای بکارت دختران ایجاد نمی‌کند و در همه افراد ۱۸ سال به بالا چه ازدواج کرده باشند و چه ازدواج نکرده باشند قابل انجام است و محدوده سنی خاصی برای لابیاپلاستی وجود ندارد.
۵- آیا جای بخیه ها (اسکار) در لابیاپلاستی باقی می‌ماند؟ خیر. به علت اینکه خونرسانی به ناحیه واژن بسیار خوب است و بخیه ها در صورت نیاز به صورت زیبایی زده می‌شود جای بخیه ها باقی نمی‌ماند. در ضمن اگر لابیاپلاستی با لیزر واژینال انجام شود در روش استفاده از لیزر ، میتوان همزمان برش و انعقاد خون را انجام داد و نیازی به بخیه نیست.

۶- آیا لابیاپلاستی روی لذت جنسی تاثیر دارد؟ اعصاب حس جنسی که باعث لذت جنسی می‌شوند اکثراً در ناحیه کلیتوریس و در نقطه جی در داخل واژن قرار دارند و نه روی لابیا مینور ، در نتیجه با عمل لابیاپلاستی ( کوچک کردن لابیا مینور ها) میل جنسی کاهش نمی یابد. از سوی دیگر با زیباتر شدن واژن و افزایش اعتماد به نفس باعث میشود فرد احساس بهتری از خود داشته باشد و رضایت جنسی بیشتری در رابطه جنسی داشته باشد.

۷- چند روز بعد از لابیاپلاستی می‌توان به سر کار برگشت؟ بعد از عمل نیاز به دو روز استراحت در منزل هست و تا یک هفته می توان از مرخصی شغلی استفاده کرد.

عمل لابیاپلاستی..


You will need the Adobe Reader to view and print these documents. Get Adobe Reader